Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

    Първоначално публикуван от Rosen-shumen Преглед на мнение
    .Др,което може да се случи ако сигментите ти пуснат, за което се съмнявам,точиш маслото наливаш друго и си готов.
    Ако ми седи пуснат бензина към карбуратора , и не го бутам няколко дена поне 3-4 , пропуска надоло към картера , и последно като сменях масло направо си беше водица , с мирис на бензин ! но 12-15 часа няма да се всмуче , няма проблем ... пък и маслото ми е пълна синтетика за 4Т двигатели хубаво ...
    Прикачени файлове
    Няма кал - Няма кеф !!!
    Suzuki Samurai LJ410 1984
    Suzuki LTZ400 2008
    Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

    Коментар


    • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

      Ако е влязла вода в двигателя, почти сигурно е, че ще пресече маслото. Провери го и него. Освен това, ако има вода, по щеката за проверка на маслото трябва да има водни капчици. В такъв случай маслото и масления филтър трябва незабавно да се сменят. В противен случай се прави голям ремонт на двигателя...
      Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

      Коментар


      • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

        Днеска ходех да припалвам ... разбрах що ми се пъне двигателя ... вода вътре няяше , въртях на стартера , накланях го също обачее ... скифте отдоло кво става ... без коментар
        Няма кал - Няма кеф !!!
        Suzuki Samurai LJ410 1984
        Suzuki LTZ400 2008
        Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

        Коментар


        • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

          След като източиш малсото заедно с водата,не пали ли.И азимам подобен проблем само че при мене вкарва бензин в маслото какво се прави в такав случай,пак ли трябвва да се точи и да се смени?
          Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

          Коментар


          • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Първоначално публикуван от xhizors.nz Преглед на мнение
            След като източиш малсото заедно с водата,не пали ли.И азимам подобен проблем само че при мене вкарва бензин в маслото какво се прави в такав случай,пак ли трябвва да се точи и да се смени?
            Това за бензина и при мен го има просто като спра да карам , врътвам кранчето насредата и не тече
            Няма кал - Няма кеф !!!
            Suzuki Samurai LJ410 1984
            Suzuki LTZ400 2008
            Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

            Коментар


            • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

              Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
              Това за бензина и при мен го има просто като спра да карам , врътвам кранчето насредата и не тече
              И аз това праввя белязал сам си на кранчетодо каде да го пусакм че,да не тече и го псирам след каране.Днеска Смених втулките на зания носач зглобих го и го пробвах със един приятел с общо тегло 130кг. си варвеше без проблем каъм 60-65км/ч.
              Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

              Коментар


              • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                Колеги имам един въпрос.Преди няколкоседмици като палих атв-то и му подавам газ вращам я но тя па стои на същото ниво не е от пале,той се връща,вътре в карбуратора ли ще е проблема някакви мениня?
                Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

                Коментар


                • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Първоначално публикуван от xhizors.nz Преглед на мнение
                  Колеги имам един въпрос.Преди няколкоседмици като палих атв-то и му подавам газ вращам я но тя па стои на същото ниво не е от пале,той се връща,вътре в карбуратора ли ще е проблема някакви мениня?
                  преди няколко седмици си беше доста як бахър , че може да ти е задържало леко жилото ... нема проблем , не се плаши - често се случва ! виж най-лесно се оправя или като подадеш пак леко газ или като пипнеш жилото което се вижда горе мръднеш го леко и се смести не е страшно ;]]
                  Няма кал - Няма кеф !!!
                  Suzuki Samurai LJ410 1984
                  Suzuki LTZ400 2008
                  Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                  Коментар


                  • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    Колеги,съжелявам,че толлкова често задавам въпроси,но снощи след кратко каране като рповерявах маслкото и беше дигнало нивото и миришеше на бензин.Притеснявам се да не да има сигменти за смяна или в най-лошия вариант бутало.Някакви съвети от какво може да е и как да се реши проблема?
                    Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

                    Коментар


                    • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      колега според мен смени сигментите и трябва да стане

                      Коментар


                      • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        и аз като сменях миришеше на бензин ! незнам какво трябва да се направи че да не пропуска доло в картера ... смени го сега с хубава синтетика , и го проверявай често ! не го оставяй да вдига нивото ! ако много се препълни , от налягането може да ти избие отнякъде ...
                        Няма кал - Няма кеф !!!
                        Suzuki Samurai LJ410 1984
                        Suzuki LTZ400 2008
                        Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                        Коментар


                        • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          колеги постоянно ми се запушва карборатора и почвада ми тече бензин от маркуча но си мисля ако сложа филтър,дали ще стане,вие какво мислите

                          Коментар


                          • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            bi0nic яма ли да е добре да смени сигментите,но първо да пробва със синтетика

                            Коментар


                            • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              Знам,че най-добре ще е дасе сменят сигмените,но исакм да го избегна и затова питам дали има др наин,но ще видим като сложа новото масло.А относно карбуратора и аз имамсъщия проблем само,че вече му хванах цаката и си нагласям кранчето за горивото до едно положение до,което не тече от маркучето.Успех
                              Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

                              Коментар


                              • До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Първоначално публикуван от xhizors.nz Преглед на мнение
                                Колеги,съжелявам,че толлкова често задавам въпроси,но снощи след кратко каране като рповерявах маслкото и беше дигнало нивото и миришеше на бензин.Притеснявам се да не да има сигменти за смяна или в най-лошия вариант бутало.Някакви съвети от какво може да е и как да се реши проблема?
                                Дори и да смениш буталото фаида няма.Трябва да смениш сигментите или се налага Шлаив на по горен ремонт.Бутало със сигменти за твоето АТВ е 36лв.А ако няма ремонтен размер бутало се налага смяна риза която е 60лв тук в Шумен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X