Обява

Свий
Няма добавени обяви.

8 месеца за половин грам

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 8 месеца за половин грам

    Какво става когато един закон не се спазва от голяма част от обществото? Вие кажете.

    Какво се случва по такъв закон започнат да се налагат неоправдано големи наказания? Вие кажете.

    Какво се случва, когато горното се приложи за ползвателя на незаконната стока, а в същото време разпространителите й са уважавани в обществото хора, които никой никога не ги пипа? Тук вече аз ще си позволя да кажа - всичко започва да работи наопаки.

    Ето за това става въпрос: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4546931

    Аз не пуша марихуана - никога не ми е харесвала. Насилвах се по едно време да пропуша цигари - и това не мога, такъв ми е организма. И не, аз НЕ подкрепям марихуаната, особено сред децата. Както НЕ подкрепям цигарите и алкохола въпреки, че лично аз пия всяка вечер, понякога по много. Но със сигурност подкрепям свободата на всеки пълнолетен да реши сам за себе си дали да ги използва даден опият или не. С изключение на "критично вредните" вещества - обществено опасните такива.

    А кое е критично вредно, сиреч обществено опасно, и кое не е - това е обширна и дълга тема за разискване, надявам се да се включите в нея. Само знам, че когато бях в училище половината ми съученици пафкаха трева, но тежко пострадали имаше само от пиене - сред тях аз. И знам, че сега почти никой от бившите ми съученици не продължава да пуши редовно трева, но цигари пушат доста и не могат да спрат. Дали им е навредила тревата или не, това не мога да преценя, ще стрелям на посоки по-скоро им навреди. Дали повече от цигарите и алкохола - пак ще стрелям, според мен по-малко.

    И понеже знам, че аудиторията на този форум е от по-възрастни хора, то съм убеден, че настроението със сигурност ще е строго негативно към пушещите марихуана. Ще ги наречете "наркомани", или поне "потенциални наркомани". Във второто поне може да сте донакъде прави - някои наистина стават наркомани. Дали заради тревата - това пак не мога да преценя, помогнете. Но аз и след училище се налагаше да се сблъскам с този проблем - имал съм практика като учител в едно училище. И там също си беше очевидно кои от децата пушеха, кои пиеха, кои се боцкаха. И знам кои от тях, какви ученици бяха. Затова съм си изградил мнение, което се припокрива със следния цитат от една рап песен:

    Цигара, когато извадя съм в рубриката "Под пара",
    а "модерното общество" е мъртъв много преди мен на бара...
    Последно редактирано от Wattie; 08-02-12, 19:25.

  • #2
    От: 8 години за половин грам

    Сега ако поправиш и осемте години на осем месеца, както пише в линка който цитираш - бая неща ще си дойдат на мястото.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: 8 години за половин грам

      Моя грешка, поправих заглавието.

      Коментар


      • #4
        От: 8 години за половин грам

        Ами то с това се изчерпа и темата.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: 8 месеца за половин грам

          Не, не се. 8 месеца ефективен затвор за две цигари марихуана според вас нормално ли е?

          Питам, защото знам какво е въздействието от тях. И знам, че ако изпия литър водка и повръщам в двора на някое училище пред ученици ще получа някакви 24 часа в районното, а може и нищо. А ако пуша пред тях ще получа със сигурност нищо, даже няма да ме забележат.

          Коментар


          • #6
            От: 8 месеца за половин грам

            Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
            ...според вас нормално ли е?...
            Когато присъдата е не за "...притежание на една цигара марихуана...", а за "...притежание на една цигара марихуана и системно предоставяне на помещение за ползване на наркотици на други лица..." ми се вижда доста ненормално. Би трябвало да е доста повече

            Малко, ъъъ, избирателно представяш новината ? Разсей терзанията ми - случайно, нали ?
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: 8 месеца за половин грам

              Със сигурност ще направиш доста повече поразии на бутилка водка, отколкото на цигара марихуана. Например за причинени увреждания при ПТП в нетрезво състояние немалко пъти наказанието е по-малко. Аз също не подкрепям пушенето на трева, но в цитирания случай някой е ''опрал пешкира'' на няколко човека едновременно.
              На сърбела майката му е чесането.
              Борислав Борисов Русе О885 О37815

