Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия относно "Разходки в Националните Паркове"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Разходки в Националните Паркове

    Първоначално публикуван от azeka Преглед на мнение
    Здравейте на всички моторджии. Казвам се Стоян Христов и съм Началник участък на Парков Участък Тетевен към Национален парк "Централен Балкан". Поразгледах мненията по темата и реших и аз да направя едно уточнение за разрешените пътища за преминаване на моторни превозни средства през територията на участък Рибарица. Единственият път който е без забранителен режим е пътят до хижа Вежен. пътищата до х. Момина поляна и х. Бенковски са с пропускателен режим и се издават разрешителни за еднократно преминаване. НО КАТО ГОВОРИМ ЗА ПРЕМИНАВАНЕ СТАВА ВЪПРОС САМО ЗА ПЪТИЩАТА без всякакви отклонения в безлесната територия по пътечки и пътечици. Знам че на повечето от вас им звучи неприемливо това да не можеш да кръшнеш от пътя, но това е. Ще Ви помоля за малко разбиране. При тази надморска височина и сурови условия, процесите на възстановяване са изключително бавни и понякога необратими. Та в този ред на мисли, при безразборното каране се нарушава целостта на почвената покривка, започва ерозията и край - неможе да бъде спряна. Удоволствието струва скъпо
    Здравейте на всички началници на паркови участъци. Казвам се Георги и съм моторист.
    Тука не всички са моторджии.Приемам(говоря само за себе си защото немога да нося отговорност за другите) че е забранено карането по пътеките в балкана. Ама Кажете ми как стана така че неможе да се кара а в национален парк има чатен резерват в района на хижа Момина поляна и Как се усъществи закупуването на връх Васильов .Може ли да си закупя връх Амбарица защото ме кефи.Също така искам да знам с какво се предвижват служителите на парка и не трябва ли те да са за пример на останалите.А за депутатите ловуващи в частни резервати не ми казвайте че ги извозвате с керван.И защо трябва да ловим фотоапаратите да се правим на папараци за да ви докажа че моторджиите (както негативно сте настроен към нас)не са най големия проблем на балкана .ПОздрави.
    П.П. Злати извинявай за острото навлизане в темата ама вече немога да се здържам.Може и да не съм прав но на тези хора им е дадена някаква власт и ми се струва че започват да се преиграват нещата.Надявам се да не ми отнемат много точки.

    Коментар


    • До: Разходки в Националните Паркове

      Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
      Здравейте на всички началници на паркови участъци.
      Тука не всички са моторджии.Приемам(говоря само за себе си защото немога да нося отговорност за другите) че е забранено карането по пътеките в балкана. Ама Кажете ми как стана така че неможе да се кара а в национален парк има чатен резерват в района на хижа Момина поляна и Как се усъществи закупуването на връх Васильов .Може ли да си закупя връх Амбарица защото ме кефи.Също така искам да знам с какво се предвижват служителите на парка и не трябва ли те да са за пример на останалите.А за депутатите ловуващи в частни резервати не ми казвайте че ги извозвате с керван.И защо трябва да ловим фотоапаратите да се правим на папараци за да ви докажа че моторджиите (както негативно сте настроен към нас)не са най големия проблем на балкана .ПОздрави.
      П.П. Злати извинявай за острото навлизане в темата ама вече немога да се здържам.Може и да не съм прав но на тези хора им е дадена някаква власт и ми се струва че започват да се преиграват нещата.Надявам се да не ми отнемат много точки.
      Уместен вапрос със интерес ще чакам отговор !

      Коментар


      • До: Разходки в Националните Паркове

        Здравейте, отново. Незнаех, че "моторджии" е обидна дума. Не съм го казал в такъв контекст. Просто, вие с моторите сте моторджии, ние от парка сме паркаджии и т.н. И така, наистина проблемите с безразборното каране не са единствени за защитените територии, но защо трябва да се мисли така "а онзи прави каквото си иска, а пък аз да не мога". Не трябва дас е мисли така, но защо ли съм взел да казвам кой какво да мисли и прави, всеки си носи отговорността. В частност за информация - в района на Момина поляна няма частен резерват. В границите на Национален парк Централен Балкан не може да съще ствува така структура, просто защото собствеността е изключително държавна. По отношение на правата, които са ни дадени невиждам защо да не ги използваме за да защитим това което все още не е разрушено.

        Коментар


        • До: Разходки в Националните Паркове

          На вниманието на всички паркови пазители прочие, които са държавни служители!!! Кажете ми как така станахте толкова загрижени за собствеността на държавата! Парка не е ваш! Какво тогава го пазите и закриляте толкова яростно! Разбирам да е ваша собственост частна, тогава викайте полиция, въоражена охрана....ама иначе зимайте си заплатките там до колкото били мизерни разправят клатете си краката и си живейте мирно и спокойно! Няма ли така да ви е по лека работата??? Ако има нещо за свършване и отчитане на дейност - имитирайте работа просто. Защо тря се пишат актове и лайна! Само дразните хората и предизвиквате омраза, а тя не води до добро!
          Щом не е ваш карайте през просото, кво толкова.. При положение, че примерно озона намалява застрашително и скоро нас няма да ни и ма и цялата земя, вие сте тръгнали да се плюнчите за глупости!! Има ред други мн мн по-важни неща!!! Те едва ли са в главите ви та така, че не се правете на абсолютно безгрешни! Всички сме смъртни все пак!
          Всеки сам може да прецени за себе си колко е полезен за природата! Според мен ако всеки един започне от събирането на боклуците си НЕ САМО В ПАРКА е доста сериозен напредък пък до парка да почнем да го пазим има време (едва ли ще сме живи тогава).
          Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

