Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моля за съвет!

    ........и в голямо така,не само е малко.

    Другия път ако не дай си Боже ядат пак шамарите кой виновен и ‘ко прайм?

    За съжаление нещата не са мръднали много.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Моля за съвет!

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Нещата отиват към размиване и утихване.

      АЗД, единствено се интересува от насиле в семейството - ако бабата беше напердашила малката, може би щяха да направят нещо, но срещу случаен насилник извън семейството нищо. Тоест там нещата приключиха със становище, че децата са нахранени, облечени, познават биологичните си родители, които полагат грижи над приемливия минимум (това е почти дословно цитиране от заключението) и няма данни за семейно насилие. Това че някакъв външен за семейството човек е упражнил насилие в/у 7 годишно момиче няма значение за тях - не знам защо адвоката ми ме посъветва да дублираме жалбата и до там (ще го питам)?!?

      По линия на прокуратурата - разпоредила е на районния инспектор проверка на фактите, като той е взел и показания от нашата героиня (запозна ни със тях - абсолютно неадекватни бръщолевения), но каза, че според него, прокуратурата нямало да се самосезира, защото било само лека телесна, а като свидетелски показания били децата срещу нея, което било патова ситуация. Обеща да й напише предупредителен протокол... Мимоходом и неофициално ми подсказа, че ако отида и й шибна 2 шамара (само да внимавам да се вместя в лека телесна повреда), общо взето нищо не можела да ми направи ... въпреки, че беше добронамерен към нас, някак си останах с впечатлението, че хич не му се занимава... Отиват нещата на граждаски иск, но ще го попремисля...

      Равносметката до тук е, че децата ми с дядо им ходиха веднъж до АЗД, от АЗД ходиха на проверка веднъж, аз и жена ми ходихме при районния, а тя само по веднъж! На практика до момента ние сме по-потърпевши от извършителя ... Все пак, прокуратурата още не е прекратила процеса, така че все още има малка надежда да се случи нещо.
      Ще оставя настрана коментарите , които подстрекават, подтикват и склоняват към извършването на престъпление,но, прокуратурата явно знае повече от инспектора , а чл.131 ал.1 , т.4 НК, не е отменен, по спомен това си е престъпление от общ характер и се разследва именно от прокуратурата, наказанието обаче, което е предвидено за леки телесни по чл.130 НК в случая ще отидат евентуално към приложението на чл.78а НК - освобождаване от наказателна отговорност с налагането на адм. наказание - глобата е до 5000 лв, ако не се лъжа. Въпроса на доказването е друго нещо. Ако не става, не става. Поздрави.
      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

      Коментар


      • От: Моля за съвет!

        Ако не става.......не става,не е ставало и като гледам няма и да става,играно е.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • От: Моля за съвет!

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Нещата отиват към размиване и утихване.

          .. . Все пак, прокуратурата още не е прекратила процеса, така че все още има малка надежда да се случи нещо.
          Пич, не се отказвай. Наказателната процедура нека си тече. Почвай гражданско дело, докато не си изпуснал сроковете. Както казах и по-горе, намери си зъл адвокат, обещай му 100% от обезщетението (минус разходите), и му давай команда "фас".

          Не се отчайвай и обезсърчавай. Да, ще отнеме време. Жената съди СО май около 3 години, и спечели (на две инстанции) при наличието само на 1 свидетел (неин роднина) и медицинско че е нахапана от улични кучета. Хем беше обещала на адвоката само 40%. В твоя случай (няколко свидетеля) и ако обещаеш повече донги на адвоката - жива ще я оглозга непачата.

          Горе главата!
          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

          Коментар


          • От: Моля за съвет!

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Именно, играчка-плачка. Всички сме били деца, /някои даже станаха хора/ всички сме правили щуротии, кой малки, кой големи. То снежни топки, то прашки и фунийки, замеряне от терасите и пръскане с вода. Кат по-големи на село по тракторите топките от ръчките прибирахме, малце бензинец от ПД за балканчетата... Кат те хванат, знаеш че ше има шамари. Или ще те плашат с милицията. Ама най-лошо беше да те обадят на баща ти... Ся родителите първата им работа е да тръгнат да се разправят с чуждите хора. Още от майките на детските площадки започва /наблюдавал съм ги задълбочено/ и после тъй си и остава. Два-три пъти в годината ходя на родителски срещи, куриози всякакви мога да ви разправям.
            Колегата пуснал темата отдавна трябваше да е забравил случката, малките ще я помнят.
            Ред трябва да има. Не може Сульо и Пульо да се саморазправят с малолетни деца. Въпросната дама ако се чувства с нещо ощетена - напълно е в правото си да заведе граждански иск... Че децата са и опръскали колата с вода от спринцовка.

