Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб на чревоугодниците

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • derhunter
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
    Абе аз се мъча да вкарам и датата 22 Декември като Празник. Именно тогава са се правили свинските жертвоприношения, което от друга страна си е доста чревоугодно мероприятие.
    Ами то е лесно, директно го пишем празник и готово. Ама трябваше по-рано, и като инициатор на светлата дата да обявиш празника с едно печено прасе например и един дамаджан /гооолям/ червено Вече щеше да е официален почивен ден.

    Остави коментар:


  • Asen_Daskalski
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Честита Коледа!Пожелавам на всички много здраве,щастие,късмет и винаги да се намират поводи за чревоугоднически дела!

    Остави коментар:


  • c_gul
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Честита Коледа на всички!
    Честита Заколеда на някои по-окомуш!

    Остави коментар:


  • Bat_Pepo
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Честито Рождество Христово! Да сте живи и здрави,приятели!
    Последно редактирано от derhunter; 25-12-12, 12:24.

    Остави коментар:


  • REGULATOR
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Честита Коледа! Да сте живи и здрави!

    Остави коментар:


  • CAESAR
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    пп Вие двамата оставете богословските спорове за на друго място, тук иде реч за чревоугодни дела.
    Абе аз се мъча да вкарам и датата 22 Декември като Празник. Именно тогава са се правили свинските жертвоприношения, което от друга страна си е доста чревоугодно мероприятие.

    Остави коментар:


  • edoors
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Честита Коледа!

    Остави коментар:


  • derhunter
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Весела коледа и от мен дружина Наздраве и да сте живи и здрави

    пп Вие двамата оставете богословските спорове за на друго място, тук иде реч за чревоугодни дела.

    Остави коментар:


  • cveta68
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Честита Коледа, дружина!
    Живи и здрави, и НАЗДРАВЕ!

    Остави коментар:


  • artefekt
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Юли, дълъг разговор е. Официалноприето е следното:

    "Датата 25 декември има мисионерско значение. На този ден народите в Европа, Северна Африка и Мала Азия празнували раждането на своите богове - египетския Озирис (Серапис при гърците и римляните), персийския Митра, гръцкия Дионисий и др. В популярния през 2 и 3 в. в Рим култ на Митра на 25 декември се е празнувал "Деня на раждането на Непобедимото Слънце" (Dies Natalis Solis Inviciti), а римският император, който в 270 г. утвърждава този празник с указ, се е утъждествявал със слънцето. Вплетени са преклонението пред големия природен кръговрат, завършването на един природен
    цикъл и раждането на света отново, завъртането на слънцето и на деня към светлина и пролет с новата вяра за раждането на духа, поглеждането към истината и светлината. Упреквали християните, че празнуват в един и същ ден с езичниците, а св. Августин отговорил: "Ние празнуваме не както неверниците зачитат слънцето, а този, който е създал слънцето.""

    Остави коментар:


  • CAESAR
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Честито Рождество Христово и от мен!!! Живи и здрави да сте!!!

    Винаги съм се чудел - защо не правим разлика между Рождество Христово и Коледа... Дотолкова, че за Рождество Христово знаем малко или повече, то за Коледа(или Коляда) е добре да знаем, че е древнославянският Бог на зимното слънце и се чества на 22 Декември - денят на зимното слънцестоене. От този момент денят започва да расте, което е от голямо значение за славяните - земеделци. Така че датите въпреки, че са близки - не съвпадат. Все едно да празнуваме Ивановден и Йордановден в един ден... Освен това между Коледа и Християнството няма ама нищо общо и малко се обърквам, когато в Храма Отеца ми казва "Честита Коледа"...

    Остави коментар:


  • artefekt
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Весела Коледа и от мен приятели!!!
    Наздраве!!!

    Остави коментар:


  • Марто (Мартин Христов)
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Честита Коледа на всички братя и сестри - червоугодници! Нека Ви е честита онази древна почти езическа българска Коледа, на която се колят прасета, въртят се суджуци и кървавици, пържат се джумерки, пие се греяна ракия и червено вино, а не тази модерна чикия - наложена ни от рекламистите на Кока-Кола... Прегръщам ви другари и НАЗДРАВЕ ДРУЖИНА!

    СОФРА ИЛИ СМЪРТ АЙДУШКА!

    Остави коментар:


  • ivan kerchev
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Какво сте се умълчали бре?????!!!!!!!!! След като ни изоставихте мене,Цецо и Бат Пепо да обучаваме бар "ЗА ЗДРАВЕ",как се пие на посрещанетона Таргата,много ме ядосахте ама здраве да е,нали сте ми дружки ще ви простя.Хайде казвайте, къде ще си направим "Коледното парти"?????????

    Остави коментар:


  • kupona
    отговори
    От: Клуб на чревоугодниците

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    Ей това е! Благодарско за отзивчивостта! Личи си Дунавски зет /или наоколо/.
    Вярно един приятел от видинско ми я каза Ебаси как позна....

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X