          Коментар


          • До: Разходки в Националните Паркове

            Уважаеми колега Минков! Парковите служители заслужават уважение само тогава когато си вършат работата независимо от това дали ни харесва или не! Аз уважавам само хора които си вършат работата. Тези които я вършат въпреки малките заплати и трудностите дваж повече уважавам. И също така им благодаря. А вие не се оправдавайте с други причини извън вас. Всеки да си гледа неговото и да не се грижи за състоянието на Вселената..., това първо..., като го свърши после може да обърне внимание и на Вселената.

            И ви предупреждавам съвсем официално да посмекчите тона и вкарате нотки на уважение към събеседниците си, особено служителите на парковете. Не го ли направите, ще ви наложа аз лично съответната рестрикция която ще ви лиши от трибуна тук!
            VPetrov.photography

            Коментар


            • До: Разходки в Националните Паркове

              Първоначално публикуван от azeka Преглед на мнение
              Здравейте, отново. Незнаех, че "моторджии" е обидна дума. Не съм го казал в такъв контекст. Просто, вие с моторите сте моторджии, ние от парка сме паркаджии и т.н. И така, наистина проблемите с безразборното каране не са единствени за защитените територии, но защо трябва да се мисли така "а онзи прави каквото си иска, а пък аз да не мога". Не трябва дас е мисли така, но защо ли съм взел да казвам кой какво да мисли и прави, всеки си носи отговорността. В частност за информация - в района на Момина поляна няма частен резерват. В границите на Национален парк Централен Балкан не може да съще ствува така структура, просто защото собствеността е изключително държавна. По отношение на правата, които са ни дадени невиждам защо да не ги използваме за да защитим това което все още не е разрушено.
              Използвайте си правата, но не се правете на по-католици от папатаНяма да сме точно ние с моторите тези, дето ще срутят балкана, в сравнение с истинските вредители, ние сме трохаТа да се хващате постоянно за нас
              Това е.
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • До: Разходки в Националните Паркове

                Аз така и не разбрах защо е забранен пътя от Табите към русалиите до Ботев, там пътя си е достатъчно широк направен за автомобил и не виждам какво може да се навреди? ...освен като минем с моторите дето са по 100 кила да разместим някой друг камък друго не виждам.
                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                Коментар


                • До: Разходки в Националните Паркове

                  Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                  Аз така и не разбрах защо е забранен пътя от Табите към русалиите до Ботев, там пътя си е достатъчно широк направен за автомобил и не виждам какво може да се навреди? ...освен като минем с моторите дето са по 100 кила да разместим някой друг камък друго не виждам.
                  Е как защо, нали трябва за нещо акт да ти напишат, и пари да ти взематБългарина много обича да забранява, явно наследство от комунизма
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • До: Разходки в Националните Паркове

                    Първоначално публикуван от kiki.t
                    Е как защо, нали трябва за нещо акт да ти напишат, и пари да ти взематБългарина много обича да забранява, явно наследство от комунизма
                    Точно това се опитвах да обясня ама като не ми дават няма да пиша а ще си карам и ще си правя кефа, а който се опита да ми го наруши ще си получи наградата!
                    Иначе " За милиони няма закони, за кокошка няма прошка! "
                    Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                    Коментар


                    • До: Разходки в Националните Паркове

                      Първоначално публикуван от kiki.t
                      Е как защо, нали трябва за нещо акт да ти напишат, и пари да ти взематБългарина много обича да забранява, явно наследство от комунизма
                      В един Национален Парк има много причини поради които един път е затворен. Най-малката от тях е \"за да Ви е гадно\".
                      Националния Парк не е нито на Иван Мников нито пък мои - той е наш (или по-скоро на децата ни). И се пази не защото на някой му е бащиния, а поради изключителната му ценност от природно и биологично значение в СВЕТОВЕH мащаб.
                      Определянето на съответните паркови зони не става по каприз на охраната, ами в резултат на дългогодишно изследване от страна на учени и прочие. На които му е интересно да знае повече, документа се казва План за Управление. Всяка призната в света защитена територия има такъв и той се обновява на всеки 5 години.
                      Това не е наследство от комунизма - изработването на първоначалните планове за управление на Рила и Централен Балкан е финансирано от международни агенции и институции занимаващи се с опазване на околната среда.

