Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Shineray и Zongshen 150-250cc

    http://vbox7.com/play:e025b549&ef=1 -това еАТВ-то,но не знам какво е,защото никога не съм се интересувал,а сега ми се налага.
    Когато няма друг изход- използвай централния вход!

    Коментар


    • #47
      До: Shineray и Zongshen 150-250cc

      АТВто е Shineray xy 200
      Non scholae sed vitae discimus.

      Коментар


      • #48
        До: Shineray и Zongshen 150-250cc

        Първоначално публикуван от stolu Преглед на мнение
        Аз съм с бронзови втулки и нямам проблеми.
        Аз сложих бронзови и имам проблем

        Коментар


        • #49
          До: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
          за веригата решението е пристягане на цялата ос наново тъй че да се докара съосие с преден и заден пинион !
          Извинете за глупавия въпрос,но как става това пристягане на заданта ос?
          Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

          Коментар


          • #50
            До: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Първоначално публикуван от xhizors.nz Преглед на мнение
            Извинете за глупавия въпрос,но как става това пристягане на заданта ос?
            иди при моторджия да го погледне това не се прави от кой да е ;]]
            има си едни обтегачи отдоло 2 болта леко извити и мястото дето се захваща ос-та от там също може леко да се кривне ... абе 4 болта има за пристягане общо ама ако незнаеш как да го направиш , трябва или да ти ес покаже или да ти го направят ... aз затуй ходя при майстор от време на време щото ако пипаш и незнаеш кво правиш най-много да стане така че да неможеш да го закараш на ход дотам
            Няма кал - Няма кеф !!!
            Suzuki Samurai LJ410 1984
            Suzuki LTZ400 2008
            Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

            Коментар


            • #51
              До: Shineray и Zongshen 150-250cc

              Някой може ли да ми каже какви за размерите на акомулатор за Zongshen 200cc,защото вчера го изгубих при един скок и чак като спрях се усетех,че го няма и ще трябва нов да се взима
              Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

              Коментар


              • #52
                До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                Първоначално публикуван от xhizors.nz Преглед на мнение
                Някой може ли да ми каже какви за размерите на акомулатор за Zongshen 200cc,защото вчера го изгубих при един скок и чак като спрях се усетех,че го няма и ще трябва нов да се взима
                9-12 amp.

                Коментар


                • #53
                  До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Колеги,съжелявам.че не се изразих правилно имах предвид размерите в сантиметри,защото поставата не е тук и няма как да му уцеля размера
                  Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

                  Коментар


                  • #54
                    До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    На някой да му се е налагало, да си прави оптегач на веригата.
                    [SIZE=1]Ако съм пропуснал препинателни знаци, тук има резевни:.......,,,,,,,,,---????!!!![/SIZE] :wink:

                    Коментар


                    • #55
                      До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      На старото ми атв (Zongshen 110cc) излекувахме веригата като направихме нови по-добри.От една шпилка режеш, и от дебела планка отрязваш правиш дупка и после заваряш, имам един останал ако то изнамеря до няколко дена ще постна снимки
                      ето тук долу горе се опитах да обесня как става, все още не съм снимал
                      Non scholae sed vitae discimus.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        Първоначално публикуван от bi0nic Преглед на мнение
                        за веригата решението е пристягане на цялата ос наново тъй че да се докара съосие с преден и заден пинион ! , не трябва и да е хлабава ... първата снимка показва точно какво не е наред че да пада , там се вижда и какво съм направил за задния пинион (предпазител) който представлява 2 диска стомана заварени или закрепени с болтове към пиниона , при разклащане веригата не пада , клечки , пръчки , кал , сняг и буци не и правят впечатление и изхвърлянето е почти невъзможно , за 300 км не ми се е случило в гора да ми падне веригата след тази добавка .... а и като отидох при един моторджия , пристегна ми всички болтове наново и сега е в права линия отпред-отзад .... втулките ако нестанат от тефлон мойте са от полиуретан , за към 300-350км вече карам и са без грешка ... не са и много скъпи (5-10лв максимум) снимката е стара щото счупех ос и почти 2 месеца не бях карал и правил снимки ...
                        Така е така е на мен за 1000 км не ми е падала, преди ми се случваше на всяко каране, освен на водач играе ролята на гард, пази веригата от удари. Не си прав за веригата, че трябва да е стегната, трябва да има луфт няколко сантиметра, иначе има опасност да се скъса при свиване на окачването, може да си развалиш и скоростите или да прецакаш оста /притеб може това да е допринесло а счупването /. Друго предимство на тези гардове е че може да караш с по-хлабава верига без да ти пада/ когато веригата е хлабава няма какво да и стане освен да падне/. Заваряването на плочите също не ми се струва добра идея поради редица причини. Ето как е при мен Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00518.jpg
Прегледи:2
Размер:181.4 КБ
ID:5151361 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00519.jpg
Прегледи:1
Размер:74.7 КБ
ID:5151362 4 високоякостни болта 4 яки гайки и повечко шайби за спейсари.
                        Последно редактирано от kvv; 31-01-10, 19:59.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          Хванах се днес и направих това:
                          Прикачени файлове
                          [SIZE=1]Ако съм пропуснал препинателни знаци, тук има резевни:.......,,,,,,,,,---????!!!![/SIZE] :wink:

