Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

    Всичките 1045 лв вече са при зетя на Доби. Той има грижата да ги предаде на майката на момичето в понеделник за да се разплати с придружаващия лекар, а с остатъка ще е по-спокойна при покриване на най-нарежащи нужди.

    Коментар


    • #62
      От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

      До тук всичко е уредено.....Вчера пак говорих с майката по телефона, тя няма думи с които да изрази благодарноста си на всеки протегнал ръка да помогне на детето и, колкото е очарована толкова е и учудена....от такова благородство, в средата в която живее това е рядък жест на милосърдие....детето също се опитва да покаже чувствата си...и когато ме чуе че се обаждам все плаче....а аз се притеснявам прекомерната емоция да не предизвика пристъп и вместо да изпиша вежди да изкарам очи....
      И така мили мои познати и непознати приятели....безкрайно съм ви благодарна че отново доказвате че нашата родина ще пребъде...щом толкова хора отделиха от средствата си за едно напълно непознато момиче....въпреки кризата, въпреки всичко, какво по голямо доказателство от това че сме хора не просто човеци.
      Бъдете здрави и честити и приемете моите и на семейството на това дете благодарности и поклон пред вас
      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

      Коментар


      • #63
        От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

        Здравейте!
        Пътуването е минало успешно...момичето е настанено в отделението....говорих с майката отиваше да и даде хапчетата и да я нахрани.
        Зет ми е платил на придружаващия лекар 100 лв. а останалите 945 лв. е предал на майката.
        Зет ми ще подържа връзка с тях и ще ви информирам...радвам се че благодарение на всички вас едно младо момиче ще има шанса да получи адекватно лечение и грижи....Благодаря ви приятели!
        Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

        Коментар


        • #64
          От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

          Здравейте!
          Със благодарностите си ....ще отправя още една молба за Семра.....
          В петък ги изписват от болницата в София....търсим транспорт София-Сини Вир...Сини Вир е на 45км. от Шумен....ако има колега пътуващ в посоката с подходящ автомобил...не линейка. Семра вече ходи, бавно но ходи.Не е удобно да я качим на автобус по линията София-Шумен...защото не се знае кога има автобусче до Сини Вир. а и не е добре да се друса по автобусите.
          Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

          Коментар


          • #65
            От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

            Така днес ми звънна лекарката която назначава рехабилитацията на Семра....помоли да опитаме да я настаним за известно време във болницата по рехабилитация в Овча Купел....полага и се по здравна каса една седмица....но имало и болни които може би си плащат за повече......ОГРОМНАТА МИ МОЛБА Е АКО НЯКОЙ ИМА ВЪЗМОЖНОСТ И ПОЗНАТИ ДА ПОМОГНЕ..МОЛЯ ...Не знам как ще се отблагодарявам.
            Лекарката каза че много бързо се възтановява и ще е най добре да постъпи в болницата вместо да се прибира в къщи където няма никой който да и помогне за възтановяването и.
            Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

            Коментар


            • #66
              От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

              Доби, днес говорих с Национална специализирана болница за физикална терапия и рехабилитация в Овча купел.
              Реда за приемане е следния:
              В работни дни между 11 и 14 часа се разглеждат документи на пациенти за приемане по клинична пътека. Майката на Семра трябва да вземе от болницата при изписването:
              1. ЕКГ
              2. Епикриза-копие
              3. ТЕЛК-копие
              4. Рецептурна книжка - копие
              5. Рентгенова снимка ?!
              6. Направление №7 по клинична пътека № 237 - Физикална тeрапия и рехабилитация на болести на централна нервна система
              . Направлението трябва да се издаде или от личната лекарка или от специалист-невролог от доболничната помощ в София.
              Утре преди изписването трябва да се говори с лекуващата лекарка как може да се набави това направление от София.

              Тези документи се представят в болницата в Овча купел и там на място се преценява кога може да се приеме пациента.

              Явно ще се наложи децата ти да ги приемат в жилището си за няколко дни докато се изясни кога ще може постъпи в болницата в Овча купел. За утре ми е абсолютно невъзможно, но в събота мога да отида до Лозенец и да говоря лично с майката, да видя какви документи има и ще преценя как да действаме. С Емо срещата остана за утре вечер, т.е. ще говоря и с него за възможните варианти за действие, но чак вечерта.

              Коментар


              • #67
                От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                Семра днес трябва да бъде прехвърлена от Неврология на Александровска Болница във Болницата за активна физикална терапия и рехабилитация Овча Купел, всичко е уговорено.
                Проблемът е че моите момчета са извън София и няма транспорт с който за се приведът от едното болнично заведение в другото.
                Моля колеги ? който разполага с транспорт и свободно време да се отзове!
                Изписването ще е към 12.30-13.30 часа не е нужен специализиран транспорт.
                0896639499 -Доби
                Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                Коментар


                • #68
                  От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                  Код зелено....Благодарности на колегата Никола(Коко),и на колегата Ивайло, Да са здрави и благодарности от нас ....засега това можем да почерпим!
                  Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                    Днес е прекрасен ден...

