Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • cveta68
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Обявените цени за еко хотел "Здравец" за три нощувки ли са или на вечер?

    Остави коментар:


  • gladiator
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Здравейте Колеги,

    Аз също харесвам лагерен огън и споделям мнението, че той създава страхотна атмосфера за незабравими изживявания.

    От друга страна през последните шест седмици сме в постоянни срещи и преговори с всички служби и организации и всяка от тях поставя редица изисквания в собствения си ресор.
    Ние като организатор се задължаваме съвсем официално с подписване на документи и прочее, да спазваме правилата.

    Хубавото обаче е, че за пореден път срещаме невероятно съдействие от всички власти в общините Куклен и Пловдив, които традиционно ни партнират от 2002 година насам, било то Балкан Трофи 2002 - 2006, Балкан Офроуд Рали 2007 и сега ARENA OFFROAD 2010.

    В този ред на мисли поемам личен ангажимент да разговарям с органите специално за създаване на организация и вземане за мерки за лагерен огън или нещо от този род (каквото ни разрешат).
    Мисля, че може да измислим вариант, а защо не и с Ваше съдействие след като се настаните, да спретнем с лопатки едно обезопасено огнище за тази цел.

    Успокояващ е факта, че трима служители на пожарната със специализиран автомобил Stayer Pinzgauer ще дежурят денонощно в бивака. Тези хора са много готини и много от Вас биха си спомнили тяхното присъствие на всички пловдивски офроуд мероприятия от 2002 година насам. Знам също, че и те харесват цър-пър произведения...

    Така, че споко. Ще наредим нещата.

    Много, ама много ми се иска да се представим като културна и интелигентна гилдия, като започнем от паркирането и стигнем до хигиената.
    Въпреки абсурдите, с които се срещаме ежедневно, аз вярвам че офроуда е философия на силни и дисциплинирани хора.


    Много здраве и Ви чакаме на Събора
    Александър Ковачев

    Остави коментар:


  • Николай Кесов
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Съгласен съм с адаша,че лагерния огън е важно нещо.Разни там барбекюта и прочее са за приготвяне на храна,но друго си е живият огън.Естествено при съблюдаване на всички правила за безопасност и екология.Аз лично ще съм на хотел поради ред причини,но се надявам на незабравими моменти край огъня със съфорумци от цяла България.

    Остави коментар:


  • drukman
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Искам да благодаря на GLADIATOR OFFROAD-TECHNIK и лично на г-н Ковачев за това, че е запазил целия еко хотел Здяавац "спациално" за нас. С безплатни спа, ба и ма процедури...
    Без майтап...

    Остави коментар:


  • Кольо
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Г-н Ковачев, благодаря за добрите думи, аз също ще се радвам да се запознаем наживо. Естествено ако имате време, знам, че като организатор почти не разполагате със свободно такова. Ако желаете-телефонът е в подписа. Или в лагера с надпис "Бар Наздраве"
    Обещавам, че няма да коментирам правописа повече, може би наживо...

    А гората мисля, че се различава от тукашната-доколкото видях от снимките тя е главно иглолистна, а за печене на месце е по-добре жар от бук, дъб, пекли сме и на дрянова жар, въобще от широколистни видове. Ама ако се обяви забрана за палене на огън в лагера-ще се съобразим. Но ще бъде грешка според мен. Няма по-приятно нещо от лагерния огън вечер в планината. А и винаги(е, почти) когато сме ходили по разходки и излети сме си палили огънче, и винаги сме си го гасили на тръгване, не сме предизвикали никакви инциденти... Знаем как да се отнасяме с гората.

    Чаро, мен ще ме е срам да нося дърва в родопите чак от Дунава... Не си прави труда, все ще намерим малко меше из Родопите
    Място за палатка ще ти осигуря със сигурност, само да не съжаляваш после-като си легна и пускам банцига...

    Остави коментар:


  • чаро 4х4
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Аз пак да се обадя...
    Кажете има ли в района достатъчно дърва за лагерен огън и за скара, и разрешено ли е паленето на огън в лагера?
    Или да си носим дървени въглища и барбекюта.
    В темата за траяла видях доста иглолистни трупи-за лагерен огън са добри, но с=за скара трябва широколистен материал. Сух. Намира ли се в района?
    Добре де,аз ще ти донеса дърва,стига се пали.Нали ти донесохме на село и сега ще донесем,ама искам място за една палатка до твоята и Витарите една до друга!

    Остави коментар:


  • gladiator
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Абе Коле,
    Чета с интерес всички твои мнения и определено харесвам чувството ти за хумор, както и състезателния ти дух. Ей такива надъхани участници ще грабнат титлата на траяла.

    Естествено, че се намират дърва и в тукашната гора. Тя не е по-различна от тази в Шумен. В краен случай, ако нищо не се намери, директорът на ДГС Пловдив ще присъства и съм сигурен, че ще помогне. Проблемът с жегата и повишената пожароопасност обаче си остава и както организаторите, така и гостите са отговорни и трябва да внимават. Мисля, че тук сме на едно мнение, нали.

    А пък за правописа на Митко си прав. Всички му казваме да не пише по сто неща на сто човека едновременно, но сега е голям зор при нас. Стараем се всичко да е перфектно, въпреки че знаем, че не можем да огреем навсякъде и да угодим на всеки. Сигурно не е и нужно да го правим, но сме поели голям ангажимент и не трябва да се излагаме.

