Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агне по хайдушки?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Агне по хайдушки?

    Ухаааааа! ЗА!!!
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • От: Агне по хайдушки?

      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
      И аз няма да мога тази седмица! Ама можем да скокнем някоя вечер,и да скрием качето!
      Ан тъй бре,мискини!Скрийте му на човека качето да се чуди после...Адаш!Удряй два катанеца накъм качето,че като нищо ще го отмъкнат...

      ПП Забравихме нещо важно.
      Не знам кой колега предложи да направи фланелки за Събора.Ако чете,да се обади.Но аз си мисля така-собствена фланелка с преобладаващ бял цвят....И със собствен/!/ флумастер изрисувана.На гърба с едри букви -ника.под него името на човека.И допълнителни разкрасявания според желанието.Знака на Форума-също задължително!
      Да оправим предварително опознавателните знаци щото тука се познаваме,ама там...ще се появи проблем.Предложението ми е да го избягаме тоя проблем мъничък.
      А?

      ППП И още нещо се сетих,колеги.
      На 30-ти срещу 1-ви Май,след 12 часа...нема ли да е готино да си спретнем една...ЗАРЯ?!...
      Последно редактирано от Мещера; 06-04-11, 23:05.

      Коментар


      • От: Агне по хайдушки?

        Ние ще го "пазим" бре,отговорно!! Даже ще инвестираме,в......... пресен лук!!Щото иначе ще ни обвинят,че сме готованци!!!
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • От: Агне по хайдушки?

          Точно така-ще го опазим и още как
          А ти Мещер недей да даваш вредни идеи, за зарята говоря, че току виж братята хамериканци ни объркали с Триполи. Не че няма да отвърнем достойно ако нещо решат да се объркват
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • От: Агне по хайдушки?

            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
            Точно така-ще го опазим и още как
            А ти Мещер недей да даваш вредни идеи, за зарята говоря, че току виж братята хамериканци ни объркали с Триполи. Не че няма да отвърнем достойно ако нещо решат да се объркват

            ПОКЛОН!
            Спирам с идейте...

            ПП сетих се за Пецата от монтанско.В казармата викаше така:
            ПОЛИТИКА,ДРУАРЮ СТАРШ-ТНАНТ,КАМИОН НЕ ТИКА!
            Последно редактирано от Мещера; 07-04-11, 00:28.

            Коментар


            • От: Агне по хайдушки?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Искрено се радвам на ентусиазма ви. И от сърце ви желая да успеете.
              Но ви липсва човекът с шапката от клипа. Имате познанията, но нямате опита. Ако видяхте на клипа не се вижда нищо за последната фаза на зидането. Разни хора уж без да искат се мотатят между камерата и пещта...
              Пак казвам-не ви желая лошото, но да не падне пещта като изгорите подпората...

              А и има комин, за сведение на стария. На пещта която имахме на село комина беше точно над вратата, но от външната страна на пещта. Помня, че баба ми опалваше пещта с тънки сухи дърва, в повечето случаи със стари колове за домати. Явно си трябва пламък, а не само развиване на топлина от дебели тлеещи дърва. Има си тънкости, потърсете стари хора които са се занимавали с тази дейност. В тяхното знание е натрупан опитът от много поколения назад. Може само полза да извлечете от тях.
              Успех, и дано стане по-скоро, че вече ми е интересно какво ще се получи.
              Първоначално публикуван от navar Преглед на мнение
              момчета.нямаше начин да се включа ,ама ще се реванширам ...като отворя вратата с гъзо,на 30 ..
              на песимистите-стига бе хора,важно е купон да става-знам че винаги има завист,и недоверие,както и желание за провал на другите,но бъдете позитивни..не ви ли е ясно че агнетата и сурови ще ги изядем,а и на скарата ще ги направим ако трябва,да не говорим че аз смятам да подсигуря резервни варианти..
              а за пеща-не и трябва комин ако е на открито,като се пали ( което става с тънки дърва,бук или габър за предпочитане) димът се отвежда през устата...аз имах пещ вътре в стаята,тя беше направена така че комина да е пред нея.но за външна пещ няма нужда..
              важното е стените да са дебели ,и да няма пролуки в мазилката,затова преди всяко палене се измазва отвътре с глина..
              ако мога да помагам с нещо( а претендирам че си имам понятие от пещи,макар и не за пица) насреща съм..като гледам снимките само съжалявам че не мога да мръдна ,мамка му..
              а за цениет на агнетата -в момента е 5.50 , ярешкото е 50 ст.по ниско..миналата година купуваш на 3.5- -4 ама сега се оправдават че фуража скочил
              Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
              -не трябва комин!
              -да,нужно е!и плоча съм лял върху тавана на моята съборена,вече пещ.
              -казах ви,трябва арматура.да се сложи на зида и постепенно да се затваря.