                    Едно сляпо момче седеше на стъпалата пред една сграда с шапка пред себе си. То държеше табела с надпис: “ Моля помогнете! Аз съм сляп.”
                    В шапката имаше само няколко монети.
                    По улицата вървеше един човек. Той извади няколко монети от джоба си и ги пусна в шапката. След това мъжът взе табелата, завъртя я и написа няколко думи и се отдалечи. Много скоро шапката започна да се пълни с монети. Повече хора започнаха да оставят пари на сляпото момче.
                    Същият следобед мъжът, който беше сменил табелата се върна, за да види как вървят нещата. Момчето го разпозна по стъпките и го попита:
                    -Нали вие сте човека, който тази сутрин смени моята табела? Какво написахте?
                    Мъжът отговорил:
                    -Аз просто написах истината. Написах това, което и ти беше написал, но по друг начин.
                    Това, което мъжът беше написал на табелата гласеше:
                    “ДНЕС Е ПРЕКРАСЕН ДЕН, НО АЗ НЕ МОГА ДА ГО ВИДЯ.”
                    Мислите ли, че първата и втората табела казват едно и също нещо? Естествено и двете табели казват на хората, че момчето е сляпо. Но първата просто те кара да помогнеш, като оставиш пари в шапката. А втората казва на хората, че те могат да се насладят на прекрасния ден, но момчето няма да може, защото е сляпо.
                    Понякога е нужно съвсем малко, за да се замислим и оценим даровете, които имаме, но които често приемаме за даденост. Научи се да благодариш за даровете в живота си! Спомняй си за тези, които имат по-малко и помагай с каквото можеш...
                    Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                      Както може да се очаква само в България всичко обещано е предпоследно...та в нашата родина Царят дава падарят не..... Семра, беше заведена от колегата Коко до Овча Купел,където им беше казано че няма никаква уговорка с лекарите от Александровска....Е да ама не....накрая със съдействието на доктор емо са разгледали документите и отново са намерили причина да и ги отпратят....и от там дилемата какво и как да се доберът до квартирата на моите дъшери? Проблемът, и зет ми и приятелят на малката са извън София, малката във Варна на изпити, голямата невъзможно да си дойде да отвори .....вътре два Звяра Чихуа Хуа, не дават чуждо да влезе.... накрая да е жива и здрава комшйката която има ключ за апартамента, успява да затвори страшниците в едната спалня......а съпругът и да въведе гостенките на топло и нормално място. Коко, жив да си брат ....и ти много прекара днес....и Цвета, и доктор Емо, господ здраве да ви дава!!! Днес цял ден бях като тел. централа и от осем до четири на камък и на камък....
                      А сега добрата новина....малкият ....приятелят на малката ми щерка, като се прибрал и разбрал за неприятностите със Семра, развъртял телефоните и от понеделник Семра ще е настанена за рехабилитация във санаториумът във Панчарево....Хип..хип...Ура!
                      Това засега...два дни Магуш, ще готви нейните вкусотии на голямата щерка и на малкият бъдещ зет...ще врътка баници и баклави а тя това го може ....магьосница е пробвано. И после господ и добрите хора да са до тях....Амин!
                      Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                        Както се казва-добротата е заразна!
                        Браво на всички които дават рамо в такива трудни моменти. За една жена от делиормана, сама с болната си дъщеря в голямата лудница София ще бъде невъзможно да се оправи с болници, лекари, документи и т.н. Добре е, че има хора с големи сърца. Докато ги има-ще я има и България.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Както се казва-добротата е заразна!
                          Браво на всички които дават рамо в такива трудни моменти. За една жена от делиормана, сама с болната си дъщеря в голямата лудница София ще бъде невъзможно да се оправи с болници, лекари, документи и т.н. Добре е, че има хора с големи сърца. Докато ги има-ще я има и България.
                          Коле, много ама много си прав...все още има Човеци в нашата малка родина, някъде са изродени и като видят мургави и неоправни хора...просто им махват с ръка.....А аз съм яла хляба на тези специално жени...спала съм в домът им,дадоха ми новата си спалня защото съм гражданка и българка и патронка И знам, че те паднал човек няма да оставят на пътя, и колкото имат толкова ще ти дадът....защото са много по човечни от нас . интелигентните Българи.
                          Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                            Така...Днес Семра е настанена във рехабилитационен център във Панчарево благодарение на други добри хора близки на малкият ми бъдещ зет може би.....Зет ми ги е завел на отиване са купили нови лекарства, памперси и други необходими неща....във майката има около 400лв. но до края на седмицата колко ще и останат не зная....тя е пестелива жена и разбрах че в болницата ядяла само хляб и каквото остане от Семра....за което и направих забележка ....Та тя трябва за е здрава и тепърва ще започват нейните отговорности по рехабилитацията. Искаме Семра да остане поне 30 дни във санаториума за да може да се възтанови колкото може повече и без друго не знам дали ще има възможност отново да посети подобно заведение...въпреки че аз доколкото мога ще помагам. За целта са нужни по 18лв. на ден за престоя им там. Още нямам много подробности по престоя и лечението.
                            За мен в момента това е много важно....Благодаря ви!
                            Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                              Доби, имаш ли ПейПал сметка под ръка на която да мога да пратя малко средства?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Момиче на 28 с инсулт да помогнем?

                                Банкова сметка -коя? Пари на ръка в София-къде?
                                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                                В. Иванов

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X