Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми в работата на форумите 3 (нов софтуер, миграция)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аз пак да пиша за това, че не мога да премина към следваща страница. Бутоните 1, 2, 3, 4 и т.н. не реагират и по този начин мога да чета само страницата която се отвори , но не и следващата. Нито пък предишната!
    Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
    Стефан Арзатов

    Коментар


    • sabin
      sabin коментира
      Редактиране на коментар
      Пробвах на Chrom и Firefox, работи нормално и на двете.
      Изчисти си кеша на форума.

  • Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
    Пробва ли да завъртиш телефона на 90°? Понякога и при мен се е получавло така(с други страници) и след завъртане на 90° мога да скролирам.
    Не става. Както и да го въртя. Просто бутона за приемане е извън рамката. Надявам се да го оправят.

    Коментар


    • Как да се свържа с модератор с молба да "залепи" тази тема: ХАРД ЕНДУРО ТЪРГОВИЩЕ
      до 31.10.2020 г.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Свърза се

      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря!

    • Загуби ми се една тема, която бях пуснал в "Корозия, обработка, боядисване, защита и купета" за обработване на купе отдолу. Дори имах нотификация за съобщение в нея, която води до никъде.

      Коментар


    • Някакво развитие по моя въпрос? Или да сменям телефона? Както писах нещо е променено около 14.10 и проблема е оттогава. Нито форума, нито офнюз мога да отворя.
      Замислям се, какъв е смисъла от тази тема...

      Коментар


      • sabin
        sabin коментира
        Редактиране на коментар
        В офнюс като се натисне иконата за опции, правоъгулник със стрелка нагоре, и изберете request desktop site всичко става малко и може да се натисне приемам, но на форума не става
        Ще предложа на колегата един стар 5s, който извадих и сетъпнах за да тествам проблема ви за да може да го тества и оправи.

      • Двигателист
        Двигателист коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря за отговора!

      • kameno karp
        kameno karp коментира
        Редактиране на коментар
        Отдавна не бях ползвал Хром и преди малко реших да вляза от него. И о ужас, проблема който описваш ти. Бутоните за приемане и отхвърляне се появиха чак когато направих сайта настолен.
        Опа. Не видях, че Сабин ти е писал същото.

    • По време на публикациите в последния си пътепис, който още не съм завършил, често получавам известия, че един и повече потребители са харесали някоя от тях. Това се е случвало много пъти досега, а в колоната "Статистики" под броя на отговорите и този на посещенията от три месеца си стои "2 likes". Забелязвам, че в останалите теми ситуацията е подобна. С други думи явно броячът на тези харесвания не работи коректно. И за да не бъда разбран погрешно веднага уточнявам, че нямам профил в нито една от популярните социални мрежи, т.е. не изпитвам нужда от борба за "лайкове". Пиша всичко това за да покажа още един недъг на VB5. Сигурно никой не може да каже кой подред. Вариантите са два : или да се оправи брояча или да се махне опцията "Харесвам" под публикациите. Дразнещо е, когато нещо се дава като възможност, а то не работи.
      И нещо по-общо. Венци Петров отвори настоящата тема преди една година. Оттогава тя има повече от 2 хиляди публикации и повече от 45 хиляди посещения, а напредъка е съмнителен. Всички помним синия екран на Бил Гейтс, но това се случи веднъж инцидентно, а проблемите във VB5 са нескончаеми. Поне засега. Та въпросът ми е лаически и съвсем добронамерен. Не знам коя софтуерна компания е автор на VB5, но няма ли някоя друга с по-читави програмисти ? По този или онзи начин си купуваш Windows или Office и знаеш, че повече не се знаимаваш, а тук непрекъснато има някакви проблеми. В крайна сметка немалка група администратори и модератори от нашия форум посвещават голяма част от времето си за борба както се оказва с вятърните мелници. Вероятно има финансови, лицензионни и други аспекти, които на потребителите не ясни, просто питам.
      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

      Коментар


      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Дори и да има алтернатива, проблем ще е мигрирането на данните. Както се видя, то е сериозно главоболие дори при миграция между различни версии на един продукт, а какво остава при преминаване към съвършено различен продукт ...

