Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия относно "Разходки в Националните Паркове"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Разходки в Националните Паркове

    Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
    В един Национален Парк има много причини поради които един път е затворен. Най-малката от тях е \"за да Ви е гадно\".
    Националния Парк не е нито на Иван Мников нито пък мои - той е наш (или по-скоро на децата ни). И се пази не защото на някой му е бащиния, а поради изключителната му ценност от природно и биологично значение в СВЕТОВЕH мащаб.
    Определянето на съответните паркови зони не става по каприз на охраната, ами в резултат на дългогодишно изследване от страна на учени и прочие. На които му е интересно да знае повече, документа се казва План за Управление. Всяка призната в света защитена територия има такъв и той се обновява на всеки 5 години.
    Това не е наследство от комунизма - изработването на първоначалните планове за управление на Рила и Централен Балкан е финансирано от международни агенции и институции занимаващи се с опазване на околната среда.
    Тия планове за управление на парковете, да не са като ония за управление на еврофондовете
    Всичко е опорочено в България колега, ще ги взема на сериозно когато освен мен не допуснат и някой от големите крадци(примерно доган, гледам че някъде се опитваше да кара АТВ),или местния партиен дерибей, да кара в парка.Дали ще стане, как мислиш
    Щото за момента за едни може , за други не.Ето от тук идва целия проблем, а не принципно дали да се кара в парковете.Като не може, тогава НИКОЙ да не кара.Става ли, как мислиш Не забравяй къде живеемНа хората вече им е дошло до гуша от всичко, хеле пък от "забранено", ама само за някои
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • До: Разходки в Националните Паркове

      А честито.Ако има нЕкой паркаджия да прочете нека каже вЕрно ли е че е приет закон според който вече ще трЕбе да си плащам на горския ако карам у гората.Нищо че не е парк.Нещо около 20-те лева май беше на ден.
      Е това е. Това дуднЯт и горските по нашия край.

      Коментар


      • До: Разходки в Националните Паркове

        Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
        Факт е обаче че връх Васильов е частна собственост(как е възможно).А относно частния резерват съм очуден че именно Началници незнаят за съществуването му.Стои си там парка необезпокояван от никого.Над село Дивчовото и под хижа Момина поляна.Интересното е че аз съм на 100 км. от това място и знам а Началниците незнаят.Господа това не е кибритена клечка да не сте я видяли.
        ХА СЕГА МИ КАЖЕТЕ НА КОЙ ДУПЕДАТ ИЛИ ДЕПУТАТ ПРОДАДОХТЕ ВИЛАТА НА ЕЛПРОМ ТЕТЕВЕН?????????
        Съжалявам за кофти въпросите.Ако ви затруднявам не ми отговаряйте пък ние сами ще си вадим изводите.
        Koe e факт, уважаеми колега?
        Фактът е нещо, което може необоримо да се докаже.
        Другото е, кажи на някой, че сестра му е курва, а той да доказва, че няма сестра.
        Факт е, че все още в България, за разлика от повечето европейски страни има начин законно да се кара в парковете. И незаконно, все още, ама не за дълго.
        И аз съм повече от сигурен, че началниците на участъци не са продали нищо. Най-малкото, защото не им е в правомощията. И най-вече, защото това е звеното във веригата, което реално върши работата.
        Не ме затруднявате с отговора, отговарям от името на колегите: Това е КЛЕВЕТА. Защото все още не сте представили никакво доказателство за твърденията си.
        Още не съм ви дал червен картон, защото приемам, че сте добронамерен и незапознат с фактическата обстановка.
        И се потрудете малко върху правописа си.
        Поздрави.
        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

        Коментар


        • До: Разходки в Националните Паркове

          Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
          А честито.Ако има нЕкой паркаджия да прочете нека каже вЕрно ли е че е приет закон според който вече ще трЕбе да си плащам на горския ако карам у гората.Нищо че не е парк.Нещо около 20-те лева май беше на ден.
          Е това е. Това дуднЯт и горските по нашия край.
          Да де, за тва става въпрос, не за природата.Много ги е еня тия от които зависи опазването на природата за неяЯ вижте какво става с горите, ама не, ние с моторите унищожихме гората.Смешници
          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
          Суперскан България www.decbg.com
          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

