Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча обща дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Поне 50 човека водяха темата и един не ми тегли една майна,това е добре



    Фуния от тенеке за да сьбира всичко вьтре
    Бомбе на гьрлото на фунията за да не излиза боклука като топиш пак фунията заедно с коша
    Кош с отварящо се дьно на панти

    Крана топи и вади пак топи и пак вади до напьлване на коша

    3 лодки следят и донабутват боклука вьрху фунията



    Става или не????Не ви знам колко хора сте и какви джипки имате,но кран 60 тона си е

    Този боклук е така заплетен от клони и дънери , че или трябва да вадиш ботилка по ботилка или да грабнеш всичко наведнъж.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      За зъжеление в многото акции които проведохме и мнгото снимки и клипове които правихме не става ясно точно каква е спецификата на боклука. Но тези които бъркахме с ръце в него го знаем, ама няма как да го опишем.
      Гребането с механизация ще е ефективно ако "кофата" на крана е с голяма площ с челюсти загребва, хваща каквото хваща по пътя на изваждането изтърва половината и слага в контейнера. От там трябва да се отделят 40-50% съчки и дървета, пак на ръка и готово. Да ама като сметнем че за същото време за сваляне и вадене на куката от крана, 4-5 лдки по 4-5 човека на ръка ще съберат същото и повече количество (по китайсия метод)....
      Не знам, някъде в някоя си коя си страница бях писал, че според мен най-ефективният начин е да използваме вдигането и качването на нивото. Т.е. да се построи платформа 100-на кв.м на средно годишно ниво на водата. Когато водата се вдигне се придърпва боклука върху нея. Когато спадне се обира за броени часове на ръка. Ако пладформата позволява и влизана на техника.... ще стоим в кафенето и ще гледаме само. Ама това е вече в кръга на илюзиите.
      Последно редактирано от iiiopo; 13-02-09, 01:27.
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Грайфери, тралове, смукалки ... Хубаво е че най-накрая тръгна теоретичното обсъждане Опитвах да го провокирам още през лятото, явно не е имало достатъчно експериментални данни. Сега има, задачата е формулирана.
        Задачата: обирането на пяната от врящото сладко.
        Проблемите: пяната е силно нееднородна по размера на частиците;
        пяната е нехомогенна по площта;
        пяната трудно се сепарира на мястото на формирането си;
        пяната е твърде тежка и течлива за един вид манипулации, и нерентабилно лека за друг.
        Според данните от литературата, масово използвания метод е механичното и събиране от плаващи средства. При отчитане на залаганата икономическа ефективност от авторите на публикациите, е допустимо да се предположи че това е и актуалния метод.
        С отчитане на собствените финансови и технологични възможности, предлагам на просветеното ви внимание идеи, свойствени на авторите от киноиндустрията от класа на "Семейство Флийнстоун" и "Воден свят". Нямам нищо против началната реакция на такова предложение, но да го формулирам по друг начин би отнело излишно време и предизвикало досада. Нямам съмнение в полезността на обсъжданията след стихването на първоначалната реакция.

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване



          Щом е толкова кофти разнороден боклука ви трябва нещо като това на снимката. Виждал съм подобни прикачени на трактори с, които се оправят с л..ната по селските стопанства. Само идея.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Е явно човек трябва да е там иначе не става.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              Е явно човек трябва да е там иначе не става.
              Палете лодката с брата и идвайте
              Ще ти дадем извинителна бележка за пред жена ти

              Човек, супер полезни идеи даваш и със сигурност нещо или част от нещо ще влезе в употреба.
              Само да изкристализира в тиквите ни

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                Палете лодката с брата и идвайте
                Ще ти дадем извинителна бележка за пред жена ти

                Човек, супер полезни идеи даваш и със сигурност нещо или част от нещо ще влезе в употреба.
                Само да изкристализира в тиквите ни

                Чешам се по тиквата какво може да се заклини на плоска наклонена тенекия каквато да речем е фунията.И да заклини нещо просто трябва краниста да пусне коша под водата и някой да бутне заклинилото се дьрво.После пак вади.

                Ма отивам снимките пак да ги видя,щом казват,че така няма да стане значи е така.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение


                  Щом е толкова кофти разнороден боклука ви трябва нещо като това на снимката. Виждал съм подобни прикачени на трактори с, които се оправят с л..ната по селските стопанства. Само идея.
                  A!! EЙ такова нещо ще свърши чудесна работа.
                  А пък ако може да го качим и на плаваща платформа и да го потапяме до дъното.... язовира ще го направим по чист и от рилските езера.
                  Последно редактирано от iiiopo; 13-02-09, 08:24.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване



                    Сега съм сигурен, че Стефан ще ми тегли една, защото е напълно прав за каймака ли беше... Ако се изработи едно такога само че в горния my край да е като ножица- двете дружки на ножицата вързани за въжето на крана. КОлкото по тежко, толкова по се затваря ножицата. Слага се един чоп вързан с дълго и тънко въже. Чопа държи далаверата отворена. Краниста го потапя до където трябва. От лодката, брега, стената.. дърпат въжето и ножицата се затваря. Крана вдига, слага в ремъркето. На ръка се отваря далаверата. Май няма да е трудно, ако нищо не тежи. Майка му и прасе, с кеф да съм се заровил в лайната...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      За конструкторския екип - малко снимки за вида и характеристиките на замърсяването.