              Коментар


              • #8
                От: 8 месеца за половин грам

                Аз пък не знам защо е прието, че от марихуана минаваш на по-тежки наркотици. Обикновено първа е тютюневата цигара и чак после е марихуаната. Т.е. по тази логика тя води до по-тежки наркотици. Което пък няма смисъл никакъв. А дори и самата проба на опиат не те прави склонен към злоупотреба. Въпрос на организъм и акъл. Според мен алкохолът води до много по-голяма деградация отколкото марихуаната. Не съм видял пушещи марихуана в безпомощно състояние, а пияни неадекватни бол. Много обширна тема е това.

                Коментар


                • #9
                  От: 8 месеца за половин грам

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  Когато присъдата е не за "...притежание на една цигара марихуана...", а за "...притежание на една цигара марихуана и системно предоставяне на помещение за ползване на наркотици на други лица..." ми се вижда доста ненормално. Би трябвало да е доста повече

                  Малко, ъъъ, избирателно представяш новината ? Разсей терзанията ми - случайно, нали ?
                  Да, а случая знаеш ли всъщност какъв е? Събрали са се в апартамента му, пушили са трева, "приятелче" го е натопило пред когото трябва. После са го му направили тараш и са открили каквото са открили.

                  В делото не знам какво пише, то е "специализирано". Не съм бил там на живо, може и да съм подведен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 8 месеца за половин грам

                    Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                    Да, а случая знаеш ли всъщност какъв е? Събрали са се в апартамента му, пушили са трева, "приятелче" го е натопило пред когото трябва. После са го му направили тараш и са открили каквото са открили.

                    В делото не знам какво пише, то е "специализирано". Не съм бил там на живо, може и да съм подведен.

                    И така да е пак е по-различно от това да ти изпадне от джоба и чичко Полицай да ти издьрпа ухото.8 месеца са си сурово наказание,но от някьде се почва.

                    На 37 сьм,да не кажеш,че сьм от поколение което не знае какво е това наркотик или престьпност.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: 8 месеца за половин грам

                      Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                      Да, а случая знаеш ли всъщност какъв е?...
                      Тц. Не знам.

                      И си мисля че ако не си бил там и ако информацията ти не е от първа, иди дойди втора ръка - не знаеш и ти.

                      Ако пък става въпрос за твои познати и/или - ако си бил там - следваше да го уточниш.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #12
                        От: 8 месеца за половин грам

                        Да бе хей сега си признах, после и на мен да ми разхвърлят апартамента. Защото например вчера съм си поканил на гости някой, който бил хванат да кара пиян и оуууу у нас имало водка - подстрекателство към престъпление. Знаеш ли какво ще ти дойде на главата? Тук се лежи за това, че си бутнал кофа за боклук, но ако си източил болница от обществени поръчки ще ти ръкопляскат и ще те назначат за съветник в партийна централа.

                        Извинете ме за бръщолевениците, днес не ми е ден. Просто побеснях, това е. Може ли известен, знаков човек да убие един и да осакати друг, а да получи условно, а някой друг да си покани приятели вкъщи и да изпафкат една трева, от което да следва затвор?!???!!! Дявол да го вземе - в Щатите е точно обратното. Уесли Снайпс например още лежи в затвора за укрити чрез вратичка в закона данъци, при това след присъдата върнати! Не обичам чалгата, ама класиката си е класика:

                        http://vbox7.com/play:6f6ac3a8

                        Коментар


                        • #13
                          От: 8 месеца за половин грам

                          Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                          Тук се лежи за това, че си бутнал кофа за боклук, но ако си източил болница от обществени поръчки ще ти ръкопляскат и ще те назначат за съветник в партийна централа.

                          Дявол да го вземе - в Щатите е точно обратното. Уесли Снайпс например още лежи в затвора за укрити чрез вратичка в закона данъци, при това след присъдата върнати! Не обичам чалгата, ама класиката си е класика:

                          http://vbox7.com/play:6f6ac3a8
                          Никой не спори за източването на болници,но и никой не гледа в купанката на другия.Не казвам,че е правилно източването,но не е правилно и това което е направил тоя с апартаментчето.Кой вол го хванат той оре..........