                      Коментар


                      • До: Разходки в Националните Паркове

                        Малийййй пак разбуних духовете ,не исках да става точно така.На колегата от национален парк ще кажа че явно аз не съм разбрал но от обръщението което направи останах с впечатление че ненавиждате моторджиите.Както и да е недоразумения се получават винаги.Факт е обаче че връх Васильов е частна собственост(как е възможно).А относно частния резерват съм очуден че именно Началници незнаят за съществуването му.Стои си там парка необезпокояван от никого.Над село Дивчовото и под хижа Момина поляна.Интересното е че аз съм на 100 км. от това място и знам а Началниците незнаят.Господа това не е кибритена клечка да не сте я видяли.
                        ХА СЕГА МИ КАЖЕТЕ НА КОЙ ДУПЕДАТ ИЛИ ДЕПУТАТ ПРОДАДОХТЕ ВИЛАТА НА ЕЛПРОМ ТЕТЕВЕН?????????
                        Съжалявам за кофти въпросите.Ако ви затруднявам не ми отговаряйте пък ние сами ще си вадим изводите.

                        Коментар


                        • До: Разходки в Националните Паркове

                          И хайде да спрем до тука че ще питам и още работои,които ще зачекнем още по висшестоящи.

                          Коментар


                          • До: Разходки в Националните Паркове

                            Първоначално публикуван от Ivan Minkov
                            Точно това се опитвах да обясня ама като не ми дават няма да пиша а ще си карам и ще си правя кефа, а който се опита да ми го наруши ще си получи наградата!
                            Иначе " За милиони няма закони, за кокошка няма прошка! "
                            Ти си карай. Всеки който нарушава закониtе трябва да е готoв да си поеме отговорността и последствията. После да не опищиш орталъка.
                            Само за сравнение - в един Не национален паpк в друга (пак не-комунистическа) държава парковата охрана има правомощията да ти конфискува превозното средство, оборудването и да ти наложи съответната глоба. Съответното МПС се пуска на търг до 2 седмици - никакъв шанс да си го вземеш обратно - освен ако не искаш да си го купиш пак - наддавайки със останалите мераклии. На печелившите - честито.

                            Ако нямаш уважение към властите - то поне имай към природата.
                            Твърдиш че я харесваш и обичаш ... или простo искаш да си юркаш мотора някъде - други незащитени места за това - бол.
                            Нищо лично. Поздрави.

                            Коментар


                            • До: Разходки в Националните Паркове

                              Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                              Ти си карай. Всеки който нарушава закониtе трябва да е готoв да си поеме отговорността и последствията. После да не опищиш орталъка.
                              Само за сравнение - в един Не национален паpк в друга (пак не-комунистическа) държава парковата охрана има правомощията да ти конфискува превозното средство, оборудването и да ти наложи съответната глоба. Съответното МПС се пуска на търг до 2 седмици - никакъв шанс да си го вземеш обратно - освен ако не искаш да си го купиш пак - наддавайки със останалите мераклии. На печелившите - честито.

                              Ако нямаш уважение към властите - то поне имай към природата.
                              Твърдиш че я харесваш и обичаш ... или простo искаш да си юркаш мотора някъде - други незащитени места за това - бол.
                              Нищо лично. Поздрави.
                              Абе ще си карасм там дето съм се родил нито ти нито който и да било няма да промени това!!! А за останалото има колай!
                              Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                              Коментар


                              • До: Разходки в Националните Паркове

                                Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
                                Малийййй пак разбуних духовете ,не исках да става точно така.На колегата от национален парк ще кажа че явно аз не съм разбрал но от обръщението което направи останах с впечатление че ненавиждате моторджиите.Както и да е недоразумения се получават винаги.Факт е обаче че връх Васильов е частна собственост(как е възможно).А относно частния резерват съм очуден че именно Началници незнаят за съществуването му.Стои си там парка необезпокояван от никого.Над село Дивчовото и под хижа Момина поляна.Интересното е че аз съм на 100 км. от това място и знам а Началниците незнаят.Господа това не е кибритена клечка да не сте я видяли.
                                ХА СЕГА МИ КАЖЕТЕ НА КОЙ ДУПЕДАТ ИЛИ ДЕПУТАТ ПРОДАДОХТЕ ВИЛАТА НА ЕЛПРОМ ТЕТЕВЕН?????????
                                Съжалявам за кофти въпросите.Ако ви затруднявам не ми отговаряйте пък ние сами ще си вадим изводите.
                                Не вярвам хората от Парковата охрана, които пишат тук да са точно тези, които са продали това или онова. Смятам, че такова нахвърляне върху тях е излишно и неправилно. Поне имаха смелоста да пишат тук.Те си казаха мнението. А вие отговорихте с " Ти ли ще ми кажеш къде ще карам....." Типично по български.
                                За частните ловни стопанства, реззервати и прочие питайте Земеделското министерство. За хижата на Елпром - питайте самия Елпром.
                                Аз самия карам доста, но винаги ще се стремя да спазвам забраните, колкото и странни да ми се струват. И все в ума ми е ситуацията в Германия и Англия където НЯМА въобще къде да се кара свободно.
                                А пък за колегата дето щел да си кара там където е роден, и никой не можел да го спре, ще го посъветвам да прочете някой друг закон или поне някое научно-популярно списание и да види какво ни чака, ако сами не пазим това което имаме.
                                Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                                NULLA TENACI INVIA EST VIA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X