            Моето дете ще го възпитаваме единствено и само аз и майка му. Дали, как, за какво и кога ще си наказваме детето решаваме единствено и само двете гореупоменати личности.

            Ако някой друг има ищах да се намесва във възпитателния процес на детето ми, хеле пък с физическо насилие - има голям проблем, който си е искрено и лично негов.

            ПС. На одобряващите боя над деца - идете на запад от Белград и ударете един лек шамар на детето си, ама на публично място, па ако ще каквато и беля да е направило. И после ни опишете преживяванията си в кратко, сбито експозе. Ще е интересно четиво.
            Последно редактирано от windwarrior; 07-09-19, 21:17.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • От: Моля за съвет!

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Пич, не се отказвай. Наказателната процедура нека си тече. Почвай гражданско дело, докато не си изпуснал сроковете. Както казах и по-горе, намери си зъл адвокат, обещай му 100% от обезщетението (минус разходите), и му давай команда "фас".

              Не се отчайвай и обезсърчавай. Да, ще отнеме време. Жената съди СО май около 3 години, и спечели (на две инстанции) при наличието само на 1 свидетел (неин роднина) и медицинско че е нахапана от улични кучета. Хем беше обещала на адвоката само 40%. В твоя случай (няколко свидетеля) и ако обещаеш повече донги на адвоката - жива ще я оглозга непачата.

              Горе главата!
              Зъл, зъл, колко да е зъл? Това не ММА, а съд... бил даже и български. Оглозгването-както се изрази, е силно проблематично и съвсем съмнително
              по конкретния казус. Не обичам да се самоцитирам, НО -поеми разходите по делото, и тогава давай смели съвети...Става ли?
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • От: Моля за съвет!

                Когато е трябвало (защитавал съм собствен интерес) съм си поемал разноските по делото. На тази база и съветвам колегата да постъпи по същия начин. Решението си е негово.

                Както казах - бях в подобна ситуация. И аз слушах същите глупости - ами случва се, заеби не се занимавай, в България няма начин, системата е корумпирана, само ще си дадеш парите и прочее простотии. Е не ги по слушах, по скоро жена ми не ги послуша. И спечелих. Е, тя спечели. Не ми е толкоз за парите - като приспаднах всички разходи ми остана едно голямо нищо. Бих дал 5 пъти парите които изкарах от делото, за да не се налага жена ми да отбранява детето ми от глутница помияри, с цената на това да бъде нахапана. Сещаш ли се колко ми беше забавно като я пратих на разходка с детската количка, а получих СМС - нахапаха ме кучета в Пирогов съм. Омекнаха ми капачките.

                Но така е по тия ширини - преклонена главица сабя не я сече. Еми докато имаме поданици вместо граждани, за съжаление ще имаме територия вместо държава. За щастие - все още е напълно безплатно (понеже виждам че там ти е дерта) да псуваш Бойко, евреите и международното положение, завит през глава с дюшека (за всеки случай де).

                Апропо - проблема с неговите разноски явно при него не стои, или поне не го е озвучавал в темата досега. Но за сметка на това теб конкретно въпроса с неговите разноски явно много те вълнува, чак минимум за втори път повдигаш въпроса. Да не си му личен банкер или финансов консултант?
                Последно редактирано от windwarrior; 07-09-19, 22:19.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • От: Моля за съвет!

                  Вълнува ме единствено да не давам нелепи съвети за чужда сметка. И да не се излагам като кифладжия на селски мегдан.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • От: Моля за съвет!

                    Прекрасно. Значи това че аз се излагам, като кифладжия, хич биля не требе и да ти е през уя?

                    Или как? Вече започвам да се съмнявам за кое си по загрижен. За финансовото здраве на колегата или за моята репутация. Ако е второто - не се напъвай, няма да го оценя.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Моля за съвет!