                          Коментар


                          • #58
                            До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                            Така е така е на мен за 1000 км не ми е падала, преди ми се случваше на всяко каране, освен на водач играе ролята на гард, пази веригата от удари. Не си прав за веригата, че трябва да е стегната, трябва да има луфт няколко сантиметра, иначе има опасност да се скъса при свиване на окачването, може да си развалиш и скоростите или да прецакаш оста /притеб може това да е допринесло а счупването /. Друго предимство на тези гардове е че може да караш с по-хлабава верига без да ти пада/ когато веригата е хлабава няма какво да и стане освен да падне/. Заваряването на плочите също не ми се струва добра идея поради редица причини. Ето как е при мен [ATTACH]147621[/ATTACH] [ATTACH]147622[/ATTACH] 4 високоякостни болта 4 яки гайки и повечко шайби за спейсари.
                            Проблема за падането на веригата е,че тея китайци нямат съосие между зъбчатките.Аз оправих проблема един път завинаги.Качваш оста на струга и започваш от всякъде по малко.Мериш с шублера стържиш мериш стържиш докато всичко си доиде на мястото.Веригата трябва да бъде стегната нормално не опъната като ластик.Ако бъде хлабава то тогава ще износва по-бързо и зъбчатките.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              Първоначално публикуван от kvv Преглед на мнение
                              Така е така е на мен за 1000 км не ми е падала, преди ми се случваше на всяко каране, освен на водач играе ролята на гард, пази веригата от удари. Не си прав за веригата, че трябва да е стегната, трябва да има луфт няколко сантиметра, иначе има опасност да се скъса при свиване на окачването, може да си развалиш и скоростите или да прецакаш оста /притеб може това да е допринесло а счупването /. Друго предимство на тези гардове е че може да караш с по-хлабава верига без да ти пада/ когато веригата е хлабава няма какво да и стане освен да падне/. Заваряването на плочите също не ми се струва добра идея поради редица причини. Ето как е при мен [ATTACH]147621[/ATTACH] [ATTACH]147622[/ATTACH] 4 високоякостни болта 4 яки гайки и повечко шайби за спейсари.
                              аз идеята точно от теб я откраднах ! вчера в снега се убедих за пореден път колко пази това нещо ! сняг мяг , натиска я настрани и нагоре ама няма къде да мръдне ... а веригата преди я карах стегната че да не пада но в момента е леко отпусната , точно колкото трябва !
                              аз що си мисля като тебе че можеби се е строшила пустата гад от опъването на веригата щото това стана точно след подскачане от 5 сантиметра , просто слязах от асвалта вляво и атв-то подскочи 5см и като падна , се строши .... мамка и .... а за заваряването и мене ме беше яд щото ако земе се строши някой зъб или почне да се хаби и прескача кво ще правя ?! нови дискове ?! пф.... колегата дето си е направил тоя обтегач , моля те помогни със размери , матриали и чертежче най-опростено да отивам и аз да си правя такава гад , че като отпусна синджира и дам газ , долната част нали се "отхлабва" и почва леко леко да трие една важна част от носача ...
                              Няма кал - Няма кеф !!!
                              Suzuki Samurai LJ410 1984
                              Suzuki LTZ400 2008
                              Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                              Коментар


                              • #60
                                До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                колеги , поразпитах тук-таме за този "теч" от маркучето от карбуратора ... да това наистина е от поплавъка в карбуратора а майстора ми каза че сега зимата по-добре да тече леко и да върви повече щото ако намали нивото ще падне и вървежа ... лятото каза няма проблем но зимата искало яко бензин и обороти напълно прав си e a който се чуди дали да си взима гуми модел Swamp от ванедата - хич да не се чуди , вчера карах с един тайванец с такива чудеса ... аз направо умрях от срам с тея пеперудки на мокър сняг никви ги няма ... а той като подадеше газ освен огромни парцали сняг , хвърляше направо калта от земята в 25-40 см мокър , гаден , мек и неотъпкан сняг се хвърляше и само с леко лашкане излизаше ! а ако заоре , даваше газ 2-3 секунди докато изровят квото има отдоло и захапят ли го изтрелват напред брутално ! следващата зима ще съм с такива oбезателно !!!! най-вероятно няма да съм с моя китаец но не се знае ;]]
                                Няма кал - Няма кеф !!!
                                Suzuki Samurai LJ410 1984
                                Suzuki LTZ400 2008
                                Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X