Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спийд камери България (в разработка)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спид камери

    Събирах от няколко места спийд камери за Европа. Даже намерих няколко за Турция, но са малко. Всичко е в един gpi файл готов за качване в уреда.

    Сложил съм го на спелеото в моя папка.

    Коментар


    • До: Спид камери

      Първоначално публикуван от gkostadinov Преглед на мнение
      Ако не проблем, сложи и моите 2 точки от пост 102.
      не е проблем,колега, но не става ясно какви са тези билбордове. вероятността тези камери да засичат скорост клони към нула, много съмнително е и дали работят. дори на пол.макети по пътищата се оказа,че камерите не работят, а до Варна видях вече 2 демонтирани. най-вероятно са камери за охрана на билборда, ако въобще има камери в кутиите- може да са "плашила"
      въпроса е да не пълним файла с много съмнителни обекти, че ще стане като лъжливото овчарче накрая.
      последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

      Коментар


      • До: Спид камери

        Съгласен съм че може да са плашила.
        Върху тези билбордове ИМА поставени камени, дали работят не мога да кажа. Дали ще заработят- още по малко.

        Добре, тогава ти прецени дали трябва да ги има в базата данни или не.

        Коментар


        • До: Спид камери

          Хайде ако не е проблем да се направи и версия на латиница, че да могат да го ползват и хората (като мен), чиито приемници не са кирилизирани...

          Коментар


          • До: Спид камери

            Първоначално публикуван от gadev Преглед на мнение
            не е проблем,колега, но не става ясно какви са тези билбордове. вероятността тези камери да засичат скорост клони към нула, много съмнително е и дали работят. дори на пол.макети по пътищата се оказа,че камерите не работят, а до Варна видях вече 2 демонтирани. най-вероятно са камери за охрана на билборда, ако въобще има камери в кутиите- може да са "плашила"
            въпроса е да не пълним файла с много съмнителни обекти, че ще стане като лъжливото овчарче накрая.
            Със сигурност мога да кажа , че камерите по билбордовете са за охрана на полицейските макети (ако изобщо работят) и в никакъв случай не снимат трафика или пък за превишена скорост.Затова няма да е лошо в следващите версии на Speedcam да ги няма

            Коментар


            • До: Спид камери

              Новата база радари v.032 във формат *.gpi на латиница:
              http://rapidshare.com/files/14364313...G_032.rar.html

              На кирилица:
              http://rapidshare.com/files/14364775...G_032.rar.html
              Последно редактирано от milstan; 08-09-08, 18:26.

              Коментар


              • До: Спид камери

                Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
                Новата база радари v.032 във формат *.gpi на латиница:
                И от мен - версия 032 на латиница с прикрепени гласова информация "Внимание!! с последваща двукратно сирена" и визуална информация за всяко ограничение (40км, 50 км, 70км, и т.н.)
                Прикачени файлове
                Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                Коментар


                • До: Спид камери

                  това е файла на кирилица без табелите радар
                  Прикачени файлове
                  последна версия на спийд камерите и засадите: http://paralax.org/garmin/

                  Коментар


                  • До: Спид камери

                    Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
                    И един вариант на същия файл за желаещите да получават и гласова информация за приближаващите засади и радари... Гласовото съобщение преди всеки радар или засада е :"Внимание!!", с последваща двукратно прозвучаваща сирена!!
                    Колега, ако не е тайна как правите това гласово предупреждение ? Доколкото се ориентирам, това е възможно с помощта на ТурГайд точки ...

                    Коментар


                    • До: Спид камери

                      Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                      Колега, ако не е тайна как правите това гласово предупреждение ? Доколкото се ориентирам, това е възможно с помощта на ТурГайд точки ...
                      Разбира се, че не е тайна...
                      Организирам си един такъв гласов файл чрез Sound Forge, като смесвам нужните ми звуци, записвам го като мп3 с ниско качество (понеже тук hi-fi не е нужно); след това организирам с Фотошопа знаците с отделните ограничения на скоростта (50 км, 60 км, 130 км...), записвам ги като bmp файлчета с резолюция 24/24 пиксела (за да може да ги види Гармина; след това събирам всички файлове в един фолдер с предварително разпарчедосаните като файлове по лимит на скорост поита; създавам на всички файлове еднакво първо име (както бих искал да се вижда на Гармина (примерно 130 km BG Radar) и след това ги обединявам като използвам POI лоудера... И при него внимавам дали ми изкарва всички скорости...
                      Това става с текстови файл за пои точките, където предварително махам българския език и го заменям с латиница, като внимавам да не се получи разместване на командните редове, за да не се омаже ситуацията. Също там (в текстовия файл) накрая записвам с опция за енкодинг - UTF-8, за да може след това Converter.exe да го разпознае и разпредели отделните скорости в отделни файлове...

                      Ами - това беше (КРАТКО И ЯСНО)...
                      Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                      Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                      Коментар


                      • До: Спид камери

                        Тази точка 107 в Хасково вече стана много досадна .
                        Няма ли някой с регистрация в http://forum.pocketbulgaria.com да им подшушне да я оправят .
                        Животът се мери не с броя вдишвания, а с моментите които спират дъха
                        GARMIN nuviCam LMT, GARMIN nuvi 200

                        Коментар


                        • До: Спид камери

                          Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
                          Разбира се, че не е тайна...
                          Организирам си един такъв гласов файл чрез Sound Forge, като смесвам нужните ми звуци, записвам го като мп3 с ниско качество (понеже тук hi-fi не е нужно
                          а има ли някакви по-конкретни изисквания към мр3 файла, защото май не успях да вкарам ( изкарам ) звук от Нуви 200 - в смисъл тази мр3, която качвам с Лоудъра заедно с определени ПОИ ?

                          bmp- то се качва, но mp3- то не...

                          Коментар


                          • До: Спид камери

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            а има ли някакви по-конкретни изисквания към мр3 файла, защото май не успях да вкарам ( изкарам ) звук от Нуви 200 - в смисъл тази мр3, която качвам с Лоудъра заедно с определени ПОИ ?

                            bmp- то се качва, но mp3- то не...
                            Провери още един абсолютното съвпадение на имената. Обикновено там се греши. Разумно е да малък файл. Аз лично съм качвал и такъв с 256 битрейта, но по-добре е 56 бита 22Кхц.
                            Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                            Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                            Коментар


                            • До: Спид камери

                              А може ли да пуснете такъв файл и на кирилица

                              Коментар


                              • До: Спид камери

                                Гласът който ми казва "внимание" ми напомня на Левитан и едни други години. Доста стряскащо е и с тия сирени след това....? Въпрос на вкус разбира се.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X