Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Въча - почистване - мероприятие 1

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Язовир Въча-почистване

    Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
    Твойта стана - "Гузен негонен бяга"...!!!!
    Нищо по-различно, само приказки.....
    А защо мислиш, че става въпрос само за писателите,
    по темата.??? Има и "участници" без да са писали....
    Може би защото преди редакцията, когато започнах да отговарям, звучеше доста по-различно... Между другото и моето съм редактирал докато отговаряш. Но както и да е. Явно става дума за комуникационен проблем.
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • До: Язовир Въча-почистване

      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
      Може би защото преди редакцията, когато започнах да отговарям, звучеше доста по-различно... Между другото и моето съм редактирал докато отговаряш. Но както и да е. Явно става дума за комуникационен проблем.
      Ами то си личи на какво съм отговорил и какво си допълнил в последствие. Което променя много смисъла апропо.
      Но, както казваш, явно това е комуникационен проблем,
      превъплащенията на смисъла....!!!

      Коментар


      • До: Язовир Въча-почистване

        Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
        Ами то си личи на какво съм отговорил и какво си допълнил в последствие. Което променя много смисъла апропо.
        Но, както казваш, явно това е комуникационен проблем,
        превъплащенията на смисъла....!!!
        Тъй като аз започнах с излагацията от неразбирането няма да забърсвам след себе си, но и ти имаш права в този подфорум и ако мислиш че са излишни можеш да ги разчистиш от моя отговор включително.
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • До: Язовир Въча-почистване

          Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
          Първият пост от тази тема е от 07.03.2008г.....!!!!
          Намериха се хора, които да се включат,
          след "малкото", реално свършена работа
          и да дават акъл, как да я свършим по-добре,
          доста по-късно!!!
          На следващиян етап ще ги очакваме
          с мисли, идеи и рационализации да ни "помогнат",
          за да можем да поработим още по-добре
          под тяхното мъдро ръководство.
          Без, разбира се да им отнемаме от ценното време,
          защото обичат да дават интервюта, а не да работят!!!!
          Хайде, всяка жаба да си квака от нейния си гьол а.....!!!!
          Ако искате да дойдете и да бачкате, за идеята - Добре дошли!
          Ако искате да командавате ОК,
          има си ......................цензурирано.......................................
          Тук сме повече по реалната РАБОТА,
          не по виртулната такава, балони и репутации!!!
          Заповядайте, като редници
          и станете генерали,
          ако можете!!!???
          Тая мереница на п...ки без втърдител
          почва яко да ми писва,
          защото обикновено се случва
          при участието на някои хора,
          които така и не могат да решат точно къде са,
          просто защото са никъде...
          Работници с идеи и свършена работа
          приемаме всякакви.
          Аман от маскирани петли,
          дето всъщност са кокошки на чужд полог!!!!
          Заповядайте да се поровим заедно из бунището
          следващия път, пък после ще видим кой и като какво кудкудяка...!!!
          Очакваме ви с много торби, за боклук,
          ръкавици и яка работа,
          следващия път!!!
          Ха да ви видим, колко ще дойдете .....
          Официално предупреждение за GAD! Тук си има и правила и начин на водене на диалог... При повторно нарушение ще взема съответните мерки! Без обиди и категорично без препратки към външни взаимоотношения. И без категоризации кой какъв е!
          VPetrov.photography

          Коментар


          • До: Язовир Въча-почистване

            Уважаеми колеги, както ви е известно всяко участие в акция която е била в полза на обществото се обозначава със съответният знак за период в случая от шест месеца. Организатора на мероприятието ми изпрати списък но както винаги се срещам с трудността да свържа дадени хора с потребителските им имена тук.

