Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окопан кемпер в Драгалевци!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Окопан кемпер в Драгалевци!

    Да споделя как са ме вадили от подобна ситуация - с кон! От самонадеяност се наврях в рядка кал до вратите с Рено Еспас 2 - калта стегна за два часа и Реното беше буквално бетонирано. Това в Лакатишка Рила, тръгнах за трактор както си му е реда, но преди Говедарци попаднах на дървосекачи които веднага му успокоиха, че проблема ми е никакъв - взеха коня Коце и обратно към колата. Вързахме го и почна да тегли, но без резултат - колата не помръдваше, все пак си е 1500 кг и тогава ми показаха тайното си оръжие - дръпнаха го да опъне хубаво въжето и го шибнаха два пъти с една тънка пръчица, горкия Коце нямаше накъде да мръдне и се изправи на задните си крака! След като постоя така 2-3 секунди тръгна да пада напред и тогава Реното буквално изхвърча от гьола като коркова тапа! Масата на коня се оказа достатъчна да измъкне 3 пъти по-тежък товар без проблеми - та тука ви трябват само два такива коня, ако има за какво да ги вържете!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #92
      От: Окопан кемпер в Драгалевци!

      Тежи около 4-тона,задно предаване е на базата на Ивеко 35с17 е,куката отпред е много сериозна,на теглене ще издържи с сигурност,ако е на лашкане пак не би трябвало да има проблем.Куката е хваната в рамата която е стоманена,не се притеснявайте за нея.
      Последно редактирано от Гена; 01-02-16, 18:22.

      Коментар


      • #93
        От: Окопан кемпер в Драгалевци!

        Отпред вече видяхме, че засега издържа, кажи отзад, къде да го закачим, че отпред е баира

        Коментар


        • #94
          От: Окопан кемпер в Драгалевци!

          Колега, вместо да трошиш машината с дърпане вземи един кран да го вдигне и сложи на улицата. Мисля че колани под мостовете могат да се промъкнат, а натам е лесно.

          Коментар


          • #95
            От: Окопан кемпер в Драгалевци!

            5 страници и още няма никакво развитие, с на вид не много сложна задача... Изглежда собственика не му дреме, много... Темата ще стане, като с Диското на Грънчар, след 6-8 месеца, ще излезе
            Сори за спама, но не се сдържах...
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #96
              От: Окопан кемпер в Драгалевци!

              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
              5 страници и още няма никакво развитие, с на вид не много сложна задача... Изглежда собственика не му дреме, много... Темата ще стане, като с Диското на Грънчар, след 6-8 месеца, ще излезе
              Сори за спама, но не се сдържах...
              Споко, до тук са 26 часа само.

              Коментар


              • #97
                Окопан кемпер в Драгалевци!

                Ами явно не му е зор, на мен май ми е по-мерак да го извадим, засега сме в застой, днес даже не успяхме да минем да го покажа на derhunter, защото нямаше, кой да ни пусне. В момента сме на изчакване
                Последно редактирано от jr7; 01-02-16, 19:29.

                Коментар


                • #98
                  От: Окопан кемпер в Драгалевци!

                  Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                  ... Изглежда собственика не му дреме, много...
                  Баш !
                  Май само помагачите, пуснали темата, се натискат да се натискат.

                  P.S. А собственика не може ли да работи с компютър ?!
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 01-02-16, 19:32. Причина: P.S.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #99
                    Първоначално публикуван от jr7 Преглед на мнение
                    Отпред вече видяхме, че засега издържа, кажи отзад, къде да го закачим, че отпред е баира
                    Ако има теглич отзад е супер,ако не, е зле.Където и да го закачите отзад ще счупите бронята иначе заводската рама която е от Ивеко е удължавана и има къде но като опънете въжето и отива в бронята.За ухото на ресора ако го закачите ще пострадат още неща освен бронята

                    Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                    Колега, вместо да трошиш машината с дърпане вземи един кран да го вдигне и сложи на улицата. Мисля че колани под мостовете могат да се промъкнат, а натам е лесно.
                    Е тогава вече му видяхте сметката на кемпера

                    Коментар


                    • От: Окопан кемпер в Драгалевци!

                      Крайно време е некой да затрие тая пародия.За резил станахме.Ясенеее.....

                      Коментар


                      • От: Окопан кемпер в Драгалевци!

                        Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                        Колега, вместо да трошиш машината с дърпане вземи един кран да го вдигне и сложи на улицата. Мисля че колани под мостовете могат да се промъкнат, а натам е лесно.
                        В тази връзка една реална случка - чужденец реши да си качи автомобила на кораб... Обаче бе малко крив, и се опита да завлече доста народ с пари...
                        Явно така е решил на да направи и с майсторите, които завариха платформата, с която да се вдигне автомобила....
                        Т.е. - стъпенки, разпорки (за да не го свият коланите) и т.н.
                        Резултата - на Пристанище Варна Запад пристанищния кран вдига любимия Форд Мондео (май бе на 2г по него време)... Обаче тези кранове могат да работят и доста бързо, а теглото на автомобила е мижаво за такъв кран....
                        При вдигането на около 10м височина краниста вижда, че платформата се къса и автомобила започва да се изплъзва от нея... Веднага дава сериозен ход надолу...
                        Въпреки старанието, автомобила се откача на около 4-5м от земята и пада на едната си страна (окачването бе сгънато), а засилената платформа заедно с куката на крана (сигурно още към 200-300кг) довършват другата страна на автомобила
                        Така, че с крановете - внимателно
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Окопан кемпер в Драгалевци!

                          Изобщо не е за закриване темата, може дори да изкопира онази за машата А че на собственика не му е зор-ясно, ама дали е наясно че и тук като из цялата ни рОдина се навъртат едни тъмнозелени индивиди и ако не друго не е зле да си организира охрана на скъпото нещо. И да не са тези скакалци има сигурно и други дето са на ясно кое колко струва и че таз хубавиня седи в един празен двор.
                          Покрай тази сага се сетих за една друга от преди мноого години откъдето се появи и името "Алея на закъсалите виетнамки". Та там в Люлин планина съвсем случайно си открихме едни много по-злобно окопани и вързани един за друг Ауди 80 и трактор ЮМЗ, без собственици видими наоколо. Докато ги вадехме се появиха и собствениците които вече идваха с Виетнамка ама късно, ние вече ги бяхме извлекли, без тяхно съгласие. Знаете ли как се вади окопан трактор с джипови лебедки?
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: Окопан кемпер в Драгалевци!

                            Вариант да се приспособи дъска с въже както бе на онзи клип с колата в калта (дъска, завързана напреки на джантата)?
                            за трактора - за колелото ли го вързахте?
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Окопан кемпер в Драгалевци!

                              Вариант с дъска не става, много са навътре под пластмасата гумите и ще изпотрошим всичко

                              Коментар


                              • От: Окопан кемпер в Драгалевци!

                                А как му се сменя гума на това при нормална експлоатация?
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 17:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X