          Коментар


          • До: Разходки в Националните Паркове

            Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
            А честито.Ако има нЕкой паркаджия да прочете нека каже вЕрно ли е че е приет закон според който вече ще трЕбе да си плащам на горския ако карам у гората.Нищо че не е парк.Нещо около 20-те лева май беше на ден.
            Е това е. Това дуднЯт и горските по нашия край.
            Колега, има доста писано, почетете първо.
            Няма закон, който да легализира даването на рушвет. Въпрос на съзнание е. Никога няма да се оправим, ако мислим по този начин. Ако някой служител е поискал "рушвет", споделете, ще бъдат взети мерки.
            Писъл съм където трябва, как е регламентирано движението на МПС в горският фонд.

            Между впрочем резерватите не се охраняват от "горските", а от инспекторите от РИОСВ. Ако ви влече да давате рушвети, барем да знаете на кого.

            P.S. Ако някой реши, че най му харесва да кара във вашата нива или заден двор, как ще го приемете?
            "Държавната" гора не е ничия, а наша, обща. Аз може пък да предпочитам, когато почивам със семейството си, да не бъда газен от МПС-та. И к'во правим? Ша са пуцаме или ша са колиме? Защо?
            Всъщност е много лесно. Има място за всички.
            Трябва само малко уважение към останалите и малко знания.
            Поздрави.
            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

            Коментар


            • До: Разходки в Националните Паркове

              Първоначално публикуван от gadeff
              Колега, има доста писано, почетете първо.
              Няма закон, който да легализира даването на рушвет. Въпрос на съзнание е. Никога няма да се оправим, ако мислим по този начин. Ако някой служител е поискал "рушвет", споделете, ще бъдат взети мерки.
              Писъл съм където трябва, как е регламентирано движението на МПС в горският фонд.

              Между впрочем резерватите не се охраняват от "горските", а от инспекторите от РИОСВ. Ако ви влече да давате рушвети, барем да знаете на кого.

              P.S. Ако някой реши, че най му харесва да кара във вашата нива или заден двор, как ще го приемете?
              "Държавната" гора не е ничия, а наша, обща. Аз може пък да предпочитам, когато почивам със семейството си, да не бъда газен от МПС-та. И к'во правим? Ша са пуцаме или ша са колиме? Защо?
              Всъщност е много лесно. Има място за всички.
              Трябва само малко уважение към останалите и малко знания.
              Поздрави.
              Точно така, обща е.И къде е тогава уважението към нас, дато искаме да си караме из горатаНали е обща, тогава туристите що се разхождат и с тия туристически обувки я разрушават, и я замърсяват с боклуците сиТе не искат мотори в гората, е аз пък не ги искам тях щото плашат дивите животни и замърсяват
              Правилно си отбелязъл колега че трябва взимно уважение, а не само от наша страна към останалите.Щото като съм спирал покрай туристи и съм ги питал с какво им преча, умният отговор е бил-ми не е редно
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • До: Разходки в Националните Паркове

                Колега gadeff, реакцията на колегите ендуристи е продиктувана от това че някак си станахме изкупителна жертва и нещеш ли ние най сме виновни за проблемите с ерозията в парковете.
                Това ги издразни най-много че дори и мен ако трябва да съм честен.
                Ако трябва да сме обективни и 20 мотора да минат по една и съща пътека няма да изровят колкова колкото един джип или атв.
                А и не ендуристите са направили черните пътища в балкана, но хайде да не спорим.
                В крайна сметка стана така че наистина за едни може а за други неможе, това според мен е проблема.
                Аз съм достатъчно разсъдлив за да знам къде мога да навредя и къде не както и много от колегите ми, но това че балкана се разсипва по още 20 други показателя никой не вижда. Че не е редно да караме по забранените места не е, не смятам и да го правя, но нека първо ограничат далеч по-вредните вредители от нас, а не да казват че ние сме най-голямото зло за балкана.
                Ако закона се спазва нека се спазва за абсолютно всички без заобиколки и без затворени очи пред дейстивията на други.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • До: Разходки в Националните Паркове

