Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет!

    Ако не и е мястото тук на темата, моля за извинение, но съм леко притеснен от една случка и искам да помоля за съвет. Случката е следната - децата ми са при родителите на жена ми, през лятото и днес сутринта се е случило следната случка: Напръскали са някаква минаваща кола със вода, съответно колата спира, излиза някаква тетка и докопва през затворената врата ръката на дъщеря ми (7 год.), като я принуждава да отвори вратата на двора. След това почва да я скубе и да я влачи към чешмата да я мокри?!? В този момент идва синът ми (11 год.) и почва да защитава сестра си, като и той отнася 2-3 шамара, но въпреки това успява да облъсне леклата и да освободи сестра му. В този момент пристигат и родителите на жена ми но обстановката вече е била поуталожена, децата шокирани, а тетката с викове, че ще извика полиция се оттегля с колата. В последствие се разбира същинската история и съответно аз и жена ми сме информирани.

    Първата стъпка (предполагам е жалба в полицията) и евентуално медицинско за дъжеря ми (тук не знам как става номера, зашото има някакви охлузвания по врата, но са съвсем леки).

    Може би е малко безсмислена темата, но наистина съм афектиран, пък и никога не съм се сблъсквал с подобно нешо, така че благодаря предварително за идеи и напътствия!
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

  • #2
    От: Моля за съвет!

    А да си поговорите с тетката?
    Знае се коя е, нали?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Моля за съвет!

      Тетката се знае коя е и тя ще си го отнесе четвъртит със сигурност, но ми се иска да е в рамките на закона!
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Моля за съвет!

        Че аз казах да си поговорите.
        Не да я биеш и да ѝ пускаш сръбска музика.

        Иначе някое дело за днес върху децата като нищо ще спечелиш
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Моля за съвет!

          Да, изясни си картинката как изглежда и от другата страна, и тогава решавай.
          Законния начин вероятно е дълъг, безсмислен и като цяло под въпрос.

          Може да се окаже, че все пак е имало за какво да се разсърди лелката, и после леко да е прекалила с назидателния тон и действия. Което пак е кофти, но със сигурност се сещам как и само с думи ще и върнеш част от стреса който е причинила(т.е, че не е това начина за действие срещу деца), така че да забрави въобще подобни действия в бъдеще.
          Насочи вниманието на децата към поуките от случката, естествено без да оправдаваш лелката, даже можеш да им кажеш, че вероятно ще я накажат нещо, но въпреки това те трябва да внимават по принцип, и да се пазят повече, както и да не провокират такива случки, щото между хората има най-различни идиоти.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #6
            От: Моля за съвет!

            Братле, каква друга гледна точка?!? Напръскали са й колата с вода и тази е примамила дъщеря ми, хванала я е през оградата причинявайки и болка и принуждавайки я по този начин да й отвори вратата, като след това е продължила да я малтретира - не мога просто да си поговоря с нея... предполагам ме разбираш... точно заради това тръгвам по "устав" - не искам да си позволя да остана на саме с нея. Това е 7 годишно момиченце...
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              От: Моля за съвет!

              Разбирам.
              Но по "устав" в България... мисля, че резултата няма да ти хареса, но пробвай, дано не съм прав.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Моля за съвет!

                Бахти идиотите, на тая селтачка и бой и е малко...
                Според мен като минимум пусни една жалба в полицията (кмет, или там квартален ако има). Ако има и свидетели, още по-добре.

                Коментар


                • #9
                  От: Моля за съвет!

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Тетката се знае коя е и тя ще си го отнесе четвъртит със сигурност, но ми се иска да е в рамките на закона!
                  Зарежи закона. Нека мине известно време...................................
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моля за съвет!

                    А шамари за глезенето ще има ли?

                    Мен за подобни простотии са ме били с маркуча (майка ми) -съвсем заслужено!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моля за съвет!

                      Освидетелстване по най-бързия начин. Това става в Съдебна медицина-там, където е. Малко се притеснявам, че вече е късно за това. Във всички големи болници има. Трябва да има съдебномедицинско удостоверение. Неприятна процедура е за дете, защото ще трябва да разкаже какво му се е случило и трябва да му обясниш защо е нужно всичко това.
                      Полицията после. Жалба в полицията може и след седмица да подадеш, но следите от наранявания при децата изчезват много бързо. След тая случка е трябвало да бъде при съдебния лекар в рамките на няколко часа. Бързата реакция е решаваща за пълното документиране на нараняванията, от там за изясняване на механизма на деянието.
                      Аз съм далеч вече от тая работа. Пиши на лични ако ти трябва връзка със специалист, който е наясно с правната страна на въпроса.
                      От няколко години, точно за тия неща "уставът" работи сравнително добре.
                      Последно редактирано от santaclash; 31-07-19, 00:08.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моля за съвет!

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Братле, каква друга гледна точка?!? Напръскали са й колата с вода и тази е примамила дъщеря ми, хванала я е през оградата причинявайки и болка и принуждавайки я по този начин да й отвори вратата, като след това е продължила да я малтретира - не мога просто да си поговоря с нея... предполагам ме разбираш... точно заради това тръгвам по "устав" - не искам да си позволя да остана на саме с нея. Това е 7 годишно момиченце...

                        Нищо не може да оправдае насилие над 7 годишно дете и си действай по "устав". Създай адски неприятности на тетката.


                        Но трябва да поговориш с децата, че игра с движещи се коли е много лоша идея. Тия примитивизми с бой, маркучи и други такива кретении можеш спокойно да пропуснеш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моля за съвет!

                          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                          Нищо не може да оправдае насилие над 7 годишно дете и си действай по "устав". Създай адски неприятности на тетката.


                          Но трябва да поговориш с децата, че игра с движещи се коли е много лоша идея. Тия примитивизми с бой, маркучи и други такива кретении можеш спокойно да пропуснеш.
                          То това е от край време..... и от моето време, я топката ше пръснат с гумите, я ще излезе да ме гони, щото съм му удрял стената с топката, зер тя е бетонна и ще се счупи, я не може да спи или да гледа сериала. С възрастта някои хора стават идиоти(не винаги, съфорумниците да не се обиждат).
                          Вашата случка е прекалена. Ебаси саморазправата. Трябва да си голямо куку, за да тръгнеш да се разправяш. Вместо да се усмихнеш като човек....
                          Съветът ми е да не прибързваш. Преспи една нощ да улегнат мислите и емоциите, щото когато си афектиран всичко ти е черно. Законовият ред е най-правилният, но най-бавния в случая. Интересна е нейната гледна точка, която 100 на 100 ще се променя често. Накрая ще излезе, че ги е черпила с бонбони.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моля за съвет!

                            Посъветвай се с читав адвокат. Ако мястото не е много далеч от местоживеенето бих пускал всяка седмица по една жалба срежу въпросната тетка.
                            Hyundai Galloper 3.0 V6

                            0885 44 60 16

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моля за съвет!

                              Влязла е в двора на сила и без да е била поканена ? Друго необходимо ли ти е ?
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X