Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM Geotrade 5.60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: OFRM Geotrade 5.60

    Ако забелязваш ,това са лентите за текущата маневра , за която ти отброява метрите , а не за транзитни кръстовища през които ще преминеш , без да ти говори на тях каката. А в твоя случай това си е текуща маневра , нищо , че ти дава да държиш направо и би трябвало в този момент каката да ти говори. Бялата стрелка върху лилавия маршрут показва , че това е текуща маневра. И ако до тази маневра си минал още няколко кръстовища , на тях не ти е показвало кои ленти трябва да държиш , освен ако не са били текущи. Ей сега ще пусна снимки.

    П.П. Крайната ми маневра е наляво след 800 метра (за която ми отброява горе в ляво) , но на "транзитното" кръстовище през което ще мина до тази маневра азиатския софтуер ми показва коя лента трябва да държа ( на европеския софтуер показва винаги наляво) до наближаването на истинската маневра за която ми брои метрите.

    "Транзитно" (няма бяла стрелка върху лилавия маршрут) , без да ми говори гласово:

    adult image hosting

    Следващо транзитно ((няма бяла стрелка върху лилавия маршрут) , без да ми говори:

    image hosting service

    Текуща маневра(за която ми броеше метрите и има бяла стрелка върху лилавия маршрут) с гласово подсказване :

    hosting images

    По време на целия маршрут (800 метра) имах само една текуща маневра( наляво след 800 метра) , а софтуера 3 пъти ми сменя LaneAssist (2 пъти заради "транзитните" кръстовища).

    В твоя случай би трябвало на всяка от снимките да имаш гласово известяване за маневрите , и като се замисля сигурно е възможно да стане като отделна маневра на всяко кръстовище , но ще се увеличат много маневрите в даден маршрут (нямам идея дали товарят нещо).
    Последно редактирано от milstan; 21-05-11, 16:25.

    Коментар


    • #92
      От: OFRM Geotrade 5.60

      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
      "Транзитно" (няма бяла стрелка върху лилавия маршрут) , без да ми говори гласово:

      Колега тази снимка предполагам е кръстовището до болницата. Аз ли така си мисля че има грешка в Lane Assist или просто така е излезнала.

      Там трябва да ти показва дясната лената "Направо и Надясно" а лявата лента "Наляво и Направо"

      Коментар


      • #93
        От: OFRM Geotrade 5.60

        Ако на това кръстовище завивах надясно или наляво можеше и да покаже ( макар че при маневра на него, нищо не ми показва) , но в случая аз преминавам "транзит" и ми показва , че трябва да държа дясната лента ,за да мина безпроблемно през кръстовището. По принцип ако съм в лявата лента пак мога да мина направо , но ако в момента там има кола , завиваща на ляво и изчакваща насрещните автомобили, ще ми се наложи да спра след нея. Затова ми показва да държа дясната лента за да премина без проблеми.
        Много умна я изкарах тази навигация.

        Коментар


        • #94
          От: OFRM Geotrade 5.60

          Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
          Ако на това кръстовище завивах надясно или наляво можеше и да покаже ( макар че при маневра на него, нищо не ми показва) , но в случая аз преминавам "транзит" и ми показва , че трябва да държа дясната лента ,за да мина безпроблемно през кръстовището. По принцип ако съм в лявата лента пак мога да мина направо , но ако в момента там има кола , завиваща на ляво и изчакваща насрещните автомобили, ще ми се наложи да спра след нея. Затова ми показва да държа дясната лента за да премина без проблеми.
          Много умна я изкарах тази навигация.
          А не трябва ли в случия като преминаваш "транзит" да ти показва две прави ? Лявата права да е черна дясната права бяла ? Така ще знаеш че трябва да държиш дясна права. А тази за завиване на ляво която е черна на снимката би трябвало да не се показва. Поне така си мисля аз.
          Последно редактирано от Наско; 22-05-11, 23:02.

