Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM Geotrade 5.60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: OFRM Geotrade 5.60

    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
    Възможността за сваляне на JCV излиза само на уредите които го поддържат. Яко вашият уред поддържа JCV но не ви излиза възможност за сваляне пишете да оправим настройките.
    На мен също не ми се появяват JCV файловете. Със Zumo 660 съм

    Коментар


    • От: OFRM Geotrade 5.60

      Първоначално публикуван от pepopepo Преглед на мнение
      ....
      Използвай LT версията че 1310 и без това не са много силни. Просто подмени файла gmapsupp.img няма нужда да преименуваш или да пипаш UNL файла.
      Първият път имах проблеми с ъпдейта - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=123182 но сега си върви с лайт версията...

      Първоначално публикуван от ggerogiev Преглед на мнение
      ...
      Да, грешката е моя - целия продукт струваше към 100лв.

      Коментар


      • От: OFRM Geotrade 5.60

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Ето списък с местата с JCV да не ги търсите.

        http://htftp.offroad-bulgaria.com/sa..._Locations.gdb

        Извинете за глупавия въпрос,но къде точно да сложа файлчето за да ми излезнат координатите?

        Коментар


        • От: OFRM Geotrade 5.60

          Имам един въпрос към хората които се занимават с изработването на тази карта(извинявамен се предварително ако въпросът ми не е на правилното място):
          Дали е възможно създаването на .пдф фаил да речем в които да се съдържа информация тип легенда на картата?
          Нещо съчетаващо третият пост от тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=36641 и съдържанието на залепената тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...E7%E5%EB%E5%ED

          Този фаил да бъде качен и достъпен за сваляне от саита karta.bg както е ръководството за употреба.С цел улеснение на потребителя-тоест хора които не умеят да щракат и да се ровят на всякъде поради липса на време или умения с един клик да добият представа какво всъщност има на тази карта.


          Коментар


          • От: OFRM Geotrade 5.60

            Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
            Използвай LT версията че 1310 и без това не са много силни. Просто подмени файла gmapsupp.img няма нужда да преименуваш или да пипаш UNL файла.
            Първият път имах проблеми с ъпдейта - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=123182 но сега си върви с лайт версията...
            Благодаря.
            Качих OFRM Geotrade TOPO CYR - 5.60 като gmapsupp и си върви перфектно.
            Проблема беше,че исках да имам и OFRM Geotrade CITY CYR - 5.60 вътре та ако ми бави Торо да преминавам на сити в градовете.Бях я прекръстил gmapprom но не се виждаше от усторйството което ме учудва.

            Коментар


            • От: OFRM Geotrade 5.60

              Първоначално публикуван от pepopepo Преглед на мнение
              Благодаря.
              Качих OFRM Geotrade TOPO CYR - 5.60 като gmapsupp и си върви перфектно.
              Проблема беше,че исках да имам и OFRM Geotrade CITY CYR - 5.60 вътре та ако ми бави Торо да преминавам на сити в градовете.Бях я прекръстил gmapprom но не се виждаше от усторйството което ме учудва.
              Няма вариант да я видиш - 2те карти са с един и същ FID, а софтуера не позволява това. Винаги върви само 1та карта, а понякога нито едната.
              Nothing comes from nothing...

              Коментар


              • От: OFRM Geotrade 5.60

                Здравейте!
                С м10 съм. Пробвах първо със сменено име GMAPSUPP.JCV в папка MAP на сториджа. После направих подпапка с файла JCV в MAP-a. След което го метнах в System-a при европейския .jcv.Махнах го и него, но при всички опции симулация на пътя малко преди детелината за летището на апарата (въпреки, че сега не съм в София) така и не ми показва никакви картинки.
                Някакви идеи?
                Благодаря предварително!

                Коментар


                • От: OFRM Geotrade 5.60

                  Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                  Няма вариант да я видиш - 2те карти са с един и същ FID, а софтуера не позволява това. Винаги върви само 1та карта, а понякога нито едната.
                  Благодаря за разяснението.
                  При положение,че Торо ми върви и не ми бави няма да ми трябва да качвам Сити.Така ме устройва идеално.


                  Искам да посоча едно объркване което се получава.
                  На снимката: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34914a.jpg
Прегледи:1
Размер:33.3 КБ
ID:5293991
                  В гр.Пазарджик от посока Билла тръгвам по Христо Ботев и искам да завия наляво зад един блок.Там е мост на канала но не смята за такъв.Там има засада на Кат и при тази маневра завой наляво (в зелено) никога не са ми правили проблем.Още повече че пътната маркировка позволява това.При идване от този блок искам да завия наляво по Христо Ботев - възможно е да се направи но ме прекарва надясно и да направя обратен завой за да премина в другото платно на Христо Ботев.Ситоацията е същата ако идвам от светофара на кръстовище Христо Ботев и Константин Величков.След светофара с маркировка може да се завие наляво по Кн.Мария Луиза по канала но ме прекарва през малки улички. Моля обърнете внимание на това кръстовище защото е много объркано.Ситоацията при която идвам по Мария Луиза и искам да завия наляво по Христо Ботев е същата.Пак през малките улички. На снимката със синьо съм отбелязъл,че след знамето пътя продължава и излиза на Христо Ботев но задължително надясно. Има най-отдоло иконка на Техномаркет - той отдавна не е там.
                  Последно редактирано от pepopepo; 30-07-11, 21:15. Причина: Защото последен съм писал в темата.

