Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM Geotrade 5.60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: OFRM Geotrade 5.60

    Първоначално публикуван от a.lalov Преглед на мнение
    Използвам този въпрос за да попитам и аз нещо. Може ли да ми каже някой каква е "философията" на опцията "най-бърз маршрут"? За извън града се досещам - главни пътища, магистрали и пр. Но как работи това в София? Питам, понеже си правих опити и Гармина ме води по маршрут, който нито е най-кратък, нито най-бърз. За илюстрация - от КАТ Дървеница, до Трета градска ме вкарва по Ж. Кюри, от там локалното, колелото на 4 ти км., Слатина и там вече не издържах ). Само да кажа, че нямам трафик информация.
    Ми то и да имаш.... пак ще е същото...
    nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

    Коментар


    • От: OFRM Geotrade 5.60

      Първоначално публикуван от cambodja Преглед на мнение
      Пробвах и на изхода за Мало Бучино - направо не показва нищо, ако свия към него - тогава.
      Малко е странно понеже с европейската карта по Хемус ми изкарваше подобни картинки, въпреки че бях за направо, а дали не бях дори и в навигация, а просто карта.
      Отделно незнам какъв е стандарта, но дали 100 м преди отбивката не са малко като дистанция?
      JCV-тата се показват само когато завиваш. Ако си на право не се показват.

      На какво разстояние да се показват си решава уредът според скоростта с която се движиш, категорията на пътя и кой знае какво още. Нямам метод по който да контролирам кога се показват.

      Коментар


      • От: OFRM Geotrade 5.60

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        С пускането на версия 5.50 започваме да работим по 5.60 и ще се радвам пак да споделите препоръки и предложения, които имате.
        В момента ударно се строят и достояват, довършват всички магистрали в България. Крайният срок за довършване на всички без СТРУМА е м.Декември 2012. Новата готова и завършена магистрала ЛЮЛИН има ли я в картите? Имате ли готовност да ги актуализирате заедно с пуска им.

        Коментар


        • От: OFRM Geotrade 5.60

          Благодаря за потвърждението от извора, че само в завой бачкат JCV-тата.
          Каква е идеята за развитието им - предполагам по основни пътни артерии в страната, след което по градове или...?
          Евентуално как виждате развитието по тази тема?
          Относно дистанцията за известяване нямах представа, че не се задава от разработчика, а по гармински, свой си алгоритъм.
          Ще трябва да се пробва явно реално, понеже на симулацията както споменах са 100 м.

          yuport, 5.5 излезе малко преди пуска на магистралната ОТСЕЧКА. В 5.60 вече я има.
          Естествено, при всяко обновление поне на магистралните ОТСЕЧКИ, че в следваща версия ще бъдат отразени.

          Коментар


          • От: OFRM Geotrade 5.60

            Първоначално публикуван от cambodja Преглед на мнение
            Благодаря за потвърждението от извора, че само в завой бачкат JCV-тата.
            Каква е идеята за развитието им - предполагам по основни пътни артерии в страната, след което по градове или...?
            Евентуално как виждате развитието по тази тема?
            Относно дистанцията за известяване нямах представа, че не се задава от разработчика, а по гармински, свой си алгоритъм.
            Ще трябва да се пробва явно реално, понеже на симулацията както споменах са 100 м.

            yuport, 5.5 излезе малко преди пуска на магистралната ОТСЕЧКА. В 5.60 вече я има.
            Естествено, при всяко обновление поне на магистралните ОТСЕЧКИ, че в следваща версия ще бъдат отразени.
            Заснети са над 800 места в цяла България и планираме да влязат в следващите две версии на OFRM. Местата където се ползва JCV са общо взето пътни възли с отделна лента за завой на около 45 градуса.

            Коментар


            • От: OFRM Geotrade 5.60

              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              С пускането на версия 5.50 започваме да работим по 5.60 и ще се радвам пак да споделите препоръки и предложения, които имате.
              Защо липсва цялата вилна зона на Ботевград?

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OFRM560.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5295861Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CNE2012_20.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:5295862

              Коментар


              • От: OFRM Geotrade 5.60

                Наскоро качих 5.60 вариант CITY CYR и мам следния въпрос. Когато се опитвам да направя примерно маршрут от София до Солун съответно включвам и ORFM и Europe, за да покрие Гърция. При това маршрута ми го удължава с едно стигане или до Калотина или до пункта към Македония или Гърция, на запад от Петрич ??? Когат махна българската карта всичко е наред - слиза диреткно до Солун.

                Съответно примерно маршрута до Солун го удължава изкуствено с едни 100 км ако ме прекара през Калотина и обратно до София.

                Някакви идеи защо е така ? Досега бях с една по-стара версия, май 5.40 TOPO, но я смених с 5.60 CITY защото е по-лека. Преди не съм имал такъв странен проблем. Машината е Зумо 660

                Коментар


                • От: OFRM Geotrade 5.60

                  Първоначално публикуван от Sotislav Преглед на мнение
                  Наскоро качих 5.60 вариант CITY CYR и мам следния въпрос. Когато се опитвам да направя примерно маршрут от София до Солун съответно включвам и ORFM и Europe, за да покрие Гърция. При това маршрута ми го удължава с едно стигане или до Калотина или до пункта към Македония или Гърция, на запад от Петрич ??? Когат махна българската карта всичко е наред - слиза диреткно до Солун.

