Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Агне по хайдушки?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Агне по хайдушки?

    Пак сте изписали "Под игото" дорде видя за к'во иде реч.
    Сега - за да се предотврати нахлуване на вражески орди (смятай неканени кибици) предлагам: всеки с право на легитимация има възможност да направи дискусионна група, което ще рече , че можем там да оформим крайния вариант на мероприятието и да се преброим предварително. Другият вариант е да се обяви стойност на входен билет за мероприятието- да речем 20-30лв. на човек, без ягне-яре осигурителите и без Тони. Мисля, че е справедливо.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • От: Агне по хайдушки?

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      .....Другият вариант е да се обяви стойност на входен билет за мероприятието- да речем 20-30лв. на човек, без ягне-яре осигурителите и без Тони. Мисля, че е справедливо.
      Ами да той и Крум го спомена по рано. Аз съм за.
      Но! Музиката, музиката трябва да има яснота по темата. Ако стиловете се различават осезаемо и присъстващите са горе-долу поделени то май най-добре наистина да слушаме птичките и пчеличките.
      Аз съм за рок, може и сръбски рок.

      Коментар


      • От: Агне по хайдушки?

        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
        Пак сте изписали "Под игото" дорде видя за к'во иде реч.
        Сега - за да се предотврати нахлуване на вражески орди (смятай неканени кибици) предлагам: всеки с право на легитимация има възможност да направи дискусионна група, което ще рече , че можем там да оформим крайния вариант на мероприятието и да се преброим предварително. Другият вариант е да се обяви стойност на входен билет за мероприятието- да речем 20-30лв. на човек, без ягне-яре осигурителите и без Тони. Мисля, че е справедливо.
        Не е проблем това. Повечето хора тук са свестни. Колкото пъти сме се събирали от форума, винаги е оставало от всичко.
        На 2-ри и 3-ти, като правим пещта, ще се разберем какво трябва да се купува...а и да дойде някой от кибиците...голЕма работа. То ако почнем да се притесняваме и за това, къде отива кефа от начинанието.

        П.П.У наше село кибиците имат право на едно обаждане и собствени цигари.

        Коментар


        • От: Агне по хайдушки?

          Че пара ще трябва е ясно. На мен ми е ясно и кои ще се бръкнем за парата. Аз съм леко раздвоен за входната такса но повече клоня към ЗА, щото още не сме го обявили за благотворителен събора. Като се видим сега на 2-ри ще решим. Каквото реши основната група заговорници това ще е.
          Сега за подготовката: Ще си трябва шанц за подравняване на основата за пеща, почистване и отвеждане на водата от изворчето.За зидането- ясно. Тони каза че има дърворезачка, да не мъкнеме излишно че повече от една мисля не ни трябва, но си трябва гориво и масълца за нея. Ако почнем сега да сглобяваме пейки и маси инструмента е ясен но ще трябват и пирони. Ако се приеме на Джо идеята- гредарски. Нямам идея обаче каква дължина.
          Това за сега от мен. Давайте и вие.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • От: Агне по хайдушки?

            Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
            Хънтър ти нали знаеш къде се подвизава Volk..?!! Дали да не сменим локацията и да се изстресем при него..?!! Да отвърнем с кинжална фронтална атака на обхождането на фланговете ни! Той е сам и "чувала" няма как да го затвори... Хахахахаха

            Поздрави
            Що не?!? Хем има къде да изтрезняваме после като направим главите, демек у язовирО. Номера е че не е баш сам, има си един твърд бодигард но мисля че нашата орда ще се справи с проблеми от този род. Егати и резила- да те сгащи орда "хипари" и "бизони".
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Агне по хайдушки?