              Поздрави,приятелю.

              От твоя пост насам,има още доста правилни отговори на въпросите ти.
              И сега да споделя тук, за тези които не чуват, но се надявам, че четат.
              Имам къщам в центъра на Пловдивското село Богданица.
              Към 1980 дядо ми с недипломирани майстори, незанимаващи се с търговия, построи фурна от кирпич за 7-8 обикновени (не по БДС или военни стандарти) тави.
              Фурната е куполовидна, без комин, и беше изградена без никакъв кофраж.
              Предвид, че е сериозно по значимост съоръжение, но от кирпич, по-късно му бе изграден покрив.
              В продължение на повече от 10 години (като не включвам коледните мероприятия с прасето, когато фурната си почиваше) на всеки 1.V (защото тогава е "сбора" на селото) и поне още няколко пъти в годината, лично съм "опалвал" фурната (щото от малък много обичам да си играя с огън ) със съчки и стари колове (това го бях забравил, и ми стана много приятно от освежения спомен ) няколко часа до късно вечерта, след което се слагаха тавите (които поради липса на фолио бяха "запечатъни" с омаслена с олио хартия или/и едни големи листа на които казваха "лопуш") и замазваха ламаринения капак съъъс, ... сега му викат биотор от крави.
              Резултата от всичко това се проверяваше на другата сутрин, и не си спомням да е бил негативен.

              Наясно съм и с доста други неща и мога да помогна.
              За това което не знам, но ме интересува, се консултирам с тези които наистина знаят, а не с тези които са си направили дупка в гърдите.

              И за да не остане някой с грешни впечатления за мен, държа да кажа, че подкрепям по-всякъкъв начин идеята, но не и глупостта.

              Поздрави
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 07-04-11, 00:57. Причина: допълнение
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Агне по хайдушки?

                Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение

                ППП И още нещо се сетих,колеги.
                На 30-ти срещу 1-ви Май,след 12 часа...нема ли да е готино да си спретнем една...ЗАРЯ?!...
                Супер ! Може да я направим в паузата, докато си почива оркестъра !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • От: Агне по хайдушки?

                  Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
                  И сега да споделя тук, за тези които не чуват, но се надявам, че четат.
                  Имам къщам в центъра на Пловдивското село Богданица.
                  Към 1980 дядо ми с недипломирани майстори, незанимаващи се с търговия, построи фурна от кирпич за 7-8 обикновени (не по БДС или военни стандарти) тави.
                  Фурната е куполовидна, без комин, и беше изградена без никакъв кофраж.
                  Предвид, че е сериозно по значимост съоръжение, но от кирпич, по-късно му бе изграден покрив.
                  В продължение на повече от 10 години (като не включвам коледните мероприятия с прасето, когато фурната си почиваше) на всеки 1.V (защото тогава е "сбора" на селото) и поне още няколко пъти в годината, лично съм "опалвал" фурната (щото от малък много обичам да си играя с огън ) със съчки и стари колове (това го бях забравил, и ми стана много приятно от освежения спомен ) няколко часа до късно вечерта, след което се слагаха тавите (които поради липса на фолио бяха "запечатъни" с омаслена с олио хартия или/и едни големи листа на които казваха "лопуш") и замазваха ламаринения капак съъъс, ... сега му викат биотор от крави.
                  Резултата от всичко това се проверяваше на другата сутрин, и не си спомням да е бил негативен.

