Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прогонване на змии от дома

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Прогонване на змии от дома

    Първоначално публикуван от Tanuco Преглед на мнение
    Добре де, от 2 страници мнения има 2-3 смислени(на Goblin и останалите, в които се споменава за таралежи и разчистване на местообитанието от растителност).

    Не мога да разбера - ами надвий си страха!!???? Е що за съвет? Това, че не те е страх от нещо, не означава, че ще ти е приятно да съжителстваш или да се срещаш с нещото! Ако някой утре пита - абе не искам да имам мравки около себе си, как да ги разкарам? - Ами свикни с тях.

    Човека може и да не го е страх от змии, а и колко от вас, които не ги е страх, ще се почустват супер, ако сутринта си намерят змия в караваната?

    Аз също съм на мнение,че 1 таралеж ще реши проблема и не се притеснявай, няма да "шуми" толкова, че да те събуди, не е с размера на хипопотам все пак.
    Не си прав колега. Няма безстрашни хора, но някои ги е страх повече от другите. И за това даваме такива мнения. Един колега беше написал много вярна фраза в по-горните постове"Който го е страх от мечки, не ходи в гората". А щом ти даваш само компетентни мнения, кажи хуманен начин да се отърва от големия мравуняк в двора.......май няма....за това ще свикваме

    Поздрави

    Коментар


    • #32
      До: Прогонване на змии от дома

      Първоначално публикуван от dokholiday Преглед на мнение
      Не си прав колега. Няма безстрашни хора, но някои ги е страх повече от другите. И за това даваме такива мнения. Един колега беше написал много вярна фраза в по-горните постове"Който го е страх от мечки, не ходи в гората". А щом ти даваш само компетентни мнения, кажи хуманен начин да се отърва от големия мравуняк в двора.......май няма....за това ще свикваме

      Поздрави
      Като има някакъв проблем , за да се реши трябва да се обсъди ?
      Хората вече прогонват хуманно даже термитите , а ти за техните малки братчета ....

      1.Всички видове мравки избягват влажна среда . Ако можеш да я превърнеш временно в такава си готов !
      2.Аз подобен проблем го реших с няколко миризми :
      на нафта
      на мравчена киселина
      3.Има един вид гъба ( не я знам коя) чиито мицел прогонва термитите и мравките !
      Толкова за мравките знам !

      Коментар


      • #33
        До: Прогонване на змии от дома

        Първоначално публикуван от jorji_bg Преглед на мнение
        проблема е че хода през лятото в седмицата по-веднаж обикновено сабота и неделя -този таралеж дали ште стои да ме чака мен там пред караваната да му носа яадене или да му оставам в по-големи количества за цяла седмица-но пак от оставената му храна дали пак нема да привлеча мишки или тои ште си пази храната от тях-и каква е гаранциата че няма да си хареса друга полянка и да ме заебе мен? какво да права в случая
        Съвет да го вържеш НЕ става !
        Таралежите не обикалят много , а си създават своя територия и там се развиват . Особенно ако има и от двата пола .... не е нужно да ги пазиш !
        На теб са ти нужни за да изчистят териториятя от сегашни змии ( ако има такива )
        Нови няма как да дойдат , ако няма змия майка която да ги роди наблизо !
        Така , че един,два таралежа ти решават проблема поне за година !

        Коментар


        • #34
          До: Прогонване на змии от дома

          имали значение от вида на таралежа или всякакав вид ми бил решил проблема каде се продават -ако изкоса наоколо тревата нямали да пропада и таралежите

          Коментар


          • #35
            До: Прогонване на змии от дома

            А защо не си сложиш мрежа на прозорците?

            Коментар


            • #36
              До: Прогонване на змии от дома

              В ловно-рибарските магазини продават едни джаджи дето гонят комарите. Работят с батерийка от 1,5 волта и жужат. Китайски. Може да се провери как действат на змии и дали пък вместо да ги гонят няма да ги привличат. А може и да имат специални противозмийски бръмчила. Кой знае...
              А бе всякакви съвети тука, обаче ми дойде нещо на акъл. Вместо да опитомяваш таралежи, мечки и тем подобни защо не вземеш да си повдигнеш караваната нависоко? Да стане нещо като наколно жилище. Както правят в топлите страни. Тъй хем змиите няма да могат да се покатерят вътре, хем ти ще ги виждаш отдалеко като припълзяват към тебе, хем няма да имаш и комари/от високото/ и ще можеш да си спиш спокойно и да сънуваш... Само трябва да помислим как да я лифтоваш... В края на краищата винаги ти остава вариантът да я опашеш /караваната де/ с пусната по земята жица по която тече ток. Ама гледай да не е от мрежата щото някоя вечер ако се прибираш напит или замечтано влюбен ще я забравиш къде е и айдеее изгоря. Затуй трябва токът да е слаб - от акумулатор например само гледай да е с повечко ампераж. Не си спомням дали действаше на змии ама няма как да не им действа - де не са луди да пълзят по тока, а? Пък и ей на начин да станеш милионер - наблюдаваш реакциите на змиите към електричеството, описваш ги и създаваш научен труд! Тъй може и Нобелова награда да заслужиш, а там пачката е един милион - ей на видиш ли! Айде помисли върху предложенията ми и не се занимавай с ония таралежи - те бодат много и са опасни и непредвидими животни.

