Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Моля за съвет!

    Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
    Аз не бих се занимавал със съдилища :
    https://dariknews.bg/novini/bylgarii...000-lv-2178570
    За друго вече е късно.
    Аз също имам резерви относно работата на някои институции, но все пак това ми е първият досег със съд, адвокати, прокуратура и преди категорично да ги нахрача, ще им дам шанс да си свършат работата, па ако ще и да си платя за масрафа!

    п.п. аз понеже съм средно тъп, или средно интелигентен, не съм сигурен, че разбрах от линка точната ситуация! Съдът присуъжда шведа да й плати 12к, но потърпевшата трябва да му върне 3к, или нето потърпевшата е назад с 3к?!?
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #92
      От: Моля за съвет!

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Аз също имам резерви относно работата на някои институции, но все пак това ми е първият досег със съд, адвокати, прокуратура и преди категорично да ги нахрача, ще им дам шанс да си свършат работата, па ако ще и да си платя за масрафа!

      п.п. аз понеже съм средно тъп, или средно интелигентен, не съм сигурен, че разбрах от линка точната ситуация! Съдът присуъжда шведа да й плати 12к, но потърпевшата трябва да му върне 3к, или нето потърпевшата е назад с 3к?!?
      Споко. Журналиста още повече не е разбрал.
      Накратко, оляли са се с размера на иска.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #93
        От: Моля за съвет!

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Аз също имам резерви относно работата на някои институции, но все пак това ми е първият досег със съд, адвокати, прокуратура и преди категорично да ги нахрача, ще им дам шанс да си свършат работата, па ако ще и да си платя за масрафа!

        п.п. аз понеже съм средно тъп, или средно интелигентен, не съм сигурен, че разбрах от линка точната ситуация! Съдът присуъжда шведа да й плати 12к, но потърпевшата трябва да му върне 3к, или нето потърпевшата е назад с 3к?!?
        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Споко. Журналиста още повече не е разбрал.
        Накратко, оляли са се с размера на иска.
        Мани го журналюгата и дали камериерката е на нетна печалба. Показателно в случая е колко обещетение ще искаш. В случая от линка има видео материал (ако и видеото да не е официално доказателство винаги). Идеята на поста ми беше, готов ли си да платиш масрафа ? Щом си готов, действай. Аз не бих си го причинил, на мен и децата.
        Виден столичен ихтиолог

        Коментар


        • #94
          От: Моля за съвет!

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Споко. Журналиста още повече не е разбрал.
          Накратко, оляли са се с размера на иска.
          Журналята са ясни, ама ако верно са накарали женицата да плати на шведа, да не е утре да пускам тема за разпродажба на мъжките ми играчки, за да й финансирам на моята биячак нарещния иск

          Иначе да отчета дейността до момента:
          1) извадено е медицинско;
          2) неуспешни опити за контакт с лелката - не че знам точно какво щях да й кажа, но малко се повлиях от някои съвети тук;
          3) Адвокат, оказа се че имаме наш близък, доста уважаван на местно ниво адвокат, който ни даде първите насоки
          - първият му съвет беше, че е много желателно, при подобни инциденти да се вика полиция;
          - оформи жалбата до прокуратурата и агенцията за закрила на детето;
          4) жалбата до прокуратурата е пусната, утре и до агенцията.
          от това следва, че прокуратурата ще направи проверка за данни за престъпление и ще си я действа по устав, аз , ако преценим, можем да заведем успоредно гражданско дело. Мисля обаче да изчакам прокуратурата - целта ми не е материална, а по-скоро някаква справедливост....
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #95
            От: Моля за съвет!

            Това е правилният път. Жалби до където може. Ако е в по-малко населено място, нека да тръгне мълвата че тетката я влачат по съдилища. И се приготви с търпение, много търпение.

            Коментар


            • #96
              От: Моля за съвет!

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Журналята са ясни, ама ако верно са накарали женицата да плати на шведа, да не е утре да пускам тема за разпродажба на мъжките ми играчки, за да й финансирам на моята биячак нарещния иск


              ...
              Ако гр. ти иск е за 500 хил. лв. е много вероятно да ти се наложи да плащаш и при спечелено дело. Това се опитва търтея да ти обясни.

              Коментар


              • #97
                От: Моля за съвет!

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                А що си сигурен, че тая лелка е причинила по-голям стрес, отколкото ти някога на онова хлапе(все пак спомена, че по принцип си изглеждаш страшен...даже и за възрастните)?!
                Ако е така, за съд ли си бил?!
                Това съм го пропуснал. Нещо си останал с грешно впечатление или аз грешно съм се изразил. Не съм някой страшен нацепен батка, три пъти олимпийски шампион по бойно самбо. Нормален софийски дришльо съм си. Среден ръст, наднормено тегло. Чичак на 43. Просто имам малко татуси и във фейса не го докарвам точно на Брад Пит. Иначе казано - леко грозноват съм, а и талибанската брада не помага много. Неколкократен шампион на София съм, ама по плуване и от времената на Асамблея Знаме на Мира.