          Коментар


          • #95
            От: OFRM Geotrade 5.60

            В случая аз пак знам , че трябва да държа дясната и изобщо не е важно(поне за мен) каква е лявата лента , защото е сива.
            По принцип на това кръстовище май липсва инфо за LaneAssist (ако завивам там не ми показва никакви ленти) и предполагам , че софта симулира лентите и е "сигурен" , че лявата е за завой наляво , но " не е сигурен" дали мога да се движа направо в лявата лента и показва по-приемливия вариант. Това са само предположения.
            Доста се отдалечихме от темата и ако смята Sabin за нужно мога да почистя темата.

            Коментар


            • #96
              От: OFRM Geotrade 5.60

              Определено липсва лейнасист за това кръстовище, иначе трябва да са две ленти и двете да са в бяло, специално за него кръстовище, тъй като можеш да минеш и по двете ленти посока направо..А това дали има някой завиващ на ляво си е държавен проблем, че не са направили допълнителна лента наляво.. При следващото обаче "Боровец", трябва да има три стрелки,лявата да е завой на ляво и да е в сиво, а другите две за направо да са в бяло..Макар, че дясната е за направо и на дясно..Ето снимка..На знаците си личи кое как трябва да е..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2231531.jpg
Прегледи:1
Размер:122.4 КБ
ID:5279529

              Коментар


              • #97
                От: OFRM Geotrade 5.60

                Там си е точно така. Виж по -горе снимките (500м).

                Коментар


                • #98
                  От: OFRM Geotrade 5.60

                  Offtopic
                  Еееехххааааа колко ямболии имало в тоя форум

                  Коментар


                  • #99
                    От: OFRM Geotrade 5.60

                    Идвайки от Раковски към Сливница, на кръстовището им дава само наляво и надясно. Правилното преди моста сещате се е направо и надясно. Не дай Боже някой заспальоч да не гледа знаци и да дойде за пръв път у Софията - свят ще му се извие.

                    Коментар


                    • От: OFRM Geotrade 5.60

                      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                      Ако забелязваш ,това са лентите за текущата маневра , за която ти отброява метрите , а не за транзитни кръстовища през които ще преминеш , без да ти говори на тях каката. А в твоя случай това си е текуща маневра , нищо , че ти дава да държиш направо и би трябвало в този момент каката да ти говори. Бялата стрелка върху лилавия маршрут показва , че това е текуща маневра. И ако до тази маневра си минал още няколко кръстовища , на тях не ти е показвало кои ленти трябва да държиш , освен ако не са били текущи...
                      Не разбрах в крайна сметка за европейския софтуер ли говориш, че показва текущи, транзитни и т. н. маневри, нито ме интересува дали ще ми приказва или не... Въпросът е, че (образно казано, не съм проверявал точно този пример) ако тръгнеш по Царица Йоана от Люлин за Стара Загора, имаш една-единствена инструкция ("Продължете 230 км и влезте в кръговото..."), а на списъка с лентите от Люлин до кръговото в края на магистрала "Тракия" няма промяна... Ползвам nuvi 1690T, "европейско".
                      Петър Събев

                      Коментар


                      • От: OFRM Geotrade 5.60

                        Sofia, bul. Vladimir Vazov 19 мисля че адреса е обаркан. Сложен е на съседна малка уличка и разваля целия маршрут.

                        Коментар


                        • От: OFRM Geotrade 5.60

                          Borime4ka , за "азиатския" софтуер говоря. Маршрут от "Царица Йона" 17 до центъра на Стара Загора :

                          Начало:

                          Докато карам из София на някои кръстовища ми показва така:
                          Последно редактирано от milstan; 02-06-11, 18:22.

                          Коментар


                          • От: OFRM Geotrade 5.60

                            Офтопик:

                            milstan, тези сините стрелкички отляво, над часа на пристигане, какви са? Не съм виждал до сега такива...?!

                            Коментар


                            • От: OFRM Geotrade 5.60

                              За промяна скоростта на симулацията на маршрут.

                              Коментар


                              • От: OFRM Geotrade 5.60

                                Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                                Borime4ka , за "азиатския" софтуер говоря. <cut>
                                А някакъв шанс да си сложа подобен firmware на европейското nuvi?
                                Петър Събев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X