                  Уважаеми колеги, като дърт моторджия най-малкото пък бих могъл да набедя ендуристите за изкупителна жертва. Никъде в постовете си не съм писал "мотор" или "ендуро".. Пиша МПС.
                  Първият си мотор купих 1990г....
                  1. Реагирам остро (винаги) срещу недоказани твърдения. Аман от черногледство, у нас най-лесно е да обвиниш някого... В Римското право - презумпция за невинността - всеки е невинен до доказване на противното.
                  2. Изнервям се от декларации "Никой не може да ми казва, какво да правя", респективно - къде да карам. Ако се обърнем пак към Римското право - "Непознаването на закона не оневинява никого". За това "пращах" някои колеги да покарат в насрещното на магистралата, в сградата на Министерският съвет или в някой резерват в Германия. Истината е, че чувството за безнаказаност така е навлязло в мисловната ни дейност, ча май не си даваме сметка понякога какво правим.
                  Пак питам, трябва ли някой с пушка да ни виси на врата, да ни задължава, да правим или да не правим това или онова? Нямаме ли си собствен мозък?
                  3. Както виждате, винаги говоря в първо лице, множествено число. Не се дистанцирам от вас. Не искам никой да се сърди или обижда.
                  Но няма да допусна и никой да ме обижда. Нито пък останалите колеги - лесовъди. Защото някой път забравяме как изглеждат децата ни.За сметка на това пък, винаги се намира някой да ни наплюе.
                  Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                  Коментар


                  • До: Разходки в Националните Паркове

                    Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
                    Не вярвам хората от Парковата охрана, които пишат тук да са точно тези, които са продали това или онова. Смятам, че такова нахвърляне върху тях е излишно и неправилно. Поне имаха смелоста да пишат тук.Те си казаха мнението. А вие отговорихте с " Ти ли ще ми кажеш къде ще карам....." Типично по български.
                    За частните ловни стопанства, реззервати и прочие питайте Земеделското министерство. За хижата на Елпром - питайте самия Елпром.
                    Аз самия карам доста, но винаги ще се стремя да спазвам забраните, колкото и странни да ми се струват. И все в ума ми е ситуацията в Германия и Англия където НЯМА въобще къде да се кара свободно.
                    А пък за колегата дето щел да си кара там където е роден, и никой не можел да го спре, ще го посъветвам да прочете някой друг закон или поне някое научно-популярно списание и да види какво ни чака, ако сами не пазим това което имаме.
                    Полуженията са 2 .Или неможеш да четеш или си пропуснал поста ми в който пиша че се примирявам с това че неможе да се кара навсякъде А не съм казал:Ти ли ще ми кажеш къде ще карам...Чети хубаво и всичко за да не се изказваш неподготвен.Недейте да сравнявате България с която и да е стрна че камо ли с Германия и Англия.Та колкото и да се мазниш на парковите чиновници пак има вероятност да се прибереш с акт.
                    Това не е отговор на въпроса ми за продажбите и частните резервати.Дали Елпром дали друг е продавача те си знаят.В края на краищата играят в един и същ цирк.Все още имам желание да закупя връх Амбарица (Васил Левски).
                    Знаете ли какъв е троблема че като се засечем по хижите с паркови служители След втората ракия си казват абсолютно всичко.А ако ги и черпиш даже и повече от всичко.А относно твоето каране не казвай че спазваш забраните като караш че ако ги спазваш нетрябва да караш изобщо.
                    А защо е забранено да се кара в парковите участъци по пътя данеби да има застрашен вид камъни.?Чакам отговори но не такива от рода на pursie защото са несмислени и глупави.