              Коментар


              • #37
                До: Прогонване на змии от дома

                Темата би била актоална за други места по Земята, в България си е почти смешно. Според мен можеш да има само полза от змия, но ако не искаш, колегите писаха основните неща, да е изкосено и да няма камари с дърва, камани, треви и храсти, никакви местенца за спотайване и храната прибрана, реално се пазиш от мишки и те змиите само това им стига. Може и котка да си земеш, няма да има гризачи => змии... Да мъчиш ежовците със синджир няма смисъл, по-скоро трябва да пробваш да си завъдиш един и да го храниш, като коте...
                Можеш и просто да запалиш караваната
                Последно редактирано от Насов; 25-01-09, 17:25.

                Коментар


                • #38
                  До: Прогонване на змии от дома

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  А защо не си сложиш мрежа на прозорците?
                  Най-добре да си сложи стоманена мрежа, тъкмо да не влезе и бялата мечка от съседната тема.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Прогонване на змии от дома

                    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                    ... защо не вземеш да си повдигнеш караваната нависоко?...
                    Дойдохме си най-накрая на думата... Според мен, само с подложки няма да мине, ще трябват нови, тунингови ресьори (или спирални пружини), взависимост от вида на оригиналното окачване и нови амортесьори, с по-големи ходове. Може би и други части, ама трябва да се види как е постигнато стабилизирането в момента...
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Прогонване на змии от дома

                      То щом е каравана, достатъчно е да не спира никаде, никога и нямат шенс змиите

                      Коментар


                      • #41
                        До: Прогонване на змии от дома

                        караваната има прозорци които са отворени когато спа и спускам штори с мрежа кам тях фабричниса комар невлиза включвам и устроиство в ел мрежата за комари височината от земята до прозорците е 1.50 штората с мрежа ако се понатисне леко от ван се огава и отдолу се получава дупка през която може да влезе всичко-пред вратата имам сталбички и когато отвора сутрин вратата да излизам виждам 20 см зелени гуштери които са ми седнали на сталбите и интересно неотстапват от тях вапреки че сам отворил вратата и вече са ме видели

                        Коментар


                        • #42
                          До: Прогонване на змии от дома

                          Добре де , стига сме ги пъдели тия гадина. Аз толкова много им завиждам за начина на живот, и аз искам да съм змия......Хем лежиш хем вървиш.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Прогонване на змии от дома

                            Здравейте,
                            не прочетох всички изказвания и някой може да го е споменал. Аз живея на място където има доста змии, между които и копърхед (като нашата усойница). Отначало им се "връзвах", но после им свикнах. Жената изпадна веднъж в ужас, когато дъщеря ми донесе една змия в къщи. Синът ми даже ми се "развихри", че убих една. Мене по принцип ме мързи да кося тревата, а това си е убежище за тях. Даже намирах змийски кожи в мазето. То природата си е създадена за да съществува. Хлебарките ги ядат мишките, мишките змиите, змиите таралежите и т.н. Тъй че ако премахнеш едното другото започва да изобилсва. Нали сте гледали "Умно село" на Доньо Донев. Отровните обикновенно живеят около поточета с много шубраци. Те не влизат през прозорците. Домашните животни (котки кучета) ги прогоннват. Докато ни беше живо кучето (умря от старост не от ухапване), не видяхме една около къщата. Отне малко време докато им ограничи достъпа.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Прогонване на змии от дома

                              Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                              Най-добре да си сложи стоманена мрежа, тъкмо да не влезе и бялата мечка от съседната тема.
                              Ти гледай змията да не допълзи до другата тема, че тогава ще стане интересно. То чукчетата като не са и виждали какво ще правят, костите от кит не вярвам да помогнат...

                              Коментар


                              • #45
                                До: Прогонване на змии от дома

                                Ще ползват жокер от приятел, най-вероятно дънди крокодила, щото нали умря онзи лудия австралиец, дето се закачаше със всичко най-опасно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X