Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

    Веси пожелавам на теб, на Кольо и на всички ваши близки весело изкарване на празниците. Вярвай в чудеса! Сигурен съм, че ако се наложи и втора операция за смяна на другата става ще помогнем и всичко ще бъде наред!
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #47
      От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      При мен в Пейпал има още около 500-700 (по-късно ще броя точно че са няколко различни валути).
      Валутите са изброени и при мен има към момента пари с равностойност 820 лева. Всичките те + които дойдат през празниците до 28.12 ще са в понеделнник 29.12 в сметката на Веси.

      С още малко ще уредим и фонд за другата става.
      Последно редактирано от Ясен; 23-12-14, 22:07.

      Коментар


      • #48
        От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

        Ами да го започваме!

        Коментар


        • #49
          От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

          Я Коле/Веси дайте малко повече инфо за броя стави за смяна, щото като се загледах по мене - то много нещо се сгъва... Та идеята ми е - последователни ще са операциите, това е ясно, но колко ще са и през колко време? /направо ми стана зле само като го написах въпроса - не искам да си представя дори част от болката, която ги съпътства!/.
          Nothing comes from nothing...

          Коментар


          • #50
            От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

            За болката АЗ мога да ви кажа,учиш се да ходиш на стари години,аз имах и машина която ми сгъваше/разгъваше крака,от колата излизах на ръце.......ма това други едни теми.

            Давайте броя на ставите,това ако е 3 бимберици на шарнир и за лифт може да съберем.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #51
              От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

              Общото на всички тия неща е че не се пипа нещо което (все още) работи. Изкуствената става си има недостатъци и се слага едва когато болната става има забележимо повече.

              Коментар


              • #52
                От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                Е щом е събрано за 1вата става, аз се включвам за следващата.
                Нали функционира от моята банкова сметка директно на тая дадена в пост #1 - в смисъл може да стане технически от тукашна банкова сметка на българската, която е дадена или ми трябват и други данни ?:
                BG70UBBS80024023654640
                BIC:UBBS BGSF
                Обединена българска банка.
                Веселка Кирова Маринова.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • #53
                  От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Общото на всички тия неща е че не се пипа нещо което (все още) работи. Изкуствената става си има недостатъци и се слага едва когато болната става има забележимо повече.

                  Говори ми говори,аз съм твърдо на мнение,че ако има болка и не му се живее на човек с нея то смяна на става е за предпочитане.Боли много 2-3 седмици,после само много боли 2-3 месеца,после боли до шестия и до година е 50:50 с болката,след втората пада бъзик на всяко едно летище.Това за долен шарнир,горните при мен са си оригинал от родилното.

                  Има и значение колко килца си,как си подготвен за подобна операция и за след това / аз с патерици вървях като ми трябваше само един палец на земята да сложа,само на предно един вид /,но като цяло нищо сложно еле ако имаш масажист у вас или някой мераклия.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #54
                    От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                    На 29-ти и аз ще инвестирам във втория шарнир (много сте бързи бе - забавиха ми парите 3 дена, а вие сте ги събрали).
                    Желая весели празници!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                      Марто, така е не се притеснявай... Преди празниците всеки си е направил приблизителна сметка и чака да види какво ще се случи до първите работни дни, докато се раздвижи работата .
                      В този форум не помня да е имало неуспешна благотворителна акция и тази тема върви добре .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #56
                        От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                        Сега видях и пратих по сметката.
                        0+

                        Коментар


                        • #57
                          От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                          Веселка ще се включи по-късно, и може да обясни по-подробно, това което знам аз:

                          Лявата тазобедрена става сега е сдала багаца, понеже левия крак е малко по-подвижен, и когато се наложи да стои права-натоварва него. При изкачване и слизане на стъпала-също той е по-натоварения, и е нормално тази става да се износи по-бързо. Засега от другата няма оплаквания, не е снимана, понеже няма защо(засега), но ако се снима-може да се окаже, че и тя е за смяна. Кой знае... Всъщност и тя рано или късно ще трябва да се смени, искали са да сменят и двете преди 15 години, най-вероятно за това време и тя ще се е износила почти докрай, макар, че все още не дава признаци.

