Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Първоначално публикуван от nikolain Преглед на мнение
    стига с тази маймуница - на nuvi 760 (034] излизат само ироглифи
    sorry, но за латиницата трябва да почакате файла на kihi. надявам се, че скоро и той ще се включи. този файл е само за кирилизираните нувита.
    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

    Коментар


    • До: Спид камери

      що ли тъй от другаде с кирилицата немаме проблем

      Коментар


      • До: Спид камери

        Оригиналният файл от IGO го пускам в този сайт и го обръщам на латиница:
        http://translit.cc/
        Запомням го в Notepad в UTF-8 и така нататък.
        П.П. Ако има недоволни може да пробват сами да си го конвертират.
        П.П.П. Поправен файл на кирилица 034 със синтезирани гласове. Левитан го нямам.
        http://rapidshare.com/files/146105741/poi.rar.html
        Последно редактирано от milstan; 17-09-08, 20:28.

        Коментар


        • До: Спид камери

          Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
          sorry, но за латиницата трябва да почакате файла на kihi. надявам се, че скоро и той ще се включи. този файл е само за кирилизираните нувита.
          Ето и коригираната с нови и от грешките на няколко поита латиница на 034 с гласа на Левитан и сиренките.. А също така и с новите (по-добри) ограничителни знаци за скорост!!
          Прикачени файлове
          Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

          Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

          Коментар


          • До: Спид камери

            Колеги, хайде да стандартизираме нещата и да има един файл, който да е "официален" за Garmin устройства. Всеки е свободен да прави, каквито си иска вариации ( кирилица/латиница, говор/без говор, с табели/без табели, gpi/gpx и т.н. ), но това не oзначава, че различните версии устройват "масовия" потребител.

            При мен например, кирилица не се вижда ( Nuvi 300), иконите на латинските версии на Kihi са размазани, а след третото "дрънкане" на Левитан и сиренките ми се вдига кръвното ( а не искам да изключвам звука ). Всъщност, нямаше да има проблем, ако всички варианти се update-ват едновременно и си слагам тази, която ми харесва, но не е така.

            Та, предлагам, някой от модераторите да пусне анкета за предпочитанията на "средно статистическия" потребител, към които всеки генериращ файл да се придържа, а ако иска да предлага и своя си модификация, за тези, които я харесват.

            Бих отправил и предложение, към предлагащите готов gpi файл - сложете файловете в една под-директория на указваната в POI Loader-а. Така отделните категории ( 50, 120, 130, и т.н. ) ще са в под-меню на Custom POI и няма да се бъркат с останалите потребителски POI. Така или иначе никой не ги търси като дестинация, те са само информационни и няма нужда да са на "един click разтояние". При gpx файловете си го правиш сам преди upload, но при gpi единствено файла на Panderson беше по този начин, а той изчезна някъде и не предлага версии.

            Коментар


            • До: Спид камери

              Те и сега са си в отделна поддиректория и нямат нищо общо с другите потребителски точки.
              А оригиналният файл е ТУК и всеки може да си го конвертира по свой вкус.

              Коментар


              • До: Спид камери

                Да, знам къде е оригиналния файл и мога да си го конвертирам сам. Но въпросът е, трябва ли всеки да се спасява сам, доказвайки колко може или да се потдържа нещо, което да е в помощ на най-голям кръг от потребители ( т.е. те да спестяват своето време и да са удовлетворени ). Нали в крайна сметка това е целта на форума, или бъркам?

                Коментар


                • До: Спид камери

                  Първоначално публикуван от vasilevn Преглед на мнение
                  При мен например, кирилица не се вижда ( Nuvi 300), иконите на латинските версии на Kihi са размазани, а след третото "дрънкане" на Левитан и сиренките ми се вдига кръвното ( а не искам да изключвам звука ). Всъщност, нямаше да има проблем, ако всички варианти се update-ват едновременно и си слагам тази, която ми харесва, но не е така.

