Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусии и критика на снимки (на деня)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

    Първоначално публикуван от dembito Преглед на мнение
    Eто едни от любимите ми снимки. Моля за коментар, защото много ми се иска да се науча да правя хубави снимки. Мечтата ми е да си купя професионален фотоапарат
    Ще бъда откровен - няма нищо кой знае какво в тези снимки. За да може една снимка да бъде въздействаща, трябва да има нещо повече от това. Ти просто си снимал нещо, за теб тези снимки могат и да имат голяма стойност и да носят някаква емоция, но за мен - който не съм бил там - няма нищо, което да ме грабне. Мога да ти дам съвет да прегледаш това, ако не си го чел - кратко е и съдържа основни неща.

    Колкото до професионалния апарат - не ти трябва. Първо е много скъп, второ е съвсем грешно да си мислиш, че с по-хубав апарат ще правиш по-хубави снимки.
    LZ2NKM

    Коментар


    • #32
      От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

      Слушали ли сте на живо темата на Димо за снимането. Те там е казано всичко полезно за една добра снимка. Аз лично нищо не мога да кажа, защото не снимам с фототехника, но темата му бе много обширна и много полезна, за запалените...Сигурна съм почти, че Дамон беше на презентацията.

      Коментар


      • #33
        От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

        Благодаря damon, наистина нещо им липсва, но са красиви места. Снимката с оранжавите цветя, се класира само в десетката на националния конкурс на нешънал географик през 2009 година в раздел природа ( или беше пейзажи) . Знам, че професионалния фотоапарат няма да прави по - хубави снимки, но аз искам да се науча да правя по - хубави снимки.За препоръчаното МНОГО БЛАГОДАРЯ!
        Разликата между това, което си и това, което искаш да бъдеш, е това , какво ще направиш!

        Коментар


        • #34
          От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

          И аз изкопах една от любимите ми снимки правени от мен,тази мисля че е правих със сапунерката Канон А495 паур шот.Моля за коментар!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0g513.jpg
Прегледи:5
Размер:76.2 КБ
ID:5485384
          HONDA DOMINATOR 650
          ОРЕЛ ASTRA
          РСПБЗН-Приморско

          Коментар


          • #35
            От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

            Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
            Слушали ли сте на живо темата на Димо за снимането. Те там е казано всичко полезно за една добра снимка. Аз лично нищо не мога да кажа, защото не снимам с фототехника, но темата му бе много обширна и много полезна, за запалените...Сигурна съм почти, че Дамон беше на презентацията.
            Освен тогава, Димо съм го слушал много други пъти. Иначе конкретно за тогавашната лекция той говори за основните неща, но те не са "всичко". Дано Димо се включи в тази и подобни теми - има какво да каже.


            Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
            И аз изкопах една от любимите ми снимки правени от мен,тази мисля че е правих със сапунерката Канон А495 паур шот.Моля за коментар!
            Хубава е. Личи, че е снимана със сапунерка, но технически не е зле - не знам дали си я обработвал, но ако от сапунерката е излязла така - добре е замерила. Все пак - композиционно липсва преден план, а отляво стои малко "празен" кадъра според мен. Разгледай тези снимки на Евгени Динев. Той понякога доста противоречиво обработва (поне за мен), но композициите му са почти винаги хубави.
            LZ2NKM

            Коментар


            • #36
              От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

              Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение




              Хубава е. Личи, че е снимана със сапунерка, но технически не е зле - не знам дали си я обработвал, но ако от сапунерката е излязла така - добре е замерила. Все пак - композиционно липсва преден план, а отляво стои малко "празен" кадъра според мен. Разгледай тези снимки на Евгени Динев. Той понякога доста противоречиво обработва (поне за мен), но композициите му са почти винаги хубави.
              Не,не съм е обработвал.А и никоя снимка досега не съм,не съм толкова в час с тези програмиБлагодаря за отговора!


