Обява

Свий
Няма добавени обяви.

как да повдигна чероки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: как да повдигна чероки

    Цитирам темата, за да може тук пишещите да си сверят часовника и да спрат да си мерят... самолетите :
    Първоначално публикуван от kapoma4o Преглед на мнение
    Колеги току що се сдобих с чероки 2-5 бензин и мисля да започна от повдигането му. Очаквам вашите предложения и опит как това да стане най безболезно.
    Мисля, че достатъчно се отдалечихте от първоначалния замисъл на питащия. Озаптете се малко. То не бяха траяли, трофита, ходове нагоре-надолу, рампи и какво ли още не...
    Човекът е казал, че иска да си повдигне черокито и че не му се дават куфари с пари за това. Според мен основният въпрос тук е: "Каква е целта на повдигането?"
    1. Дали ще е за по-голям просвет?
    2. Дали ще е за да могат да влязат по-големи гуми?
    3. Дали ще е за да има по-добър поглед "отгоре" върху пътния релеф, докато кара?
    4. Дали ще е за пред кафето?
    5. Дали ще е за да има по-големи ходове нагоре-надолу?

    Няма как да дадете смислен съвет, преди да знаете условието на задачата.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: как да повдигна чероки

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      По-скоро за някакъв BG clown racing (палячо рейсинг). Неуместни са защото само един амортесьор за сътезателна машина струва от $15 000 нагоре, тук говорим за "амове" от $50. И ако говорим за машини и концепции от $600 000 всичко струващо под половината от тази сума е за clown racing (палячо рейсинг). Сега абсолютно те разбирам за оценката която даваш за Вранглера от предния ми пост. Съгласен съм с теб, че покрива критерия за clown racing. Та той целия е с бюджет около $100 000 и като такъв наистина е оценен правилно от високата ти кула. Също така моля да ме извиниш за неинформираноста ми и декларирам, че никога повече няма да си меря кулата с теб. Мир
      Не е важно колко ти е висока кулата.Важно е обаче какви основи има.
      Оценка за БГ състезанията може да даваш само когато си участвал на някое от тях.За международните няма да споменавам.
      Бюджет от 100 бона за кола не те оправя ако караш на състезания.Най малкото защото трябва да имаш за още толкова пари предварително закупени части.И това е само за бегачката!Та тези части трябва да се складират в един бус,този бус да има шофьор до него да седнат двама механика.Трябва и изрядна платформа за бегачката.Туби за бензин и дизел,бутилки с азот,агрегати поне два броя,заваръчен апарат още два комплекта гуми с джанти като един комплект е 6 броя и тн.Да не изброявам всичко,но някой трябва да организира всичко това.Обикновенно за 5-7 дневно състезание подготовката трае две седмици от сутрин до вечер.Понякога и 24 часа се работи.
      Трябва ти и навигатор с който да сте се сработили преди това на тренировките които също не са безплатни.Автомивки,настройки пак проби и много други.Все неща за които не си се замислял.Трябва ти база оборудвана с инстроменти и екип готов да се занимава 24 часа в денонощието.
      После да си платиш таксата за участие,винетки,зелени карти,пътни такси.Да поемеш спането,храната,горивото и заплащането на екипа.
      И след една седмица и изминати 1000-1200км като се прибереш с размазаната бегачка да започнеш да се подготвяш за следващото състезание.
      През това време трябва и да работиш нещо.Да де,но адреналина от състезанието и спомените от него те държи поне още една седмица.
      И нещо не ти се работи точно сега.
      И когато караш така един сезон и теглиш чертата ще разбереш за какво става дума.
      Накрая нали се сещаш как кола дето струва 25 000-50 000лв става от чисто злато.Само че е тотално потрошена и за нищо не става и трябва да правиш нова.
      Какво се случва с кола за 100 000$ сам може да се сетиш.Казвам ти тези неща защото съм ги правил лично и многократно с кола подобна на този Вранглер дето толкова много харесваш.
      Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 10-10-11, 16:53.

      Коментар


      • От: как да повдигна чероки

        Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
        Не е важно колко ти е висока кулата.Важно е обаче какви основи има.
        Височината зависи от основата. Колкото по-висока толкова с по-широка основа. Иначе пада

        С останалото съм съгласен и предлагам да закрием този клон от диалога между нас. В другия мисля, че успях да докажа, че просто си говорим за различни неща. Нема лошо объркали сме се
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • От: как да повдигна чероки

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Цитирам темата, за да може тук пишещите да си сверят часовника и да спрат да си мерят... самолетите :


          Мисля, че достатъчно се отдалечихте от първоначалния замисъл на питащия. Озаптете се малко. То не бяха траяли, трофита, ходове нагоре-надолу, рампи и какво ли още не...
          Човекът е казал, че иска да си повдигне черокито и че не му се дават куфари с пари за това. Според мен основният въпрос тук е: "Каква е целта на повдигането?"
          1. Дали ще е за по-голям просвет?
          2. Дали ще е за да могат да влязат по-големи гуми?
          3. Дали ще е за да има по-добър поглед "отгоре" върху пътния релеф, докато кара?
          4. Дали ще е за пред кафето?
          5. Дали ще е за да има по-големи ходове нагоре-надолу?

