Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ограничението за отсечка от 40 километра между Чирпан и Стара Загора

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение

Какво, пак ли същото ще дъвчем?

Чл. 20.2) Водачите на пътни превозни средства са длъжни при избиране скоростта на движението да се съобразяват с атмосферните условия, с релефа на местността, със състоянието на пътя и на превозното средство, с превозвания товар, с характера и интензивността на движението, с конкретните условия на видимост, за да бъдат в състояние да спрат пред всяко предвидимо препятствие. Водачите са длъжни да намалят скоростта и в случай на необходимост да спрат, когато възникне опасност за движението.

Чл. 21. При избиране скоростта на движение на водача на пътно превозно средство е забранено да превишава следните стойности на скоростта в km/h:
    (2) Когато стойността на скоростта, която не трябва да се превишава, е различна от посочената в ал. 1, това се сигнализира с пътен знак.

В контекста на:

П.П. Не забравяйте, че не сме последна инстанция на пътя. Демек въпросът дали движещият се в лявото платно с максимално разрешената за пътния участък скорост е по-нарушител от спокойно минаващия с превишение 70-80 км/ч... е от компетенцията на ония михлюзи с белите капи.
    Благодаря за подкрепата,и аз това твърдя а именно,подчертаното в червено.Скороста да е съобразена с релефа,настилката и т.н

Аз си карам както мога и далеч не съм пример ,а и не съм искал да бъда.

.Тук въпроса е ,при единствено МПС в една посока,може ли да се движи в лява лента по цялата дължина на въпросната отсечка а и не само.

Моето тълкувание е че не може.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

Коментар

• Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Не може или не трябва?

• Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Не може или не трябва?

• Самодържец
      Самодържец коментира
      Редактиране на коментар
      Не може или не трябва?

Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение

Виждам, че имате собствено тълкуване на правилата. За карането със 160-170 км/час даже не ми се и спори, но явно за задължението да караме в свободна дясна лента сме на едно мнение. Вие спазвате ли това правило или сте като повечето тарикати, които са постоянно в лявата лента с превишена скорост, присветващи на всеки, който кара по правилата?
    Отговорът го знам.
    Напротив,и аз и ти и всички сме потърпевши,просто исках да ти кажа че монетата има две страни, съответно две гледни точки и две истини.Друг е въпросът,от коя страна ти изнася да стоиш.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010

Коментар

Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      ...Тук въпроса е ,при единствено МПС в една посока,може ли да се движи в лява лента по цялата дължина на въпросната отсечка а и не само.

Моето тълкувание е че не може.
      И аз това се питах. В смисъл- като караш със 160-170 как се прибираш в дясната лента след изпреварване?
      Последно редактирано от icos; 14-01-20, 21:58.
      Как и полагается негру, Пушкин нигде толком не работал и писал рэп. Погиб в перестрелке...

Коментар

• veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        За момента нищо не налага да се прибира, поне с тази техника за документиране, закони, съставители на книжата за пред съда и евентуалните последствия. Липсата на достатъчно жертви в участъка е единствената сериозна причина да не се оправи.
        пп след основната, да го натокаваме на строителя

Трудно. Затова не се прибириш. С тази скорост, на този участък, няма кой да те притеснява...

Коментар

• icos
        icos коментира
        Редактиране на коментар
        Какво ще рече "притеснява"? Тоест допреди малко цитирахме и тълкувахме закона, според който трябва да кара в дясната свободна лента и сега изведнъж...Ми мен примерно не ме притеснява когато някой ми светка изодзадзе, мога ли да си карам в лявата?
        Последно редактирано от icos; 15-01-20, 06:32.

• veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        Това за дясната лента е от време оно и ще го премятаме, докато станем като в Европа. Тъпнята е, че те ни следват, та знае ли се

За съжаление докато не оправят проблемната отсечка, ще се налага да пускам круиз контрола точно на 90км/ч, карайки в средната разбита лента, като разбрах какви са големи глобите и стреса който имам в очакване на голямата за мен глоба, просто ми идва в повече, предпочитам да си спазвам стриктно правилата и с много "мамата" на АПИ...
      Ако младите знаеха , а старите можеха...

Коментар

Имайте предвид,че често камерата е долу на пътя преди или след някой мост,а патрулката стои горе и пази ,надзирава камерата.Доста често го минавам този участък,след две седмици почвам всеки ден по два пъти в продължение на месец горе долу

Коментар

Бихте ли пуснали някоя снимка, да видя за какво толкова офроуд мероприятие иде реч.

Коментар

• Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            Трябва да го изживееш

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 4,057 в 14:19 на 14-06-16.

Зареждам...
        X