Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусии и критика на снимки (на деня)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

    Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
    Виж сега, то критиката си е малко като заяждане, особено в толкова субективна сфера. Ако го възприемаш така - то си е за теб. Мен са ме правили на нищо по-добри фотографи от мен, и в повечето случаи съм бил съвсем доволен от това. Все съм научил нещо от "заяждането".

    Колкото до конкретната снимка, аз не казах нищо, понеже макар да имам бегли опити, слабо разбирам точно този вид фотография. Мога да ти кажа, че фонът ме натоварва. В такава снимка аз бих акцентирал на човека по някакъв начин. А при теб имаш прекалено много фон и то с атрактивни за окото зелено и тъмни сенки. Лицето контрастира силно с фона и става едно такова отвлечено. После момичето е облечено със зелено, а за допълнение има червена роза (или каквото е там), което дърпа много погледа. Един портретен фотограф преди време ми каза, че моделът трябва да е облечен в неутрални дрехи, без някакви цветни неща, без силен грим, обици и т.н. за да не става снимката прекалено претоварена. За тази снимка бих те посъветвал момичето да носи бяла или друга не толкова "искряща дреха" и да мислиш много за фона - по такъв начин, че да не отвлича много - в случая си го размазал, но цветът не е добър...
    Ето това, се надявах да чуя. Благодаря. Сега вече знам, никой не се е родил научен, затова и публикувах снимката. Скоро ще снимам пак, надявам се да се науча да работя и с фотошоп на ниво.
    Затова и нападки, като тази по-горе са леко не на място.
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

    Коментар


    • #77
      От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
      ...................... !
      Може и да съм те стреснал малко,но грешиш по всички направления.Прочети пак внимателно заглавието на темата./Сега,ако още смяташ, че това е за снимка на деня и дискусия,аз съм дотук/.
      После постовете на колегите.После и моя №69 за предната ти снимка.Нищо не реагира по коментарите за предната ти снимка,тоест дискусия отсъства.
      Под "Изстрелване" имам предвид щракането на снимката,без малко от малко подготовка.Каква да е тя, е полезното за теб и за мен,както и за всички,които се интересуват.Още по-полезно щеше да ти е,ако беше казал настройките на апарата и обектива с който работиш.Те там е ключа от бараката основно. Като гледаш портретни снимки,гледай тези неща и експериментирай с резултите.
      Иначе ти благодаря за оценката , но съм аматьор който не полза фотошоп,и който също като теб желае да се усъвършенства.
      Обаче,смятам че много грешиш в усилията си да овладееш фотошопа, без да си се запознал с основните положения при различните жанрове,успоредно с апарата си.
      Това, може спокойно да го приемеш като добронамерен съвет, за да избегнеш грешки,през които съм минал.
      Иначе, към момента това не е никаква дискусия, и нищо полезно няма да се научим.
      Поздрави и успех!

      П.п.Писали сме едновременно с Damon.

      Коментар


      • #78
        От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

        Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
        Ето това, се надявах да чуя. Благодаря. Сега вече знам, никой не се е родил научен, затова и публикувах снимката. Скоро ще снимам пак, надявам се да се науча да работя и с фотошоп на ниво.
        Затова и нападки, като тази по-горе са леко не на място.
        Аз не виждам някой да те е нападал де.

        Пък за фотошопа да си кажа - фотошоп се учи на ниво, ако искаш да ставаш графичен дизайнер, предпечатник и т.н. Фотографията няма нищо общо с фотошоп и ми се струва излишно да се влагат много усилия в него. Да, има си основни неща, които са важни и могат да се направят с фотошоп (както и с много други програми). Все още не съм виждал някой, който само да владее фотошопа, и от това да следва че е добър фотограф и има хубави снимки.
        Аз ползвам Photoshop Lightroom, заради това че е специализирана програма за фотография. Нещо като старите тъмни стаички. А самия фотошоп е един доста сложен и специализиран софтуер, от който за фотографски цели се използва една много малка част, като част от наистина фундаменталните обработки в Lightroom се правят многократно по-лесно и бързо... Просто съвета ми е да снимаш повече, пост-обработката е важна, само ако имаш наистина добри кадри.
        LZ2NKM

