Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

    Речно сторено... ДНеска след като се прибрах от училище почнах да разглобявам задния носач,след като го сжлаих извадих втулките,но на тях нищо им нямше,но тампоните(гумите)окло,които са увити са протаркани и скасани на места!Сега се чудя с какво да ги заменя тези тампони,че да се оплатни хубаво Ето малко снимков материал

    Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

    Коментар


    • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

      Аз на моито съм му подложил ламарина, та ще видя до кога ще издържи.

      Коментар


      • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

        първо кат видях снимката си помислих че си го строшил после прочетах а атв-то мяза на некво от Sci-Fi филм ..
        тампона се прави от Полиуретан - на стругар със стария и така моя от такъв материял и доста издържа ... трябва да го видя скоро време как е ... иначе най-добре е тефлон ама надали ще ти намери стругаря и май ще ти излезе по-скъпо незнам ... ?!
        Няма кал - Няма кеф !!!
        Suzuki Samurai LJ410 1984
        Suzuki LTZ400 2008
        Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

        Коментар


        • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Нека се уточним не г оворя за втулките а за тампоните в които влизат
          Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

          Коментар


          • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Aбе къв тефлон. Слагаи пластмасови и нямаш грижи.Ти къде ги видя тея гумените,на шарнира отвътре ли,ако са там трябва да ги изчегъркаш.
            Бионик с мотора се пада яко там съм винаги с каска,че и закопчана даже ама с АТВто е пълен та...к така,че не ми пука въобще.

            Коментар


            • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

              Ето токущо снимах гимите да видите за какво говоря...
              Прикачени файлове
              Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

              Коментар


              • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                и мойте бяха там така , изчегъртах ги и незнам , един майстор ми го направи ... утре ще го питам ... малеее незнам тема ли да пускам ли какво .. ще умрете от смях
                росене за къде става дума на въпрос ?!
                А м-у другото казвам се Генади
                Няма кал - Няма кеф !!!
                Suzuki Samurai LJ410 1984
                Suzuki LTZ400 2008
                Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                Коментар


                • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Първоначално публикуван от xhizors.nz Преглед на мнение
                  Ето токущо снимах гимите да видите за какво говоря...
                  Точно за там ти говоря.Вземаш една горелка аз ползвам газова и един по-малък шабър и почваш,нагряваш яко и стържеш с шабъра пак нагряваш и пак стържеш и така докато се исчисти добре.Размерите са 40мм на 28мм но последното не е сигурно зависи колко е износено.Вече няколко пъти ти обяснявам с какъв материал се прави.Като го правиш го прави единпът за винаги.

                  Коментар


                  • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    Не трябва ли пак да има оплатнения илидиреткно втулките незнам да не да скърца или да се смачкат?
                    Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

                    Коментар


                    • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      Колега ако е същото дето си мисля ( на болт ли ти е не знам на какво ти е, дето е за захващане на задната рама към основната). Ако е това като ги направиш слагаш 1-2 гресьорки и забравяш. Мойто е така .
                      '05 Suzuki RM 250

                      Коментар


                      • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        Няма нужда от гресиорки няма нужда от нищо набиваш втулките от ПОМ
                        или по друг начин казано ТЕКА ФОРМ АН и си готов.Това е една немска пластмаса много яка тук в Шумен ги произвеждат за по 20 лв за двете.Тоя материал го продават и в Пловдив.

                        Коментар


                        • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          Първоначално публикуван от xhizors.nz Преглед на мнение
                          Не трябва ли пак да има оплатнения илидиреткно втулките незнам да не да скърца или да се смачкат?
                          няма нужда направи си ги от месинг или въпросната пластмаса на стругар и заспиват

                          Първоначално публикуван от DiViQ Преглед на мнение
                          Аз на моито съм му подложил ламарина, та ще видя до кога ще издържи.
                          няма да е много

                          Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
                          Aбе къв тефлон. Слагаи пластмасови и нямаш грижи.Ти къде ги видя тея гумените,на шарнира отвътре ли,ако са там трябва да ги изчегъркаш.
                          Бионик с мотора се пада яко там съм винаги с каска,че и закопчана даже ама с АТВто е пълен та...к така,че не ми пука въобще.
                          за втулките добре си го написал, но за другата част ще ти кажа само че от"пълен та...к така,че не ми пука въобще" миналата година загинаха 4-5 атв исти, а те бяха и по-добре екипирани от теб, но става дума за твоя живот и здраве и си е твоя работа, само ще ти кажа че се излагаш с такива коментари.

                          Коментар


                          • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Хей , здравейте ! айде да ви покажа мойта весела история от неска ... верно простотиика но няма как
                            Започнахме със палене на атв-та и подгряване ... тръгнахме от на Марти къщата и се забихме в некъф път ... там обаче първото предизвикателство - ПОТОП

                            такаа , беше успешно и продължихме нататък
                            тука марто пак атакува първи ;]] все пак е с по-добри гуми ...

                            а ето ме и мен дебютирам в мазнотията държа да отбележа че отдоло си беше смес от кал , асвалт , сняг и парчета лед ...

                            Опа тука се изгаврих малко , викам айде да видим кое върви повече камиона за бедствени положения или гадния ми китаец а де кой спечели ?!