                    Коментар


                    • До: Разходки в Националните Паркове

                      Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                      Koe e факт, уважаеми колега?
                      Фактът е нещо, което може необоримо да се докаже.
                      Другото е, кажи на някой, че сестра му е курва, а той да доказва, че няма сестра.
                      Факт е, че все още в България, за разлика от повечето европейски страни има начин законно да се кара в парковете. И незаконно, все още, ама не за дълго.
                      И аз съм повече от сигурен, че началниците на участъци не са продали нищо. Най-малкото, защото не им е в правомощията. И най-вече, защото това е звеното във веригата, което реално върши работата.
                      Не ме затруднявате с отговора, отговарям от името на колегите: Това е КЛЕВЕТА. Защото все още не сте представили никакво доказателство за твърденията си.
                      Още не съм ви дал червен картон, защото приемам, че сте добронамерен и незапознат с фактическата обстановка.
                      И се потрудете малко върху правописа си.
                      Поздрави.
                      Какво по голямо доказателство от бариерата под връх Васильов с табела частна собственост?За каква клевета говорите като всичко е очевадно.Опитвате се да кажете на черното не бяло ами незнам какво.Резервата над село Дивчовото е факт какво доказателство да дам за него?Говоря за частен резерват.А относно правописа ми извинявам се ако допускам грешки.Извинявам се на другите колеги а от вас gadeff забележка не приемам .С тези изявления те приемам като враг пък като искаш ми слагай червена точка .Относно клеветите иди провери сам действителността защото в противен случай това е клевета срещу мен изкарваш ме лъжец.

                      Коментар


                      • До: Разходки в Националните Паркове

                        Колеги ако не успокоите топката ще трябва да правя това аз. Само че така нищо няма да се промени и ще се окаже че точно тези с които трябва да се говори няма да са тук. Аз не ви разбирам. Намериха се хора които имат и достойнството и мъжеството да отстояват позиция, които не гледат да ви изненадат за да ви вземат по двайсет лева и които обичат гората и планината и дават мило и драго за нея... Вие обаче сте недоволни от тях? И те са ви виновни за положението в държавата... Защо не протестирате там където му е мястото бре? А? Я палнете моторите пък идете пред Парламента или Министерския съвет! Или мислите че колегата ни gadeff седи по цял ден зад сергията и продава горички на разни бизнесмени а после си пише тук с вас за да е под прикритие... Абе вие въобще не схващате ли хората които пишат тук са НАШИТЕ хора... Тези хора дето обичат планината... какво сте тръгнали да се правите на герои и на тях да им искате сметка... Ако не знатете къде са тези които продават и разпродават питайте ще ви кажа...

                        А против карането на ендуро в гората навсякъде и аз имам против. Защото ми омръзна като изведа детето по пътечките на Витоша да се чувствам като на аутобан и постоянно да го държа за ръка да не го отнесе някой ЛУМПЕН с мотор! Дето освен това е с отворен ауспух и после оглася гората още половин час. И ми е много странно защо пък веднъж не съм срещнал на такива места някой приятел с мотор. Защо? А аз познавам много ендуристи... ама много... и не ги срещам по тези пътеки... всъщност срещам ги ама пеша... Та я недейте се прави на света вода ненапита. Сред каращите мотор има много ЛУМПЕНИ които си заслужават и наказанията и глобите. Сред каращите джипове и ATV е същото положение. И да знаете че аз ще се боря до последно за точната регламентация къде и какво може. Ще се боря за правата и на ендурото и на ATV и на 4х4. Но тези права трябва да са съобразени с тези на другите. И ще съм първият който ще покрепи крути мерки срещу тези които нарушават правилата. Включително с конфискация на МПС-то което се очаква скоро да се приеме в закона... А на тези дето си мислят че няма кой и как да ги хване им казвам: само почакайте...

