Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Garmin - Oregon

    Чета по чуждите форуми за зареждане на акумулаторни батерии вместо пакета, който върви с 650.
    Реално има един гумен бутон между двете легла на батериите. И понеже гарминския пакет е от 2 слепени АА батерии 2000 mAh, найлона между тях натиска този бутон. След като е натиснат, уреда позволява зареждане от външното захранване.
    Съответно хората са се усетили и са подложили различни неща за да натиснат този бутон. Получава се и зарежда. Проблема обаче е, че колкото и време да са чакали, не се показва индикация за заредени батерии...Не ми се експериментира и на мен, не знам какво би се получило ако не спре да зарежда готови вече батерии. И се чудя, как пък "усеща" разлика от неговата си батерия и не успява да спре зарежането.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • От: Garmin - Oregon

      Аз още се чудя на гумения бутон за какво е, тук се вижда отворен как изглежда >> http://garminoregon6xx.wikispaces.com/Hardware#x-Screen Hardness
      Не си струва да изгърмят вътре батериите от такива опити, по-добре един оригинален пакет.
      "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
      http://ftp.domainbg.com/tuono

      Коментар


      • От: Garmin - Oregon

        @ никтодоров

        Мисля, че гармин нарочно не позволяват зареждане на батериите от уредите, защото се предполага че някой не толкова компетентен, може, без да иска, да почне да зарежда незареждаеми батерии. Куризни случаи мога да се прочетат в други форуми колкото си щеш. От хора включващи навигациите си директно към акумулатора (директно на 12V) и пр.

        Коментар


        • От: Garmin - Oregon

          Николай, можеш ли да пробваш на Oregon 600 да ти показва на един екран барограмата(промяната на височината във времето) заедно с картата - много ли се губи от картата
          Интересува ме промяната на височината във времето (има ли възможност обхвата да се задава от теб т.е. да е 20 или съответно 30 секунди - по твой избор).

          Коментар


          • От: Garmin - Oregon

            Първоначално публикуван от Petyof Преглед на мнение
            Николай, можеш ли да пробваш на Oregon 600 да ти показва на един екран барограмата(промяната на височината във времето) заедно с картата - много ли се губи от картата
            Интересува ме промяната на височината във времето (има ли възможност обхвата да се задава от теб т.е. да е 20 или съответно 30 секунди - по твой избор).
            Ето как ги показва заедно:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:225.jpg
Прегледи:1
Размер:54.4 КБ
ID:5488795

            Можеш да смениш типа на диаграмата:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:238.jpg
Прегледи:1
Размер:25.5 КБ
ID:5488796

            както и да задаваш интервалите по X и Y:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:245.jpg
Прегледи:1
Размер:27.0 КБ
ID:5488797
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • От: Garmin - Oregon

              Я да попитам аз как е новият Орегон по отношение на рендването на картата? Най-добре ако може няколко скрийншота при различни нива на зуум от тази карта, за да знам горе-долу за какво иде реч и дали си заслужават напъните ми да усъвършенствам изгледа, при положение че повечето приемници изобщо не се съобразяват с TYP-файловете...
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • От: Garmin - Oregon

                Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                Я да попитам аз как е новият Орегон по отношение на рендването на картата? Най-добре ако може няколко скрийншота при различни нива на зуум от тази карта, за да знам горе-долу за какво иде реч и дали си заслужават напъните ми да усъвършенствам изгледа, при положение че повечето приемници изобщо не се съобразяват с TYP-файловете...
                Ето няколко, но от версия 13.04, предполагам няма голяма разлика в TYP-файловете:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:99.jpg
Прегледи:1
Размер:40.6 КБ
ID:5489198 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:107.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5489199 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:133.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5489200 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:137.jpg
Прегледи:1
Размер:85.3 КБ
ID:5489201 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:142.jpg
Прегледи:1
Размер:80.8 КБ
ID:5489202 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:148.jpg
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5489203 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:169.jpg
Прегледи:1
Размер:86.7 КБ
ID:5489204 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:204.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5489205
                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                Коментар


