Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моля за съвет!

    Ако някой ми пипне 7 годишната щерка заради напръскване с вода, ще го гоня до дупка по закон. Ако закона не работи, ше го гоня до същата дупка по незаконни начини.
    Ако щерка ми е направила нещо кофти, шамарите ги раздавам само аз.

    Не знам с какво мога да помогна, ама ме брой в кюпа, ако мога да направя нещо полезно.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: Моля за съвет!

      Аз пък мисля че проблема не е изцяло в жената. Последните години родителите все търсят вината в някой друг - учители, други деца, родители, но не и в това как са възпитали своите. Не казвам че при вас случая е такъв, понеже не ви познавам, но според мен трябва първо да поговорите с децата как се общува с хора. Ако на мен някое хлапе ми погоди номер, ще го шамаросам. Не заради това че пръска с вода, а заради неуважението.

      Коментар


      • #18
        От: Моля за съвет!

        Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
        ... Ако на мен някое хлапе ми погоди номер, ще го шамаросам. Не заради това че пръска с вода, а заради неуважението.
        Сериозно? Ма ти си бил голЕм мъжага!

        За автора на темата ... Малко се съмнявам, че по каналния ред ще се случи нещо. Доколкото разбирам, вече трудно ще се докажат някакви наранявания, а други свидетели освен децата няма. На въпросната тетка най-много да и пишат един предупредителен протокол друг път да не прави така.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Моля за съвет!

          А има и някаква вероятност да се опитат да докажат че детето е оставено само без надзор и не лелката а вие да си имате неприятности със социалните.
          В една по развита демокрация ще отнемат детето стой че гледай.
          И на 17 години да е щом е оставено без контрол родителите го отнасят.


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Моля за съвет!

            Децата не са наказателноотговорни, да дори и един тон чакъл да си и сипали на колата, няма как да има претенции към тях. Реално не са причнили щети така, че единственото, за което се сещам е действия по хулигански подбуди от нейна страна - чл. 325 от НК, доколкото помня. Но материята е доста разтеглива и си трябва адвокат.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #21
              От: Моля за съвет!

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Сериозно? Ма ти си бил голЕм мъжага!

              За автора на темата ... Малко се съмнявам, че по каналния ред ще се случи нещо. Доколкото разбирам, вече трудно ще се докажат някакви наранявания, а други свидетели освен децата няма. На въпросната тетка най-много да и пишат един предупредителен протокол друг път да не прави така.
              Аз какъв съм не е въпроса. Всички сме били деца и навярно всички помниме как са ни шамаросвали че берем на някой от черешите, че му ходиме по колата или правиме друга пакост. Просто в 21ви век всички супер толерантни люде (явно и ти си от тия нежни души) гледат все да не обидят някого, да не му потъпчат ''правата'' и т.н. И точно за това сега гледаме сеира на всички хохита.

              Коментар


              • #22
                От: Моля за съвет!

                Мнооого мъжкарско е да ошамариш едно дете, та да си избиеш комплексите и да се почувстваш значим и уважаван ... Булгар, булгааар!
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Моля за съвет!

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Мнооого мъжкарско е да ошамариш едно дете, та да си избиеш комплексите и да се почувстваш значим и уважаван ... Булгар, булгааар!
                  Нека го кажа така, явно не можеш да разбереш ситуацията. Кара жената кола, пръскат я децата, загубва контрол и се блъска в дърво - умира. Ако погледнеш ретроспективно на нещата жената няма да излезе от колата и да се саморазправя ( макар и с деца ),защото си е изкарала акъла, ако преди това родителите бяха обяснили горната случка на децата - не се прави това, защото това и това.
                  Както в първия си коментар казах - не познавам човека, но при положение, че той не е обърнал внимание на детето си за тези неща - явно някой друг го прави ( по неправилния начин )
                  Спирам писането по темата, понеже ще навлезем в дебрите на човешката психология, а човека просто съвет търсеше. Извинявам се за спама, ако админ реши да изтрие цапаното.
                  Поздрави.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моля за съвет!

                    Аз в случая по закон не бих търсил нищо.
                    Първо защото сме в България и второ защото децата са били без надзор.
                    А и като я знаеш въпросната персона къде живее, има доста начини да си понесе наказанието за случилото се.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Моля за съвет!