                      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                      Едно нещо забрявате което е важно в бг-стан. В малко населено място, не си ли потърсиш и защитиш твоето(ако си прав) по един или друг начин, и да се разчуе е по-добре от колкото да си налягаш парцалите.
                      Именно, в малко населено място добре се знае кой какъв е, и защо такъв е. Лелката вероятно е известна с подобни изпълнения. Дори да й вдигнеш скандал, и/или лека телесна повреда - повечето ще си замълчат, или ще те защитят. Защото утре може подобно нещо може да стане и срещу техните деца. Знаят също така добре, че утре може за нещо и до теб да опрат, и ако са те защитили, или премълчали, отношението ще е друго. Това донякъде е предимство пред гоУемия град.

                      В крайна сметка добрите хора си помагат дори и без да подозират за това. Злите умишлено действат един срещу друг.

                      На момичето трябва да й се обясни, така че да разбере правилно какво е направила, и какво и как не трябва да прави. Всичко минава. Надявам се в крайна сметка да е за доброто на детето.

                      п.с. Имам дъщеря на 8г. Лично аз не бих се разправял с разни "институций". По-скоро ще й въздействам на психиката на въпросната лелка, да не помисля повече за подобни разправии. Появечето хора в малки населени места биха ме разбрали достатъчно добре. Наясно съм, че давам несъвсем "правилен" личен пример на детето, но в крайна сметка някой трябва да се справи ефективно в подобна ситуация.
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • От: Моля за съвет!

                        "Повечето хора от малки населени места" (родом) видно не ВИ разбираме…

                        Коментар


                        • От: Моля за съвет!

                          Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                          "Повечето хора от малки населени места" (родом) видно не ВИ разбираме…
                          Не очаквам "всички" да ме разберат. Бог високо, цар далеко.
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • От: Моля за съвет!

                            Моето дете си позволиха веднъж да го малтертират. Насилниците си получиха урока веднага (instant karma) ,пред много свидетели и от тогава не е имало ядове...Та зъл адвокат в случая (до 5 бона) е кауза педрута !
                            П.С.: Спечеленото дело няма да върне в детските очи чувството за справедливост
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • От: Моля за съвет!

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              .

                              Моето дете ще го възпитаваме единствено и само аз и майка му. Дали, как, за какво и кога ще си наказваме детето решаваме единствено и само двете гореупоменати личности.
                              Евала ако се считаш за достатъчно компетентен сам с жена си да възпитате пълноценно дете.
                              Считаш ли, че учителите имат функция да възпитават? Ако отговора ти е НЕ, какво се случва когато едно изтървано дете влезе в час и окаже въздействие върху учебния процес като по този начин пречи на всички останали деца? Обаждаме се на мама и тате, които идват и обясняват как ангелчето им не може да е правило така и даскала има лично отношение и иска да го злепостави?
                              Семейството идва да даде основните положения но възпитанието е процес в който следва да са замесени много повече хора. Ако мама пуши докато децата са в колата а тате пърди в унисон с шушана докато пие рИкия и го има за музикално постижение, не бих очаквал тези хора да дадат качествено възпитание а по-скоро да си отгледат свои малки подобия с които моето дете не бих искал да се среща.
                              Не ме разбирай погрешно, ако някой ми набие детето ще си понесе последствията, но възпитанието и наказанието не са само бой и малтретиране.


                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              ПС. На одобряващите боя над деца - идете на запад от Белград и ударете един лек шамар на детето си, ама на публично място, па ако ще каквато и беля да е направило. И после ни опишете преживяванията си в кратко, сбито експозе. Ще е интересно четиво.
                              Виждаме съвсем ясно какво се случва с тези общества... Някак си се разпадат, размиват и губят идентичност. Там се възпитават педали а не личности.



                              42

                              Коментар


                              • От: Моля за съвет!

                                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                                ...
                                Виждаме съвсем ясно какво се случва с тези общества... Някак си се разпадат, размиват и губят идентичност. Там се възпитават педали а не личности.
                                Дрън-дрън, разпадали се били...

                                Ма за същите "педали" работят съществен процент умни и красиви българи с традиционно възпитание. Живеят добре, според собствените им признания, и обясняват разпалено на неумните и некрасивите как е по белия свят и колко е важно да е така и тук, нали?.

                                На останалите все някаква конвенция им пречи на възпитанието.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X