                          Коленните стави доколкорто знам и виждам са напълно неподвижни. Преди операциите са били "заковни" на 90 градуса, но лекаря ги е докарал до около 20, и сега Веселка може да стои права, макар стойката и да е леко прикненала. Влизането и излизането от кола е трудно, важно условие е колата да е с широка врата.

                          Но веднъж, при разговор я бях питал-ако има възможност да смени само една става, или поне комплект-две симетрични-тя коя би избрала, и отговора беше-ставите на лактите. за да може да достига лицето и главата си, и да може сама да се справя с тоалета, с храненето, без да има нужда от чужда помощ. Тя и сега се храни сама, но винаги с помощта на вилица, защото не достига устата си с ръка, и пие от чаша с дръжка, като я хваща по начин странен за здрав човек.

                          Иначе в тялото и няма става която да не е увредена от болестта, но естествено няма как да се въздейства на всичките.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                            Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                            Е щом е събрано за 1вата става, аз се включвам за следващата.
                            Нали функционира от моята банкова сметка директно на тая дадена в пост #1 - в смисъл може да стане технически от тукашна банкова сметка на българската, която е дадена или ми трябват и други данни ?:
                            BG70UBBS80024023654640
                            BIC:UBBS BGSF
                            Обединена българска банка.
                            Веселка Кирова Маринова.
                            На такава сметка можеш да пратиш директно от всяка банка в ЕС. Преобразуването на валутите обикновено става в приемащата банка.
                            С малко повече условности може и от всяка банка по света която ползва IBAN номера на сметки.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              На такава сметка можеш да пратиш директно от всяка банка в ЕС. Преобразуването на валутите обикновено става в приемащата банка.
                              С малко повече условности може и от всяка банка по света която ползва IBAN номера на сметки.
                              Късно е чадо, мандалото хлопна. Вече ходих сутринта до банката и направих превода. Хубавото е, че както казваш не би трябвало да има проблем и с двата видове банкови номера става универсално от всички банки. Заради коледните празници сега може би ще се забави 3-4 дена спрямо стандартното време.
                              Весели празници на всички!
                              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Веси Кирова има нужда от парична помощ за изкуствени стави

                                Честито Рождество Христово, на вас и вашите семейства!
                                Желая ви, здраве - защото е нужно и дързост - за да постигнете всичко мечтано!
                                Извинявам се, за закъснялото включване, но покрай празника имах доста домашна работа.
                                През 2000 година когато правих операциите, ортопедът ме предупреди, че може и да се стигне до смяна на ставите, но гледахме да е в по-напреднала възраст, защото те имат срок на износване и така спестихме 15 години, което за мен е много време. Тогава дори най-големите светила в ортопедията искаха да сменя 2 коленни и 2 тазобедрени стави. Засега проблем ми създава само лявата тазобедрена става като нещата при нея се случиха доста бързо, докато ме болеше и започна да пука и кракът ми се скъсил за около 6-8 месеца с 2 см.
                                Другите имат ограничения и то сериозни, но поне засега не ми създават поне разбираеми от мен проблеми, но аз съм свикнала да понасям доста големи болки и немога да определя точно кога е силна по тази причина. Преди да отида за операцията ще направя снимки и на другите стави, за да видя там как са нещата и за да не се налага така бързо да трябва да търся средства, а да съм подготвена и имам на разположение повече време. На ръцете ставите ми също са доста ограничени и поради тази причина съм много зависима от чужда помощ и една лакътна става би ми дала голяма свобода и независимост от помагане за ежедневните неща като обличане, сресване на косата и др.
                                Весели предстоящи празници!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X