                  Съответно примерно маршрута до Солун го удължава изкуствено с едни 100 км ако ме прекара през Калотина и обратно до София.

                  Някакви идеи защо е така ? Досега бях с една по-стара версия, май 5.40 TOPO, но я смених с 5.60 CITY защото е по-лека. Преди не съм имал такъв странен проблем. Машината е Зумо 660
                  Картовите продукти се променят със всяка следваща версия и е невъзможно да се напаснат всички версии на всички картови продукти една към друга, така че устройството да може безпроблемно да преминава от един продукт в друг.

                  Препоръчителният вариант за пътуване от България към/през съседна държава е при включена единствено карта OFRM Geotrade да зададете маршрут до граничния контролно-пропусквателен пункт през който ще напуснете страната (например Кулата-Промахон). Можете да зададете този маршрут от Накъде? > Интересни места > Име по букви > ГКПП КУЛАТА. Когато стигнете до границата, от главния екран влезте в Инструменти > Настройки > Карта > Карта Инфо (или Данни) и махнете отметката срещу карта OFRM Geotrade, а включете отметката срещу картата, която ще използвате в чужбина (например City Navigator Europe NT). След това се върнете на главния екран и задайте крайната дестинация. На връщане процедурата е аналогична, но в обратен ред.

                  Не Ви препоръчваме да оставяте включен повече от един картов продукт, тъй като е възможно да възникнат конфликти между различните продукти, в резултат на което търсенето може да не работи коректно, а е възможно и припокриване на информация на екрана, което да скрива важни детайли.
                  OFRM Team
                  Отдел за Борба с Организираните Клиенти

                  Коментар


                  • От: OFRM Geotrade 5.60

                    Благодаря за обяснението, явно така ще трябва да действам. Не е болка за умиране, просто преди го нямаше.

                    Коментар


                    • От: OFRM Geotrade 5.60

                      От карта.бг вече може да се изтегли версия 5.61, която включва 115 JCV-та в района на София и магистрала Люлин. Потребителите, които са с уреди не поддържащи JCV няма смисъл да обновяват картата.

                      Коментар


                      • От: OFRM Geotrade 5.60

                        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                        От карта.бг вече може да се изтегли версия 5.61, която включва 115 JCV-та в района на София и магистрала Люлин.
                        Дали ще може пак да ги пуснете като .gdb?
                        Питам понеже не открих как се конвертират, а искам да ги метна в Мапсорса.
                        Благодаря предварително!

                        P.S. : Поздрави за бързото, макар и частично обновление!

                        Коментар


                        • От: OFRM Geotrade 5.60

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          От карта.бг вече може да се изтегли версия 5.61, която включва 115 JCV-та в района на София и магистрала Люлин. Потребителите, които са с уреди не поддържащи JCV няма смисъл да обновяват картата.
                          Има и грешка в единия от файловете - на кръговото на 4ти км в София. При идване от по Г.М.Димитров и искаш да се качиш НА Цариградско JCV файла те кара да влезеш ПОД моста а Царидградско се захожда от ДО моста.

                          На същото място при въртене с изход към Асен Йорданов, стрелките са на правилното място но показват малко объркващо все едно идваш от към Младост...
                          nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                          Коментар


                          • От: OFRM Geotrade 5.60

                            Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
                            ..... При идване от по Г.М.Димитров и искаш да се качиш НА Цариградско JCV файла те кара да влезеш ПОД моста а Царидградско се захожда от ДО моста.
                            ...
                            Мда, от кадето и да идваш, като искаш да се качиш на Цариградско дава една и съща картинка........обаче пък е много готина..

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:73811.jpg
Прегледи:1
Размер:49.3 КБ
ID:5298029 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:74236.jpg
Прегледи:1
Размер:39.5 КБ
ID:5298030

                            Коментар


                            • От: OFRM Geotrade 5.60

                              Първоначално публикуван от nuvi1350 Преглед на мнение
                              Мда, от кадето и да идваш, като искаш да се качиш на Цариградско дава една и съща картинка........обаче пък е много готина..

                              [ATTACH=CONFIG]355277[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]355278[/ATTACH]
                              Сигурен бях, че все някъде се е промъкнала някоя грешка...

                              Коментар


                              • От: OFRM Geotrade 5.60

                                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                                Сигурен бях, че все някъде се е промъкнала някоя грешка...
                                Предлагам на всички места на които има JCV картинки които са на по-близки разстояния да се махнат.
                                Защо - днес минах реално от центъра по цариградски по кръговото и покрай новата зала. Ккакво се случи - светна ми за отбивката към кръговото на място която бе гряшно и почти веднага се скри. После за изхода към Асен Йорданов (вече маркирано като грешна картинка в по-горен пост) та тази картинка ми се появи точно на отвибката за към КАТ (ГМДимитров) и доста постоя - беше объркващо пак имайки предвид какво показва картиката... а аз там трябваше реално да вляза в кръговото....
                                nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X