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Що не?!? Хем има къде да изтрезняваме после като направим главите, демек у язовирО. Номера е че не е баш сам, има си един твърд бодигард но мисля че нашата орда ще се справи с проблеми от този род. Егати и резила- да те сгащи орда "хипари" и "бизони".
              Да е твърд, да е твърд, колко да е твърд..?!! И той душа носи, и на него му се яде, и пие (на бодигарда)...! Сега относно тези които се чувстват гузно... Тези агнета ще се пекат по няколко часа... През това време за ръце ли ще се държим около огъня и ще пеем ли..?!! Ами нали си трябва пиене, салати, мезета, че и друго ядене дори (при толкова много жар е срамота да не се хвърли нещо на скарата, цели два дена и една нощ)! Лично на мен "входна такса" не ми звучи добре! Навява ми мисли и за "касов апарат" и "фактури" и това вече не става събиране с приятели и съмишленици а "еврейски рожден ден"! Още в началото на темата предложих теста с вратата! Който дойде с празни ръце няма до връщаме, но ще го снимаме и после снимките тук - във форума! Ще направим една стена със заглавие "Пазете си чиниите..." и готово!

              Поздрави
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 24-03-11, 11:47.

              Коментар


              • От: Агне по хайдушки?

                Хора, много писане, а на среща нищо.
                Не искам да се натрапвам, но смятам, че организационно нещата куцат - става въпрос за мероприятието, не за строежа!
                Не че нищо няма да стане, но резултата няма да е същия!
                Всичко тук ми звучи като една поговорка "Боднеш пръчка, пиеш вино" да ама не! Има доста неща за които трябва да се мисли.
                - кой каква салата яде;
                - кой какво мезе;
                - кой хляб, кой не;
                - кой ракия, кой водка, кой.............
                - кой какво безалкохолно
                - кой какво месо
                - кой десерт кой не
                - кой вино, кой бира и т.н.
                А подготовката за тези неща, а угодата на всеки????????

                Не искам да се хваля, но имам доста такива организирани мероприятия зад гърба си и винаги ми се получава и няма недоволни. Недоволни са тези които са се отнесли несериозно за себе си и се сърдят на тях си!
                За това имам едно предложение!

                Всеки има маса и столове и може да си ги носи, за навес който донесе донесе.
                Всеки да си носи пиенето и яденето и да се съберат пари за агнето или агнетата, подправки, зеленини и тем подобни, свързани със самото приготвяне.

                1. Списък на хората с край на записването седмица преди мероприятието.
                2. Определяне на броя на жертвените твари.
                3. Организация по подготовката за наречения ден.
                4. Определяне на членския внос и реда на внасяне.

                Много ми хареса изказването на колегата Паладин за музиката.
                За пръв път в живота ще да ми е да ям ягне по хайдушки в балкана и да слушам рок,та чак и сръбски.
                Малко ли хайдушки БЪЛГАРСКИ песни има???

                Относно опознавателните знаци.
                За първа сбирка предлагам всеки да си закупи бяла фланелка и на нея да си напише ника и името.
                На края ще направим конкурс за най окапаната фланелка.
                Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                Коментар


                • От: Агне по хайдушки?

                  Първоначално публикуван от Marto-Novobranko Преглед на мнение
                  Да е твърд, да е твърд, колко да е твърд..?!! И той душа носи, и на него му се яде, и пие (на бодигарда)...! Сега относно тези които се чувстват гузно... Тези агнета ще се пекат по няколко часа... През това време за ръце ли ще се държим около огъня и ще пеем ли..?!! Ами нали си трябва пиене, салати, мезета, че и друго ядене дори (при толкова много жар е срамота да не се хвърли нещо на скарата, цели два дена и една нощ)! Лично на мен "входна такса" не ми звучи добре! Навява ми мисли и за "касов апарат" и "фактури" и това вече не става събиране с приятели и съмишленици а "еврейски рожден ден"! Още в началото на темата предложих теста с вратата! Който дойде с празни ръце няма до връщаме, но ще го снимаме и после снимките тук - във форума! Ще направим една стена със заглавие "Пазете си чиниите..." и готово!

