Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча обща дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
    Нек' си вали, боново има

    Това ремарке-лента не ми излиза от главата откакто Димо го пусна.
    Някъде виждах нещо подобно, което с малки допълнения може да се преработи в такова, но пуста староза не мога да се сетя къде и кога
    Жената ми вика да си пия редовно гинкобилобата, ама аз забравям

    Но дори и да се прави тук е просто, лесно осъществимо, мобилно и универсално за повечето язовири в БГ.
    Светльо (skitnik) се оказа, че има реален опит с нещо подобно на това ремарке. Понеже, когато говорим за екология всичко е страшно скъпо, те са ришили проблема като са си направили сами съоръжението. Оказало се бързо, лесно и евтино!

    Подобно ремарке може да се направи да плава съвсем лесно! Прилича на машина за почистване на пясък по плажовете. Контейнер може да се направи по различни начини. Изваждането на контейнера от водата също може да се измисли.

    За да не преразказвам напълно разговора ни - Светльо има конкретна идея, тествана и работеща, и ще я сподели по-подробно.

    Каквото и да измислим, ясно е, че трябва да се приклещи боклука на удобно място!

    Малките клечки може да се окаже, че няма да пречат. Големите дънери, видяхме че ги вадим сравнително бързо.

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      В момента разработвам комбайн за събиране на сол и съоражения за изнасяне на солта от кристализаторите... Имам известен опит и в първичната преработка на отпадъците от болници. Мисля, че има много общо с изваждането на боклуците от язовира. Ще използвам първото си идване до София, да се срещнем и поговорим. До колкото си спомням, събирате се в четвъртък, в "Червената къща", нали?
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Катамарана го забравете. Прекалено голям, лошо маневрен, трябват ви 2 двигателя и куп други неша. Правен е за бегачка, от Ферари микробус не става.
        Това с лентата звучи добре. Виждъл съм лентов транспонтьор/товарач по мините. Ще потърся сега снимки, пък дано намеря нещо за идея.



        Я гледай какво е лъскаво! Само лошото е, че ще ти тече по главата. Това го има по летищата. Мисля си че няма да е трудно за се направи нещо опростено. Ако задвижването е хидравличнo например, няма да се плаши и от вода. Далеч съм, но ако има с какво да помогна, казвайте.

        http://www.waspinc.com/Brochures/A2744D.pdf

        Напишете на Google belt loader и идеи колкото искаш. Знам, че само с идеи не става ама ...
        Последно редактирано от NIKSD; 06-02-09, 20:27.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Катамарана го забравете. Прекалено голям, лошо маневрен, трябват ви 2 двигателя и куп други неша. Правен е за бегачка, от Ферари микробус не става.
          Това с лентата звучи добре. Виждъл съм лентов транспонтьор/товарач по мините. Ще потърся сега снимки, пък дано намеря нещо за идея.



          Я гледай какво е лъскаво! Само лошото е, че ще ти тече по главата. Това го има по летищата. Мисля си че няма да е трудно за се направи нещо опростено. Ако задвижването е хидравличнo например, няма да се плаши и от вода. Далеч съм, но ако има с какво да помогна, казвайте.

          http://www.waspinc.com/Brochures/A2744D.pdf

          Напишете на Google belt loader и идеи колкото искаш. Знам, че само с идеи не става ама ...
          Сега се сещам, че в mobile.bg наскоро имаше обяви за УАЗ-ки с такива транспортни ленти. Доколкото навързах информацията, УАЗ-ките са купени от Летище Бургас и Летище Варна.

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Уаз , с лента! Край, сега някои ще падне по гръб и ще се улигави от кеф. Майтапа на страна, ама това може много работа да свърши. Ако ще ги купувате тия Уазки имате от мен $ 100.00. Искам обаче снимка как някои кара лентата по Цариградско.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Уаз , с лента! Край, сега някои ще падне по гръб и ще се улигави от кеф. Майтапа на страна, ама това може много работа да свърши. Ако ще ги купувате тия Уазки имате от мен $ 100.00. Искам обаче снимка как някои кара лентата по Цариградско.
              Ето няколко снимки, които големият ми син си е свалил в "неговата" папка.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Браво! Красавци! Трябват само едни гумени напречници по лентата за да не се пързалят ла...та по наклона и да може да загребва боклука от бодата. Това, ако има как да отиде до водата и да товари директно в ремаркето ще е идеално. Ще станете супер производителни и народа около язовира ще утрои темпа на изхвърлянето, но с тая техника нямате настигане. Абе знаех си, че в авиацията е истината. Като ги гледам няма и да са толкова скъпи тия машинки. Някой знае ли как се поправя Уаз?
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  Случайно попаднах на това и ми се обърна направо всичко.

                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/c...UM/1111qj7.jpg
                  Последно редактирано от Тихомир; 08-02-09, 18:59.
                  Женя Вълчанова 0888272565

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    Шапка свалям на Станко и Румбата, които бяха зарязали топлите си домове и шетаха из язовира днес в проливен, студен дъжд!
                    НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                    Omnia vincit amor !

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                      Шапка свалям на Станко и Румбата, които бяха зарязали топлите си домове и шетаха из язовира днес в проливен, студен дъжд!
                      И Жоро и Жоро, той беше в другият край на язовира
                      Благодаря, Петя, посвършихме това-онова, но положението е повече от зле.
                      Сега гледах кадрите, които заснехме и пак ми се реве.

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Новите бонови заграждения как се държаха?
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          Първоначално публикуван от dag Преглед на мнение
                          К'ат гледам групата на "боклукчиите"
                          се заформя и като производствено звено,
                          днес на бонови заграждения
                          утре на специализирани лодки, кораби и т.н..
                          Та исках да кажа...,
                          давайте да произвеждаме, там е истината!!!
                          А после ще продаваме на държавата
                          и от това ще печели "синдиката",
                          а щом печели "синдиката" печелят всички
                          и хората и природата и т.н....!
                          Четох,четох и...респект!!!Мога да помогна да ,,докарам'' боклука до този вид....
                          Боклуци ми дайте...
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            Днес в Пловдив има работна среща между областния управител, басейнова дирекция, кметовете на общините Пловдив, Кричим, Стамболийски и представител на фирмата спечелила търга за изграждането на пречиствателното съоръжение за водата от яз.Въча.
                            Ж.С.Р. там ли ще сте?

                            http://news.plovdiv24.com/76480.html
                            Последно редактирано от Фани; 09-02-09, 09:06. Причина: доп.
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                              Четох,четох и...респект!!!Мога да помогна да ,,докарам'' боклука до този вид....
                              Боклуци ми дайте...
                              Всяка помощ е добре дошла!
                              Лошото в случая е че боклука първо трябва да се извади от язовира та да го дадем на някой.
                              За вече извадения има доста желаещи.

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Днес ми се обади представител на хората от понтоните. След нашите сигнали за новото замърсяване са ги натиснали.
                                Имат желание да се включат в почистването. За следващото мероприятие ще осигурят хора и лодки, като ние ще ги организираме.
                                Так ще можем да разчитаме на още 20 - 30 човека.
                                Вчера поогледахме етикетите на новите боклуци, имаше отпадъци от 2005 до 2009 година.Има и по-стари но на тях етикетите са се изтрили.

                                До първото мероприятие, което се очертава да е доста масово, ще заградим каквото можем на стената и по заливите.
                                Нека продължим да мислим и за някаква механизация като се има в предвид , че този път боклуците и дърветата са в съотношение 50:50.
                                sigpic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X