                  Та, предлагам, някой от модераторите да пусне анкета за предпочитанията на "средно статистическия" потребител, към които всеки генериращ файл да се придържа, а ако иска да предлага и своя си модификация, за тези, които я харесват.
                  1. Новите иконки би трябвало да не са така размазани, понеже се съгласих и сложих тези, които беше предложил chavdarlk. Би трябвало тези да са по-добри. Но колкото и да са добри, все пак са само 24/24 пиксела и освен на гарминчето няма как да изглеждат прекрасно на други места...
                  2. Относно гласа на Левитан и сиренките... Доста се колебах преди да го сложа като вариант. ОБАЧЕ:При по-висока скорост и наличен външен шум в колата се чува трудно оригиналния тон. Освен това той се припокрива с инфото за останалите ПОИ точки. Ако сме над пределно допустимата скорост (например 50км), с около 30 км (караме реално с 80км), което се случва доста често в градски условия, звуковата сигнализация ще се задейства на 500 м(понеже ограничението е 50 км). Това означава, че ако не чуем първото бибиткане, то след това сме безнадеждно навлезли в опасен пътен участък или зоната на работещ радар... Указаните места в поитата са на предполагаеми засади и рискови участъци от пътя. Според мен би било разумно именно поради това тази звукова информация да бъде по-силно звучаща и по-различна от останалите. Заради това сложих Левитан. Разбира се - може и нещо друго, но това имах под ръка - това сложих.
                  И на мен ми писва понякога, но върши идеална работа в непознати условия (било то път или град).
                  Аз лично си имам мнение, че е пълна тъпня да карам с включен GPS в участъци, където знам прекрасно пътя и всички подпътчета и където се справям без GPS-а по-добре, отколкото с него. Така, че като знам добре града - няма никакъв смисъл машинката да работи и да ми дудука непрекъснато. А и изключването на звука става само с едно натискане на едно бутонче (Mute).
                  Разбира се - всеки си е с лично право на избор.
                  3. Наистина би било добре да се сложат и файловете с които се организира крайния файл. Проблема при мен е, че аз се занимавам с правенето му, когато намирам някоя свободна минутка и в никакъв случай това не е свързано с моментната ми възможност да влизам в интернет. А когато застана пред Интернета - обикновено смъквам файла, който съм праснал в gps-а и го пускам, като само го архивирам, и то понеже съм принуден да го направя.
                  В това отношение milstan е прав - има от къде да се свали оригиналната версия (в текстови файл) и всеки да си го организира както му се иска.
                  Ще се опитам следващите дни да направя и по една версия без глас и без пътните знаци, но не ми се занимава всеки път (при следваща версия) да се занимавам с едно и също по три пъти, след като аз ще ползвам само единия вариант..
                  4. Наистина е добре да се направи нещо усреднено от модераторите, но всеки божи ден средния потребител е с променливи желания... В началото цвърчим от радост, че нещо говори и пищи, след това ни писва и го заменяме с нещо кротко, после пък налитаме на нещо трето, та не знам как ще се усреднят желанията на нови и нови потребители. Понеже те всеки ден се множат и всеки нов иска да опита от всичко, докато се спре на по-траен вариант...

                  Леле, каква тирада праснах...
                  Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                  Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    Първоначално публикуван от vasilevn Преглед на мнение
                    Да, знам къде е оригиналния файл и мога да си го конвертирам сам. Но въпросът е, трябва ли всеки да се спасява сам, доказвайки колко може или да се потдържа нещо, което да е в помощ на най-голям кръг от потребители ( т.е. те да спестяват своето време и да са удовлетворени ). Нали в крайна сметка това е целта на форума, или бъркам?
                    колега, разбирам те, но до сега има всякакви варианти на този файл, което е хубаво.има ги всичките за сваляне и тук. на теб ти липсва латиницата без глас. просто kihi да пуска 2 файла(с глас и без глас). аз ще конвертирам на кирилица с глас и без глас и готово. за размазаните икони - ти си първия , който се оплаква. нека и други споделят, та ако е нужно kihi да ги смени. моите икони са други, надявам се са ок, на мен ми харесват.
                    последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
                      колега, разбирам те, но до сега има всякакви варианти на този файл, което е хубаво.има ги всичките за сваляне и тук. на теб ти липсва латиницата без глас. просто kihi да пуска 2 файла(с глас и без глас). аз ще конвертирам на кирилица с глас и без глас и готово. за размазаните икони - ти си първия , който се оплаква. нека и други споделят, та ако е нужно kihi да ги смени. моите икони са други, надявам се са ок, на мен ми харесват.
                      За да няма сръдня и патаклама пускам всички предложени варианти на 034 радари (с Левитан, без Левитан и само радари - без Левитан и без пътните знаци. Освен това във фолдер заготовка пускам и всичко, което е нужно, за да си направи сам човек всеки един от тези варианти или да си прави различни вариации.... Ако се поразгледа малко текстовия файл - всеки ще може по-нататък да си добавя следващите версии и да си прави каквото си поиска....
                      Прикачени файлове
                      Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                      Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        super e Браво
                        Я кажи и откаде да видим нещо за Европа

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Пускай 035!

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            035 на кирилица без звук.
                            Прикачени файлове
                            последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              Първоначално публикуван от nikolain Преглед на мнение
                              super e Браво
                              Я кажи и откаде да видим нещо за Европа
                              ЦЪК
                              Може да потърсиш и други сайтове за POI, но този има нелош набор информация, и не изисква регистрация.

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                tenks

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X