Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моля за съвет!

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Щото държавата още не е измислила как да ти взима пари просто щото дишаш.
    Е обясни де - виждаш, че съм глътнал бастуна и не разбирам от намеци
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Моля за съвет!

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Е обясни де - виждаш, че съм глътнал бастуна и не разбирам от намеци
      Не мога да се изказвам в прав текст за съдебната ни система.
      Завела е чх, намаляват ѝ иска, плаща разноски върху намалената сума.
      Не на шведа
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Моля за съвет!

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        ...

        Не ме познаваш, за да твърдиш това!

        ...
        Не ми и трябва.Имаш личен(защото това е лично) проблем с който не знаеш как да се справиш и питаш във форум.Хората се опитват да ти помогнат,кой както смята за правилно.Ти ги нападаш!?
        Успех!
        Дизелов Jeep, не е Jeep.

        Коментар


        • От: Моля за съвет!

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Не мога да се изказвам в прав текст за съдебната ни система.
          Завела е чх, намаляват ѝ иска, плаща разноски върху намалената сума.
          Не на шведа
          Ясно, горе/доле

          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
          Не ми и трябва.Имаш личен(защото това е лично) проблем с който не знаеш как да се справиш и питаш във форум.Хората се опитват да ти помогнат,кой както смята за правилно.Ти ги нападаш!?
          Успех!
          Не съм нападал никой, дори и тези, които ми дигнаха кръвно, повтаряйки в няколко поредни поста че дъщеря ми си го заслужава, и че не е възпитана "както трябва" (те ми напомниха, че обществото се състои и от хора като тях). Все пак, ако някой се е почуствал нападнат, официално се извинявам - наистина пуснах темата, защото хем не знаех как да постъпя, хем някак си и като отдушник - благодаря на всички!

          п.п. Все пак имам един въпрос към теб (Krelion) - Как все пак стигна до извода, че ще нахрача системата независимо от изхода?
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Моля за съвет!

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение

            .....п.п. Все пак имам един въпрос към теб (Krelion) - Как все пак стигна до извода, че ще нахрача системата независимо от изхода?
            Казваш,че имаш резерви към системата.Аз го разбирам,че не вярваш в нея.От там, за всеки резултат,различен от този който ти харесва на теб,системата ще бъде нахрачена.
            Пожелавам ти правилни решения и децата да забравят бързо!Малки и невинни са!
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • От: Моля за съвет!

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Това не го разбирам! съдя я за 500к, осъждам я за 5к. Защо трябва аз да плащам?!?

              Мерси, но вече има развитие, за което писах - не Фнимаваш! За късмет, или не не успях да говоря с нея (не я намерих), а днес е пусната жалба до прокуратурата.

              За момента май се придържам най-близо до този сценарий.

              Не ме познаваш, за да твърдиш това!

              И да поясня, че на мен не ми беше ясно, има разлика от това да и насъскам държавната репресивна система (жалбата до прокуратурата) и това да я съдя! За момента съм само до първия етап и в зависимост от резултата от него ще преценя по-нататъшните действия.

              М/у другото в тази тема никой не спомена агенцията за закрила на детото, а адкотата ми изрично ме посъветва, да дублирам жалбата и то нея (за съжаление изобщо не ми хрумна да го питам защо е нужно това)?!?
              Защото когато има материален интерес трябва да се внесе държавна такса от 4% (май, не помня точно) от сумата. На 500 000 лв. ще трябва да внесеш 20 000 лв. такса. И като ти присъдят 5 000 лв, ще си с 15 000 назад. Агенцията не върши работа в случая, но щом адвокатът те е посъветвал, сигурно има нещо предвид.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • От: Моля за съвет!

