Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агне по хайдушки?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Агне по хайдушки?

    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
    Абе уж съм чел цялата тема, но не си спомням някой да каза, че знае как се зида пещ. ........
    Да ти кажа направо: Цялата отговорност се поема от 3-ма инДжИнери-ВИАС-чии, дето не си работят работата + една люта жена-Цвета. РаботАта е много комплицирана.

    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
    Като се изпече агнето Майсторът ше е сред насАко нещо е объркал ще му се издърпа кокала
    Въпросът е да не хвърли сам кокала!!! Ако е сУрава мръвката, кЪ мислиш????
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • От: Агне по хайдушки?

      Хайде сега по същество:
      * Трябва ли да има комин една пещ на открито? Трябва ли да има отвор за кислород?
      * Нужно ли е сводът да е дебел, колкото са стените? Защото все пак топлината отива нагоре, а конструктивно и техологично е труден зид на 6.5см.
      * Сводът с 1 или 2 тухли се заключва? /По принцип/ Щото по сметка излизат четен брой, а емпитично-нечетен.

      Направил съм вече шаблон на свода, както и клинове за зида на свода. Остава утре-другиден да направя и основата за засводяване / технически лесен елемент/.
      Ама много неизвестни, бе!!!!!!!!!

      /Въпросите съм ми към Мещера предимно./ Чакам!
      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

      Коментар


      • От: Агне по хайдушки?

        Увеличи радиуса, от там ще падне стрелката на дъгата, от там броя тухли. Винаги можем да мръднем началото +-3см, за да елиминираме една туула. Нечетно е засводяването. Ша си поиграм и язе, то и без друго не бързаме, дъждовно ке биде.
        Всъщност може и четно, но с клин.
        На по-предните страници съм пуснал едни линкове, там много добре се вижда кое как.
        За кокалчето - да не ви се пада да паднете връз него.
        Забрайх - комин йок. Кислород - мацки. Сводът дебел - колкото повече - толкова повече.
        Свод с висока стрелка:


        Виж свод с ниска стрелка колко много носи върху себеси:

        Последно редактирано от maystor; 04-04-11, 21:58.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • От: Агне по хайдушки?

          Комина е пред вратата на пещта. Отгоре няма нищо. Дима(разбирай топлината) минава през най-високата точка на купола, слиза надолу(не му се иска, ама няма накъде), излиза през вратата, и през комина заминава нагоре. Комина е точно над вратата.
          Не мисля,ч е ще минете без комин, той дава тяга, колкото и в случая да не е хермртичен към камерата на пещта.

          За другите въпроси не знам, но ми се струва,ч е колкото по-дебело-по добре. Ще акумулира повече топлина, и ще я отдава по-дълго. Което пък е предпоставка за добър ртезултат.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Агне по хайдушки?

            R56см, колко да го мърдам? Ако се увеличи радиуса , ще се увеличат тУлите. До днес смятах, че клин се прави с 1 тухла, ама не, правил се с 2 /без допълнителен клин/. Абе изобщо това, което изчетох днес, ме предизвиква да направим точно това, което пише, ама на минус първа/демек на обратното/!
            ПП Сметнах 198 тусли за свода - без гърба!
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • От: Агне по хайдушки?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Комина е пред вратата на пещта. Отгоре няма нищо. Дима(разбирай топлината) минава през най-високата точка на купола, слиза надолу(не му се иска, ама няма накъде), излиза през вратата, и през комина заминава нагоре. Комина е точно над вратата.
              Не мисля,ч е ще минете без комин, той дава тяга, колкото и в случая да не е хермртичен към камерата на пещта.

              За другите въпроси не знам, но ми се струва,ч е колкото по-дебело-по добре. Ще акумулира повече топлина, и ще я отдава по-дълго. Което пък е предпоставка за добър ртезултат.
              Къде си видел фурна с коминтова вече не е фурна
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • От: Агне по хайдушки?

                Принцип мой - не споря. Който знае и иска - бите шойн - идва и прави, кибиците имат право на едно обаждане и собствени цигари.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • От: Агне по хайдушки?

                  Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                  R56см, колко да го мърдам? Ако се увеличи радиуса , ще се увеличат тУлите. До днес смятах, че клин се прави с 1 тухла, ама не, правил се с 2 /без допълнителен клин/. Абе изобщо това, което изчетох днес, ме предизвиква да направим точно това, което пише, ама на минус първа/демек на обратното/!
                  ПП Сметнах 198 тусли за свода - без гърба!
                  Тухли и кал има в изобилиесамо учените да сметнат синуса на правия ъгъл и косинуса на хипотенузата

                  и числото Пи как чрез него да изчистим бунарчетоМале колко съм учен и кви неща знамНе напразно съм взел диплома в Драгоман
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • От: Агне по хайдушки?

                    Малиййй, Тонка, що ни требаше да подфащаме пред теб тия приказки за синуса !?
                    Много е любознателен, мира ни не даде, дорде не му начертахме един триъгълник, па и помни, на 4 бири и 200 ракия. Ще стане поне доцент.
                    Цецо не се прай, като дигнеш радиуса, ще ти падне стрелката (демек дъгата по-плоска ке стане - по-къса - по-малко тухли).
                    За броя туули - верно е - нали със стените ги докарааме 300 и две от Марто.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • От: Агне по хайдушки?

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Малиййй, Тонка, що ни требаше да подфащаме пред теб тия приказки за синуса !?
                      Много е любознателен, мира ни не даде, дорде не му начертахме един триъгълник, па и помни, на 4 бири и 200 ракия. Ще стане поне доцент.
                      Цецо не се прай, като дигнеш радиуса, ще ти падне стрелката (демек дъгата по-плоска ке стане - по-къса - по-малко тухли).
                      За броя туули - верно е - нали със стените ги докарааме 300 и две от Марто.
                      Майсторе аз се уча цел животДа научиш това което знаят другите

                      Ама мързеливо и без усилия........
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • От: Агне по хайдушки?

                        Ама ти май наистина не си намерил другите 300 грама, кат те гле'ам к'ъв си кукуряк.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • От: Агне по хайдушки?

                          Имам възможност в четвъртък, може да пренесем глина и тухли към поляната, че като се почне, да не се разсейваме с хамалогия. Ако има съмишленици да организираме нещо!?
                          VARADERO SD2

                          Коментар


                          • От: Агне по хайдушки?

                            Глина да, но тухлите са с две в повече

                            Коментар


                            • От: Агне по хайдушки?

                              Това е ново за мен ))
                              VARADERO SD2

                              Коментар


                              • От: Агне по хайдушки?

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                Ама ти май наистина не си намерил другите 300 грама, кат те гле'ам к'ъв си кукуряк.
                                Ебаси! На всеки грам-по тухла??????
                                ПП Я ми обърнете 1о кИла раЧия в тУли!
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X