Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агне по хайдушки?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Агне по хайдушки?

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    К'во се зачекнахте? Минимално заздравяване трябва + запазване на ламината /това за жалост е МДФ, а не фазер/. Приплъзването ще е важно, но спокойно може да се мести без плъзгане. Уж съм намалил размерите по хоризонтала, а по вертикала има свободни ~ 30см.
    Ясно, помислил си го. Шъ съ подлага. Бива.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • От: Агне по хайдушки?

      Искрено се радвам на ентусиазма ви. И от сърце ви желая да успеете.
      Но ви липсва човекът с шапката от клипа. Имате познанията, но нямате опита. Ако видяхте на клипа не се вижда нищо за последната фаза на зидането. Разни хора уж без да искат се мотатят между камерата и пещта...
      Пак казвам-не ви желая лошото, но да не падне пещта като изгорите подпората...

      А и има комин, за сведение на стария. На пещта която имахме на село комина беше точно над вратата, но от външната страна на пещта. Помня, че баба ми опалваше пещта с тънки сухи дърва, в повечето случаи със стари колове за домати. Явно си трябва пламък, а не само развиване на топлина от дебели тлеещи дърва. Има си тънкости, потърсете стари хора които са се занимавали с тази дейност. В тяхното знание е натрупан опитът от много поколения назад. Може само полза да извлечете от тях.
      Успех, и дано стане по-скоро, че вече ми е интересно какво ще се получи.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Ама ти май наистина не си намерил другите 300 грама, кат те гле'ам к'ъв си кукуряк.
        Просто съм си деянжияи не пих от Ясеновата неговата яка бре

        Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
        Да де...
        Общото е само в чалъма за зидане на трудната част...като идея
        Акъл не давам, не съм инженер...на всичкото отгоре съм нЕква жена...
        А иначе...има си инженери, цели трима...те да му мислят.
        Първия ден ми беше много интересно„Неква жена“върти матикатаа десетина яки типа гледат отстраниЗамислено

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Искрено се радвам на ентусиазма ви. И от сърце ви желая да успеете.
        Но ви липсва човекът с шапката от клипа. Имате познанията, но нямате опита. Ако видяхте на клипа не се вижда нищо за последната фаза на зидането. Разни хора уж без да искат се мотатят между камерата и пещта...
        Пак казвам-не ви желая лошото, но да не падне пещта като изгорите подпората...

        А и има комин, за сведение на стария. На пещта която имахме на село комина беше точно над вратата, но от външната страна на пещта. Помня, че баба ми опалваше пещта с тънки сухи дърва, в повечето случаи със стари колове за домати. Явно си трябва пламък, а не само развиване на топлина от дебели тлеещи дърва. Има си тънкости, потърсете стари хора които са се занимавали с тази дейност. В тяхното знание е натрупан опитът от много поколения назад. Може само полза да извлечете от тях.
        Успех, и дано стане по-скоро, че вече ми е интересно какво ще се получи.
        Абе как го правите да отговорите на няколко души в едно мнение а не като мене да отговарям на всеки поодделноЗнам как се пали Кольо бех малък ама съм гледалА ти когато ти доскучае дойди насам.....
        Последно редактирано от maxxx; 05-04-11, 21:32.
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • От: Агне по хайдушки?

          Първоначално публикуван от Стария
          Абе как го правите да отговорите на няколко души в едно мнение...
          Тони, във всеки пост в долния десен ъгъл има три бутона-"отговор", "отговори с цитат", и едно с кавички и плюсче.
          Като искаш да отговориш на няколко човека-натискаш това с кавичките и плюсчето. Появява се отметка която ти показва, че това мнение ще го цитираш. Така на всички постове на които искаш да отговориш, а на последния натискаш "отговори с цитат"
          Появява ти се поле за писане с всички цитати, и просто пишеш между тях. Гледай да не изтриеш някоя скоба от цитатите, че тогава не излизат като цитат, а като част от това което ти си написал.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Агне по хайдушки?