    Предлагам ти, нека бъдем широкоскроени и по-толерантни един към друг, защото всички имаме трески за дялане. И в твоя пост има правописни грешки, но гарантирано бих ги подминал, ако не беше последното ти изречение.

    Кольо, ще ми бъде приятно да се запознем на живо на Събора. Пък може и да ме повозиш с Витарата по трасето на траяла. Венци ме качи миналата седмица и много се изкефих. Нещо е пипал по турбината и Тойотата тук-там стъпва.

    Лека нощ

    За Гладиатор
    Александър Ковачев

    Остави коментар:


  • Кольо
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Първоначално публикуван от venci67 Преглед на мнение
    Закътал съм на едно място на 5-6 км. Ако не стигнем с Витарата, ще те закарам с Тойота.
    Ако искаш може да ги сборим.
    Преди две седмици ходихме на море на Кара дере-дива местност за къмпингуване, и като питах гугъл за там-прочетох и информация, че в близост не се намират дърва за огън-всичко било оползотворено от къмпингуващите. Тръгнахме с витарата да търси дърва в по-далечната гора, но намерихме на 400-500 метра от плажа. На един баир, където освен с джип с руго не може да се стигне. Та възможно е и там да има такива местенца... Не знам, като дойдем ще видим.
    Първоначално публикуван от gladiator Преглед на мнение
    За препоръчване е да си носите дървени въглища и огнището което изградите да е максимално обезопасено (използвайте барбекюта)!
    Цялото мероприятие ще е под изключителния контрол на Грорско стопанство Пловдив, главния еколог на община Куклен, гражданска защита Куклен и Пловдив, както и всички природо защитници в областта! Опазването на вековните гори ще бъде преоритет и на организаторите!
    Умоляваме всички да спазват Закона за опазване на околната среда!

    Поздрави
    Димитър Лазаров
    Добре, де, ще ползваме барбекюта, само мир да има! Нищо, че месцето на жар е по-вкусно от това на въглища, но няма нищо, няма да умрем гладни...

    Между другото-"прИоритет" се пише с "И".
    Поздрави.

    Остави коментар:


  • joro/
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Злати , нали знаеш че повечето тука сме тома неверници , и повечето хора искат да са убедени във нещата , исках да кажа че ако се включат поне във морална подръжка ти, Венци, Джордо и много други да не изброявам сега , доказа ли се, и хората ви имат дуверие , това го отправям към организаторите да се огледат и да ви активират , тогава успеха е гарантиран

    Първо защо Неверници. И второ не е ли това което всички искат. Идеята е страхотна и каузата благородна, мен самия ме е яд че не мога да съм в България по това време за което много съжалявам. Човека ви моли за една минимална услуга, или какво на българина отново му трябва пастир, в краина сметка нали за това е OFF ROAD клуб и затова и ние сме тук, да бъдем задружни и единни и да си помагаме взаимно в моменти като този.

    Поздрави..

    Остави коментар:


  • gladiator
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    За препоръчване е да си носите дървени въглища и огнището което изградите да е максимално обезопасено (използвайте барбекюта)!
    Цялото мероприятие ще е под изключителния контрол на Грорско стопанство Пловдив, главния еколог на община Куклен, гражданска защита Куклен и Пловдив, както и всички природо защитници в областта! Опазването на вековните гори ще бъде преоритет и на организаторите!
    Умоляваме всички да спазват Закона за опазване на околната среда!

    Поздрави
    Димитър Лазаров

    Остави коментар:


  • zzlatev
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Носете въглища и барбекюта, с огън няма да стане, а и не е желателно да се пали на поляната.

    Остави коментар:


  • venci67
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Аз пак да се обадя...
    . Сух. Намира ли се в района?

    Закътал съм на едно място на 5-6 км. Ако не стигнем с Витарата, ще те закарам с Тойта.
    Последно редактирано от venci67; 19-08-10, 00:41.

    Остави коментар:


  • joro/
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Абе момчета тя идеята си е много похвална.. Ами тая пуста чужбина по някога бърка малко нещата. Да ви завиди човек..

    Остави коментар:


  • Veni1
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Аз пак да се обадя...
    Кажете има ли в района достатъчно дърва за лагерен огън и за скара, и разрешено ли е паленето на огън в лагера?
    Или да си носим дървени въглища и барбекюта.
    В темата за траяла видях доста иглолистни трупи-за лагерен огън са добри, но с=за скара трябва широколистен материал. Сух. Намира ли се в района?
    района е опоскан като след сутрешна уборка от надъхани чавдарчета....
    там дръвце за човъркане на зъби не мож` найде, а камо ли за огън.

    Кюмюр на чували, това е спасението на мръвете, и ядящите ги, а относно разрешението за палене на огънче, то и Ван дер Любе и той не е питал, дали може да драсне клечката...

    Остави коментар:


  • Кольо
    отговори
    От: ВЪПРОСИ КЪМ ОРГАНИЗАТОРИТЕ

    Аз пак да се обадя...
    Кажете има ли в района достатъчно дърва за лагерен огън и за скара, и разрешено ли е паленето на огън в лагера?
    Или да си носим дървени въглища и барбекюта.
    В темата за траяла видях доста иглолистни трупи-за лагерен огън са добри, но с=за скара трябва широколистен материал. Сух. Намира ли се в района?

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X