Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Заедно да направим картата още по точна

    Първоначално публикуван от burningice Преглед на мнение
    приемате ли тракове от туристи по пешеходни пътеки?
    Да, само не забравяйте да напише в е-майла че са пешеходни пътеки.

    Коментар


    • #92
      До: Заедно да направим картата още по точна

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      ...Ямбол предстои да бъде оправен за 4.70.
      Ако си затрил Пазарджик на АутоКад с номерата на къщите да ти го пратя пак. Много по-точен е, че съм си играл уличка по уличка.
      Имам и цифровия модел на Лясковец и Пещера, ако нещо да ги правя и тях?
      Искам да помагам стига да мога. Не искам пари! Ще го правя за благото да се развиват и черните пътища.

      Коментар


      • #93
        До: Заедно да направим картата още по точна

        Нищо не затривам, всичко се пази на няколко харда

        Пазардик не само че не съм, го затрил, ами и съм го въвел, заедно с адресите

        Благодаря ти за помоща!!!

        Давай ги ще ги вкарам в следващата версия и черпенето е от мен

        Коментар


        • #94
          До: Заедно да направим картата още по точна

          На последната версия на картата,в
          Търговище липсват блокове в кв Запад 3.Може би не са нанесени и в други карти и затова нямате информация

          Коментар


          • #95
            До: Заедно да направим картата още по точна

            Пътя "do Banya от Za Banya 4M.gdb" в северната си част е непроходим за леки коли (и "паркетници" ) - има изровено от дъждовете. Останалата част е "добре" ...
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от justify; 20-07-08, 11:05. Причина: добавяне
            [B][COLOR="Blue"]Don't run faster than your guardian angel can fly !!![/COLOR][/B]

            Коментар


            • #96
              До: Заедно да направим картата още по точна

              Благодаря за желанието за помощ!

              Тези тракове са от някакво Нюви нали? Питам защото са с активен "Lock on road" което не върши работа.

              Точките са ок.

              pdf-фите са излишно усложняване.

              Тази корекция може да се изпрати по много по лесен начин като просто направиш 3 маршрута на грешните участъци наименувайки маршрутите: asfalt, asfalt1, 4M и всичко това в един gdb файл.

              Коментар


              • #97
                До: Заедно да направим картата още по точна

                Благодаря за съвета.
                Остава да видя и как се изключва тази функция, за да записвам файлове, които да са по-полезни.
                Аз по тоя път с изровеното трябва като минавам 3 пъти да си водя колега с камера.
                Поздрави!
                [B][COLOR="Blue"]Don't run faster than your guardian angel can fly !!![/COLOR][/B]

                Коментар


                • #98
                  До: Заедно да направим картата още по точна

                  В момента компилирам карта, която няма да има включен LockOnRoad и ще тестваме.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Заедно да направим картата още по точна

                    Картата е готова. Намира се в директория "OFRMGeotrade460TOPOCYR_noRoadLock" там където са ъпдейтите на OFRM Geotrade. Сложил съм и американска базова карта, защото гпс-са ще локва по нея когато детайлната не е с LockOnRoad. Не знам как ще се държи нювито по време на навигиране, възможно е да почне да рекалкулира по често, вие ще кажете.

                    Коментар


                    • До: Заедно да направим картата още по точна

                      Маршрут Троян - Рибарица:

                      Правилният път е през с.Балабанско. Ако подминете разклона- ще ви рутира през с. Долно трапе. Този път е показан и на хартиената пътна карта, но на практика е за офроуд джипове, АТВ и т.н.
                      Лека кола не може да мине, паркетен джип- с въпросителни.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • До: Заедно да направим картата още по точна

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        Картата е готова. Намира се в директория "OFRMGeotrade460TOPOCYR_noRoadLock" там където са ъпдейтите на OFRM Geotrade. Сложил съм и американска базова карта, защото гпс-са ще локва по нея когато детайлната не е с LockOnRoad. Не знам как ще се държи нювито по време на навигиране, възможно е да почне да рекалкулира по често, вие ще кажете.
                        най-после!
                        да питам пак: тази карта решава ли въпроса с lock on road функцията на нувитата? ако сега пишем тракове и изпращаме, нали няма те да са лъжливи?
                        трябва ли да правим някакви допълнителни настройки на нувито и ако да какви?
                        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                        Коментар


                        • До: Заедно да направим картата още по точна

                          Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                          най-после!
                          да питам пак: тази карта решава ли въпроса с lock on road функцията на нувитата? ако сега пишем тракове и изпращаме, нали няма те да са лъжливи?
                          трябва ли да правим някакви допълнителни настройки на нувито и ако да какви?
                          Би трябвало да решава проблема и траковете да стават, не съм тествал, давам ви я топла-топла от фурната

                          Въпроса е какви проблеми ще създаде

                          Коментар


                          • До: Заедно да направим картата още по точна

                            Събине, колега, моля те да кажеш мнение и съвет за трите файла. За разлика от досегашните, Current.gpx само копирах от устроството на компютъра, а с помощта на GPSMapEdit сейфнах днешните два и ги преименувах.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от justify; 20-07-08, 20:22. Причина: *.gpx
                            [B][COLOR="Blue"]Don't run faster than your guardian angel can fly !!![/COLOR][/B]

                            Коментар


                            • До: Заедно да направим картата още по точна

                              Траковете са си с активен LockOnRoad. Те просто така са записани. Няма значение с кой софтуер ги изваждаш, единствено могат да се ползват участъци които въобще ги няма в картата. Опитай с тази новата карта която я направих за случая, мнения по нагоре.

                              Коментар


                              • До: Заедно да направим картата още по точна

                                Тъпо! Моето Nuvi 760 пак си локва, освен ако не му дам офроуд навигация. Сега компилирам карта, която да не е NT формат пък ще видим какво ще стане.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X