            Ето списъкът моля за ЛС със съответствието към потребителското име:

            Георги Димитров Стефанов
            Иванина Н иколова Николова
            Явор Недялков Аврамов
            Георги Йорданов Гатев
            Красимир Иванов Трончев
            Николай Йорданов Големанов
            Иво Иванов Василев
            Румен Славчов Бангеев
            Райка Христова Бангеева
            Вера Руменова Бангеева
            Десислава Руменова Бангеева
            Николай Георгиев Николов
            Злати Иванов Златев
            Димо Георгиев Калайджиев
            Тодор Христов Тосев
            Дмитрии Петков Димитров
            Любомир Димитров Димитров
            Антонин Илиев Груев
            Георги Тодоров
            Татяна Тодорова.
            Фани Петрова
            VPetrov.photography

            Коментар


            • До: Язовир Въча-почистване

              Току що като четях дискусията повдигната от Васко(kolonal), защо при следващата ни акция за изчистване на болкук не хванем и с боновото заграждение да закараме малко боклук при къщите и да го стоварим там?! То е ясно, че няма да успеем да изчистим целия. нека просто загради ммалко и да им го закараме пред самите къщи?! Нали водата е на МОСВ? Ако станат нещата както биват мислени ще имаме и по-мощни лодки и ще можем да го дръпнем. То течението ще го отнесе, но няколко дни няма да им е приятно на замърсителите. Кофтито е, че не сме сигурно от кои къщи идват боклуците
              Георги Гатев

              Коментар


              • До: Язовир Въча-почистване

                Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
                Току що като четях дискусията повдигната от Васко(kolonal), защо при следващата ни акция за изчистване на болкук не хванем и с боновото заграждение да закараме малко боклук при къщите и да го стоварим там?! То е ясно, че няма да успеем да изчистим целия. нека просто загради ммалко и да им го закараме пред самите къщи?! Нали водата е на МОСВ? Ако станат нещата както биват мислени ще имаме и по-мощни лодки и ще можем да го дръпнем. То течението ще го отнесе, но няколко дни няма да им е приятно на замърсителите. Кофтито е, че не сме сигурно от кои къщи идват боклуците
                Най-вече от тази по течението на реката, до които така или иначе не можеш да го откараш, освен с камьон. При сегашната ситуация пък към понтоните ще трябва да се приближаваш с брониран катер... Точно за това най-важно е да се промени ситуацията. Саморазправата води единствено до омраза, която кара хората да се държат ирационално и при всички положения само пречи.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • До: Язовир Въча-почистване

                  Първоначално публикуван от trimata Преглед на мнение
                  Кофтито е, че не сме сигурно от кои къщи идват боклуците
                  Ако не от всички, то поне от почти всички. Най-вече от най-лъскавите. Може да си сигурен.

                  Не съм сигурен дали и следващия път ще мога да дойда, но ако трябват пари за техника под наем, съм готов да помогна.
                  Разбирам недоволството на някои колеги, участвали в акцията, че се дава акъл от други, неучаствали.

                  Просто и аз мисля че трябва да се измисли по-ефективен начин за изкарване на тая гняс от там. Не знаех че положението е чак толкова тргично. Не е ли по-добре вместо да се ходи 15 пъти, да се отиде 2, или 3, а останалите 12-13 пъти да отидем и да прекараме малко време заедно покрай почистения вече район.

                  Не критикувам, а се опитвам да давам конструктивни предложения. Респект на всички участвали.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Язовир Въча-почистване

                    Абе мисля си аз от вчера,
                    Ние ли нещо сме виновни, бавно ли работехме, боклука ли е много,
                    нещо грешно ли го правим,как аджеба го вършат по другите страни ... може пък те боклук да нямат
                    Ровя си из нета-а и ето някои резултати.
                    Имат си боклук хората. И си го чистят. С доброволци - също като нас.
                    Конкретно САЩ и Австралия.

                    Ето снимки (за съжаление малки) на съоръженията, които ползват



                    Ами не е голяма разликата сякаш ...
                    Ето ги и другите "съоръжения"







                    Амиии май това си е начина, не намерих нещо кой знае какво дето
                    да си река - "баси к'ви сме тъпаци - ей така трябвало".