                Колега не знам за жалбата, но преди години (25 че май и повече).... ме наби без да има защо брата на личната ми баба с обвинение че сме му издраскали с братчеда Ладата... А вообще не я бях пипал дори. Баща ми и още не му говори а по непотвърдена информация дядо бог да го прости му бил върнал и шамарите. Но каксе справихме с братчеда след няколко години лично с проблема... да се получи възмездие, Открехна ни един авер на който баща му беше тенекеджия, пълниш спиринцивката ама не с вода а с йод и смело прискаш таралясника в малките чесове на връщане от кръчма. Ефекта е поразителен, не се ли изчегърта до ламарина пробива даже и през нова боя!
                0-

                Коментар


                • От: Моля за съвет!

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Това не го разбирам! съдя я за 500к, осъждам я за 5к. Защо трябва аз да плащам?!?

                  ...

                  Ще трябва да го дискутираш с адвоката ти, защото има особености. Някои доста некоректни адвокати пропускат тази част. И се готви за неприятна и времеемка битка, първа и евентуално втора инстанция ще се водят там. Поговори с децата дали нямат и предишни ъъъъ отношения с тази личност, а и с други съседи. Вероятността от първият път да се стигне до такива последици съществува, но е малка. Не оправдавам насилие над деца по никакъв повод, но трябва да си изясниш цялата ситуация, а не само един много неприятен за децата епизод от нея. Пир I знаеш с какво е останал известен.

                  Коментар


                  • От: Моля за съвет!

                    Подобен случай на саморазправа възръстен с/у детенце, но тук, май, детето е пострадало по-сериозно: https://www.vesti.bg/bulgaria/myzh-p...umruci-6098406
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Моля за съвет!

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Подобен случай на саморазправа възръстен с/у детенце, но тук, май, детето е пострадало по-сериозно: https://www.vesti.bg/bulgaria/myzh-p...umruci-6098406
                      И кое е подобното? Лошо за детето.Добре, че се е оправило.

                      Коментар


                      • От: Моля за съвет!

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Подобен случай на саморазправа възръстен с/у детенце, но тук, май, детето е пострадало по-сериозно: https://www.vesti.bg/bulgaria/myzh-p...umruci-6098406
                        Мен лично би ме болил муя за секви сходни случаи. Ако се касае за моето дете.

                        Тури му пепел, и навеждай по устав тетката.
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • От: Моля за съвет!

                          Първоначално публикуван от zik7777 Преглед на мнение
                          И кое е подобното? Лошо за детето.Добре, че се е оправило.
                          Подобното е, че възрастен се сапоразравя с дете - мислех, че е очевидно?!?

                          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                          Мен лично би ме болил муя за секви сходни случаи. Ако се касае за моето дете.

                          Тури му пепел, и навеждай по устав тетката.
                          Не бе - просто винаги съм си мислел, че у хората имам някакви вътрешни задръжки, когато се отнася за деца и особено невръстни, но явно, за пореден път не съм прав в оценките си. Иначе устава действа. Не знам прокуратурата до къде го е докарала, но от агенцията са цъфнали още на следващия ден при бата и дядото...
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Моля за съвет!

                            Аз от темата разбрах факта - некаква женска влиза в чужда собственост и причинява насилие на малко момиче
                            Дотук има основание за две обвинения от страна на прокуратурата.По НК
                            Не съм правист
                            А кой как дърпа ушите на децата си за възпитание не е важно
                            Успех bushiDO
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • От: Моля за съвет!

                              В общи линии правилно си разбрал. благодаря за пожеланието!

                              Иначе, малко съм изненадан от развитието на ситуацията (а може би просто не познавам как действат институциите), но след като от АЗД са посетили децата, тази седмица са навестили и лелката (магазинерката отсреща явно е близка с тази лелка защото бабата е разбрала от нея за посещението на агенцията - увещавала я е да не се занимава с "глупости). От прокуратурата, за сега поне на мен, не ми е известно да са предприели нещо...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Моля за съвет!

                                Така, така. Явно на лелката бияч започва лека полека да и се дърпа л@йното. Сега като я извикват и на спявка в цацаратурата - съвсем ще си преосмисли поведението.

                                Браво, и само така!
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X