Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ринг свободен

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Ринг свободен

    Тюх, пропуснал съм...
    За 100 лева надник по това време- и сфирки на шефа можех да правя... Как пък не я усетих тази работа тогава. А бачках за 25-30, и си мислех, че съм над средното ниво.
    Пък то-да стана общак и да нося вар и тухли щял съм да вземам два пъти повече.

    Нещо бъркаш отче, то и сега в Шумен няма надник от 100 лева за бачкатор.
    Преди седмица едва се стърпях да не кажа някои неприятни думи в лицето на един мастит работодател, и един от най-старите състезатели по офроуд, когато се опитваше да ме убеди, че заплата 800 лева била долу-горе добра като за мъж в Шумен...
    Ма какво да ти говоря-и ти си гаден капиталист, имаш транспортна фирма, и експлоатираш бедни работници...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Ринг свободен

      Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
      Тук в Шумен, надника на общаците беше 70 - 100 лева през 2006, 2007 година
      Я пак? Вие трябва да имате бая милионери, колкото и да не е вярно това
      http://seconomy.mlsp.government.bg/s...id=200&page=35
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Ринг свободен

        Първоначално публикуван от Румен Милков - FREEFLYER Преглед на мнение
        Тук в Шумен, надника на общаците беше 70 - 100 лева през 2006, 2007 година
        Ти да видиш!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • От: Ринг свободен

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Я пак? Вие трябва да имате бая милионери, колкото и да не е вярно това
          http://seconomy.mlsp.government.bg/s...id=200&page=35
          То и “тираджиите“ дето работят в Европата, вземат по 4000 хиляди и спят в камионите и немат разходи за ток и квартири ама не са милионери нали
          RAV 4
          F650GS

          Коментар


          • От: Ринг свободен

            Абе - милионер, на сто (та и петстотин) кинта надник...
            Може, ама ако живееш колкото Мойсей (и не харчиш през това време)!
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: Ринг свободен

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Тюх, пропуснал съм...
              За 100 лева надник по това време- и сфирки на шефа можех да правя... Как пък не я усетих тази работа тогава. А бачках за 25-30, и си мислех, че съм над средното ниво.
              Пък то-да стана общак и да нося вар и тухли щял съм да вземам два пъти повече.

              Нещо бъркаш отче, то и сега в Шумен няма надник от 100 лева за бачкатор.
              Преди седмица едва се стърпях да не кажа някои неприятни думи в лицето на един мастит работодател, и един от най-старите състезатели по офроуд, когато се опитваше да ме убеди, че заплата 800 лева била долу-горе добра като за мъж в Шумен...
              Ма какво да ти говоря-и ти си гаден капиталист, имаш транспортна фирма, и експлоатираш бедни работници...
              Не бъркам. По това време имаше бум на строЙтелството. Много хора строяха и се искаше работна ръка за тежка работа. Пък тея можеха да се пазарят . Не говорим за заплати по 2000 лв на месец, а за надник 70-100 лева. Може да е 5-10 дена в месеца и толкова. Беше често срещано явление. Доста строителни материали съм превозил по това време за смешни пари и поради тази причина помня, че изкарваха много повече от мен.
              RAV 4
              F650GS

              Коментар


              • От: Ринг свободен

                Щом от банички можеш да станеш милионер, а с такива надницине, трябва да си не сюртук, ми не знам какво. Имало многодобре платена работа, ма за няколко дни... . Да се местим при авджийските за последно и друм.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Ринг свободен

                  Ей така се поинтересувай, колко получават работниците саниращи блоковете.
                  RAV 4
                  F650GS

                  Коментар


                  • От: Ринг свободен

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    ПП
                    Между другото, зачетох се във връзката предоставена от Сек 1.
                    Не в числата, в годините. По същото време, в което руснаците съсипват каростроенето на територията Чехия, за да го наложат на територията България - тук пък съсипват авиостроенето (с категоричен потенциал на такова за учебни самолети), за да го наложат там.
                    В резултат - тук в момента се правят кари, колкото в Чехия самолети...
                    И никакви самолети тук, както и кари там.
                    Абе, чувал съм за оловните противотежести и свързаният с тях износ за Япония, примерно... По това време "Рекорд" се спрягаше в челната десятка по количество произведени машини/годишно в Света. За качество и рентабилност, тогава никой не обелваше дума, естествено.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • От: Ринг свободен