          Няма как да дадете смислен съвет, преди да знаете условието на задачата.
          В цитата който си постнал има пропусната една много ключова дума - "изнасилване"... От там и завоя в темата! Въпреки спора и меренето на "кардани" темата е интересна и полезна, защото наистина има смесване на понятията! За разлика от "белите хора" тук в БГ все още се опитваме да направим универсална машина и то без пари (изключвам няколкото десетки сънародници, които са чели и видели "малко" повече от останалите)! Това му е хубавото на този спорт, че тотални крайни решения няма! За справка - БГ участието на Баха Саксония при джиповете (нашите им взеха акъла с почти стоков джип), което е доказателство, че и без 600 000 зелени стават нещата (не, че с 600 000$ е по-кофти...). Най-тъпото е, че не отчитаме (вкл. и аз понякога - още съм в началото на ученето), че за различните типове състезания (стил на каране, терени) се подготвят напълно различни машини! Ще дам пример със себе си! Събрах (това май е най-точната дума) джип да си возя задника в гората, но после като взех да му хващам цаката, започнах да се опитвам да правя неща ( с променлив успех) дето изискват един друг джип и едни други пари набити в него (баш за изнасилването си говорим в момента)! Ами не става! Осъзнах го и дори започнах да карам по-рядко, защото вече не ми е толкова интересно да си карам джипа по начина за който е подготвен, а ако продължа да рискувам - ще си счупя главата! За повече към този момент пари няма! Но една такава дискусия поне на мен би ми спестила евентуални грешки в бъдеще, ако дай Боже се появи свободен лев за нещо по-сериозно! Едно е сигурно - не смятам да си сменям хобито и това няма да ми е последния джип... Та има смисъл от подобни дебати, а "меренето" си е част от купона, както и при всяко друго мъжко занимание (погледнете какво става в темите за състезанията преди всеки старт... )

          Поздрави

          Коментар


          • От: как да повдигна чероки

            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
            Височината зависи от основата. Колкото по-висока толкова с по-широка основа. Иначе пада

            С останалото съм съгласен и предлагам да закрием този клон от диалога между нас. В другия мисля, че успях да докажа, че просто си говорим за различни неща. Нема лошо объркали сме се
            Добре де пусни нова тема за Вранглера и там ще коментираме какво и как.

            И един последен въпрос; Разглеждал ли си на живо колите за които пишеш? Интерестно ми е дали по-памет пишеш за тези спортни коли,окачвания и тн.или си направил база данни изтеглена от интернет и само правиш копи-пейст?
            Защото и там нещо ще ни се разминат мненията.

            Коментар


            • От: как да повдигна чероки

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Цитирам темата, за да може тук пишещите да си сверят часовника и да спрат да си мерят... самолетите :


              Мисля, че достатъчно се отдалечихте от първоначалния замисъл на питащия. Озаптете се малко. То не бяха траяли, трофита, ходове нагоре-надолу, рампи и какво ли още не...
              Човекът е казал, че иска да си повдигне черокито и че не му се дават куфари с пари за това. Според мен основният въпрос тук е: "Каква е целта на повдигането?"
              1. Дали ще е за по-голям просвет?
              2. Дали ще е за да могат да влязат по-големи гуми?
              3. Дали ще е за да има по-добър поглед "отгоре" върху пътния релеф, докато кара?
              4. Дали ще е за пред кафето?
              5. Дали ще е за да има по-големи ходове нагоре-надолу?

              Няма как да дадете смислен съвет, преди да знаете условието на задачата.
              Извинявай,но всичко дето си изброил така старателно се случва от само себе си. Но само тогава когато си тунинговаш колата с окачване и гуми.И излезеш с нея за да пиеш кафе.
              Окачването може да е от 2.5'' до 20'' А гумите са според окачването тогава от точка 1 до 5 ще си в ''джаза''

              Защо обаче вместо да правиш забележки на мнения от които може да научиш нещо,не дадеш своето мнение как се прави подготвен джип с 1000 лв
              Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 10-10-11, 16:49.

              Коментар


              • От: как да повдигна чероки

                Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                Интерестно ми е дали по-памет пишеш за тези спортни коли,окачвания и тн.или си направил база данни изтеглена от интернет и само правиш копи-пейст?
                Защото и там нещо ще ни се разминат мненията.
                Виждал съм на живо само една машина участвала в подобен тип състезание.Това беше през 2006 г в Хюстън, Тексас. Заведе ме колега на мой близък приятел чрез който също така си организирам доставките от USA. По времето което бях там се работеше усилено по машината и беше впечатляващо. Утрепахме цял ден. Изгледах и доста материал от състезанията им. По спомен нямаше конструктивни различия с останалите подобни рейсинг машини за които чета в нета. Целите и концепцията са ясни. И повярвай нищо не пействам. Говоря само неща в които съм убеден и мога да защитя. Нека обаче не продължаваме този диалог тук.

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                В цитата който си постнал има пропусната една много ключова дума - "изнасилване"... От там и завоя в темата!
                Потвърждавам. И аз там се хлъзнах.

