Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ринг свободен

    На вниманието на набора(дето не бил набор)-

    Дай да обсъдим понятията "гражданин"(на републиката примерно), "селянин", и "путка".
    Това са все обикновени съществителни, обаче с много емоция в себе си.

    Според мен гражданина не трябва да е раждан в град, а да има съзнание на член на една общност, която се самонарича нация, и си има държава. И именно това, че живееш в тази държава ти дава паравото да се наричаш неин гражданин.
    ОБАЧЕ!
    Голям привърженик съм на идеята за "гражданството" както е било в древния Рим-гражданите имат повече права от обикновеното простолюдие, но поради това пък имат и повече задължения-като да служат в елитната армия(легионери). Което е един вид благородничество, в ранен етап.
    В съвременен прочит-не бива доцент от университета да е с еднакви права с Асан от маалата дето не знае даже как да се отнася с коня си.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Ринг свободен

      Къде сте, бре? Таман седнах на първия ред. Само се каните!

      Аха, писал си...
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • От: Ринг свободен

        Наборе, за селяни не ми се говори. Защото това е израз/реализация на комплекси. Селянин е човек, който се занимава/изхранва със селскостопанско производство. Реципрочният гражданин, е човек, който се изхранва с индустриално производство. В този смисъл, съвременните селяни са не по-малко граждани (и гражданите - селяни).
        Гражданин, в смисъла на статут, няма общо с тези категории.
        Та така като гледам, ние с теб, май няма по какъв въпрос да се боксираме. Просто трябваше да се изнесем от онази тема.
        Но все-пак, като си зачекнал правата и задълженията, нека добавим и свободите. Всеки е свободен да бъде тъп и непрокопсан, колкото може. Циганин иначе казано (не ром). "С тия десет х@я, вървят и тия две кофи т@шаци" - нали знаеш. Така че, фатката е "селяните", "п@тките", "циганите" и прочеее да осъзнаят, че този статут носи каквото носи. Пък като не осъзнаят - да го д@хат. В обществата славяните си има функцията и са необходими, така или иначе...

        ПП
        Бах т'ва "маймунско а", то цяла вселена...
        Последно редактирано от davc; 09-09-16, 22:02.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • От: Ринг свободен

          Миии... то няма спор, на едно мнение сме.

          А за "кльомбата"-това е писмения израз на смисъла на думата "такова"-може да се използва навсякъде, и да означава всичко. И всеки го чете според своя начин.

          Има какво да си говорим по темата, ама някой друг път, че отивам да спя. Щото утре съм първа смяна.
          Вследствие на "отработването" на онзиденшния ден дето го почивахме за да могат гъзарите да почиват 4 дни и да идат в Гърция на море-няма да мога да ида на събора.
          Ма управата на държавата са си наследници на комунистите, и са един вид путки.
          Аз не се срамувам да го напиша в чистя му вид, кльомбата в другата тема беше защото сме в официалния форум. А тук сме във спама, и доста неща са позволени...
          И всичко е по-истинско, ама е друга тема.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Ринг свободен

            Кво стана с мача?! Почнах да мисла, дето съм си загубил парите!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • От: Ринг свободен

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              ...тук сме във спама...
              Ние сме в спама, ама на Гугъл хич не му пука.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • От: Ринг свободен

                Ей един виртуален шамар не моѓ си отперете бре,а аз така се надявах
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • От: Ринг свободен

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Ей един виртуален шамар не моѓ си отперете бре,а аз така се надявах
                  Зарежи тия виртуални шамари от тях си на една крачка от виртуалния секс
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Ринг свободен

                    Тц-тц-тц... седнали двама селяни, да се карат кой е по- циганин!
                    ... каза най- долната прослойка на гражданята, дето е почернял като мангал от тесане на треволяци и мазане на селска къща.
                    Между другото, насело гражданята са доста недолюбвана категория хора. Изключение прави само собственикът на ХоРеМаг-а.
                    Последно редактирано от Тропчо; 10-09-16, 21:52. Причина: пунктуация
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Ринг свободен

                      Венци, недолюбвана са поради това, че на село изглеждат смешни в очите на селяните. ГраждаЯта са с наврени в гъза ръце, това в погледа на селяните. Щото в селския живот де иска сръчност, и да не те мързи, докато гражданята все умуват как да не се изцапат, как да не свършат дадена работа(като изриване на лайната на прасето например), а как да я избягнат, а ако не може-как да направят така, че да не я свършат те, ами някоя машина, някой мангал...
                      На село се гледа с презрение на хора които ги е страх да не си изцапат ръцете, вместо да се хванат и да я свършат работата.