                  Коментар


                  • От: OFRM Geotrade 5.60

                    Първоначално публикуван от cambodja Преглед на мнение
                    Здравейте!
                    С м10 съм. Пробвах първо със сменено име GMAPSUPP.JCV в папка MAP на сториджа. После направих подпапка с файла JCV в MAP-a. След което го метнах в System-a при европейския .jcv.Махнах го и него, но при всички опции симулация на пътя малко преди детелината за летището на апарата (въпреки, че сега не съм в София) така и не ми показва никакви картинки.
                    Някакви идеи?
                    Благодаря предварително!
                    Оказа се, че погрешно съм чакал изображение преди, а не след детелината.
                    Качих файла в jcv в system, без промени, работи заедно с европейския файл.
                    Поздравления за добрата работа!

                    Коментар


                    • От: OFRM Geotrade 5.60

                      Значи, за тези, които им е интересно как изглежда JCV-то на ОФРМ 5.60 съм качил клипче в Ютуб. Това е симулация до летището в София.
                      Уреда е Нуви 1390Т, с последния софт. на Гармин (5.40 - обнових го преди да кача ОФРМ5.60), картата е 5.60 ТОРО CYR LT.
                      Не съм променял нищо в наименованията, спазих точно инструкциите от karta.bg.
                      Ето и линка в Ютуб (по-нетърпеливите да го гледат от 70-та секунда нататък):
                      http://www.youtube.com/watch?v=sfX97TdTb40

                      Коментар


                      • От: OFRM Geotrade 5.60

                        Аз имам един проблем днес зададох на навигацията ( nuvi 250 ) да ме Упъти от Плевен до Дряновския манастир, но ме прекара през едни улици, които бяха много зле освен това, ми каза да завия надясно, но там път нямаше само дървета нито черен път нито асвалт... версията на картата ми е OFRM Geotrade TOPO v5.60 CYR Кординатите са N 42 56.216 и E025 26.072 ако някой знае защо се е получило така ...
                        Последно редактирано от Валери Недялков; 06-08-11, 13:19.

                        Коментар


                        • От: OFRM Geotrade 5.60

                          Искам да попитам кога да очаквам и село Драганово до Велико Търново да бъде включено в картата и то подробно ,а не само една улица .Всички по -малки села са подробни ,но там не .

                          Коментар


                          • От: OFRM Geotrade 5.60

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            Възможността за сваляне на JCV излиза само на уредите които го поддържат. Яко вашият уред поддържа JCV но не ви излиза възможност за сваляне пишете да оправим настройките.
                            Може ли малко разяснения..
                            Когато регистрирах картата на сайта ви Nuvi3790T не се поддържаше от сайта ви. И съм го регистрирал като GPS Nuvi (ако не знаете модела).
                            Сега по никакъв начин не мога да променя модела на нувито. Някаква идея какво да правя. Има ли вариант да направите една инсталационна програма както са всички купешки карти. Не всички сме специалисти от Garmin.
                            Отнема ми страшно много време и четене по форуми кое как се прави, което смятам че е недопустимо за професионален продукт за какъвто имате претенции. Не зная какво става със системата за оповестяването за нови версии на картата, но до ден днешен нямам е-маил от вас за 5.60.
                            По тази причина на предният ми лиценз на картата изпуснах един update . Само да кажа че макар и при активен лиценз на сайта ви в момента ползвам JCV файлове от торент (дано това ви говори нещо). И от там разбрах че има нова версия на картата.

                            Коментар


                            • От: OFRM Geotrade 5.60

                              Преди няколко дни констатирах съвкем случайно, че отбелязания на N44 05 49.0 E27 08 32.3 хотел Куин в Айдемир изглежда ето така




                              за огромен ужас на жена ми - имахме резервация там.

                              С питане стигнахме на няколко километра от това хипарско къще, ето на това място - N44 06 03.7 E27 11 40.3, където се намира в действителност хотела Куин
                              ето го



                              предишния ден навито упорито се мъчеше да ме прекара от тук - N43 40 29.8 E24 07 39.5 - до тук N43 40 08.1 E24 08 59.1 по един път, на който, ако бях с джипа, бих му се зарадвал. С мерседеса - хич не му се зарадвах, ама хич....
                              Минах де...

                              За първи път минавам по тези места и се бях доверил безусловно на устройството, ама нещо ме подведе.. В Силистра опитите му да ме прекара през сиганската маала, и после по туристическа пътека до Меджид Табия N44 06 10.8 E27 15 27.7 бяха повече от настоятелни.

                              Интересно, че настройките на устройството, както и на мапсорса са за най-бързия маршрут, и опитите ми да повторя този страшен и славен път,за да покажа откъде ме водеше, не се увенчаха с успех.

                              Коментар


                              • От: OFRM Geotrade 5.60

                                Здравейте колеги!
                                Nuvi 255 потдържа ли Junction View? И евентуално как се активира изчетох доста информация от този раздел но нищо не намерих по моят въпрос. Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X