Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin - Oregon

    Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
    Нуви дашборда е много добра екстра и работи перфектно,въпреки ранната версия на фърмуера...
    Колега, ако го използваш с картата на Събин, да си забелязал проблем с изобразяването на лейн асист стрелките?
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • От: Garmin - Oregon

      Една от картите е ОФРМ. Не съм забелязал такива проблеми,но това може би зависи и от версията - аз съм с ТОПО25 МЛ.
      Забелязах проблем с БГ Маунтийнс. Последната и версия се състои от три слоя,но Орегон 600 я показва като един слой и съответно има проблеми при визуализирането на някои пътеки в Славянка. Пътеки няма,но картата рутира по тях
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • От: Garmin - Oregon

        Заради разни бъгове във визуализацията на картата в стария Орегон, се принудих да променя някои типове линии с несиметрична текстура. Интересно ми е дали са оправили това в новата серия. Но първо трябва да компилирам версия с този тип линия. Всъщност може и сега да се тества, с линията за еднопосочна улица. Нека някой с BG Topo Map да провери сините стрелки на еднопосочните улици от коя страна са по посока на улицата, отляво или отдясно? Примерно в центъра на София в последната версия 13.06.
        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

        Коментар


        • От: Garmin - Oregon

          Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
          Нека някой с BG Topo Map да провери сините стрелки на еднопосочните улици от коя страна са по посока на улицата, отляво или отдясно? Примерно в центъра на София в последната версия 13.06.
          От ляво.
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • От: Garmin - Oregon

            Излезе версия 6.30 на фърмуера за х50 серията:

            http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...30/GUPDATE.gcd
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • От: Garmin - Oregon

              Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
              От ляво.
              А трябва да са отдясно... същото като старите модели. Обръща огледално текстурата при несиметричен тип линия. Мапсорс и Basecamp ги покзват правилно, а уредите - кой както му е угодно.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • От: Garmin - Oregon

                Излезе нова версия на фърмуера за 6хх серията - 2.80 .

                Линкове за сваляне:

                http://htftp.offroad-bulgaria.com/neptun61/Oregon%20600/Firmware/Oregon600%20v2.80/GUPDATE.GCD


                http://garminoregon6xx.wikispaces.co...06x0%20280.zip

                Changes made from version 2.70 to 2.80:
                Added Icelandic keyboard
                Added support for additional ActiveRouting cartography
                Fixed missing menu button in the geocaching application when landscape controls are set to display on the right side of the screen
                Fixed geocaches with a size of 'Not Chosen' not properly displaying on the map
                Fixed minor graphical issue with certain geocaches when being displayed in a list.
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • От: Garmin - Oregon

                  Oregon 650 - първи преки впечатления. Ще започна в хронологичния ред на появяването им:

                  1. USB конектора - много лош избор на място и ориентация. При закачен карабинер, стойка за колело или раница, USB кабела не може да влезе. Освен, ако не се намери някакъв Г-образен кабел.
                  2. Комплектът оригинални акумулаторни батерии - скрепени са една за друга неразглобяемо и не могат да се зареждат във външно зарядно устройство.
                  3. Тракът - може би най-лошото нещо в новия Oregon:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:550vs650.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5499057

                  Червена следа - Oregon 650
                  Зелена следа - Oregon 550

                  Минавано е само по пътеките. Старият Орегон в повечето случаи отразява точно, 650 е безнадежден. Мястото е с висока дървесна растителност. Точност при 550: 8-9м, 650: 12-13м. Тестът е с последователно включен GPS, GPS + GLONASS и вкл./изкл. WAAS. Няма съществена разлика, по-лошо от това не става. При открито небе точността е по-добра, но не колкото на 550. През цялото време е с поне 1-2м по-лоша точност.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_6618.jpg
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5499054

                  Това е целият трак:

                  550 vs 650.rar

                  4. Камерата - 8 мегапиксела. Тук вече има подобрение, но изображението не се отличава с нещо уникално, освен, ако не го сравняваме със стария модел. Но тук по-важното е да се хване момента и фотографа :