                • От: Garmin - Oregon

                  Май няма голяма разлика с предишните Орегони. Очаквано игнорира цветовете и размерите на текстовете, но май се съобразява със настройките за зуум на точките (поне някой от тях). Като цяло по-добре изглежда отколкото очаквах. На повечето нови Нувита положението е плачевно.
                  "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                  Коментар


                  • От: Garmin - Oregon

                    Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                    Ето как ги показва заедно:

                    [ATTACH=CONFIG]590705[/ATTACH]

                    Можеш да смениш типа на диаграмата:

                    [ATTACH=CONFIG]590706[/ATTACH]

                    както и да задаваш интервалите по X и Y:

                    [ATTACH=CONFIG]590707[/ATTACH]
                    Много ти благодаря за изчерпателния отговор

                    Коментар


                    • От: Garmin - Oregon

                      Има ли кирилица?

                      Коментар


                      • От: Garmin - Oregon

                        Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                        Има ли кирилица?
                        Има.
                        Може и независимо от избрания език на менютата, да сменяш езика на клавиатурата при търсене.
                        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                        Seat Leon 2007 1.9 TDI

                        Коментар


                        • От: Garmin - Oregon

                          Актуалната версия на фърмуера за 6хх серията е 2.70 .

                          http://htftp.offroad-bulgaria.com/ne...70/gupdate.gcd
                          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                          Коментар


                          • От: Garmin - Oregon

                            Здравейте
                            Знам, че вече сте на вълна последен модел, но аз в този форум се консултирах какво да избера и искам да кажа, че вного съм доволен от моят 550, Вярно, малко ме е яд /всъщност доста ме е яд/, че не изчаках още 40-50 дни, но и този модел си работи добре. Вчера в Деветашката пещера хвана спътниците за 3-4 минути. Пещерата има отвор в тавана. А камерата върши работа за снимки за интернет
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00062.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5493927Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00053.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5493929

                            Коментар


                            • От: Garmin - Oregon

                              Проблем при камерата на 550 серията е, че в средните тонове се появява един червен шум, особено в дясната част на снимката.

                              Коментар


                              • От: Garmin - Oregon

                                Първи впечатления от Орегон 600.
                                Направих му 500 километров тест с автомобил по маршрут София-Гоце Делчев-Копривлен-Парил-хижа Славянка. Нуви дашборда е много добра екстра и работи перфектно,въпреки ранната версия на фърмуера.
                                Изобщо това е първия уред на Гармин,който работи добре още с началните си фърмуери. Не заби нито един път,нямаше и самоизклювания.
                                Втората част от теста е по-интересна -30.6 километра пеша из Славянка. Дерета,каньони,билото-трака е с голяма точност. Това с включени Глонасс и WAAS/EGNOSS.
                                Ауто паузата при запис на трак не работи добре при ниски скорости на движение и точности от порядъка на 7-10 метра. Затова използвам настройка за запис "разстояние" (с изключена ауто пауза и включен ауто старт),като за пешеходния профил записвам точка на всеки 10 метра,а за автомобилния на всеки 30.

                                Интересни са резултатите от работата с дисплея. На ярко слънце се вижда перфектно. Няма разлика в зависимост от това дали подсветката е включена или не. Дори и при разкъсъна облачност екрана се вижда добре без подсветка. Това води до удължаване живота на батериите.
                                Тъч скрийна не работи изобщо,когато екрана е напълно залят с вода(очаквано),но е достатъчно да го изтръскате и въпреки останалите капки вече работи нормално. Единствено от време на време при скролиране на картата приема командата като мултитъч и увеличава мащаба. Случва се рядко и за кратко. Всичко написано до тук означава,че с уреда може да се работи и в дъжд или сняг.
                                Програмируемите бутони също помагат в тази насока.

                                За работата с ръкавици.
                                С обикновени поларени или вълнени ръкавици работи прилично. Поне аз успявам да работя само с палец,като рядко задействам грешна команда. Това макар и по-трудно го постигам и с планинарските си ръкавици. Обмислям вариант за закупуване на капацитивна писалка. Като я купя и тествам ще допълня резултатите.

                                Всички аксесоари от предишните серии Орегон стават,така че подмяната на уреда е максимално безболезнена.
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от Валери Недялков; 20-06-13, 08:58.
                                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X