Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    интересува ме на този адрес:
    karta @ offroad-bulgaria . com
    такива файлове ли трябва да се изпращат

    и ако трябва нещо да променя, ме посъветвайте какво и как
    Поздрави!
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от justify; 20-07-08, 09:58.
    [B][COLOR="Blue"]Don't run faster than your guardian angel can fly !!![/COLOR][/B]

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      Нито едно от 2-те не е вярно, но реките са по грешни. Отделно, това се вижда само на голям зум, където се съмнявам да можеш да разбереш къде точно е реката, защото милиметър на екранчето е доста метри. Когато приближиш много навътре пък е трудно да се ориентираш по топото, защото то става доста размито. До сега не съм успял да намеря по точни реки
      Да! Отклонението на реките наистина е фрапантно на някои места, а да не говорим , че никъде не е точно. Щом като релефът е по-верен от реките , не би ли могло, реките да се сложат в най-ниската част на релефа, поне там където разликата е очебийна , за да са ако не напълно точни , то поне по-точни от сега.
      Не разбирам от правене на карти и не знам дали е възможно да се процедира така, но просто правя предложение.

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Онзи ден се наложи да пътувам В. Търново - село Средни колиби. Вместо да ме отклони по пътя към Дебелец, ма кара да продължа до мястото, където двата пътя се пресичат, но на различни нива и да скоча от моста. Наложи се да се връщам и да търся отбивката.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Първоначално публикуван от BeTTeR Преглед на мнение
          Онзи ден се наложи да пътувам В. Търново - село Средни колиби. Вместо да ме отклони по пътя към Дебелец, ма кара да продължа до мястото, където двата пътя се пресичат, но на различни нива и да скоча от моста. Наложи се да се връщам и да търся отбивката.
          може би идеята е била малко офроуд
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            Здравейте,
            аз съм от Сливен, и искам да разбера към кого да се обърна за редакция на картата за града, защото на цял квартал са объркани номерата на блоковете !! Номерата започват от 1 до 9 , а в нашия случей са от 51 до 59 , а тикава блокове няма в кв.Младост !!

            Благодаря предварително за информацията !

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Първоначално публикуван от rnedelchev Преглед на мнение
              Здравейте,
              аз съм от Сливен, и искам да разбера към кого да се обърна за редакция на картата за града, защото на цял квартал са объркани номерата на блоковете !! Номерата започват от 1 до 9 , а в нашия случей са от 51 до 59 , а тикава блокове няма в кв.Младост !!

              Благодаря предварително за информацията !
              Пиши емейл на karta (majmunka) offroad-bulgaria.com
              Последно редактирано от sabin; 10-08-08, 10:27.

              Коментар


              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                Купих си GPS Garmin etrex Vista HCx съвсем наскоро с вашата карта на SD носител,но не мога да я накарам да работи с MapSource ми.Какъв е проблема?

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Картите са 2 вида. Едната е компилирана със cgpsmapper и може да се гледа на мапсорс (OFRM Bulgaria), а другата с оригинален софтуер на Гармин (OFRM Geotrade), но не може да се гледа на мапсорс.
                  Най-вероятно имаш OFRM Geotrade. Ако искаш и другата - пиши:

                  karta (majmunak) offroad-bulgaria.com
                  Последно редактирано от antihristo; 13-08-08, 11:40.
                  Само с мързел не става, трябва и акъл...

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Здравейте,
                    от известно време използувам картата на Геотрейд и ми се иска да изкажа собственото си мнение за продукта.
                    Като цяло, картата е много добре направена, републиканската пътна мрежа е добре отразена.
                    Това , което ми прави не-добро впечатление е, че не е наблегнато особено на пътищата "вътре" в някои населени места.
                    Не е добре, градове с население от 20-30 хил. души население, да бъдат отбелязани само като "точки" на картата.
                    Мнението ми е, че точно там трябва да се наблегне, като това ще доведе до известно "комерсиализиране" на продукта и ще се повишат продажбите на картата. Това от своя страна ще донесе повече средства на фирмата-производител и ще спомогне за по-бързото запълване на неотразените пътища и обекти.
                    Разбирам, че изготвянето на такава карта отнема доста години "къртовски труд", но според мен, това е правилната посока, а след това може да се набляга на повече офроуд маршрути и др.
                    [URL]http://doglickingscreen.com/dog.swf[/URL]

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Благодаря Ви за мнението. Това е и нашата цел, и затова напоследък 90% от ресурсите на фирмата отиват в тази посока. До края на тази година целим да не остане голям град без покритие на ниво улици. Поздрави!

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Сложих Mobile XT 4.20.50wp и на OFRM 4.60 невиждам върхове, мостове, чешми, хижи и др. само пътеките. Включвах и изключвах всичко възможно и пак не става, а на Mapsoursa ги виждам.

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Първоначално публикуван от yanevv Преглед на мнение
                          Сложих Mobile XT 4.20.50wp и на OFRM 4.60 невиждам върхове, мостове, чешми, хижи и др. само пътеките. Включвах и изключвах всичко възможно и пак не става, а на Mapsoursa ги виждам.
                          4.20.20 сложи, при 4.20.50 няма начин да ги покажеш Може би ще се покажат в някоя от следващите версии на картата, ама това само разработчика може да го потвърди, но за сега само по-старите версии на XT показват ПОИ на ОФРМ
                          Светът на Владо

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Благодаря много,аз имам и 4.20.40 но ще трябва да намеря и 4.20.20. Може ли само еxe-то да се замени?

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              четох някаде в началото на темата да се говори за помагане за изграждане на картата,имам абонат за 2 години за картите и не ми е нужно да ми я пращате безплатно защото съм помогнал,та въпроса ми е как може да се помага,кокво точно трябва да пращам и от каде да го копирам,живея в местност доста слабо картографирана,какво да направя да се запълни празнотата
                              Последно редактирано от asentop; 26-08-08, 20:25.
                              ефтиното или излиза скъпо или е незаконно

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Първоначално публикуван от asentop Преглед на мнение
                                четох някаде в началото на темата да се говори за помагане за изграждане на картата,имам абонат за 2 години за картите и не ми е нужно да ми я пращате безплатно защото съм помогнал,та въпроса ми е как може да се помага,кокво точно трябва да пращам и от каде да го копирам,живея в местност доста слабо картографирана,какво да направя да се запълни празнотата
                                Има цяла тема по въпроса. Използвай "Търсене"
                                Светът на Владо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X