Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Язовир Въча - почистване - мероприятие 1

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Язовир Въча - почистване - мероприятие 1

    Здравейте
    Предлагам една инициятива за почистването на водната повърхност на язовир Въча (Антон Иванов) ,тъй като положението е бедствено. Идеята е да се съберем и да почистим един от най красивите ни язовири и пригодим места за изхвърляне на отпадъци. Всяка идея и мнение е добре дошло.
    sigpic


  • #2
    До: Язовир Въча-почистване

    Къде е този язовир?

    Коментар


    • #3
      До: Язовир Въча-почистване

      Участвувам, без колебание !
      Колегите риболовци да помагат с идеи и опит.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        До: Язовир Въча-почистване

        Язовира се намира в западните Родопи след Кричим по посока Девин
        sigpic

        Коментар


        • #5
          До: Язовир Въча-почистване

          Разбира се че подкрепям всякакви усилия които могат с нещо да помогнат за плачевното състояние до което е докарана природата там... От Жоро ви представям и малко снимки за да добиете реална представа какво точно е положението:




          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: Язовир Въча-почистване

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Разбира се че подкрепям всякакви усилия които могат с нещо да помогнат за плачевното състояние до което е докарана природата там... От Жоро ви представям и малко снимки за да добиете реална представа какво точно е положението:...
            Гледката е ужасна, но язовира се стопанисва от НЕК и трябва да се преговаря с тях. А те са страшна бюрокрация и ако не намесим Господари на Ефира например, трубно ще си мръднат гъза.
            Последно редактирано от Yaro; 08-03-08, 23:42.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              До: Язовир Въча-почистване

              Ебаси мръсотията. Изобщо с никой няма да говорим. Една стара мрежа да купим по едричка, колегите от Варна и Бургас да помогнат, дълги въжета и с джиповете да теглим от брега. Аз ще платя мрежата и такъмите , Някой да дойде с камион, да товарим и да мъкнем на близкото бунище. Охраната ще се направи, че не ни вижда. Ако се съберем 20 човека, ще го изчистим горе долу за един уикенд, мамка му и гадост.
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #8
                До: Язовир Въча-почистване

                С джиповете няма да стане брегът е стръмен и няма достъп. С лодки и нещо като боновите заграждения трядва да се издърпат до брега и от там да се товари в камион и да се извозат и депонират боклуците.
                sigpic

                Коментар


                • #9
                  До: Язовир Въча-почистване

                  Бил съм на мястото последно в началато на февруари, за един уикенд можем да свършим, ако имаме 4-5 лодки с мощни двигатели, бонови заграждения и мрежи и поне 3 камиона за извозване на боклука. А и ако сме поне 30-40 души. Обема на това сметище е огромен!!!
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    До: Язовир Въча-почистване

                    Снимките са от 02.03. 2008 проблемът е че от силните ветрове тези дни боклука се е разпръснал навътре.
                    sigpic

                    Коментар


                    • #11
                      До: Язовир Въча-почистване

                      Бройте и мен!
                      Мястото е невероятно, много красиво, все някой трябва да разкара тая гадост!
                      VARADERO SD2

                      Коментар


                      • #12
                        До: Язовир Въча-почистване

                        Язовирът наистина е ужасно мръсен. Отвратих се, като минах наскоро оттам. Мисля, че мога да уредя достъп до полегато място близо до язовирната стена, откъдето да се товарят боклуците. Стените на язовира са доста стръмни и обрасли и е трудно да се намери удобен подход до водата.
                        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                        Omnia vincit amor !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Язовир Въча-почистване

                          Аз това нещо го видях още миналата година но не знаех към кого да се обърна.Това не може да се изчисти една седмица там има сигурно към 20000 тона боклуци според мен разбира се

                          Коментар


                          • #14
                            До: Язовир Въча-почистване

                            Кретения няква ...
                            Пишете ме и мене, ако някой има свободно място. Тъкмо повод да се направи носима лебедка в клетка.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Язовир Въча-почистване

                              Пуснах линк в риболовниа форум, там лодки колкото искаш. Много съм далече иначе и аз бих дошъл. Пожелавам успех, само така колеги!
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X