                  Поздрави
                  +1,както обикновено...Обаче,определено!
                  На колегата Дочев да кажа.За предпочитанията не съм много съгласен.Все пак,не правим ресторант на открито.Който има по-специални предпочитания,може да си носи естествено.Не вярвам да бъде погледнат с лошо око от останалите.Сбирката е да си кусаме питиетата,мезетата,рецептите за агнешко.по другите точки съм съгласен,особено за белите фланелки.Ако колегата дето предложи да ги направи е възпрепятстван разбира се.Не ми се връща назад в темата,но сигурно чете и нека се обади и каже.
                  Музиката-определено Българска!Мястоте голямо,и да зазвучи друга ако не е силна и ако се разпаднем на групи,не пречи.Но не вярвам да се получат тия "групи".В началото да,но с напредването на фронталната атака ще изчезнат...

                  Коментар


                  • От: Агне по хайдушки?

                    Точно си мислех да му отговоря на Дочев ама Мещера ме изпревари. Който си има капризи /вкл. и аз/ , на тема пиене и хапване, да си ги задоволява по надлежният ред. Демек носи си квот му е на сърце. Ако иска да сподели с останалите-добре, ако неще...кво ли прави там? Та така.
                    Мещер ако почне от всеки ъгъл "тихичко" да звучи музика разнородна станА панаир, от мен да го знаеш. А песни юнашки, хайдушки, идат изотвътре, в зависимост от компанията и е... от количеството стимуланти естествено
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Агне по хайдушки?

                      [QUOTE=derhunter;1484661] Демек носи си квот му е на сърце. Ако иска да сподели с останалите-добре, ако неще...кво ли прави там? Та така.

                      Точно това имах в предвид. Обща маса и всичко на нея. Блок маса.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • От: Агне по хайдушки?

                        Много приказки за нищо.

                        На 2 и 3 докато се сътворява фурната, доуточняваме кенефа и сметосъбирането, пък другото, без агнето, може и да е импровизация, защото никой не може да гарантира дори времето на 30, освен ако точно тогава Бате Ви Бойко не открива пътния възел Вакарел на новата магистрала "Средна Гора" до Панагюрище.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Агне по хайдушки?

                          Ние миналата неделя при лошо време се организирахме перфектнона место което изглежда като след пряко попадение на ракета ТомахоукЖена ми още ми говори за счупената кенефна чиния до „масата“на която кипеше купона

                          Та за там може да правиме всичко в крачканали не бързаме за никъде и времето е нашеДедо Господ е Акбартой ше ни посочи правилния път

                          И песни на птиците нямате представа какъв кеф

                          И срамота е да искаме пари от хората кой дошъл добре дошъл кой как реши да се включиНека се включиНяма да сме повече от 20-30 човека така че ще сме около едно огнище

                          От първото събиране видях само железари яки
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • От: Агне по хайдушки?

                            Тони я кажи колко са дебели талпите и можем ли да набараме известен брой пънове. Да видя какви клинци да взема че нещо на тухли подпрено след обилна консумация на високоградусови безалкохолни.....да не се озовеме в дерето без време.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Агне по хайдушки?

                              Ей такива пейки и маси момчетата сковаха за нула време над Пасарел, при паметника на Списаревски.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peiki 034.jpg
Прегледи:3
Размер:165.7 КБ
ID:5262822
                              Май нещо такова ни трябва и на Вакарелската ливада, ама по-дълго.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • От: Агне по хайдушки?

                                Добре де , съгласен за отваряне на вратата с крак . Салати някой спомена - какви ли с агне!? Я да се позамисля - ха - марули бре - май познах, а?
                                По-натам , за пироните - 12-ки разбира се. За шанца - Дъртио би трябвало да каже, ако има нужда, аз мога да се отчета с кирка(без сап), бел и крива лопата.
                                Музика - сама ще си се нагласи, ама птичките на Тони, май са си най-добри.
                                Като сте рекли на 2-ри - тъй да е, идвам да копам.
                                И този път ник'ви ракии !!! Само кафе и кола, е ... може инякоя биричка, ама малка, не 3л.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X