              П.п Снимките на Динев са просто уникални,браво!
              HONDA DOMINATOR 650
              ОРЕЛ ASTRA
              РСПБЗН-Приморско

              Коментар


              • #37
                От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

                Днес направих тези снимки,коя според вас е по добра?Аз мисля че първата,защото на втората поляната някак отклонява вниманието от пейзажа.А може и да не е така,нека по вещите да кажат. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0161.jpg
Прегледи:1
Размер:161.7 КБ
ID:5485875


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0162.jpg
Прегледи:1
Размер:226.7 КБ
ID:5485876
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • #38
                  От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

                  Хм... На мен ми допада тази, в която присъства по-близкия преден план. Иначе изглежда недовършена. Виж, ако имаше драматично небе отгоре тогава работата е друга - просто акцента се измества веднага. Но в случая с ливадата отпред се получава пасторален пейзаж. Малко по-интересен пейзаж се получава. А и нелоша градация на цветовете.
                  Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

                    Първоначално публикуван от Ангел Иванов/sereco1/ Преглед на мнение
                    Днес направих тези снимки,коя според вас е по добра?Аз мисля че първата,защото на втората поляната някак отклонява вниманието от пейзажа.А може и да не е така,нека по вещите да кажат.
                    В пейзажната фотография има някои правила. Разбира се правилата трябва да се знаят пък после могат да се нарушават.

                    Има едно много главно правило в пейзажа и то е да се снима сутрин на изгрев или вечер на залез. По тоя начин получаваш дълбоки, издължени сенки, небето е по-интересно, цветовете не "изгарят" от силното слънце и т.н. Разбира се има и хубави снимки правени през деня, но преобладаващите пейзажи са по изгреви/залези. Оттук и съвета ми за горните снимки - чакай по-подходящо време. Пейзажните фотографи дебненето на правилното време им е основно занимание. Умират за бури, мъгли, облаци и прочее...

                    Още едно главно правило. Хоризонта не се поставя на средата на кадъра - хубаво е да е на 1/3 от ръба отгоре/отдолу, или по друг начин за да е композиционно по-правилно. В тоя ред на мисли - долната снимка е по-хубава, на мен ми харесва много повече. Едно, че хоризонта ти е на правилно място, второ, че линията между поляната и гората също е на приятно място, а и имаш преден план от поляната. В долната снимка точно заради тоя преден план има някаква дълбочина, а горната стои "плоска".

                    Още по-интересна щеше да стане долната снимка, ако някъде на поляната имаше разположен обект - кола, мотор, човек, палатка и т.н. Разгледай тази галерия, а после може да прочетеш за Ансел Адамс - на практика "изобретателя" на жанра пейзажна фотография.
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

                      Damon,благодаря много за ценните съвети!С удоволствие ще разгледам галерията!


                      Също много ми харесва и доставя удоволствие да снимам ето такива снимки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0258.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5486287
                      HONDA DOMINATOR 650
                      ОРЕЛ ASTRA
                      РСПБЗН-Приморско

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

                        Момчета, я набързо ми нашокайте рЕпата - тази снимка става ли за показване или да пътува към коша?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7836.JPG
Прегледи:1
Размер:217.6 КБ
ID:5486970
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Момчета, я набързо ми нашокайте рЕпата - тази снимка става ли за показване или да пътува към коша?
                          е, ти я показа вече
                          виж сега, ще ти кажа аз какво мисля, а дали ще пътува към коша - ти си решаваш!

                          технически сигурно е ОК, но не бих си я сложил на декстопа /необясним с думи критерии/

                          Поздрави,
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            Момчета, я набързо ми нашокайте рЕпата - тази снимка става ли за показване или да пътува към коша?
                            Нищо не разбирам от подобна фотография. Иначе така като я погледна ми харесва, на ако не беше изрязал листенцата долу и вляво може би щеше да е по-добре.
                            LZ2NKM

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

                              ... с една ,,сапунерка '' преди...
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дискусии и критика на снимки (на деня)

                                Доброоооооооо...
                                Интелекта често може да остане скрит. Но глупостта - никога!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X