                        Бъдете разумни и отговорни. Карането в горите трябва да може да става но при строга регламентация... а за да е справедлива тази регламентация трябват разум и спокойствие от всички страни и ДИАЛОГ! Защото ако продължавате да се карате с всеки който иска да си говори с вас единственото което ще получите е това което е навсякъде в ЕС... Карането там на ендуро, ATV и 4х4 извън пътищата е ЗАБРАНЕНО! Освен за парковата охрана! Ако не искате това да стане само за няколко години и тук МИСЛЕТЕ и се опитвайте да разберете и другата страна... за да има причина тя да ви отговори със същото!
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • До: Разходки в Националните Паркове

                          Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                          Полуженията са 2 .Или неможеш да четеш или си пропуснал поста ми в който пиша че се примирявам с това че неможе да се кара навсякъде А не съм казал:Ти ли ще ми кажеш къде ще карам...Чети хубаво и всичко за да не се изказваш неподготвен.Недейте да сравнявате България с която и да е стрна че камо ли с Германия и Англия.Та колкото и да се мазниш на парковите чиновници пак има вероятност да се прибереш с акт.
                          Това не е отговор на въпроса ми за продажбите и частните резервати.Дали Елпром дали друг е продавача те си знаят.В края на краищата играят в един и същ цирк.Все още имам желание да закупя връх Амбарица (Васил Левски).
                          Знаете ли какъв е троблема че като се засечем по хижите с паркови служители След втората ракия си казват абсолютно всичко.А ако ги и черпиш даже и повече от всичко.А относно твоето каране не казвай че спазваш забраните като караш че ако ги спазваш нетрябва да караш изобщо.
                          А защо е забранено да се кара в парковите участъци по пътя данеби да има застрашен вид камъни.?Чакам отговори но не такива от рода на pursie защото са несмислени и глупави.
                          Ще ти пиша бавно, защото виждам, че четеш трудно.
                          1. Ако хижата на Елпром е била ведомствена собственост, логочно е собствениците на този Елпром да я продадат на когото искат.И без да питат теб и мен.
                          2. Едва ли някаква сделка за връх Васильв са участвали хора от парковата охрана. Убеден съм, че тази сделка е сключена в нечий кабинет в някое министерство.
                          3.Нямам нужда да се подмазвам на парковата охрана, защото карам много рядко в парковете и досега никога не съм имал проблеми с тях.
                          4. Имам щастието да живея на село и около мен има само една защитена територия иси карам спокойно.
                          5. наистина съм пропуснал поста, в който се примиряваш с забраните
                          6. Недей да чакаш отговори за забраните от парковата охрана. потърси ги някъде другаде.
                          7. и аз съм озадачен от някой забрани, ама какво да се прави.

                          Хайде лек ден и не избързвай да наричаш постовете на другите " глупави" след като не познаваш човека отсреща.
                          Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                          NULLA TENACI INVIA EST VIA

                          Коментар


                          • До: Разходки в Националните Паркове

                            [quote=Венцислав Петров;433440]Колеги ако не успокоите топката ще трябва да правя това аз. Само че така нищо няма да се промени и ще се окаже че точно тези с които трябва да се говори няма да са тук. Аз не ви разбирам. Намериха се хора които имат и достойнството и мъжеството да отстояват позиция, които не гледат да ви изненадат за да ви вземат по двайсет лева и които обичат гората и планината и дават мило и драго за нея... Вие обаче сте недоволни от тях?
                            Уважаеми г-н Петров.Смятам че всичко протича в рамките на разумното,така че невиждам какво да се успокояваме.Та нали именно за това е този форум да се разясняват тези неща.Аз също не съм съгласен с безразборното каране както съм написал по горе в темата.Но също така съм подчертал че това е мое лично мнение и не нося отговорност за мнения и действия на други лица.След като смятате че преминаваме границите,моето предложение е следното:
                            Да се упредели дата,на която да се направи някаква беседа която да се състои на хижа Вежен. До хижата е разрешено да се отиде с мпс и е с доста голям капацитет .Това мисля че ще е най правилното решение отколкото да щракаме копчета и всеки да казва колко е смел другия като не се виждаме очи в очи.
                            Не съм казал че парков служител е продал паркова собственост.Ако е излязло така моля за извинение.Но твърдението ми е че знаят за нелегалните зделки които се извършват.Но защо не повдигат въпроса за тях ами какво ли си казват Давай да бием по офроодаджии че те са по безобидни а ако навлезем в клетката на лъва може да останем и без работа.
                            С уважение .Поздрави.

