Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид и Гармин?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Андроид и Гармин?

    Здравейте, от вчера съм собственик на Samsung Galaxy Grand Neo Duos I9060.
    Това ми е първият смартфон, оправям се, но имам въпрос относно навигацията.
    От всичкото четене в главата ми е каша, бихте ли ме посъветвали коя ще е най-добрата
    навигационна програма и карти за БГ за нея,
    ако може и директни линкове, защото утре ще ми трябва.
    Това което имам инсталирано в момента няма офроуд режим, а ми е жизнено необходим,
    при това не иска да работи или не мога да я пусна.
    Не искам да рутвам устройството, за да не изгубя гаранцията.
    ОС е Андроид 4.2 Jelly bean.

    Коментар


    • От: Андроид и Гармин?

      За Андроид 4.2 няма нищо смислено.

      Коментар


      • От: Андроид и Гармин?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        За Андроид 4.2 няма нищо смислено.

        И слава богу.

        Коментар


        • От: Андроид и Гармин?

          А за 2.3.7 има ли нещо доказано и тествано. Интересува ме функцииналност като на туристически ГПС. Импорт/експорт на тракове и точки (*.gpx). Запазване на тракове. Навигация по права линия до точка. И ако не е нахално всичко това да се случва върху подложка от снимки на ГЕ с опция за връзка към стрийт вю.
          Георги Тонев

          Коментар


          • От: Андроид и Гармин?

            Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
            Интересува ме функцииналност като на туристически ГПС. Импорт/експорт на тракове и точки (*.gpx). Запазване на тракове. Навигация по права линия до точка. И ако не е нахално всичко това да се случва върху подложка от снимки на ГЕ с опция за връзка към стрийт вю.
            Аз съм с версията за Айфон, но не вярвам Андроидската да е по-различна.
            С две думи - забрави функционалност на туристическите Гармини. Това си е като Нуви. Пешеходния режим му куца. Навигиране и изобразяване на отделни тракове няма. Да, имаш запис с показване на екрана, но то е един общ цялостен трак без никаква възможност за обработка на отделни фрагменти.
            Няма опция за лесно и интуитивно превключване на различни карти. Няма шанс за подложка като Birds Eye или алтернативните сателитни снимки.

            Лично аз го ползвам само в колата - несъмнено по-удобно е там, отколкото кой да е туристически. Обаче трябва ли ми за пешеходни разходки, за мотора, велосипеда или на каяка, Орегона няма алтернатива.
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • От: Андроид и Гармин?

              Зависи за какво ти трябва навигацията. Гугълската си е ОК, но изисква да си онлайн през 3G-то. В замундата скоро пуснаха една версия на NAVITEL и засега си е стабилна.
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • От: Андроид и Гармин?

                Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                А за 2.3.7 има ли нещо доказано и тествано. Интересува ме функцииналност като на туристически ГПС. Импорт/експорт на тракове и точки (*.gpx). Запазване на тракове. Навигация по права линия до точка. И ако не е нахално всичко това да се случва върху подложка от снимки на ГЕ с опция за връзка към стрийт вю.
                Здрасти Вектор.
                Най-добрата програма за целта е Oruxmaps. По принцип тя поддържа и Гармински незаключени карти такива които не са в новия NT формат както и векторни такива базирани на Mapbox, последно време си поиграх с тях и сега ми се иска да почна един проект за направата на топографска карта за Гармин базирана на Openstreetmap.
                За Оруксмапс търсиш OpenAndromaps и си ги теглиш оттам тази за България. Има и възможност за къстамайзване на изгледа на картата подобно на typ файловете на Гармин така че да се виждат специфични точки и полигони по определен начин с различни икони и т.н. Като цяло може да се постигне добър изглед на топографска карта тъй като тази карта от OpensAndromaps съдържа в себе си и вградени хоризонтали. Засега това е най-доброто за Андроид което е предназначено точно за туристически цели. Поддържат се даже външни HRT монитори и други сензори като барометър и т.н. ако ги има в телефона. Единствения минус е че няма рутиране например по дадена векторна карта защото тя се рендира все едно е растерна. Като цяло в последните версии на програмата вкараха и възможност за направата на маршрут мисля чрез помощта на Гугълскиите карти но за целта ти трябва мобилен интернет не става в офлайн режим.
                По принцип доскоро ги имаше и подложката на Гугъл Ъртх ама заради правата и ядовете с Гугъл премахнаха този слой но никога не проблем да си туриш една конвертирана сателитка в Oruxmaps. Другата програма която е много добра е Osmand там заедно с векторния слой може да се слеят и такива от онлайн източници. По принцип там мисля нямаше картата на Гугъл но имаше ги тези сателитки и обикновена карта от Бинг които могат да се сложат за подложка. По принцип тази програма не е толкова туристически ориентирана но пак поддържа навигация по права линия и импорт и експорт на gpx файлове макар с по-ограничени възможности спрямо например Oruxmaps.
                Последно редактирано от icpart; 13-04-14, 15:37.

                Коментар


                • От: Андроид и Гармин?