        Коментар


        • #79
          От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

          Първо се учи снимката...
          Второ се учи фотоапарата...
          Трето се учи фотоапарата да снима...
          Това е.
          Фотошоп и въобще фотообработващите програми не са за това един лош кадър да се направи добър - това е невъзможно.
          Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

          Коментар


          • #80
            От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

            А пък на мен преди време ми казаха, че Робърт Мекис, който нагледно показва как с евтин фотоапарат и китов обектив(Канон ЕОС 350Д + 18-55) също може да се снима, си рисувал снимките с Фотошоп защото бил графичен дизайнер. Да се чуди човек къде е истината!
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #81
              От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
              Ето това, се надявах да чуя. Благодаря. Сега вече знам, никой не се е родил научен, затова и публикувах снимката. Скоро ще снимам пак, надявам се да се науча да работя и с фотошоп на ниво.
              Затова и нападки, като тази по-горе са леко не на място.
              За мене най-добрия начин човек да се учи и напредва във фотографията (освен всички задължителни неща като четене, практика и т.н.) е да си публикува снимките за критика. Само дето предварително трябва да си подготвен за ответната реакция. Почти винаги голяма част от коментарите са груби и това отказва много хора да си публикуват снимките и да се настройват негативно към фото форумите. Съветът ми е да не ти пука на колко велики се правят другите, да не спираш да публикуваш снимки за критика и да опитваш на използваш наученото в следващи снимки.

              "Фотошоп" го приемам по скоро като нарицателно за софтуер за обработка на снимките. Не е задължително да е точно този софтуер, но някои основни обработки трябва да се правят според мене. Без никакво прекаляване обаче. Освен това мисля, че човек така се научава по-внимателно да си изучава снимките и да разбира повече неща за тях. Като видиш как основни дефекти на снимката не се оправят, какъвто и виртуоз на "сопата" да си, следващия път ще знаеш да не ги допускаш
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • #82
                От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

                Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                За мене най-добрия начин човек да се учи и напредва във фотографията (освен всички задължителни неща като четене, практика и т.н.) е да си публикува снимките за критика.
                ...
                И понеже в тази тема постоянно се получава заради заглавието й някакъв вид заяждане, че снимките не са подходящи за снимка на деня, пуснах една по-непретенциозна тема, където да си слагаме снимките, които искаме да бъдат критикувани.

                Вече сложих една моя, за която моля за коментари. Ето я и темата:

                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=168430
                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                Gabriel Garcia Mаrquez

                Коментар


                • #83
                  От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

                  Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                  И понеже в тази тема постоянно се получава заради заглавието й някакъв вид заяждане, че снимките не са подходящи за снимка на деня, пуснах една по-непретенциозна тема, където да си слагаме снимките, които искаме да бъдат критикувани.

                  Вече сложих една моя, за която моля за коментари. Ето я и темата:

                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=168430
                  Според мен и тази тема става за същото. Още като я пуснах мисля, че се подразбираше - затова и сложих "на деня" в скоби. Ако нямаш нищо против по-добре да ги обединим двете теми като ще редактирам заглавието за да не подвежда...
                  LZ2NKM

                  Коментар


                  • #84
                    От: Снимка на деня

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MAD_5180_resize.jpg
Прегледи:2
Размер:277.6 КБ
ID:5509273

                    Една малко по цветна че иначе е скучна

                    Коментар


                    • #85
                      От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

                      Преместих горния постинг на madcap от "Снимка на деня" за обсъждане. Моля за активност - всеки да сподели какво му харесва и какво не.

                      На мен не ми харесва,заради тежката обработка с нереалния виолетов цвят горе вдясно. Всъщност това виолотово дърпа ужасно много окото на фона на преобладаващото жълто. Иначе жълт джип на фона на жълтите треви би могъл да стане по-интересен...
                      LZ2NKM

                      Коментар


                      • #86
                        От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

                        Виолетовото дразни, а в снимка в която така или иначе е търсена цветова феерия - небето стои бледо (дори ако го нямаше виолетовото).

                        Въпрос на вкус разбира се, на мен проблемът ми е че точно такова виолетово се получава като тръгна да правя сиромашки ND филтър от два насложени поляризиращи

                        "Композиционно" - ако имах избор щях да паркирам джипа или съвсем вляво (над водния знак), или напротив - с метър и половина назад, за да излезе в дясно. Но това е заради фетиша ми към стълби и диагонали
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X