                            Коментар


                            • До: Разходки в Националните Паркове

                              Не е хубаво да се делиме на ние-вие тука, но аз не мисля че точно мотористите започнаха това.Причината да пиша толкова в тази тема е, че виждам да се създава изключително негативно отношение към хората каращи мотори, като че ли те са най-големите вредители на горите.
                              А това просто не е вярно
                              За пример, където аз карам с мотора , и то много пъти, в тревата остава само едва видима следа.Оня ден, от там беше минал камион с дървосекачи само един единствен пътИмаше два огромни коловоза от които се стичаше водаЕ, къде е милеещия за природата горски, да го спре и да му напише актЩе напише, ама друг път
                              Горите се изсичат незаконно, туристите оставят камари боклуци, ловците не оставиха животно из горите(стреля се по всичко дет се движи), ама не, моторите са врагаТова дразни изключително
                              Относно парковете се колебая.Съгласен съм че не е добре да се кара там, тогава обаче да се затворят и за туристиНима те не плашат животните, нима не оставят камари боклуциЯ вижте дъновистите какъв свинарник правятАйде горските, какво чакате, защо не ги гонитеА и като знам из нашия район горския какви далавери върти с дървен матерял, съжалявам нямам уважение
                              А относно това че забраните идвали от разни министерства и прочее, сори, аз това мародерско правителство не го признавам, в едно с министрите и забраните муНе карам в парковете по-съвест, не заради забраните
                              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                              Суперскан България www.decbg.com
                              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                              Коментар


                              • До: Разходки в Националните Паркове

                                Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                                .............................
                                Не съм казал че парков служител е продал паркова собственост.Ако е излязло така моля за извинение.Но твърдението ми е че знаят за нелегалните зделки които се извършват.Но защо не повдигат въпроса за тях ами какво ли си казват Давай да бием по офроодаджии че те са по безобидни а ако навлезем в клетката на лъва може да останем и без работа.
                                С уважение .Поздрави.
                                Колега, не съм парков служител, въпреки че част от Природен Парк Златни пясъци попада при мен.
                                Последните три акта, които съм писал са за строеж в горския фонд (на бащата на настоящия заместник кмет по строителството на Община Балчик) и два на представители на КК "Русалка" (АКБ Форес) за подоби нарушения.
                                Пиша лично акт само ако е за нещо сериозно и после ще се наложи да се ходи по съдилища. По първият от гореспоменатите актове само шест пъти ходих на дело. Станах "роднина" на служителите в съда, няма да коментирам качеството на тяхната работа.
                                http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=496559

                                За съжаление на всички нас, 99,9% от сделките с гори и горски фонд са съвсем законни според сега действащото законодателство. А ние разбираме за тях, когато почнат да строят или затворят някой път и винаги се оказват с изрядна документация....

                                Когато пиша тук, не е за да обвинявам някого или просто да рева като ощипана мома, а да помогна на който има желание, да запълни някои пропуски в знанията си.
                                Щем-не щем, ще ни вкарат "в правият път".
                                Ако зачитаме правата на другите и за нас ще има място.

                                "Извинявам се на другите колеги а от вас gadeff забележка не приемам .С тези изявления те приемам като враг"

                                Давай, един повече или по-малко.. До сега нямам лична кола, дето да не е била "малтретирана" нощно време пред блока... Барем на един враг да знам името...
                                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X