Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

    Тази сутрин занесох киви, банани и портокали на Семра в санаториума. И шоколад, с уговорката да хапва по малко от него Най-голямата изненада беше, че Семра ме посрещна в коридора пред стаята. Ходеше сама, без чужда помощ
    Говорих с д-р Спиридонова за състоянието на пациентката и. Тя ми обясни, че раздвижването върви добре, момичето е много упорито и с огромно желание и усилия изпълнява упражненията. По-проблемно е възстановяването на говора и преглъщането на храната. Всички са впечатлени от силната и воля за живот и оказват пълно съдействие . На обяд ги преместиха в стая с телевизор.
    Според лекарката повече от 27 дни престой не е нужно. За това платих за още 10 дни до 18.03.2013г. Майката категорично отказа да плащам за храната и, за това фактурата е на стойност 410 лв ( 10 дни х 35лв за Семра и 10 дни х 6 лв за майката за легло). Оставих им и още 200 лв. Майката купува памперси, витамини, мляко и супички от близко заведение, когато храната не става за пасиране. Помоли ме да купя нощни памперси, защото тези, които тя купува не са съвсем подходящи. Ползват ги само по време на рехабилитация и нощно време за всеки случай.

    И една снимка, на която се вижда разликата. Това е същото момиче, което докарахме в София с линейка само преди тридесетина дни Имаше смисъл от помощта ни!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07792.jpg
Прегледи:1
Размер:78.4 КБ
ID:5459694


    пп1. Направих и кратко клипче за да видят всички как Семра отива на рехабилитация сама, без инвалидна количка, но не успявам да го кача.
    пп2. Наколко дни преди изписването ще пиша тук за да организираме транспорта.
    пп3. В момента при мен останаха 1040 лв.
    Последно редактирано от cveta68; 05-03-13, 15:02.

    Коментар


    • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

      Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
      Направих и кратко клипче за да видят всички как Семра отива на рехабилитация сама, без инвалидна количка, но не успявам да го кача.
      Аз пък не мога да го завъртя, но ето го:

      Коментар


      • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

        Тази вечер получих 100$=150 лв по днешния курс на БНБ и още 50лв. Благодаря ви, момчета!
        С тях общата сума при мен за Семра е 1240 лв.

        Коментар


        • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

          Много съм Щастлива.....
          Благодаря ви Приятели....няма думи с които да изкажа моята и на Семра и на семейството и Благодарност... Огромна Благодарност!!!!
          Снощи се чух с майка и......Толкова щастлива отдавна не бях я чувала.....смееше се по телефона, и плачеше и благославяше за здраве и берекет всеки един подал каквато и да е помощ...помогнал и спасил детето и. Каза ми че без Вас....Семра е нямала шансове за добро...толкова отчаяни са били...и не са очаквали това което им се случва.......
          Радвам се за моята Семрушка....виждам отново милото и личице и усмивката на него...тя е толкова лъчезарна и добричка приятели...сигурна съм че ако може ще направи същото за всеки човек какъвто и да е той.
          Благодаря ви......Обичам ви мили хора!
          Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

          Коментар


          • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

            Днес занесох два пакета памперси за Семра. Има напредък! Каза ми "добре дошла" като влязох в стаята. Вижда се, че и коства доста усилия, но това е само началото.Сутринта е успяла да изяде една филийка намазана с масло и малко сирене. Това е първата непасирана храна, която успява да сдъвче и преглътне от много дълго време насам.
            Изписват ги на 20. 03. 2013г. /сряда/. Значи, търси се колега, който е свободен този ден и може да пътува до с. Сини вир. Пари за горивото има.
            Остана да се разбера с д-р Емо Найденов дали са излезли резултатите от генетичните изследвания, които са и направени в Александровска болница и дали можем да организираме профилактичен преглед при лекуващата лекарка на Семра в тази болница преди отпътуването и за дома.

            Коментар


            • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

              Цвети, Благодаря ти мила.... ти пое всички мои задължения.....Бъди Здрава....ако е необходимо ще останат в нас до уточняване на прегледа и пътуването......а ако пътуването съвпадне със идването на зет ми във Варна няма и да го мислим...най много да дадът малка част за горивото, но отсега е рано да се каже. Така че всичко върви като по ноти.....Господи имало Господ и човещтина....Амин! И дано доктор Емо, час по скоро разбере откъде може да идва това страшно зло за момичето ми.
              Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

              Коментар


              • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                Свободен съм на 20.03. и мога да закарам момичето до Сини вир.Колата ми е мини ван така че няма проблем дори ако трябва да я возя легнала,ако това е необходимо,моля само да ми кажете за да направя промените.Телефоните ми са 0896670860 и 0888572900.Горивото ще е за моя сметка.

                Коментар


                • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                  На това се казва пример за първо мнение в този форум

                  Браво колега, имате дълбокото ми уважение.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                    Първоначално публикуван от gulo Преглед на мнение
                    Свободен съм на 20.03. и мога да закарам момичето до Сини вир.Колата ми е мини ван така че няма проблем дори ако трябва да я возя легнала,ако това е необходимо,моля само да ми кажете за да направя промените.Телефоните ми са 0896670860 и 0888572900.Горивото ще е за моя сметка.
                    Страхотно! Благодаря!
                    Утре отново ще отида до санаториума да занеса каквото им е необходимо и да оставя малко пари на майката. Смятам, че не е нужно Семра да пътува легнала, но ще говоря и с лекуващата лекарка за да е сигурно.
                    На 19.03 ще е ясно дали са излезли резултатите от генетичните изследвания. Вероятно ще се уреди и профилактичния преглед преди пътуването. Така, че след изписването маршрута ще бъде Панчарево-София / Александровска болница/-
                    с. Сини вир.
                    Ще ви се обадя утре за да направим връзка и да уточним подробностите.

