Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почистване на язовир Въча обща дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Тунелът сред отпадъците се пробива все по трудно.





    Моторът иска все повече газ, за да се постигне пресиращото усилие. Вътре в ласото, отпадъка се уплътнява.
    Вече се вижда и старото заграждение, като целта е да се привържат въжетата на двете
    и да се обединят.



    Въпреки пълната газ, лодката не помръдва.





    Време е за " Бурлаки " !



    Най накрая, боклука е опакован, и замърсяването - неутрализирано.




    Притягане и на другия край.



    При затопляне на времето, пътят на боклука преминава през тази ролка и ..... Вашите ръце !



    Заповядайте при нас !



    Отпадъците не търпят отлагане. Всяка помощ е уместна и добре дошла. Чакаме Ви .
    Последно редактирано от Nik Nikolov; 02-02-09, 17:28.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      При първа възможност и едно свободно место в някоя кола идвам и аз
      Само да мине проклетата сесия която ме мъчи сега

      Иначе много добре сте се справили колеги с трудната операция по заграждането на боклука.

      Поздрави на всички и до нови срещи
      SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
      +359 0878 888 874
      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        След малко в М.И.Е. започва производството на нови 62.5 метра от бутиковото боново.

        Целта е да приготвим до четвъртък цялата дължина - 600 метра и да зградим всичко.

        Ако някой има желание да помага, нека се обади.
        sigpic

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Дайте координати и когато имам време ще се отбия да помогна за 1-2 часа или повече зависи колко време имам де

          Поздрави на всички
          SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
          +359 0878 888 874
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
            След малко в М.И.Е. започва производството на нови 62.5 метра от бутиковото боново.

            Целта е да приготвим до четвъртък цялата дължина - 600 метра и да зградим всичко.

            Ако някой има желание да помага, нека се обади.
            Аз както и ако има нужда при следващо ходене до Въча съм навит и за там.
            Само кажи къде и кога да дойда...



            П.С. Направо утре ще звънна по тел. да се разберем.
            Per aspera ad astra.

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Ще чистим разбира се.Аз даже ще се опитам да агитирам колеги и приятели да дойдат да помогнат, че трябва да се махне тази мръсотия там.
              Поздрави от Пловдив
              0899 48 65 96

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Здравейте пак!

                Ето и клипчета. Хич не няма в киноизкуството, да не говорим, че ония те карат и да пишеш на английски.

                http://www.youtube.com/watch?v=CUzIT1g_QR8

                http://www.youtube.com/watch?v=mYbSJPSpr6s

                Но както веднъж рече единият ми син: "Ако направя, каквото съм намислил, ще ядете лазаня. А ако не направя, ще ядете каквото съм направил".

                А иначе сниманото ще гледам да го пазя известно време. И ако някой може да го монтира по-добре, току-виж някак помогнало и допринесло.

                Поздрави и до нови срещи!
                Искам България чиста!

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  Приключи работата по следващият сегмент от бутиковото боново заграждение.

                  От утре по предложение на Димо - kro, боновото ще се произвежда в неговата фабрика.

                  Поради очакващото се затопляне нивото ще се покачи и за това бързаме с производството.
                  Идеята е да заградим заливите, да насочим боклуците към стената.

                  Друго важно нещо което ще направим е да заградим и устието на река Въча, това което се събере при вливането ще покаже, реално има ли постоянно замърсяване.

                  Снимки след малко.
                  sigpic

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    Както вече споменах преди няколко поста мисля, че трябва да поработим по отношение на ефективността.
                    След съботно-неделното ми проучване идеята започна да се очертава по-ясно. Да, според мен е необходим „Кораб” , даже флот. Не може ние да гребем с ръцете , а други в същото време да изхвърлят с кофите. Неравностойно е. Затова е необходимо да използваме това, с което ние разполагаме в повече. Разум.
                    Разбира се, че проблема не е само наш...(ако това успокоява някого). Тези снимки не са от Въча.







                    Но след дълго търсене стигнах до китаеца Rao Guangde, който от 18 години работи по проекта на това „нещо”:



                    Така и не разбрах до къде е стигнал, но определено открих онези, които с негова или без негова помощ са се справили със задачата . Сътворили са и произвеждат съоръжение (което вече условно нарекох Кораб) напълно адекватно на проблема:



                    И понеже са от цивилизования свят, разбира се имат конкуренти:










                    Боновите им заграждения са такива




                    Крайният резултат от това кратко проучване е, че вече имам картинка за онова, което ни е нужно.
                    Сега остава да разберем какъв е пътят към „Него” или да разберем как точно подобно нещо ще се озове в яз. Въча.

                    Следва продължение ..
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      Този " кораб" ми харесва, могат ли да му се слагат допълнителни приставки, за косене на водна растителност или помпа за смучене на тиня?
                      sigpic

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Ето и снимките.



























                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          Първоначално публикуван от greenflag Преглед на мнение
                          Този " кораб" ми харесва, могат ли да му се слагат допълнителни приставки, за косене на водна растителност или помпа за смучене на тиня?
                          Що да не може? Ако искаме ще ни го направят и по дъното да пълзи и да лети ако трябва...
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            ОК. Разбрах.

                            Тогава, да си вземем кораб.
                            sigpic

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              Доколкото разбирам от изкуство, тая с кораба няма да мине без някои си Фулда и Червендинев. Членове на форума.
                              Но лично аз настоявам тая история да се финансира достатъчно и своевременно, обаче само от нечленове на тоя форум. С изумление и радост ще приема спонсорството на Министерския съвет за решаването на недържавната задача, която засяга забележим процент от населението. Предложения за кандидатстване по европрограми априорно приемам като подигравка спрямо себе си, като част от населението, и спрямо здравия разум, като гражданин.

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Мдаа..
                                С неоценимата помощ на Димо боновото ще се осъществи във фабрични условия.
                                Специални благодарности и нa Ицо hilllti за навременното включване с опит и материали.

                                Още не съм си извадил снимките от апарата
                                Обещавам довечера да публикувам избрани от неделната акция.

                                Поздрави.
                                Р.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X