                      Абе мога много да ти приказвам за граждани и селяни, ама нека да е наживо, че тук хем става бавно(писането...), хем някой може да възроптае, че оправдавам мисленето на такива хора като дегенератите на село. Зер, този ще е с чистички ръчички, с перфектен маникюр...
                      И вероятно с отпушена цевка...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Ринг свободен

                        ...
                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Ясене, ти си последният човек в този форум, на когото бих тръгнал да обяснявам свойствата на горещия разсол (така ѝ викахме на солената вода във 2-ри цех на Агрия). Я, кажи каква ти е идеята, за да може по- аргументирано да разберем защо няма да стане, пък някой може и да се напъне, та да разберем и как може да стане.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Ринг свободен

                          Може би, да продължим тук?
                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Хъм, гледайки елита на нацията започвам да се съгласявам с Готлиб

                          [ATTACH=CONFIG]885748[/ATTACH]
                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Жената определено не е манекенка, но също толкова определено се е постарала, при това забележително грамотно. И не е калинка!
                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          Тоест е ОК горе/долу, но народа я оплюва, щото не прилича на фолкзвезда?
                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Стегнете се, само английската кралица може да си позволи да има толкова лош вкус
                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Съгласен съм, че това сатенено пенюарче изглежда затрогващо- нелепо, а цветът му просто убива пейзажа. Специално на снимката, предизвиква тотален дисбаланс на цветовете. Но! Определено е направен опит за спазване на някакъв дрескод. Подобни дрехи са характерни за "дворцовите среди" и са несравнимо по- намясто от ежедневно, корпоративно, вечерно и т.н. облекло. Има някакъв опит за вписване в обстановката, просто ми се струва, че някой от протокола не си е довършил работата. В друга зала и с друг тоалет на "кавалера", тази рокля би могла да изглежда далеч по- добре. Виждал съм и по- стряскащи младоженци, които са решили да си избират самостоятелно тоалетите, без да се съобразяват с другия. Въпреки, че за целта са имали месеци на разположение.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • От: Ринг свободен

                            Мис Пиги от дълбоката провинция си е мис Пиги от дълбоката провинция. Лайното няма как да стане торта!
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • От: Ринг свободен

                              Мисля, че е крайно време да дойдем тук
                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Единственото, което ме успокоява е, че след време, на същите тия пичлемета, дето карат с "измислени" книжки, ще им късам яко нервите, карайки с 35 в най- лявата лента, здраво хванал волана по триточковата система и че няма да им чувам бибитките, щото ще съм си забравил апаратчето вкъщи.
                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Ето ти по-реалистичен сценарий:
                              2052 г., нейде из пътищата на Нов Пловдив Тропчо си мисли, че управлява смартмобил Гранд Мъск V (произведен от хуавей, купили фалиралата Тесла през 2029). Километража показва 35 км/ч, но всъщност се движи с максимално допустимите 23 км/ч. Нервен джигит с хакнат Мъск II (вдига 45 в градски условия) и пернишка регистрация нервно натиска виртуален клаксон, който се чува само в 2-та смартмобила отпред. Мъскът на Тропчо прекъсва връзката с offroad-bulgaria, където Ясен и Спарки се хвалят, че току-що са оправили брума в усилвателя на Док и в авариен режим плавно (0,06g) ускорява до 30 км/час и го извежда от ситуацията към най-близкия общински паркинг (35 нови евро на час, първите 2 минути - безплатно).
                              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                              Bokomo давай развий историятя отдава ти се
                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              На общинския паркинг се оказва, че няма места (то, на 20 кв. м за какво по- напред) Мъск V се трансформира в удобно куфарче и Тропчо се качва с него по марсианския асансьор до офиса на приятеля си bokomo. По телепатичен път, bokomo привежда на Тропчо 17 нови крини и купува куфарчето- Мъск V, с което да ходи на лов за марсиански крокозъбли, които кълват само на земнокуфарни лимузини.

                              П.П. Братя Стругацки, може да се изместим към Ринга, след като ни обършат простотиите тук.
                              Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                              "П.П. Братя Стругацки, може да се изместим към Ринга, след като ни обършат простотиите тук."
                              Това си беше чиста проба гаднеене за Стругацки.
                              То и другите не сме в час - ама това явно не е !
                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              В едно от интервютата си Аркадий обяснява как двамата пишат и беше что то в роде:
                              – Ми, той, брат ми ги измисля нещатата, но понеже е много мързелив, предпочита да лежи на дивана и ми диктува, а аз пиша. Да, ама по някое време заспива и тогава продължавам аз.
                              Та и ний с бокомо, така.
                              П.П. Не разбрах къде видя гаднеене?
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Ринг свободен

                                Не че го познавам бокомо, но не мисля че съм обидил братя Стругацки, драги Рачидо 4х1. Уважавам си ги, почти като Кир Буличов.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X