                  Колега има една навигация която е брандирана като Navigon, но си е чист Гармин http://www.zamunda.net/details.php?id=395212&hit=1 сваляш, инсталираш и при първото стартиране си сваляш карта за която страна си искаш. Аз я ползвам доста време вече , доволен съм . Поздрави

                  Коментар


                  • От: Андроид и Гармин?

                    Имам Гармин Нуви, който ми върши добра работа в малката авиация, но не винаги ми е под ръка.)))
                    Искам да пусна на Галакси-то някаква свястна навигация с офроуд възможности и прилична карта,
                    за да ми бъде дублиращ навигатор - това ми е идеята, а също да ме води и по милите родни пътища,
                    до села, паланки и полянки.

                    Ако може да ми препоръчате нещо, ще ви бъда благодарен.
                    Знам, че няма свестен заместител на картата на Събин или на колегата dhv,
                    но ако може да ползвам някоя друга, ще е чудесно - разбира се със съответния софтуер. )))

                    Коментар


                    • От: Андроид и Гармин?

                      Първоначално публикуван от Airborn Преглед на мнение
                      Имам Гармин Нуви, който ми върши добра работа в малката авиация, но не винаги ми е под ръка.)))
                      Искам да пусна на Галакси-то някаква свястна навигация с офроуд възможности и прилична карта,
                      за да ми бъде дублиращ навигатор - това ми е идеята, а също да ме води и по милите родни пътища,
                      до села, паланки и полянки.

                      Ако може да ми препоръчате нещо, ще ви бъда благодарен.
                      Знам, че няма свестен заместител на картата на Събин или на колегата dhv,
                      но ако може да ползвам някоя друга, ще е чудесно - разбира се със съответния софтуер. )))
                      Прочети по горния ми пост отново и ако нещо не е ясно питай пак
                      Ако търсиш рутиране офлайн варианти за Андроид има бол програми. Пък ако искаш да те навигира по офроуд пътища подобно на Гармина единствения ти вариант е Османд който е доста удачен или Оруксампс на който съм писал какви са недостатъците. Даже тези дни компилирах една тестова карта за Гармин дето става да се тури и на Оруксампса и изглежда доста добре като цяло.
                      Последно редактирано от icpart; 19-04-14, 17:39.

                      Коментар


                      • От: Андроид и Гармин?

                        Благодаря, колеги.
                        Опитах с Навигон - харесва ми опцията "кокпит", но нямам Wi-Fi наблизо... от два дни се бора с рутера,
                        не иска да го пусне, за да си изтегля картите, по USB не разпознава галактиката.
                        Не ми се звъни на провайдера по празниците, дано имам време след тях.

                        Ще пробвам и Османд, и Орукс... да видим кое ще сработи и ще ми пасне най-добре. )))

                        Коментар


                        • От: Андроид и Гармин?

                          OruxMaps не ми пуска офроуд режима, но пък работи с гармински карти.
                          Навигона още не мога да го заредя поради липса на Wi-Fi.

                          IGO PRIMO засега се справя с всичко, утре ще го тествам и в практиката.
                          Благодаря на всички за помощта, ще докладвам новостите. )))

                          Коментар


                          • От: Андроид и Гармин?

                            IGO малко ме разочарова - няма свестни офроуд карти или поне не попаднах на такива.
                            Ако някой ми прати линк, ще бъда благодарен.

                            Навигона-а успях да запусна днес... много ме разочарова.
                            На всичко отгоре използва само растерни карти, трябва много работа, за да се получи нещо прилично
                            и актуално...
                            А най-неприятното - няма офроуд режим.

                            За водене по пътищата всички стават, но на мен ми трябва нещо, което да ме заведе
                            по права линия от т. А до т.В. и да ми показва отклонението от пътната линия.
                            Жалко... има много приятен кокпит Навигона с много дублиращи реалните навигационни уреди
                            дисплеи...
                            Дано в новите версии се сетят да пуснат офроуд... а може би нарочно не го правят. )))

                            Коментар


                            • От: Андроид и Гармин?

                              Първоначално публикуван от Airborn Преглед на мнение
                              IGO малко ме разочарова - няма свестни офроуд карти или поне не попаднах на такива.
                              Ако някой ми прати линк, ще бъда благодарен.

                              Навигона-а успях да запусна днес... много ме разочарова.
                              На всичко отгоре използва само растерни карти, трябва много работа, за да се получи нещо прилично
                              и актуално...
                              А най-неприятното - няма офроуд режим.

                              За водене по пътищата всички стават, но на мен ми трябва нещо, което да ме заведе
                              по права линия от т. А до т.В. и да ми показва отклонението от пътната линия.
                              Жалко... има много приятен кокпит Навигона с много дублиращи реалните навигационни уреди
                              дисплеи...
                              Дано в новите версии се сетят да пуснат офроуд... а може би нарочно не го правят. )))
                              Офроуд картата е само една, и не е нито за IGO, нито за Navigon.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Андроид и Гармин?

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Офроуд картата е само една, и не е нито за IGO, нито за Navigon.
                                Хи, хи. Наивници. Добре , че е Събин.
                                Но иначе не си прав, по права линия айго си навигира чудесно.
                                Само дето вика да направиш обратен завой при първа възможност.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X