Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Правилния начин е да слагаш готовия .poi файл в директория Garmin\POI на устройството. Тогава камерите се появяват в "Екстри".
    Това, което става при теб се получава, ако отвориш .gdb файла в MapSource и използваш "Transfer" -> "Send to device".
    .gdb файла аз лично го използвам само за контрол и проверка на данните.
    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

    Коментар


    • До: Спид камери

      Имам няколко предложения:
      1. Възможно ли е да направим някакво разделение ? В момента който каквито координати е дал, се "пляскат" като спид-камера. А реално такива има малко. Може ли да има напр. няколко файла - "камери" (но доказано че са такива), "вероятност за засада (патрулка)", "макет на полицейска кола". Ако има такова, аз напр. не бих си заредил последния - тъпо е да ми пищи по магистралата. Получава се малко като лъжливото овчарче. От друга страна, знам 1-2 места, при които патрулката стои съвсем близо до макет, но това не е по магистрали.
      2. Знам, че е доста работа като обем, но може ли да се направи някаква ревизия ? Забелязах че има посочена точка върху ЖП линията при гара Подуяне напр. И ако може всички точки да са такива, че да се активира алармата при превишение на скоростта, а не при доближаване на разстояние. Няма смисъл да ми пищи че съм близо до някаква точка с ограничение 60 примерно, когато се движа с 50 или 40. Получава се малко дразнещо, а и също като "лъжливото овчарче".

      Коментар


      • До: Спид камери

        Не би трябвало да ти пищи , ако се движиш със скорост по-ниска от допустимата!

        Коментар


        • До: Спид камери

          1. Подкрепям такова разделение, но не виждам кой и как точно ще определя коя точка каква е . Камери май се слагат и се махат от време на време, днеска я има, утре - не, и обратно. А и да не забравяме, че и да няма камера, уреда ще дава предупреждение за реално разрешената максимална скорост, което пак е полезно.
          2. Не си с последната версия - няма точки на такива странни места. Алармата се активира точно така - предупреждава веднъж, и ако не е превишена скоростта, не се обажда повече. Не ми е известен начин да се избегне първоначалното оповестяване .

          Поздрави!
          Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
          GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

          Коментар


          • До: Спид камери

            Ето ви още няколко засади. Има по една на Сливенските мин. бани и с. Злати войвода, които са на пътя София-Бургас и в 60-70% от случаите има патрулки, затова сметнах за важно, че трябва да присъстват.
            1. с. Злати войвода - засада с радар
            N42 35.525 E26 11.427
            2. Сливенски минерални бани
            тука не мога да дам координати, съжалявам
            3. вход гр. Ямбол - КПП
            N42 29.909 E26 28.633
            4. засада с радар гр. Ямбол
            N42 29.494 Е26 29.534
            5. засада с радар гр. Ямбол
            N42 28.730 Е26 30.886
            6. засада с радар гр. Ямбол
            N42 28.817 Е26 30.445

            Надявам се да съм бил полезен, защото това са местата в гр.Ямбол, на които най-често има засади с радари.

            Коментар


            • До: Спид камери

              Ще трябват и ограниченията на скоростта на тези места все пак, колкото и да са предвидими.
              Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
              GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

              Коментар


              • До: Спид камери

                Първоначално публикуван от chavdarlk Преглед на мнение
                1. Подкрепям такова разделение, но не виждам кой и как точно ще определя коя точка каква е . Камери май се слагат и се махат от време на време, днеска я има, утре - не, и обратно. А и да не забравяме, че и да няма камера, уреда ще дава предупреждение за реално разрешената максимална скорост, което пак е полезно.
                2. Не си с последната версия - няма точки на такива странни места. Алармата се активира точно така - предупреждава веднъж, и ако не е превишена скоростта, не се обажда повече. Не ми е известен начин да се избегне първоначалното оповестяване .

                Поздрави!
                1. На всички е ясно, че на огромната част от картонените макети на полицейски коли и камерите са толкова бутафорни - по такива места трудно ще се закара ток, акумулатор, линия за данни. Нека (доколкото е възможно) да разделим поне "фалшивите" патрулки от тази база данни.
                2. С последната версия (за момента 39) съм "публикувана" от теб на 02.10.2008 в 01:06 часа. Обясни ми точка "бул. Дондуков" #176, координати N42*41*52.7" E 23*21'25.0". Отделно има и точки, на които си пищи при доближаване, а не от скорост (не става въпрос за единичното предупреждение при по-ниска от зададената скорост - то не дразни). Дето се вика "хайде да не се дебнем, че няма начин да не се хванем". Искам да бъда разбран правилно - не искам да се заяждам - целта е да подобрим максимално информацията.

                По поста на apetrov :
                1. ограничение 50 км/ч
                2. N42*36'44.8" E26*14'2,5" - също ограничение 50 км/ч
                Последно редактирано от gr_kanev; 06-10-08, 16:44. Причина: добавка

                Коментар


                • До: Спид камери

                  1-4 50km
                  5-6 40km

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    Точка #176 наистина е останала грешна още от версия 033 .
                    Тогава съм открил грешката, но съм я отразил само в .gdb файла.
                    Оправил съм я при мен и в следващата версия ще е наред.
                    По другия въпрос нямам какво да кажа - имаше анкета в http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=20939, и там решиха да не разделят камерите .
                    Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                    GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Само да допълня - след анкетата в pocketbulgaria направих един файл само фиксирани камери - ако колегата chavdarlk реши може да конвертира и него за garmin.
                      Поздрави

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        ето и новата 040 версия на кирилица
                        Прикачени файлове
                        последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Пускай един линк и на rapidshare , че да мога да го кача оттатък.
                          П.П. Аз го качих.
                          Последно редактирано от milstan; 07-10-08, 17:33.

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                            Пускай един линк и на rapidshare , че да мога да го кача оттатък.
                            П.П. Аз го качих.
                            имаше грешки в точки 256+257 (правописни в координатите на дълготата) в стария файл. сега прилагам нов с оправени грешки + рапидшаре линк

                            http://rapidshare.com/files/15179002...0_cyr.rar.html
                            Прикачени файлове
                            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              Версийте на латиница вече не се ли правят?
                              ПОВЕЧЕ ОРЪЖИЕ, ПО-МАЛКО ПРЕСТЪПНОСТ !

                              ( John R. Lott, Jr.)

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                А пък ако може и .gрх файловете , че да може да си ги конвертираме и за другите софтуери ще е направо чудесно. Не че с този не става но не са разделени по скорости. Май съм много нагъл вече

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X