Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча обща дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Не става въпрос за зимни мероприятия, просто ще пробваме да закараме боклуците на стената.
    За тази операция ще са нужни само 3-4 човека.

    Ако мислите ,че този кран ще свърши работа , да си го купим.
    sigpic

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Ако някой не е забелязал, въпросният кран е в Румъния и струва 1300 Евро.
      А Румбата сигурно е тръгнал да го купува, щом смята , че скоро ще изчезне от мобилето.
      Айде Румба !!!!!!!! - 200 Евро от мен.
      Още 5 мераклии и сме готови
      Сто Евро , ще им отбием на Румънците.

      Ако го дават и с ремаркето - вече съм запалил гумите натам

      Такива конструкции има и тук.
      Тази е с малка товароносимост 700кг. и няма да може да си носи телфера + кошницата + боклука и да загребва в същото време.

      Размразяваме проект "кран-балка" с по-голяма товароносимост от наличната ни /600кг./

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Нямам нищо против да си купим крана. Ще участвам. Не са много пари, но мисля, че е време да проучим предложенията за някоя стара, плавателна гробница, предназначена за тези цели-почистване.
        Да станем горди собственици на първия плавателен съд в родината за изгребване на л-на от водоеми. После ще го постегнем. Ще го кръстим Кораб и ще свършим работа...
        Много ми е мъчно от вчера след поста на Станко и Жоро...
        Чуствам се глупаво, въпреки, че го очаквахме.
        Готов съм за всякакви акции свързани със събуждането на всички спящи по веригата. Това безобразие ме мобилизира.
        Т.е.
        Според мен трябва да работим и по двете направления.
        1. Взривяване на "институциите", което беше идея на giorgio още в началото. Както и на медиите. С някои сме работили, с някои - не сме.
        2. Увеличаване на ефективността в сметосъбирането. Кран, кораб, елеватори ...

        От вчера работя по т. 1
        Днес ще се заровя в търсене на Кораб
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          По т.1, още в утрешния "Труд" ще има материал.

          Сега се сещам ,че Светльо - skitnik имаше идея за някаква механизация за събиране на боклук, я да му звънна....
          sigpic

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
            Нямам нищо против да си купим крана. Ще участвам. Не са много пари, но мисля, че е време да проучим предложенията за някоя стара, плавателна гробница, предназначена за тези цели-почистване.
            Да станем горди собственици на първия плавателен съд в родината за изгребване на л-на от водоеми. После ще го постегнем. Ще го кръстим Кораб и ще свършим работа...
            Много ми е мъчно от вчера след поста на Станко и Жоро...
            Чуствам се глупаво, въпреки, че го очаквахме.
            Готов съм за всякакви акции свързани със събуждането на всички спящи по веригата. Това безобразие ме мобилизира.
            Т.е.
            Според мен трябва да работим и по двете направления.
            1. Взривяване на "институциите", което беше идея на giorgio още в началото. Както и на медиите. С някои сме работили, с някои - не сме.
            2. Увеличаване на ефективността в сметосъбирането. Кран, кораб, елеватори ...

            От вчера работя по т. 1
            Днес ще се заровя в търсене на Кораб
            +1

            Механизираме ли процеса сме в голяма степен успели!
            А без намесата на държавата ще ни се налага да "успяваме" всяка седмица, месец след месец.

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Ако някой е забравил това филмче, може да си го пусне пак.
              http://vbox7.com/play:31adaa4e
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                От това филмче до ден днешен, според мен се е променила само онази табелка. Ето една снимка на реката под табелата.

                Ако не се работи с тези хора (местните ) няма как да се променят нещата.

                Как кмета да ги глобява, като утре ще иска от тях да гласуват за него.
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от greenflag; 30-01-09, 12:49.
                sigpic

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  С местните работата е много важна.
                  Жоро, тогава да поискаме от кметовете на селата над язовира да осигурят хора и техника за почистването.
                  После ще е обект на разговори в селския ХоРеМаг /за който не знае хотел- ресторант-магазин) доста време.
                  Може пък на някой да му бръмне следващия път като хвърля боклук в реката, че ще се наложи и да го изважда после.
                  Да намерим начин на всяка наша акция да има и местни.

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    Жоро, течението само ще го закара до стената. Не е в това работата.

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      За глобите човека , който ги налага не трябва да е местен . Може и с камери , но сигурно ще ги откраднат .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                        И според мен.
                        А това от първата обява не е зле. С лека модификация може да е много полезно.
                        Качвам го като снимки, че скоро ще изчезне от мобилето.




                        Тези кранове повечето могат да вдигат само от нулево ниво и ще трябва друг телфер с дълго въже . Иначе става .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          Днес дадохме старт на проект:" Направи си сам боново заграждение."

                          Вальо ни свърза с негови хора от фирма Billboard , които се отзоваха веднага и приеха странната ни молба присърце.

                          Когато им разказахме за какво става въпрос и какво ни трябва, само казаха елате в 18ч да си вземете първите 75 метра.

                          До като чакахме да стане 18ч, взехме една мостра винил и 2 рзлични вериги и се отправихме към тестовият полигон - магазина на Румбата.

                          Там в кофа проведохме експеримент и се спряхме на вариант: фибран за поплавък и 6 мм верига.

                          Точно в 18ч. бяме отново в НДК , по точно под НДК и си взехме вече готовите ленти полубоново. Отправихме се към М.И.Е. ( място за идиотщини и експерименти) където вече се бяха събрали умни глави в състав: Румбата, Стефан и Митко /fulda/. Мислихме рязахме и смятахме, утре продължаваме с поставяне на фибранови плочки и специални капси-разделители.

                          По-късно Станко ще покаже и снимки от модерния му телефон.
                          sigpic

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Ако някой не е забелязал, въпросният кран е в Румъния и струва 1300 Евро.
                            А Румбата сигурно е тръгнал да го купува, щом смята , че скоро ще изчезне от мобилето.
                            Айде Румба !!!!!!!! - 200 Евро от мен.
                            Още 5 мераклии и сме готови
                            Сто Евро , ще им отбием на Румънците.
                            И аз участвам, макар и с по-малко - 50 - 70 евро. Още в понеделник.

                            ... Абе на румънците, толкова ли са им чисти язовирите, че да си продават механизацията трансгранично?

                            Поздрави!
                            Искам България чиста!

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              Не е вярно. Това не са снимки а чист фотошоп.

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Фотошопа идва
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X