                      Що за глупости, били без надзор, простотии... Написано е, че са били в двора, какъв надзор?
                      Никой няма право да пипа чуждо дете без разрешение, камо ли да го насилва, шамаросва, да влиза в чужд двор. Ако ще детето да е тотализирало колата, има си законни начини и процедури, застраховки и каквото там. Да не говорим, че щети по дете и кола са несъвместими понятия.
                      Я да си представим ситуация, бащата на детето вижда какво се случва на детето и изтрещява, после какво се случва?

                      Коментар


                      • #26
                        Моля за съвет!

                        Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                        Що за глупости, били без надзор, простотии... Написано е, че са били в двора...
                        В двора, над двора, под двора, на крушата и т.н. децата трябва да се наблюдават
                        Вий се радвайте че не сме една Канада да речем дето доброжелателните съседи се обаждат че детето е само вкъщи и го взимат цоциалните.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моля за съвет!

                          Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                          А шамари за глезенето ще има ли?

                          Мен за подобни простотии са ме били с маркуча (майка ми) -съвсем заслужено!
                          Може и аз да ги бия с маркуча... ама АЗ!

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Освидетелстване по най-бързия начин. Това става в Съдебна медицина-там, където е. Малко се притеснявам, че вече е късно за това. Във всички големи болници има. Трябва да има съдебномедицинско удостоверение. Неприятна процедура е за дете, защото ще трябва да разкаже какво му се е случило и трябва да му обясниш защо е нужно всичко това.
                          Полицията после. Жалба в полицията може и след седмица да подадеш, но следите от наранявания при децата изчезват много бързо. След тая случка е трябвало да бъде при съдебния лекар в рамките на няколко часа. Бързата реакция е решаваща за пълното документиране на нараняванията, от там за изясняване на механизма на деянието.
                          Аз съм далеч вече от тая работа. Пиши на лични ако ти трябва връзка със специалист, който е наясно с правната страна на въпроса.
                          От няколко години, точно за тия неща "уставът" работи сравнително добре.
                          Медицинското е извадено вече (от съдебен лекар). Иначе си прав, че децата го преживяват като вторична травма - малката ме моли по телефона да не се занимаваме... ще видим...

                          Първоначално публикуван от vencibull Преглед на мнение
                          Аз пък мисля че проблема не е изцяло в жената. Последните години родителите все търсят вината в някой друг - учители, други деца, родители, но не и в това как са възпитали своите. Не казвам че при вас случая е такъв, понеже не ви познавам, но според мен трябва първо да поговорите с децата как се общува с хора. Ако на мен някое хлапе ми погоди номер, ще го шамаросам. Не заради това че пръска с вода, а заради неуважението.
                          госин батман, аз тебе кво требва да те направим, ако за изграждане на уважение в 7 годишната ми дъщеря я поудушиш малко и след това за затвърждаване на наученото я пооскубеш?

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          А има и някаква вероятност да се опитат да докажат че детето е оставено само без надзор и не лелката а вие да си имате неприятности със социалните.
                          В една по развита демокрация ще отнемат детето стой че гледай.
                          И на 17 години да е щом е оставено без контрол родителите го отнасят.
                          Децата с в двор със залостена врата, а бабата също е в двора от другата страна на къщата, дядото в избата. Повече надзор, освен да ги пусна по една опъната тел като кучета...

                          Относно подхода - докато законовия такъв не е в сериозен разрив с моралният ми кодекс, мисля да го следвам...
                          Последно редактирано от bushiDO; 31-07-19, 13:35.
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #28
                            От: Моля за съвет!

                            Тъй като имаш и оръжие , по-скоро жалба в полицията и никакво занимаване с тетки и каквито и да е там нахакани и обичащи да раздават правосъдие индивиди . Дано случката остане само като обица на ухото на детето , без никакви травми на психиката и бързо да я израсте

                            Коментар


                            • #29
                              От: Моля за съвет!

                              Аз по-нагоре вече писах, ама пак да спомена. Деянието може да се квалифицира като причиняване на телесно увреждане по хулигански подбуди. Ако си решил сериозно да предприемаш действия, наеми си адвокат. Ще се пооръсиш първоначално, но накрая така или иначе тя ще плати целия масраф. Ще е тегаво и продължително занимание, предварително да си знаеш. Можеш да пуснеш жалба и направо в прокуратурата, но задължително с адвокат.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #30
                                От: Моля за съвет!

                                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                                ..... Ако си решил сериозно да предприемаш действия, наеми си адвокат. Ще се пооръсиш първоначално, но накрая така или иначе тя ще плати целия масраф. .....
                                Има и още един вариант.Адвокат но не на хонорар а на процент.Много приятно занимание.Пробвано е добре работи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X