До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България
Тествах различни карти(нови и достатъчно детайлни) на България с Garmin Mobile XT за Windows Mobile 6.1. Устройството е HTC Touch HD с резолюция на дисплея 480x800.
След тестване на повечето карти стигнах до следния извод:
Най-добре без забавяне и насичане се държи OFRM 4.7.
За каране по пътищата смятам, че това е най-добрата гарминска карта за България. Ако може да и се добави и информацията за максималната скорост по различните пътища(OFRM Geotrade 4.7 има такава информация) ще е много добре.
До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България
Днес тествах с две устройства двете карти OFRM 4.70 и OFRM GEOTRADE 4.70ML.
И двете устройства бяха с GARMIN Mobile XT v.5.00.20.
Маршрута беше от София през Панчарево, Бистрица,Железница,Самоков и Мальовица. На връщане минах покрай Искъра през Пасарел.
Направи ми впечатление следното:
И на двете устройства беше избрана опция - най-бързо.
С картата OFRM Geotrade 4.70ML ми даваше команди за движение доста по-често от устстройството с другата карта. Когато девайса с Геотрейдската карта на някой разклони, даваше команда накъде да се завие или продължи, устройството с другата карта просто показваше накъде е пътя, но не издаваше команда за маневра.
Явно има някаква разлика м/у двете карти и на ниво основни пътища.
Ако някой знае защо е така е интересно да обясни в какво се състой разликата, защото като чета описанието на двете карти не виждам да е спомената такава разлика.
Явно има някаква разлика м/у двете карти и на ниво основни пътища.
Ако някой знае защо е така е интересно да обясни в какво се състой разликата, защото като чета описанието на двете карти не виждам да е спомената такава разлика.
До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България
Да попитам на Garmin Mobile XT, коя версия на OFRM Geotrade трябва да инсталирам, TOPO или обикновена? Иначе казано, мога ли да очаквам да видя terrain shading-а на Mobile XT? Благодаря предварително!
Да попитам на Garmin Mobile XT, коя версия на OFRM Geotrade трябва да инсталирам, TOPO или обикновена? Иначе казано, мога ли да очаквам да видя terrain shading-а на Mobile XT? Благодаря предварително!
Обикновенната. Шейдинга не се показва на MobileXT.
До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България
Странен проблем се появи днес при мен... Значи, намирам се на улица Каменоделска 10 в орландовци и задвам маршрут до ул Момина баня 2 (за София става въпрос) и ми изчислява 111 километра до целта при реални около 8 (на око) Версията на картата е 4.70cyr. На 58 километра от началната точка върху Е80 ме кара да правя обратен завой и оттам вече си изчислява нормално маршрута. Моля някой да симулира маршрута върху Нувито си и да сподели какво се е получило. досега не ми се е случвало. Чак когато отидох на въпросната улица ми преизчисли че остават 30 метра до целта иначе през цялото време ми преизчисляваше през точката за обратен завой на 58 километра от ул Каменоделска. Благодаря
Коментар