                      Ама човек - и ти ли сега като Станьо, ще ми доказваш, предоказваш и наддоказваш факта на бройките и износа, с който аз предварително съм се съгласил, още в изобщо първото си мнение, в онази тема!
                      Въпросът е, че извън един много кратък период от 10-ина години и изключително минимални бройки, всичко това не касае страни подобни на Франция (и едва ли конкретно Франция). Това малко като прословутия разговор от съответния етап "на маса" - аз пиша как за Франция не е изнасяно (поамнайствам - извън периода отпреди 50-ина, докъм преди 40-ина години, като и тогава едва ли баш за Франция), вие ми отговаряте как за Русия отивали по 60-70 хиляди годишно - ми убу (и вярно)...
                      ...И МЕИ-то, се било добрало до една бройка от нам кви си, с връзки - ми още по-убу.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: Ринг свободен

                        Мииии, малко по- друга гледна точка възнамерявах да вкарам, щото по онова време в завод "Метал" животът на един приличен ъглошлайф беше 2-3 дни, ама заеби.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Ринг свободен

                          Що заеби - като си възнамерявал, вкарай я.
                          Тук нали е в "спама". Мнения не се броят, репутация не важи, кибиците са пресяти (самопресяти). Почти свободна територия.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: Ринг свободен

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Тема, започваща така:
                            Някъде бях чел предсказание на Ванга или по-точно тълкувание, че ще започне конфликт м/у религиозните общности след атентат.
                            как очакваш да продължи?
                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Аз не съм цитирал конкретен случай, изразявам "принципно" мнение.
                            Този дали плаща добре? Подходящ си за работа при него. Трябва да пробваш
                            Кървавата Хилъри поръча убийството на посланика, Турция да се маха от НАТО... Убиха руския посланик в Турция. С такива провокации започват световните войни. И е ясно защо руският посланик е убит именно сега.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Ринг свободен

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Що заеби - като си възнамерявал, вкарай я.
                              Тук нали е в "спама". Мнения не се броят, репутация не важи, кибиците са пресяти (самопресяти). Почти свободна територия.
                              Не съм от тях, как' Сийке и не ми е работа, ама злите езици твърдяха, че големият Световен пазар на Балканкар (вчастност, но не само "Рекорд") се дължи на оловото в задната част на кара, която е всъщност просто една противотежест. В Завод "Метал" (дано е жив и здрав още Георги Шарков, готин мъж си го спомням) правеха желязните отливки за задницата и падаше яко шлайфане на, ъ-ъ-ъ-ъ, ся флюски ли се казваше, как беше... абе, тва дето остават едни ръбове от калъпите... В другите части на Света бяха измислили железобетона отдавна.
                              Та-а-а-а, вярно, бая кари се правеха, бая се изнасяха, влизаха ценни долари, суровините бяха без пари... но подозирам, че някой сегашен счетоводител би си прехапал горната вежда, ако види стоковоматериалния разчет. Е, тогава Индустриалимпорт и Индустриалекспорт бяха две отделни държави в Държавата, та това едва ли би могло да се случи.
                              Това е от серията ЕЖК. Не съм бил там, не съм го смятал... както казах- заеби!
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Ринг свободен

                                Големият световен пазар на Балканкар, се свежда до СИВ и основно Русия. Ако някакви долари са влизали, то те са от т. нар. трети свят и конкретно: "тръгналите по социалистически път на развитие" негови представители. Които гОрките, бяха по-сиромаси и от нас, та количеството долари е съответно (там, крайните баланси, за които повдигаш тема, са един пети въпрос). "Истински държави" - от рода на Франция - са представени от например Финландия, или Швеция и подобни, които тогава, не бяха точно това, което са сега.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X