                  Наясно съм и с доста други неща и мога да помогна.
                  За това което не знам, но ме интересува, се консултирам с тези които наистина знаят, а не с тези които са си направили дупка в гърдите.

                  И за да не остане някой с грешни впечатления за мен, държа да кажа, че подкрепям по-всякъкъв начин идеята, но не и глупостта.

                  Поздрави
                  Колега,просто няма какво да се добави.
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • От: Агне по хайдушки?

                    На село имаме пещ, иззидана отвън до къщата, покрита с покрив като отделна пристройка и е с комин. Докато се нагрява от огъня пушекът си отива по комина и не те трови, а като се сложат тавите и се затвори входът с едно приспособление(от обикновена дебела ламарина) се затваря и комина за да не бяга топлината. Баба ми, бог да я прости, печеше в нея и хляб, и зеле, ориз, и агнета.

                    Коментар


                    • От: Агне по хайдушки?

                      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                      На село имаме пещ, иззидана отвън до къщата, покрита с покрив като отделна пристройка и е с комин. Докато се нагрява от огъня пушекът си отива по комина и не те трови, а като се сложат тавите и се затвори входът с едно приспособление(от обикновена дебела ламарина) се затваря и комина за да не бяга топлината. Баба ми, бог да я прости, печеше в нея и хляб, и зеле, ориз, и агнета.
                      Има много решения за това високотехнологично съоръжение и повечето са индивидуални, но приеми че има разлика в термоизолацията и топлоотдаването на два реда тухли и дебела ламарина. Тук коминът се предвижда да е извън камерата, над отворът на пеща, така че пак да отвежда пушекът от изпалването нагоре. Ей, не ни разтуряйте технологичната дисциплина с грешни идеи
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Агне по хайдушки?

                        Чета! Търкам си очите! Пак чета... Тука цари приповдигнато настроение, все едно вече сме я завършили тази пещ, че и сефтето сме и направили..?!! Не е ли по-добре първо да си довършим работата, а след това да планираме зари, нападения над качета със сланина и т.н. Остана най-сложното - иззидането на купола! Кой от замесените и достатъчно запознатите с този процес, ще е свободен събота и неделя..?!! Ще ходим ли тази седмица въобще на обекта и ако е "Да", кои..?!! Да не се издавим като власите на края на Дунава..?!!

                        Поздрави

                        Коментар


                        • От: Агне по хайдушки?

                          Аз имам възможност само за събота до 14-14.30. Предлагам ако ще вършим работа да е от по-раничко. Примерно 9-9.30 на Ибекта. Прогнозата не е от най-добрите, а Вакарел е дъждовно-мъгливо място. Ако не се подпичкват 4-5 човека, могат да отхвърлят доста работа. Да чуем и други потенциални участници.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • От: Агне по хайдушки?

                            Аз съм на морето,припичам се на созополски облаци и вятъра роши перчема ми буен.Та в тоз ред на мисли,май няма да успея да се прибера за събота и неделя.Тоест един общак по малко.
                            Румен Николов

                            0888 358 572

                            Коментар


                            • От: Агне по хайдушки?

                              Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                              Аз съм на морето,припичам се на созополски облаци и вятъра роши перчема ми буен.Та в тоз ред на мисли,май няма да успея да се прибера за събота и неделя.Тоест един общак по малко.
                              Ееееех, едно от любимите ми места по морето !
                              Завиждам ти, и въобще не е благородно !
                              Пий една бира (в твоя случай може и безалкохолна ) с пресна цаца в стария Созопол и заради мен, дишай дълбоко, пък после ще разправяш лично
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Агне по хайдушки?

                                Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
                                Ееееех, едно от любимите ми места по морето !
                                Завиждам ти, и въобще не е благородно !
                                Пий една бира (в твоя случай може и безалкохолна ) с пресна цаца в стария Созопол и заради мен, дишай дълбоко, пък после ще разправяш лично
                                Абе Ники, ти днес нали щеше да си на обекта ?! Има тухли за чистене, още глина трябва да се докара, ламарина да се реже по размер...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X