Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча обща дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
    Абе, прощавай, ама нещо не съм съгласен. Вярно, че по класификацията на адаша съм по-скоро "педагог", отколкото "технократ"... А сега се оказах и "педагог - антибетонист".

    Единствената функция на такава площадка е да ни направи работата по-лесна. А после ще си остане там, колкото и да е незначителна в сравнение с просторите.

    Малко парадоксално става - за да чистим околната среда, замърсяваме с бетон парченце от нея. По-добре е да търсим улесненията така, че да не оставим други трайни следи след себе си освен самата чистота.

    Поздрави!

    OK. Прав си Ники. Може би е замърсяване. Прав си и за това, че е само в интерес на ефективността.
    Но за себе си се убедих, че боклука няма да спре да приижда, т.е. това е ежегоден и непрекъснат процес. Замърсяването и почистването. Щеше ми се да напиша и глобяването...но, за сега - не е. В този смисъл след като осъзнаем, че боклук ще има разсъждавах в посока "...и ще бъде събиран бързо и ефективно". Някак си не си я представям такава площадка от дърво Може и да е възможно. И все пак бетона е съставен от пясък, чакъл и други естествени добавки, нищо че е некрасив
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      Бетонната площадка би била и удобно съоръжение за вкарване на лодки с колесар.
      На яз. Огняново има един стар път, който влиза под водата и не е особено грозно
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Акцията - направи си сам боново заграждение не е приключила официално , но готовата продукция е вече на язовира и работи.



        От няколко седмици постоянно ходим на язовира да дозаграждаме идващият боклук.



        Вчера с пробита лодка пак бяхме там.

        Аз нямам снимки от вчера, пускам от миналата седмица.

        Румбата когато може ще пусне снимки, има уникални кадри на нова технология за ремонт на плавателни съдове.

        Бяхме посетени и от Джорджо и Вальо, които дойдоха на оглед с идея за някаква механизация.

        Поздрави:
        Л.Б.
        Прикачени файлове
        sigpic

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Стига бе - как оцеляхте вчера на този студ? Аз така измръзнах на Витоша, а и Въча е все пак в планината.

          Иначе новото боново е същинско като истинско. :-) И добри количества боклук сте заградили. Ще си имаме занимания като се постопли времето.
          Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Първоначално публикуван от Tontonella Преглед на мнение
            Стига бе - как оцеляхте вчера на този студ? Аз така измръзнах на Витоша, а и Въча е все пак в планината.

            Иначе новото боново е същинско като истинско. :-) И добри количества боклук сте заградили. Ще си имаме занимания като се постопли времето.
            Тони, във водата не е толкова студено, добре че духаше вятър иначе щяхме да се претоплим.
            Липсваше ни и дъжда от миналата неделя и си тръгнахме сухи.




            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Малко снимки от миналата неделя, когато времето се смени десет пъти, а накрая ни изплющя дъжд.
              Хвана ни по средата на язовира и спря веднага след като извадихме лодките и се добрахме до колите.

              Но пък ни възнагради с една красива дъга, под която за малко да минем вкупом.






              На път към... дъжда











              Дъгата.





              С поздрави към всички, на които язовирът им липсва!
              Последно редактирано от rumbata; 16-02-09, 20:46. Причина: кривопис

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Гледайте тази вечер по VTV от 21.00 до 21.30ч. участието на Станко и Жоро в предаване за язовира!

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  И малко снимки от тази неделя.
                  Закарахме боновите, но лодката даде фира.
                  По завоите гумите на ремаркето бяха протрили две хубави дупки от двете страни на лодката.



                  ... и така беше открит първият сух док на язовирната корабостроителница.

                  Лодката беше отремонтирана качествено и в срок.



                  Това е само началният етап. Забравих да снимам крайният резултат,
                  но времето ще покаже дали временното е най-постоянно.


                  Следващите снимки са от събота и показват малко различни, труднодостъпни гледни точки към язовира.
                  Поради оскъдното осветление се наложи малко да ги "предобря", но гледките са главозамайващи.





                  Долу вдясно е Фотинският залив, тук се влива онази река с гумите и не само

                  А отсреща е пътя Кричим - Девин.





                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    В момента сме в студиото.

                    Идеята е да разглеждаме темата на живо.

                    Румба, готини снимки!

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      Първоначално публикуван от Stanko Преглед на мнение
                      В момента сме в студиото.
                      Идеята е да разглеждаме темата на живо.
                      Румба, готини снимки!
                      Гледах предаването и си мислех обезсърчително колко много хора не са и чували за тази телевизия, колко много са погледнали и са превключили отегчено на някоя сапунка или тъп американски йекшън...Тези предавания не са интересни. Те не ни казват колко сме готини и велики, к`ви забавни неща могат да се случват....изобщо, темата е извън всеобхватната суета!
                      А американските апокалиптични филми, улисани да хванат преситеното внимание на аудиторията, са пресъздали такива страхотии, че някакво си замърсяване на местно язовирче не е в състояние да впечатли достатъчно много хора.
                      Мисля, че леко изчерпахме тези начини на действие - с репортажи и дискретни упреци към заспалите (без)отговорни инстанции.
                      Време е за следваща фаза в действията ни.
                      Ограмотяване на населението. "Визуално убеждение" в околните села. Преки упреци към бездейниците, сладко спящи на държавните си бюра. Набиване в съзнанието на умрелите духовно българи каква е същността им - мързелива, безхаберна, отровна, нежива. Наблягане на бъдещия проблем - питейно водовземане от един действащ боклучарник....
                      Такива неща...
                      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                      Omnia vincit amor !

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                        Гледайте тази вечер по VTV от 21.00 до 21.30ч. участието на Станко и Жоро в предаване за язовира!
                        Ааааааааа. Късно видях този пост. Пък и тази VTV за пръв път я чувам.
                        Ако имате линк към предаването в интернет моля пуснете го в темата.

                        ПС. Почвам да издирвам VTV по кабела.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          Ж. и С. браво, много добре представихте проблемът.
                          Хубаво, че Румбата пусна съобщението - и ние не я знаехме тази телевизия, но я намерихме и успяхме да гледаме предаването.
                          Аз също съм за по-напористо атакуване на всевъзможните институции, както и за нагледното ограмотяване на живеещите по поречието на реките вливащи се във Въча. Трябва ни пълната подкрепа на местните власти за целта.
                          За катамарана утре или другиден ще имам информация, засега новината е само, че се продава и името на човека с когото трябва да се срещна.
                          Поздрави!
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                            Ж. и С. браво, много добре представихте проблемът.
                            ..........................
                            За катамарана утре или другиден ще имам информация, засега новината е само, че се продава и името на човека с когото трябва да се срещна.!
                            Ихаа катамаран !!!!!!!!!!!!

                            Румба снимките са супер.

                            Предаването не го гледах, защото нямам кабелна.
                            Последно редактирано от Nik Nikolov; 16-02-09, 22:13.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              За червения катамаран ли става дума? Аз ли се бъркам нещо или ви трябва влекач да го местите това нещо. За по малко от 10 000 лв. няма как да вземете ремаркето и катамарана / лично мнение /. Как мислите да ползвате високоскоростен катамаран за чистене на боклуци? Как ще го вкарвате и изкарвате от водата това? Извинявам се за мнoгoто въпроси, но поне от дистанция не изглежда въобще като подходяща платформа този катамаран.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Румба, снимките наистина са страхотни Благодаря, Въча наистина ни е залипсвала
                                И аз късно видях поста за предаването, ако някой има възможност да го качи тук

                                Поздрави,
                                М.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X