      • sabin
        sabin коментира
        Редактиране на коментар
        Всеки софтуер има бъгове и то много. На всичкото отгоре премахването на едни бъгове, често създава нови. Факт е че на VB5 програмистите/тестърите са гола вода, но в този бизнес с форумите няма пари, така че какво да очакваш...

        Между другото фейсбука ми на iPhonе-а има бъг в момента и то много виден. Натиснеш ли Like, бутона изчезва и не можеш да UnLike-неш или да смениш иконата докато не излезеш от публикацията и не влезеш наново. От офиса ми 365 не мога да се логофна вече от месец. Натискам LogOff и нищо, така си седи. Единствения начин е да изтрия кукитата. При опит да свалям снимките си от iPhonе-а трансфера гърми и само рестарт на телефона помага за връзка отново. Копчетата на АйподсПро спират да работят до рестарт на слушалките. Блутута на HP Elitbook-а ми със слушалките ми BOSE почва да накъсва звука на филма и докато не изтрия профила на BT-a и да ги запозная наново, няма оправия.

        Всичките примери, които давам са с техника/софтуер от топ фирмите в бранша, които уж трябва да имат най-добрите програмисти и тестъри, но въпреки това някак си са успели да се промъкнат тези бъгове. За мен лично схемата е да не се ядосвам, въпреки изсипаната кофа с пари за най-доброто а да съумея да си свърша работа въпреки пречките. Ако търси човек за какво да се нерви, както повечето тролове в тази тема, със сигурност ще намери, въпроса е има ли смисъл и не е ли по приятно да си мислим хубави мисли?

      • zippel
        zippel коментира
        Редактиране на коментар
        Да. за миграцията не бях се замислил. Както вероятно и за много други неща като обикновен потребител. Рзясненията, направени в коментарите към този пост може би трябваха за всеобщо успокоение. Когато човек разбере как стоят нещата сам стига до извода на Събин, че няма смисъл да се ядосва. От мен благодарности и успех в борбата, която продължавате.

    • Нещо ми се струва че часа на публикациите е +1. Освен моите телефони да не са се сменили автоматично и сега да вися на работа 1 час отгоре...

      Коментар


      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Форумът още е по лятното време

      • sabin
        sabin коментира
        Редактиране на коментар
        Тест за час

      • sabin
        sabin коментира
        Редактиране на коментар
        Готово, оправих го, странно, но няма автоматична настройка

    • Това е от днес. Презастъпване на рекламите и новините върху основния форум. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20201029-193301.png
Прегледи:235
Размер:358.4 КБ
ID:6663249
      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

      Коментар


      • От един час и при мен е така.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • И при мен така - половината екран едни зелени дрелки и реклама на Практикер или там какъвто магазин беше,заради тях Со купих Дювал
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • Интересното е, че започва нормално и след около час ги наслагва. Даже разделя форумите с реклами.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • Стрелките ,, ново мнение ,, изчезнаха .
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                Стрелките ,, ново мнение ,, изчезнаха .
                Не мога да разбера, моля за снимка или по точно обяснение.

                Коментар


                • Това ... Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:388
Размер:225.4 КБ
ID:6665574 ...но бързо се оправи , може би още същия ден.
                  На нас клиренс ни трябва , не скорост

                  Коментар


                  • А какво значи, еди кой си (евентуално и още някой/и) е/са отговорил/и на тема с абонамент, две точки - а заглавието на темата го няма?
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • sabin
                      sabin коментира
                      Редактиране на коментар
                      Това е гаден бъг/недомислица в системата. При изтриване на публикация/тема, нотификациите остават, а трябва да се махат и те.

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X