Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

    Първоначално публикуван от rnedelchev Преглед на мнение
    Колеги,

    има ли кирилизирана версия на 4.70, както беше примерно вер.4.60cyr. ??

    Защото тази която е публикувана във форума е само на латиница.
    Има, има , ама струва пари, както и тази която е публикувана.
    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

    Коментар


    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

      Аз си е купих вече :-) Дори има иконките на Техномаркет :-) Нормално..все пак те са най-големите представители..

      Все пак, сега ще е тествам...изглежда ми доста добра.

      Коментар


      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

        Здравейте ,скоро си купих WayteQ N310 и имам следния въпрос,може и да е малко тъп но има ли карта с водоемите ,езерата и тн.Ако някой знае ще съм му много благодарен.

        Коментар


        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

          Здравейте , като регистриран клиент очаквам с нетърпение 4.80... Горе-долу кога се очаква ?

          Коментар


          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

            След 2-3 седмици.

            Коментар


            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

              Не мога да определя дали моя случай е за тук или за другата тема - MapSource - проблеми и въпроси
              След update на Мapsource до версия 6.15.3 ми изчезна BG OFRM North. Наложи се да преинсталирам картата.
              Някой друг с подобен проблем?
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • Проблем с Нюви 765Т

                Здравейте, от години ползвам картата на Събин и винаги съм бил много доволен от нея, като съм имал почти всички разновидности на Nuvi серията на Гармин. Сега съм с Nuvi 765, с всички инсталирани ъпдейти до днес и сложих ъпдейта към OFRM Geotrade V4.70CYR на SD картата. Установих, че Нюви-то започна да работи ужасно бавно (особено рефреша на екрана) и не ми показва имената на населените места по указания път. Винаги досега съм бил с включени насройки на детайлите на картата на максимум, но никога не съм имал този проблем. Опитах да настроя детайлите на минимум, но резултата беше същият. Предполагам, че това се получава от допълнителната топографска информация за растителност и т.н. в картата. Има ли вариант тази информация да бъде изключена или вариант на картата без нея? Отново искам да наблегна че не съм качил TOPO варианта, а само този на кирилица.
                Предварително благодаря.

                Коментар


                • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                  Forko задава изключително актуален въпрос. Аз съм с Нуви 765БГ и имам същия проблем. Не е нормално да минавам покрай населеното място и да не го виждам как се казва. Осен това искам да споделя и за друг проблем. При отдалечаване на картата всичко става бавно като на правец 86. Много бавно и мъчително.

                  Коментар


                  • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                    Значи мога да споделя впечатления по този въпрос от по-малко от година , откакто взех нюви 760. Това ,че 4,70 версията зарежда по-бавно е очевидно. По-точно зарежда по участъци последователно ,което леко изнервя при първоначално включване на устройството и при зумване.Причината за мен е ясна - вкараната в 4,70 нова топографска информация. Танто за кукуриго - няма пълно щастие. Който иска чисто рутиращи карти на БГ само с пътищата ,има поне 2 конкурентни алтернативи ,аз знам толкова...OFRM има насоченост не само към шосейни шофьори ,но и към офроуд водачи и туристи ,та затова... Искам да споделя един друг проблем ,който засякох отскоро ,и който не съществуваше на по-старите версии : Става въпрос за задаването на маршрут до точка в Европа при инсталиран на нювито СНЕ 2009 /пълната инсталация, Мапсорс/ . Преди ,при включени СНЕ 2008 и 4,60 / не си пречеха !/ можех да задам маршрут от дома до произволна точка в Европа "от врата до врата" ,дето се вика... Сега ,със СНЕ 2009 и 4,70 ,ако са включени и двете се получава един странен маршрут ,който винаги те прекарва през Видин /аз го приемам като "стремеж" на софтуера да дава максимално дълъг път през БГ ? .../ и чак от Белград нататък маршрута става оптимален. Ако 4,70 се изключи при задаването на маршрута, и се остави само СНЕ 2009 ,всичко е точно ,но тогава началната точка не ти е дома ,а най-близката нанесена улица... За обяснение на софиянци ,другите големи градове /примерно Пловдив/ са оскъдно разчертани в СНЕ 2009 , и например за Пловдив изходна точка посочва изхода за магистрала Тракия, на кръстовището на бул.България и бул.В. Априлов... Защо намаля съвместимостта на СНЕ със 4,70 по отношение на задаването на маршрут ,не мога да си обясня ? Предварително благодаря за някое специализирано обяснение. /PS - нямам проблем със настройките за навигация ,защото опитах всички възможни варианти - и с избягване на обратни завои ,фериботи ... , най-бързо ,пряко и т.н. комбинации/

                    Коментар


                    • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                      Нашите наблюдения потвърждават мнението, че nuvi 765 работи значително по-бавно с картата. Причините за това могат да бъдат най-различни, но като цяло вероятно са свързани с управляващия софтуер (фърмъер) на устройството. Сложността на картата не би трябвало да е проблем за устройството, при положение че значително по-стари модели с по-слаби процесори работят без проблеми с новата карта и всички данни включени в нея, но за съжаление при nuvi 765 има проблем с бързодействието.

                      За новата версия на картата (4.80), която ще излезе до 2-3 седмици, ще предвидим допълнителен вариант на кирилица специално за собствениците на устройства с подобен проблем, който няма да включва растителната покривка в страната. Освен това топографските данни в останалите варианти ще бъдат оптимизирани, което ще доведе до подобрено бързодействие и намален размер на самата карта.
                      Последно редактирано от OFRM_Team; 02-02-09, 13:46.
                      OFRM Team
                      Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                      Коментар


                      • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                        Благодаря, ще е перфектно ако в 4.80 е без растителността. Аз също имах 760 преди 765, и мога да кажа че се дуржеше доста по-стабилно.

                        Коментар


                        • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                          Същия проблем с бавното опресняване на OFRM Geotrade 4.7 има и с Mobile XT (версия 5.00.20) версията за Windows Mobile, когато девайса е с по голяма резолюция на дисплея.
                          Тази карта върви без проблем на Nokia 330 s 200МHz процесор, но с резолщция 320 х 240.
                          На HTC Touch HD с 528MHz процесор, но с резолюция 480 х 800 насича ужасно. OFRM 4.7 се държи нормално дори и на най-високата детайлност.
                          www.panoramio.com/user/752959

                          Коментар


                          • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                            Някой може ли да ми каже как се записва маршрут. От кое меню става. Аз съм с Гармин Мобайл ХТ, версия 4.7
                            Предварително благодаря.
                            Милен Милков
                            Offroad-Русе

                            Коментар


                            • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                              Първоначално публикуван от madmimi Преглед на мнение
                              Някой може ли да ми каже как се записва маршрут. От кое меню става. Аз съм с Гармин Мобайл ХТ, версия 4.7
                              Предварително благодаря.
                              Въпросът ти не е във връзка с навигационната карта на България. Моля, да прегледаш темите за ХТ ТУК
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар


                              • До: Въпроси и дискусия по Навигационна Карта на България

                                Здравейте,
                                Картата може ли да работи на вградена опелска навигация NAVI CD70

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X