                            Tука малко се кротнахме и викаме да поснимаме сеирче на коли ;]]

                            абе поогледахме се къде можем да идеме и аде аде а в реката а така де ама то преляло и на е страх да влезем .. та първо марти с хубавите гуми а аз го държа .. сякаш ше напрая нещо ... абе там за успокоение

                            добре е ... хареса ни ... айде ще правим операция влез и излез по трудния начин ... сега цаката е да гледате малко в началото , да си преместите докат намистам телефона и да гледате МНОГО ВНИМАТЕЛНО как влизаме ! Ще останете МНОГО изненадани !

                            Да ! Обърнах се в гадната пумия ! имало е бетоново мостче над главната рекичка която е била супер малка , а сега е преляла ! сичко добре докато викам да мина до него да не се спирам във водата и без да знам съм излязал от мостчето , атв-то направо ме занесе във водата , с гумите нагоре а аз съм 1.84м висок а останах без дъно ! насичкото отгоре отдоло под бетона имаше супер силно течение ! краката ми едвам намереха калта и сушата която беше на 20см от мене обаче така беше изровило че се видях в чудо докато се закрепя за нещо ! със некви изумителни сили задържах АТВ-то да не потъне надоло , докато марто реагира и го хвана аз издрапах супер изплашен и се разкрещях ... незнам какво ми стана но дръпнах 160кг мокро тегло , от канал със силно течаща вода а спойлерите така запираха че го правеха още по-трудно ! точно на 3 пъти го измъкнах незнам адреналин ли кво беше тва обаче като го дръпнах вънка и замалко да припадна ... тогава ми влезе в атака гледането на Ultimate Survival по Discovery Channel и как оня Bear Grills като се намокреше веднага се разсъбличаше , това направих и аз ... след няколко минути изкочиха някакви хорица дето живеят там и казах че преди 2 часа е намало такова нещо ... на въпроса дали ще се оттече бързо ми беше отговорено .... а ми то сеа идва водата полудях ... постоях ... поговорихме малко с живущите , исках им съвет и човека каза че може да ни упъти сигурно наобратно да уцелим мостчето ... така и направихме 20-30 минути се кахърихме ко да правим и наобратно през реката , аз само по яке и тениска , без гащи че екипа беше 5кг отгоре от водата а тя беше ЛЕДЕНА ! сеира беше пълен , той са върна и подкара неговото на ход обаче едвам излезе тъй като посредата каза че много влече и малко го заноси но успя да реагира и да премести тежеста отвътрешната страна ... така де ... постояхме половин час поне на асвалта на сигурно ... постоплехме се на двигателя на Е-Тона ... ам ко да праим . аз без гащи само по боксерки и яке измъзнал ... марто целия вкочанен ... прибрахме се ... той ма дърпа де аз китаеца опитах да запаля ама не .... завъртя няколко пъти ... имало е вода сиг отнякаде е влязла ... и кат усетех че може да направи воден стълб ( водата не се свива/компресира ... при развъртане може направо да ми избие двигателя отнякаде ... ) така де превъртя китаеца даже припатка за няколко секунди ама влязла е вода и в резеорвара и съвсем се окончи ... издърпа ме сиирджииски до къщата и там викнах такси и гол се прибрах до нас турнах 'анцука" и се върнах да източвам бензина ... хубу ама нямахме правилния ключ да отворим свеща ... и да видим има ли вода вътре ... а да ва питам ?! ако отворя свеща ... бутна го на скорост , било то и на съединител или полу-съединител , ще ми изкара ли водата от там ?! ако го наклоня нещо !? щото ръгна ли на първа , при стиснат съединител някакси двигателя седи натегнат ... спира се ... това ме навежда на мисълта че има вода вътре ... а колко се изля от ауспуха ... поне литър ... така де как да изкарам гадната вода от там ?! изкарвам свеща и бутам , накланям !? трябва ли да отварям двигателя или не ?! казвайте че утре сутринта не го ли напрая , рискувам да стане по-студено и да замръзне вътре ... засега 0 или малко над нулата и няя да замръзне ама падне ли надоло ще стане мазало !
                            Няма кал - Няма кеф !!!
                            Suzuki Samurai LJ410 1984
                            Suzuki LTZ400 2008
                            Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                            Коментар


                            • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              Тая пластмаса която ви я дадох днес има 15% графит и няма нужда от допълнително мазане

                              Коментар


                              • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                                няма нужда направи си ги от месинг или въпросната пластмаса на стругар и заспиват

                                няма да е много


                                за втулките добре си го написал, но за другата част ще ти кажа само че от"пълен та...к така,че не ми пука въобще" миналата година загинаха 4-5 атв исти, а те бяха и по-добре екипирани от теб, но става дума за твоя живот и здраве и си е твоя работа, само ще ти кажа че се излагаш с такива коментари.
                                За втулките отдавна се е....б....м с тея работи.Аз по-принцип съм моторджия и карам мотори от 20г. имам вс.екипи но понякога не си струва да ги слагам за1-2часа в махалата и така...В тези теми ще помагам на всеки които има нужда.Но между-другото нали мн.разбираш,защо на обявата ти имаш гуми сложени на обратно в снега по-точно .Много,Много,сажелявам за тези хора но аз съм моторджия и аз познавам мн.които вече ги няма.Съжелявам за тези хора наистна.Ще се радвам да се запознаем лично.Моля Модераторите да не ми трият поста.





                                Абе Генчо сега прочетох искреното-личното нямаш никъв проблем вадиш свеща и въртиш на стартер,то компресията ще ти извади водата.Др,което може да се случи ако сигментите ти пуснат, за което се съмнявам,точиш маслото наливаш друго и си готов.
                                Последно редактирано от Rosen-shumen; 14-02-10, 02:18.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X