                  Oregon 550:



                  Oregon 650:



                  5. Има не лошо LED фенерче/светкавица
                  6. Дисплея - вижда се по-добре от стария модел.
                  7. Тъчскрийн - при използване с голи ръце е перфектен. С шушлекови зимни ръкавици е неизползваем, памучни и гумени ръкавици също. С ръкавици от естествена кожа от начало не реагираше, но после проработи. Всъщност на скрулване работи почти с всичко, но на натиск е по-капризен. Работи и през оригиналния калъф с гумено прозрачно фолио за дисплея. Изглежда материала на ръкавицата не е толкова важен, колкото дебелината. Не ми е ясно на какъв принцип работи.
                  8. Мери и записва пулс в комбинация с пулстестера на Гармин, като го добавя към трака. Може да се нагласят зони на натоварване, но не може да му се задават програми, което е общо взето безсмислено.


                  Като цяло съм силно разочарован от това, което е новият Oregon 650. С добавения GLONASS го рекламираха, че ще има по-добра точност в близост до високи сгради, а всъщност е точно обратното. И в гориста местност се държи плачевно зле. Може проблемът да е само софтуерен и да го оправят, кой знае ...
                  Друг проблем на цялата серия е стойката. Много трудно се сваля и слага на нея. Когато трябва да се снима нещо с вградената камера, всяко сваляне е изключително досадно. При целия ресурс на Гармин, трябваше да направят нещо по-добро.

                  Коментар


                  • От: Garmin - Oregon

                    Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                    ... Работи и през оригиналния калъф с гумено прозрачно фолио за дисплея...
                    Колега какъв е този калъф?
                    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                    Seat Leon 2007 1.9 TDI

                    Коментар


                    • От: Garmin - Oregon

                      Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                      Колега какъв е този калъф?
                      https://buy.garmin.com/en-US/US/shop...-11345-00.html

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cf-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:12.1 КБ
ID:5499181

                      При модел 5хх не е много удобен за работа, защото екранът е прибран навътре и ъглите трудно се натискат. При 6хх този проблем го няма. Калъфът по принцип е за 5хх.

                      След малко ще пусна впечатленията ми от втория му ден ползване. Само да го измия и да сваля мокрите дрехи . Оказва се, че има и още положителни неща в него!

                      Коментар


                      • От: Garmin - Oregon

                        След втори ден на употреба, Oregon 650 показа и някои положителни черти, след първоначалното разочарование. На първо място опцията да се задават функции на страничния бутон се оказва изключително полезна. Така може и в движение да се записват waypoints. Това, което Гармин биха могли да направят е да се добавят темплейти за имена, защото е досадно всеки път да се пишат едни и същи неща. Стартирането на устройството става за само 10 секунди. Опресняването на картата и навигацията из менютата става много по-бързо, направо в реално време . Работата с новия тъчскрийн е много по-лесна и приятна, стига да е с голи ръце. Водоустойчив е, за съжаление го разбрах по-трудния начин - един час го валя порой от горе и го пръска кал отдолу. Когато се намокри, тъчскрийна е неизползваем, освен това реагира на дъждовните капки. Това се оправя, като се заключи екрана или му се намали чувствителността, което още не съм го пробвал. Оригиналният пакет батерии се зареждаха цяла нощ през GPS-a и изкараха около 4 часа, преди да умрът. С изключена подсветка и постоянно работещ екран. След това ги смених със Sanyo 2700mAh, които за 8 часа, от които един с пусната на 50% подсветка, изхарчиха само една чертичка.