            момчета.нямаше начин да се включа ,ама ще се реванширам ...като отворя вратата с гъзо,на 30 ..
            на песимистите-стига бе хора,важно е купон да става-знам че винаги има завист,и недоверие,както и желание за провал на другите,но бъдете позитивни..не ви ли е ясно че агнетата и сурови ще ги изядем,а и на скарата ще ги направим ако трябва,да не говорим че аз смятам да подсигуря резервни варианти..
            а за пеща-не и трябва комин ако е на открито,като се пали ( което става с тънки дърва,бук или габър за предпочитане) димът се отвежда през устата...аз имах пещ вътре в стаята,тя беше направена така че комина да е пред нея.но за външна пещ няма нужда..
            важното е стените да са дебели ,и да няма пролуки в мазилката,затова преди всяко палене се измазва отвътре с глина..
            ако мога да помагам с нещо( а претендирам че си имам понятие от пещи,макар и не за пица) насреща съм..като гледам снимките само съжалявам че не мога да мръдна ,мамка му..
            а за цениет на агнетата -в момента е 5.50 , ярешкото е 50 ст.по ниско..миналата година купуваш на 3.5- -4 ама сега се оправдават че фуража скочил
            куче или вълк?
            в клетка ,или свободен?
            въпрос на личен избор.
            Вихрен Илиев
            0888249888
            blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
            Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

            Коментар


            • От: Агне по хайдушки?

              Между другото, сега като се загледам в снимката на майстора дето си я сложил за аватар, стигам до извода, че не съм виждал друг човек - който толкова делово да яде сланина...!

              Поздрави

              Коментар


              • От: Агне по хайдушки?

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                Хайде сега по същество:
                * Трябва ли да има комин една пещ на открито? Трябва ли да има отвор за кислород?
                * Нужно ли е сводът да е дебел, колкото са стените? Защото все пак топлината отива нагоре, а конструктивно и техологично е труден зид на 6.5см.
                * Сводът с 1 или 2 тухли се заключва? /По принцип/ Щото по сметка излизат четен брой, а емпитично-нечетен.

                Направил съм вече шаблон на свода, както и клинове за зида на свода. Остава утре-другиден да направя и основата за засводяване / технически лесен елемент/.
                Ама много неизвестни, бе!!!!!!!!!

                /Въпросите съм ми към Мещера предимно./ Чакам!

                -не трябва комин!
                -да,нужно е!и плоча съм лял върху тавана на моята съборена,вече пещ.
                -казах ви,трябва арматура.да се сложи на зида и постепенно да се затваря.

                Поздрави,приятелю.

                От твоя пост насам,има още доста правилни отговори на въпросите ти.

                Коментар


                • От: Агне по хайдушки?

                  Мартооо, т'ва ний сланина бе хаирсъзино, т,ва й парцалчЕ, за нишан по градежа.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • От: Агне по хайдушки?

                    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                    Мартооо, т'ва ний сланина бе хаирсъзино, т,ва й парцалчЕ, за нишан по градежа.
                    Блажиш ли Блажиш ли ....

                    Ама пък ти отива
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Агне по хайдушки?

                      Първоначално публикуван от Dobril Dossev Преглед на мнение
                      Блажиш ли Блажиш ли ....

                      Ама пък ти отива
                      К'во блажи, бре? Това е лакмусова хартийка. ТестУва сланината с натривки. Лакмусът показва холестирола. Ейййййййй, няма по-Убави неща от холестирала! Но има много вредни и еднакво Убави като него!
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • От: Агне по хайдушки?

                        Може би зависи от къде са "хайдутите". Преди години ловувах с едни ловци от чужбина, които опекоха по "хайдушки", в пещ под земята, една лисица. После, след тежък лов и бутилка хубаво вино не беше хич лоша.
                        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                        Коментар


                        • От: Агне по хайдушки?

                          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                          Ейййййййй, няма по-Убави неща от холестирала! Но има много вредни и еднакво Убави като него!
                          Размечтахте се ей!
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: Агне по хайдушки?

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            Размечтахте се ей!
                            Кажи им,кажи им,шеф!...
                            Под сурдинка да ви светна,че тъз вечер избердян,ей тъй ми дойде-направих един боб в гърне...
                            Турихме му и пушена сланинка,и юзум,и от новите Кладници дето поникнаха,и копривка и...абе стана едно нещоо...уникат!
                            Не изтраях до седмата вода.На втората го сготвихме и опапахме емен емен целия.

                            ПП Добри,да не ме забрайш за 30-ти.
                            Ако дотогава не успея да окътам Мерджо,ще ми се наложи да искам транспорт.

                            Коментар


                            • От: Агне по хайдушки?

                              Къв шеф бе Мещер Хапя се от яд че тази събота и неделя немога да присъствам на култовото място Както застудя си представям как ще им върви сланинката и ще я опаткат цялата. Грам няма да ми оставят
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: Агне по хайдушки?

                                И аз няма да мога тази седмица! Ама можем да скокнем някоя вечер,и да скрием качето!
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X