                И да - спокойно може да съм бил за съд, че съм стресирал момчурляка дето ми светкаше в очите. Явно татко му не е бил достатъчно мотивиран да ме намери. И да ми набие обръчите.
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #98
                  От: Моля за съвет!

                  bushiDO, ето какво бих направил аз, без въобще да твърдя че е най-правилното:

                  Ще намеря лелката, ще се срещна с нея, ще я погледам половин минута и ще и заявя, че се чудя дали да и спретна дело или да и спретна друго. Половината минута след това ще ми стигне, според реакцията и, да реша дали си струва да я подпукам по закон или да реша за себе си, че това и стига. Ако приема второто, ще трябва да си говоря на дълго и на широко с другите участници в събитието без въобще да си помисля да изпълня заканата. Ако пък първото ми се види единственото решение с оглед реакцията и, ще прехвърлям дълго плюсовете и минусите преди да се реша да го направя. Разговорът с останалите участници не се отменя.

                  Успех!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Моля за съвет!

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Ще намеря лелката, ще се срещна с нея, ще я погледам половин минута и ще и заявя, че се чудя дали да и спретна дело или да и спретна друго.
                    Аз ако съм на мястото на лелката, и ако няма свидетели на срещата ще те обвиня в това че си ме нападнал физически, опитал си се да ме изнасилиш, блъскал си ми главата в стената с думите "пачЪ, долна, шти ибъ майката долна". За което ще имам съответното медицинско.

                    Ай ся, ти гониш.

                    Аз за тва казАх - гонка по устав и до дупка. Дела и документи.
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • От: Моля за съвет!

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Аз ако съм на мястото на лелката, и ако няма свидетели на срещата ще те обвиня в това че си ме нападнал физически, опитал си се да ме изнасилиш, блъскал си ми главата в стената с думите "пачЪ, долна, шти ибъ майката долна". За което ще имам съответното медицинско.

                      Ай ся, ти гониш.

                      Аз за тва казАх - гонка по устав и до дупка. Дела и документи.
                      Никъде не съм писал насаме. Най-малкото щото и аз имам нерви, над които съм безсилен.

                      Коментар


                      • От: Моля за съвет!

                        Именно. По устав. Документално.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Моля за съвет!

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Именно. По устав. Документално.
                          Де да знам...

                          Ако се шашне и замеца отбранително, то явно е била изкарана от равновесие за да го направи. Ако тръгне да напада и покаже, че на детето и това му е малко, "уставът" остава като евентуално решение. Но там винаги е 50:50. Въпросът е обратните 50 дали са ни поносими и дали си струва да проверим. Щото когато малкото ще е на възраст само да решава такива ребуси, лелката вероятно ще е само сянка на това, дето е сега. Ако въобще. А възпитанието ще е приключило.

                          Коментар


                          • От: Моля за съвет!

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Аз също имам резерви относно работата на някои институции, но все пак това ми е първият досег със съд, адвокати, прокуратура и преди категорично да ги нахрача, ще им дам шанс да си свършат работата, па ако ще и да си платя за масрафа!

                            .....
                            Тръгнеш ли с тази нагласа,както и да си свършат работата,ще ги нахрачиш!
                            Ако ще я съдиш,не се срещай с нея.
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • От: Моля за съвет!

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Ако гр. ти иск е за 500 хил. лв. е много вероятно да ти се наложи да плащаш и при спечелено дело. Това се опитва търтея да ти обясни.
                              Това не го разбирам! съдя я за 500к, осъждам я за 5к. Защо трябва аз да плащам?!?

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              bushiDO, ето какво бих направил аз, без въобще да твърдя че е най-правилното:

                              Ще намеря лелката, ще се срещна с нея, ще я погледам половин минута и ще и заявя, че се чудя дали да и спретна дело или да и спретна друго. Половината минута след това ще ми стигне, според реакцията и, да реша дали си струва да я подпукам по закон или да реша за себе си, че това и стига. Ако приема второто, ще трябва да си говоря на дълго и на широко с другите участници в събитието без въобще да си помисля да изпълня заканата. Ако пък първото ми се види единственото решение с оглед реакцията и, ще прехвърлям дълго плюсовете и минусите преди да се реша да го направя. Разговорът с останалите участници не се отменя.

                              Успех!
                              Мерси, но вече има развитие, за което писах - не Фнимаваш! За късмет, или не не успях да говоря с нея (не я намерих), а днес е пусната жалба до прокуратурата.

                              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                              Аз ако съм на мястото на лелката, и ако няма свидетели на срещата ще те обвиня в това че си ме нападнал физически, опитал си се да ме изнасилиш, блъскал си ми главата в стената с думите "пачЪ, долна, шти ибъ майката долна". За което ще имам съответното медицинско.

                              Ай ся, ти гониш.

                              Аз за тва казАх - гонка по устав и до дупка. Дела и документи.
                              За момента май се придържам най-близо до този сценарий.

                              Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                              Тръгнеш ли с тази нагласа,както и да си свършат работата,ще ги нахрачиш!
                              Ако ще я съдиш,не се срещай с нея.
                              Не ме познаваш, за да твърдиш това!

                              И да поясня, че на мен не ми беше ясно, има разлика от това да и насъскам държавната репресивна система (жалбата до прокуратурата) и това да я съдя! За момента съм само до първия етап и в зависимост от резултата от него ще преценя по-нататъшните действия.

                              М/у другото в тази тема никой не спомена агенцията за закрила на детото, а адкотата ми изрично ме посъветва, да дублирам жалбата и то нея (за съжаление изобщо не ми хрумна да го питам защо е нужно това)?!?
                              Последно редактирано от bushiDO; 05-08-19, 22:41. Причина: уточнение
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Моля за съвет!

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Това не го разбирам! съдя я за 500к, осъждам я за 5к. Защо трябва аз да плащам?!?
                                Щото държавата още не е измислила как да ти взима пари просто щото дишаш.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X