                        Прилагам и днешния трак. Целият маршрут е на открито, без високи дървета и скали. Двете следи на Oregon 550 и 650 се припокриват почти на 100%, само с малки отклонения. Първата половина от трака е с включен GLONASS, втората с изключен и няма никаква разлика. Оставам с впечатлението, че GLONASS за сега въобще не влизат в сметките за изчисляване на местоположението:

                        550 vs 650 - 2.rar


                        И още няколко сравнителни снимки от градената камера. Ъгълът на виждане на 650 е по-голям:

                        550:



                        650:




                        Реших и проблема с трудно свалящият се GPS от стойката за колело. Капнах малко машинно масло на стойката, след което го избърсах. Сега всичко става много по-лесно. И стойките са издържливи на падане .

                        ПП: Горния калъф може да се използва с карабинер, но не и със стойка за колело.

                        Коментар


                        • От: Garmin - Oregon

                          Аз съм много доволен от Орегон 600. Сравних го със стария си 550,което доведе до бързата продажба на последния. Повече не искам дори да знам за старите уреди. Сина ми има Орегон 300 и продължавам да правя сравнение между него и моя 600. Определено новия има много предимства.
                          Нуви дашборда е добра екстра за автомобилния профил,GLONASS помага там,където има малко и зле подредени GPS спътници. Това е така защото гражданския сигнал на тази система осигурява между 5 и 10 метра точност. Сигнала с висока точност е кодиран. Затова,когато GPS системата осигури висока точност от Гармин явно игнорират GLONASS.
                          Вчера ме валя дъжд доста време на Карааланица. Когато дисплея е много мокър се работи трудно. Достатъчно е да го изтръска човек и вече няма проблем,въпреки останалите капки дъжд. Програмируемите бутони много помагат в такава ситуация. Аз съм нагласил пауър бутона с едно натискане да пали или гаси дисплея. Юзър бутона с едно натискане показва картата,с две сателитите,със задържане трип компютъра. Това ми пазволява да свърша 90 % от операциите с Орегона без да пипам дисплея.
                          Що се отнася до ръкавиците,там успявам да работя с много дебелите си туристически ръкавици,но само с палец и на няколко натискания ми реагира веднъж. Готвя се да купя капацитивна писалка и като го тествам ще пиша как е.
                          Траковете ги записвам не на ауто,а на разстояние(10 метра от точка до точка за пешеходния профил и 30 метра за автомобилния). При мен трака на 600 спрямо 550 на Славянка беше по-точен. Това с фърмуер 2.70 за шестицата.
                          За кабелите.
                          USB конектора е поставен така,че нормален кабел (с прав конектор) влиза,но тогава не може да се постави карабинера или да се закачи на стойка уреда.
                          Оригиналните гармински захранващи кабели са с ъглов конектор и с тях няма никакви проблеми.
                          Последно редактирано от Валери Недялков; 07-07-13, 22:37.
                          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                          Коментар


                          • От: Garmin - Oregon

                            След ровене по чуждите форуми разбрах, че лошата точност при слаб сигнал се проявявала масово, ако не и при всички устройства от серията 6хх. За сега обаче не се знае дали проблемът е софтуерен или хардуерен. Някой беше написал, че при версия 2.30 на firmware не е съществувал този проблем. За съжаление никъде не можах да я намеря за да го проверя. Друго странно нещо е, че ако се обърне gps-а с капака на горе приема на сигнал става по-добър!?! Няколко пъти го пробвах и изглежда наистина е така.
                            Иначе при открити пространства с отворено небе, няма проблем с точността, освен, че през цялото време за Точност на GPS дава по-лоши стойности от другите GPS-и.

                            Още един минус е Bluetoot-a. За сега може да работи единствено с Basecamp за iPhone. От Android-ски телефон за момента няма никакви изгледи да може да се качват тракове.

                            С две думи, ако ви трябва удобен, красив и лесен за работа gps, това е добър избор. Но ако искате да го ползвате в гора и други места с по-слаб сигнал и да искате да си направите точен трак, това е последния модел, на който трябва да се спрете, поне за сега, докато Гармин не излезнат с някакво решение.

                            Коментар


                            • От: Garmin - Oregon

                              Аз ползвам моя в гори и планински каньони. И траковете са точни. Виж траковете в моя файл и ги наложи върху ОФРМ. Учудващо добре съвпадат с пътищата и пътеките на картата,а съм се движил и в гора и в каньон и по било.