                    Коментар


                    • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                      Прекрасно....огромното ми уважение и благодарности!!! На всеки един по отделно и заедно.....
                      Прекланям се!
                      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                      Коментар


                      • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                        И така, днешния отчет
                        Днес занесох на Семра портокали и банани и лекарства, които майка и ми продиктува по телефона:

                        Сермион - 30 мг,30 бр/опак -2 опак.х 21лв =42,00лв
                        Пирацетам АЛ 1200МГ, 60табл/опак - 1 опак. х 12,44 =12,44лв
                        Аспирин протект 100 мг - 3 опак. х 4,8 = 14.40 .l
                        Нощни памперси 1 пакет х 7,50= 7,50 лв
                        Памперс гащи 1 пакет х 8,00 =8,00 лв
                        Общата сума похарчена в аптеката е 84,34 лв.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0001.jpg
Прегледи:1
Размер:44.0 КБ
ID:5461169
                        Отделно оставих на майката на Семра 300 лв.
                        Така от 1240 лв (- 300лв - 84лв), при мен останаха 856 лв. Тези пари ще предам на майката в деня на изписването 20.03.2013г за лекарства и най-належащи разходи .
                        Говорих с колегата gulo, който се ангажира с транспортирането на Семра и майка и до дома им на 20.03.2013г. Имаме сигурен и резервен вариант /друг колега от форума/ в случай, че нещо се обърка.
                        Семра вече прави дълги разходки около санаториума. Десния крак и дясната ръка все още са засегнати от парализата, но момичето е упорито. Движи се без чужда подкрепа, без никаква опора. Майката изпрати своята благословия за всички, помогнали на детето и. Щастлива е, че благодарение на помощта на напълно непознати хора, детето и се възстановява. Напук на "специалистите" от болниците в Шумен и Нови пазар, които са били категорични, че за Семра няма никаква надежда вече...
                        Е, явно не става въпрос само за медицина, а и за малко човещина. Благодаря на всички, които се отзоваха и помогнаха.
                        Последно редактирано от cveta68; 13-03-13, 20:13.

                        Коментар


                        • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                          Тук не сте права

                          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                          ...Напук на "специалистите" от болниците в Шумен и Нови пазар, които са били категорични, че за Семра няма никаква надежда вече...
                          Е, явно не става въпрос само за медицина, а и за малко човещина. Благодаря на всички, които се отзоваха и помогнаха.
                          защото

                          Първоначално публикуван от Доби Преглед на мнение
                          ...Нови Пазар...болницата е пред фалит...лекаря каза че те не могат да помогнат...имало шансове но във София...
                          Поздрави за всичко, което правите. Съжалявам, че не мога да помогна в момента.

                          Коментар


                          • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                            Да си човек и лекар, и съвсем човешки да прегледаш 28-годишна пациентка с инсулт и поне да насочиш паникьосаната майка какво да направи, къде да търси помощ не коства кой знае какво. Но да заявиш категорично, че това момиче няма никакъв шанс и е най-добре да си остане в къщи на доизживяване, за мен е в пълно противоречие с хипократовата клетва, с медицината, а и с най-елементарната човещина. В шуменската болница отказали да я приемат. Посъветвали майката да си я държи в къщи, докато....
                            И тук, в София рехабилитацията не е някаква на космическо ниво. В Панчарево сградата е стара, оборудването е вехто, от соца.... Но хората са сърдечни, човечни и без значение колко са им смешни заплатите, полагат грижи и показват отношение. Отношението на хората е друго. Съвсем различно от отношението в болниците в Нови пазар и Шумен. Няма никакво значение дали болницата е пред фалит, или е фалирала...Проблемът е в това, че човещината им е фалирала!

                            Коментар


                            • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                              Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                              ...за мен е в пълно противоречие с хипократовата клетва, с медицината, а и с най-елементарната човещина.
                              Предлагам всяка жаба да си знае гьола - чела ли си изобщо клетвата, която така категорично цитираш?!

                              От подобен инсулт се умира.

                              Колегите в провинцията са направили основното - дали са й шанс за живот в острия период, въпреки тежките условия.

                              Kozzzec ти е отговорил мн. точно.
                              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                              LZ1EMS

                              Коментар


                              • От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                                Предлагам всяка жаба да си знае гьола - чела ли си изобщо клетвата, която така категорично цитираш?!

                                От подобен инсулт се умира.

                                Колегите в провинцията са направили основното - дали са й шанс за живот в острия период, въпреки тежките условия.

                                Kozzzec ти е отговорил мн. точно.
                                Моите уважения и респект, Докторе! Конкретният случай има медицински и хуманен аспект. Явно майката не ти е разказала всичко, през което са минали. Подробностите не са никак приятни. Да, някои са направили основното в острия период. Други пък не са искали да я приемат след втория инсулт...трети са крили направлението, издадено от личната лекарка...В медицинската документация на Семра информацията е тясно специализирана.
                                Важното е, че това момиче имаше късмета да стигне до София благодарение на теб д-р Найденов, на Доби и на всички свестни хора, които помогнаха това да може да се осъществи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X