                И за да повлека крак за връщане в темата ще се обърна и към автора и:

                С 1000 лв можеш да си купиш 4 броя някакви регета и ако размера им е по-голям да платиш на някой да подложи където трябва по окачването за да не опират. При бюджет от 1000 лв. друга причина за да го "повдигаш" освен да побереш регетата няма. Чаа-аак до към 5000 лв. продължава да няма причина. Всичко от 1000 до 5000 лв, ще си позволя да цитирам друг участник, са "розови мечти" и излишни и неоправдани разходи с илюзорен ефект. Кратко, ясно и достоверно
                Последно редактирано от elbgt; 10-10-11, 17:07.
                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                Коментар


                • От: как да повдигна чероки

                  Ето един елементарен вариант за направа на XJ по-темата.Разбира се с малко повече инвестирани пари е направен.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:unijeep.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5310787

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:unijeep2.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5310788
                  В интерес на истината минусите и плюсовете са 50 на 50 при Xj за подобен проект.
                  Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 10-10-11, 17:25.

                  Коментар


                  • От: как да повдигна чероки

                    Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                    Ето един елементарен вариант за направа на XJ по-темата.Разбира се с малко повече инвестирани пари е направен.

                    [ATTACH=CONFIG]370722[/ATTACH]

                    [ATTACH=CONFIG]370723[/ATTACH]
                    Искам и аз един такъв елементарен!!! С колко пари е направен..?!!!

                    Коментар


                    • От: как да повдигна чероки

                      На първо четене само. Двата моста са на Къри F9 3rd. member. До тук $10 000 само за мостовете.

                      Опааа и редуктори на Axeltech ми се мернаха. Хайде още $6495.00 към сметката.

                      До тук $16495 за "елементарен вариант".
                      Продължавам да зяпам и смятам
                      Последно редактирано от elbgt; 10-10-11, 17:38.
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • От: как да повдигна чероки

                        Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                        Ето един елементарен вариант за направа на XJ по-темата.Разбира се с малко повече инвестирани пари е направен.

                        [ATTACH=CONFIG]370722[/ATTACH]

                        [ATTACH=CONFIG]370723[/ATTACH]
                        В интерес на истината минусите и плюсовете са 50 на 50 при Xj за подобен проект.
                        Като гледам само цената на мостовете ще е повече от самия джип
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • От: как да повдигна чероки

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Искам и аз един такъв елементарен!!! С колко пари е направен..?!!!
                          В този проект са вложени повече знания от колкото пари.Знанието също струва пари,но идеята е там че първоначалната инвестиция на този проект е много ниска.
                          От Къри не предлагат мостове с редуктори.Знам го това защото в петък поръчах поредния мост от тях.
                          Не са и на Axeltech.Между другото те фалираха това лятото.
                          Последно редактирано от IVAYLO BLIZNAKA; 10-10-11, 17:55.

                          Коментар


                          • От: как да повдигна чероки

                            Малко по малко от телескопа Хъбъл....
                            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                            Коментар


                            • От: как да повдигна чероки

                              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                              На първо четене само. Двата моста са на Къри F9 3rd. member. До тук $10 000 само за мостовете.

                              Опааа и редуктори на Axeltech ми се мернаха. Хайде още $6495.00 към сметката.

                              До тук $16495 за "елементарен вариант".
                              Продължавам да зяпам и смятам
                              Няма какво да смятам повече. Снимките не са достатъчно ясни, но окачването май е фабрично. При портални мостове не е необходимо друго. За останалото като калници, брони, гуми, джанти максимум още $6000. Значи до тук към $23 000. Проекта е стандартен и често срещан. Въпрос само на избор.

                              Едит/

                              кормилната щанга и "вратовръзката" не са оригиналните предвид начина им на закрепване при Dana 60 и Axeltech редукторите. Тези мостове се произвеждат само за JK.

                              Ето още един такъв но с правилната базова машина но тук мостовете са на Solid




                              И по повод на един предишен в темата спор. И тук ходовете нагоре не са на уважение. Какво стааа бе. Тия хамериканци полдяха ли та не знаят колко са важни ходовете нагоре

                              Отпред



                              И отзад

                              Последно редактирано от elbgt; 10-10-11, 18:24.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар


                              • От: как да повдигна чероки

                                Първоначално публикуван от IVAYLO BLIZNAKA Преглед на мнение
                                В този проект са вложени повече знания от колкото пари.Знанието също струва пари,но идеята е там че първоначалната инвестиция на този проект е много ниска.
                                От Къри не предлагат мостове с редуктори.Знам го това защото в петък поръчах поредния мост от тях.
                                Не са и на Axeltech.Между другото те фалираха това лятото.
                                Правилно. Мостове с редуктори не се предлагат от Къри. Axeltech редукторите се монтират на съществуващ нормален Dana60. Предния мост на черокито от снимката е този модел на Къри с монтирани допълнително редуктори на Axeltech и без къриджийските външни C-та. Ето и снимка на използвания Dana 60 мост на Къри.

                                Последно редактирано от elbgt; 10-10-11, 20:36.
                                My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X