                      Вижда се едно цяло дърво.

                      Размера на нашия " боклукоуловител "



                      Замърсяването отблизо.







                      Коша плува около минута върху отпадъка, преди да се потопи от тежестта си. При потапянето го разпилява в страни,
                      защото отпадъка се носи с потоците вода.



                      Излизане на коша, отново потоците вода, отнасят значителна част от отпадъка.





                      Опит да се събира с наклонен кош





                      Средно големи дървета, спират пътя на лодките.



                      големи дървета







                      Малките отпадъци - най голяма маса и бройка.
                      Това са допълнителни отпадъци за 1 седмица.

                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                        За първият познал какво е това на тази снимка ще има бутилка с кехлибарена течност.
                        Присъстващите на рисуването да си мълчат, за да не бъдат глобени по бутилка

                        Имаме участник с правилен отговор.
                        Респект за дедукцията на Тодор-Zaarin!!!
                        Със съвсем оскъдни данни успя да разгадае нарисуваното.
                        Кехлибарената течност отива при него.

                        Отговорът на загадката е:

                        Схема с указания как се стига до сервиза на Митко-Фулда.
                        Кръглото е надлез "Надежда", кръста е "Ц.соф.гробища"

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          http://scvurppp-w2k.com/trash_bmp_to...er%20Booms.pdf

                          Погледнете на страница 2. Ползват в махалата точно това, за което говоря в предния си пост. Разликата е, че се отваря и затваря с ходравлика. Вашето може да бъде на панти и тип ножица. Така съм виждал да вдигат цели дървета. Не ви е нужна хидравликата. Само трябва да има кой да дръпне въжето с чопа да се затвори. Търся подходяща снимка, макар че си мисля, че се сещате за какво става дума.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                            Имаме участник с правилен отговор.
                            Респект за дедукцията на Тодор-Zaarin!!!
                            Със съвсем оскъдни данни успя да разгадае нарисуваното.
                            Кехлибарената течност отива при него.

                            Отговорът на загадката е:

                            Схема с указания как се стига до сервиза на Митко-Фулда.
                            Кръглото е надлез "Надежда", кръста е "Ц.соф.гробища"
                            Не, бе човек. Какви оскъдни дании, нали ти казах, че аз съм дисквалифициран, щото Митко-Фулда ми го каза лично .
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              http://scvurppp-w2k.com/trash_bmp_to...er%20Booms.pdf

                              Погледнете на страница 2. Ползват в махалата точно това, за което говоря в предния си пост. Разликата е, че се отваря и затваря с ходравлика. Вашето може да бъде на панти и тип ножица. Така съм виждал да вдигат цели дървета. Не ви е нужна хидравликата. Само трябва да има кой да дръпне въжето с чопа да се затвори. Търся подходяща снимка, макар че си мисля, че се сещате за какво става дума.
                              Да, това ми хареса. "Как го правят в махалата ..", но най-много ми хареса, че в "махалата" са се подготвили предварително. Отляли са една бетонова площадка. Ръководили са боклука до нея. И там са го изгребали с каквото и да е ... т.е. знаели са, че по тази река боклук ще идва.

                              Говоря за ето това:




                              Тук за съжаление за сега никой не мисли да отлива площадка.
                              Иначе решението щеше да е наистина перфектното играейки си с нивото на язовира...

                              Картинката на NIKSD от предния пост ме препрати към сайта на производителя Alpha Boats.

                              Точно там открих малко видео на машина в действие, която според мен има само един "кусур". Струва ми се малко нежна транспортната лента, но пък има "ръчички" за да си помага...

                              Вижте го, аз съм оптимист.

                              http://www.alphaboats.com/vid_mc202.html
                              Последно редактирано от Димо; 13-02-09, 11:01. Причина: допълване
                              ______2
                              Е = MZ

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                                Не, бе човек. Какви оскъдни дании, нали ти казах, че аз съм дисквалифициран, щото Митко-Фулда ми го каза лично .
                                Нещо не съм доразбрал
                                Нищо де, ще си запазя бутилката и ще си я разделим.

                                По темата:
                                Изгребването с някакъв вид грайфер е едно от най-добрите решения на проблема, но пак опираме до "откъде", "кога", "колко ще струва" и т.н.

                                Може ли да се направи само такава кофа, която да се прикачва на какъвто и да е кран или друго повдигащо устройство и да се управлява автономно?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X