                              Качвам и файла от Славянка. Тук част от маршрута е по ОФРМ,останалото е по БГмаунтийнс. Гармин ще подобрят фърмуерите,но и със сегашните 6хх серията работи добре. х00 и х50 сериите бяха почти неизползваеми с ранните версии на фърмуерите си,при това трябва да се отбележи,че х50 наследи вече напреднал софтуер от х00 серията.

                              Уточнявам,че моя Орегон е 600 (версия на PCB - 1),не 650. Остава да се окаже,че хардуера на камерата влошава нещата. Засега не го вярвам.

                              Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
                              След ровене по чуждите форуми разбрах, че лошата точност при слаб сигнал се проявявала масово, ако не и при всички устройства от серията 6хх. За сега обаче не се знае дали проблемът е софтуерен или хардуерен. Някой беше написал, че при версия 2.30 на firmware не е съществувал този проблем. За съжаление никъде не можах да я намеря за да го проверя.
                              Ето ти версия 2.30:

                              http://garminoregon6xx.wikispaces.co...06x0%20230.zip

                              http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...30/gupdate.gcd
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Валери Недялков; 10-07-13, 19:00.
                              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                              Коментар


                              • От: Garmin - Oregon

                                Вчерашните тестове се оказаха по-добри:

                                Това е подлез, при навлизането вътре 550 губи връзка и погрешно интерполира трака в грешна посока. 650 продължава да хваща спътниците, въпреки че точността, която дава е 50-100м, според уреда, и горе долу хваща посоката

                                червено - Oregon 650
                                зелено - Oregon 550
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:550 vs 650 - 2 - 1.jpg
Прегледи:1
Размер:97.8 КБ
ID:5500937
                                -----------------------------------------

                                Тук вече е на първоначалния тестов регион. Тракът няма нищо общо с предишния. 550 на два-три пъти губи пътя и тракът погрешно сече завоите, но през останалото време е сбит и горе-долу коректен. 650 следва квадрата, но е доста по-разхвърлян. Обиколките са правени и в двете посоки с бавна скорост. В лявата горна част 550 и 650 секат погрешно завоя, само по-пътеките е минавано, и 550 се справя малко по-добре тук.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:550 vs 650 - 2 - 2.jpg
Прегледи:1
Размер:102.7 КБ
ID:5500939
                                -----------------------------------------

                                И последната отсечка. Синята линия е правилният път. И двата имат отклонения, 650 повече. Но явно е такъв ден, друг път и двата са много по-точни:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:550 vs 650 - 2 - 3.jpg
Прегледи:1
Размер:155.7 КБ
ID:5500940

                                В по-горния ми пост съм пуснал един трак 100км и наистина и двата gps-а се припокриват много точно. Освен, че се разминават на един склон, но тъй като минах само веднъж, не знам кой е по-верен.


                                Валери, мерси за фирмуеъра, сега ще го кача. До момента само веднъж съм виждал 650 да показва точност 3м и беше само за малко, дано да е софтуерен проблем. Но е факт, че като се обърне с екрана надолу, точността се повишава. При 550 няма разлика как е обърнат. Може би защото под 3м не може да слезе, а сега показва толкова. Ще трябва да го пробвам някъде с по-слаб сигнал.

                                ПП: На Витоша има един район, който колкото пъти и да го минавам, Oregon 550-ката винаги си прави свободни интерпретации и никога не повтаря следата. За това си взех 650 с GLONASS, за да видя дали ще се справи. Тази събота, дано не вали и гърми, ще стане ясно !

                                ПП2: Тествах 2.30 - с екрана нагоре - 4м точност, на обратно -3м. Същото като при 2.80. Но това е, когато се седи на едно място. При движение не пада под 6м при мен. Явно ще чакам по-добри времена...
                                Последно редактирано от connann; 11-07-13, 13:19.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X