Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агне по хайдушки?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Агне по хайдушки?

    Запомних едно - един косъм от яре и си готов за биологично оръжие!

    В смисъл, че застрашаваш екологията на района!

    Коментар


    • От: Агне по хайдушки?

      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
      Запомних едно - един косъм от яре и си готов за биологично оръжие!

      В смисъл, че застрашаваш екологията на района!
      Затова и ярето, и агнето винаги се пърлят с горелка след като се одерат.

      Коментар


      • От: Агне по хайдушки?

        Адашче,върви работата,радвам се!
        Ти помисли за некое старо джелезо из вас,и направи помощен инструмент за пещта.Нещо като гребло с дълга дръжка-да се разбърква жарта вътре,и да се вади.Също и за мятане и вадене на тавите.Некоя стара лопата,желязна кофа...Да носим жарта до скарата като я извадим.
        Каменната плоча ме изкефи,но ако искате,може да ползвате и каменния капак за пещта,докато не е станала.И на него се пече супер,по-тънък е и ще пече по-силно и бързо.

        Живи и здрави всички!

        Коментар


        • От: Агне по хайдушки?

          Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
          Понеже стана въпрос за чушките.Аз ги видях къде са прибрани,ама понеже храненето беше плавно и преливащо се в пиене ,някак си не се сетих за тях.
          Стария "забрави" ракията (а и "Къде че одиме да абиш нафта"-Стария/цитат ), ти не сподели за чушките, та требваше да се мъчим само с бира, мръвки и домашна печена сланина
          Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 04-04-11, 10:15. Причина: уточняване на цитата на Стария
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Агне по хайдушки?

            Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
            ...Цял ден бачкам, а нямаше кой чаша вода да ми подаде...егати
            "Грех ти на душата" за тая приказка ! ... е, за водата е верно, ама като нямаше
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Агне по хайдушки?

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Цвете и вие срещу тая уникална/постна/ сланинка го глобихте само 2/ два/ литра огнена вода? Срам
              Огнената вода двата литра я отточихме домаа Ясен носеше 4-5 литра

              Представям си ако я беше донесъл сутринтадали нямаше да рухне дисциплината.

              Като видях как бързо отлетя сабале остатъкът от белия етикетако беше това количество.........къщето щеше да е хотелчеа фурната още в основите

              Мештерче имам такива подходящи оръжия
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • От: Агне по хайдушки?

                Има ли дата за следваща офанзива? Че ще трябва време и да се "опали" хубаво.
                VARADERO SD2

                Коментар


                • От: Агне по хайдушки?

                  Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                  Има ли дата за следваща офанзива? Че ще трябва време и да се "опали" хубаво.
                  Има доста неща които трябва да се свършат, освен "Майсторските", и ако някой като мен е свободен и през седмицата, може да сформираме бърза група.

                  Стария май няма да има нищо против

                  Кво ше кажеш, Тони ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Агне по хайдушки?

                    Като гледам снимките,се сещам за още нещо.
                    Виждам,че плътно подмазвате зида отвътре.Говорим за мястото където ще гори огъня.
                    По принцип,се прави така.С шамот,или тая прекрасна мазна глина която виждам и от която нямам на лесно...
                    Според мен ще е добре като се завърши и купола /затвори се пещта/,да влезе един по-дребен ВЪТРЕ и да подмаже с такава глина омесена с мекина или по-надребнена слама.Огазва се с боси крака//или с ботуши,айде...Тогава става бетон!
                    Към техническите ми е въпроса-мислили ли сте за това?

                    Коментар


                    • От: Агне по хайдушки?

                      Абе уж съм чел цялата тема, но не си спомням някой да каза, че знае как се зида пещ. Доколкото съм чувал не е проста работа. Не всеки зидар може да направи купола, а и за да гори добре и да се опали така, че да не изгори храната, а да се отдава топлината равномерно за дълъг период е нужно да са спазени някакви размери и пропорции. Има значение височината на купола спрямо диаметъра на основата, на каква височина ще е горния край на вратата...
                      Не, че се опивам да ви разубедя, знам, че не мога, но да ви предупредя...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: Агне по хайдушки?

                        Такава е идеята, Тони. Измазването отвътре го правя в процеса на зидането. Но не зная как ще стане като се позатвори горивната камера...щото хич не съм малка. Има и друг проблем. Няма достатъчно желаещи за размесването на глината. А тя бързо свършва, щото двама-трима зидат едновременно, и един полага вътрешната мазилка А глината е много лепкава и хората бързо се изморяват. Нужни са повече любители на агнешкото, за да се работи на смени и да не се прекъсва процеса...че време не остана

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Абе уж съм чел цялата тема, но не си спомням някой да каза, че знае как се зида пещ. Доколкото съм чувал не е проста работа. Не всеки зидар може да направи купола, а и за да гори добре и да се опали така, че да не изгори храната, а да се отдава топлината равномерно за дълъг период е нужно да са спазени някакви размери и пропорции. Има значение височината на купола спрямо диаметъра на основата, на каква височина ще е горния край на вратата...
                          Не, че се опивам да ви разубедя, знам, че не мога, но да ви предупредя...
                          Аз съм правил пещ.Вече казах по-назад.Но ми е много далеко да идвам да помагам.Затова се опитвам да давам само съвети.Доколкото видях от забодената на клончето техническа документация ще се минава на решение тип "къщичка за огъня",както аз й викам...И това е решение и не е грешно.Следвайте от височината на капака още 25-30 санти нагоре.Като се подмаже ше стане точно.

                          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                          Такава е идеята, Тони. Измазването отвътре го правя в процеса на зидането. Но не зная как ще стане като се позатвори горивната камера...щото хич не съм малка. Има и друг проблем. Няма достатъчно желаещи за размесването на глината. А тя бързо свършва, щото двама-трима зидат едновременно, и един полага вътрешната мазилка А глината е много лепкава и хората бързо се изморяват. Нужни са повече любители на агнешкото, за да се работи на смени и да не се прекъсва процеса...че време не остана
                          Цвете,без да се влиза вътре,няма да мине...таванът поне трябва да се подмаже.Я Адаша да се огледа за някоя от чернокраките.Те ги умеят тия работи.Не се бъзикам.
                          И още нещо.
                          Моята пещ отвън я бях измазал с кал,после рабицова мрежа,и хоросан.накрая отгоре дето е покривчето,и бетонна плочица излях...Мисълта ми е,че колкото е по -дебела стената повече държи и по-меко пече.
                          Освен това-като се почне затварянето ви трябва дебела арматура.Фи 18,20 и нагоре.На всеки ред тухли-една арматурка да ги държи.Плочите,дето сложихте отдолу в основата са убиец просто.Дано са останали-ще заспят и за тавана!
                          Помислете и върху това на следващата рекогносцировка.
                          Последно редактирано от maxxx; 04-04-11, 21:01.

                          Коментар


                          • От: Агне по хайдушки?

                            Като се изпече агнето Майсторът ше е сред насАко нещо е объркал ще му се издърпа кокала
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • От: Агне по хайдушки?

                              Баси жестокото наказание дето си измислил...
                              Па ако му вземеш и бирата-направо викайте бърза помощ...

                              Иначе ви пожелавам успех, и се надявам някога да имам възможност и аз да разбера какво се получава като се сложи подправено ягне у вакарелска пещ...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Агне по хайдушки?

                                Мааа ша ме накарате да си сменя ника.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X