                          И поне казваш за Щатите - наемаш си лодчица,карам я аз,спират ни за проверка и ти намират една тревичка в джоба.Аз сьм в затвора,лодката се конфискува / тоя твоя има апартамент нали?Не са му го отнели?/,губя си лиценза и там едни пари за адвокати отиват.
                          Аз ти я предоставям нали?Може и да не сьм знаел какво имаш в джобовете / по-вероятно е да не знам,аз обикновенно не ги джобя /.
                          Верно е,че можеш да имаш дадено количество което не подлежи на строги наказания,можеш даже да имаш рецепта за цигарката НО ДА СИ НА УЛИЦАТА.Да те лепнат в апартамента ми,колата ми или лодката и пак си говорим...........след някоя и друга година,че ще има да полежа.

                          Кофти,ще полежи малко,ще понаучи кое и как.Не обрьщат внимание на закона,но той е писан с акьл в повечето случаи и има защо да е такьв.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: 8 месеца за половин грам

                            Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                            ...за укрити чрез вратичка в закона данъци, при това след присъдата върнати!...
                            Право, право. По аналогия - всеки крадец който върне откраднатото би трябвало да бъде автоматично оневинен и освободен . Сигурен съм че колегите тук озовали се в раздел "откраднаха ми джипа" ще се съгласят с мен че това е единствения възможен и справедлив начин

                            За останалото - недей дави рибата. Или познаваш потърпевшия, при което положение не може да изкарваш дискусията като принципна, или не го познаваш, и работим с някакви данни.

                            Тези данни съдържат системно предоставяне на помещение за ползване на наркотици на други лица. Което може да означава както "изпафкал една с приятелчета", така и "организирал домашен ганджа супермаркет с пушалня и различни екстри, и поощрявал към консумация на психотропни вещества".

                            А конкретно за марихуаната - в деня в който извънземните кацнат и я вземат всичката ще плача единствено за редките клинични случаи при които въпросната замества далеч по-вредни, но легални болкоуспокоителни. За останалите как ще страдам - не е истина просто.
                            Последно редактирано от Goblin; 09-02-12, 04:35.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              От: 8 месеца за половин грам

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Право, право. По аналогия - всеки крадец който върне откраднатото би трябвало да бъде автоматично оневинен и освободен . Сигурен съм че колегите тук озовали се в раздел "откраднаха ми джипа" ще се съглсят с мен че това е единствения възможен и справедлив начин
                              Аз адмирирах въпросното наказание (за Уесли Снайпс говоря) тъй, че не се хили. Колкото по-известен и по-богат - толкова по-строго. За назидание и аларма към другите. Така трябва да бъде. Поне така го мисля аз.

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              За останалото - недей дави рибата. Или познаваш потърпевшия, при което положение не може да изкарваш дискусията като принципна, или не го познаваш, и работим с някакви данни.

                              Тези данни съдържат системно предоставяне на помещение за ползване на наркотици на други лица. Което може да означава както "изпафкал една с приятелчета", така и "организирал домашен ганджа супермаркет с пушалня и различни екстри, и поощрявал към консумация на психотропни вещества".
                              "Системното" знаиш ли кво е? Да, да... редовно НИ СЪБИРА там... насилва ни да пафкаме трева и да играем белот. А ние не щехме. Ама моля ви, че мама и тате, стипендията, общежитието... знаете как е!

                              Meanwhile други скорошни присъди от същия съд:

                              Некъф пич държи незаконни оръжия - получава 8 месеца, все едно са му намерили марихуана в джоба. За другия, който имал освен огнестрелни оръжия и взривни вещества - година и половина. Все едно е имал две марихуани в джоба. http://pressclub.bg/institutions/jud...207/news-68385

                              Престъпна група за кражба на имоти - една година за един (все едно джойнта в джоба е бил по-дебел от нормалното), условна за другите (те са носили само листчетата за тревата). Даже на единия държавата трябва да му върне шест дни, че е лежал повече отколкото трябва: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1210659

                              Бандитите вече се избиват "да сключват споразумение" със "специалните". АЙ СИКТИР... и лека нощ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X