                    И тези тук 125 човека в САЩ са чистили цял ден и са събрали тези
                    80 чувала, зад които са се снимали ...




                    Мисля си, че ако бяхме подредили нашите чували отпред за една такава групова снимка
                    нас нямаше да ни има на тази снимка

                    Вярно, сигурно боклука им е по малко. И по-редовно си чистят. И спонсорите им повече, но технологията си е това.

                    В този смисъл може би ние в БГ сега ще успеем света да изненадаме с нещо много, ама много по-ефективно. Поле за изява има и защото проблема ни е много ама много по-голям

                    Ето няколко линка ... за който му се чете още.
                    http://www.lakelanier.org/
                    http://www.stormwater.com.au/booms.htm
                    http://www.usbr.gov/mp/ccao/field_offices/lake_berryessa/activities/index.html
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • До: Язовир Въча-почистване

                      С много готини БЕЛИ тениски чистят

                      А това какво ли е?

                      Коментар


                      • До: Язовир Въча-почистване

                        Моля колегите от управата на форума да добавят и моето име към списъка на участниците в почистването. Името ми е Любомир Веселинов Шишев и също бях на това мероприятие. Аз съм от Самоков и съм втория с капитанско право. Останалите колеги които бяха там могат да го потвърдат.Просто не всички които бяхме там ги има в този списък. Благодаря ви предварително.
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА
                        MITSUBISHI SHOGUN 3.5 V6 AUTO
                        0896736775 Любо

                        Коментар


                        • До: Язовир Въча-почистване

                          Първоначално публикуван от lubo_yacht Преглед на мнение
                          Моля колегите от управата на форума да добавят и моето име към списъка на участниците в почистването. Името ми е Любомир Веселинов Шишев и също бях на това мероприятие. Аз съм от Самоков и съм втория с капитанско право. Останалите колеги които бяха там могат да го потвърдат.Просто не всички които бяхме там ги има в този списък. Благодаря ви предварително.
                          Да колега там беше. Явно в бързината да "хванем лопатите" не допълнихме списъка по време на инструктажа. Освен това в списъка има колеги младши участници които нямат право на ЛС. Нека да се представят тук в темата.
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • До: Язовир Въча-почистване

                            Георги Димитров Стефанов
                            Иванина Н иколова Николова
                            Явор Недялков Аврамов
                            Георги Йорданов Гатев
                            Красимир Иванов Трончев
                            Николай Йорданов Големанов
                            Иво Иванов Василев
                            Румен Славчов Бангеев
                            Райка Христова Бангеева
                            Вера Руменова Бангеева
                            Десислава Руменова Бангеева
                            Николай Георгиев Николов
                            Злати Иванов Златев
                            Димо Георгиев Калайджиев
                            Тодор Христов Тосев
                            Дмитрии Петков Димитров
                            Любомир Димитров Димитров
                            Антонин Илиев Груев
                            Георги Тодоров
                            Татяна Тодорова.
                            Фани Петрова
                            Яни Геров
                            Любомир Веселинов Шишев
                            Недялко Димитров
                            Люси Димитрова
                            Васил Гергов - Колонал

                            Ето последният вариант, моля за допълнения на всички които са пропуснати. И въвеждаме още едно правило. Всеки който е участвал в подобно мероприятие и е само регистриран потребител веднага ще преминава в категорията активен участник с всички права.
                            Последно редактирано от zzlatev; 18-06-08, 08:35. Причина: редакция на име
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • До: Язовир Въча-почистване

                              Добавям Недялко Димитров /nedialko dimitrov/ и съпругата му Люси Димитрова.
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • До: Язовир Въча-почистване

                                Ей, я виж. По тоя списък и аз не съм участвал. Нищо. На другото мероприятие ще взема да дойда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X